Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Wodorowy sojusz? Potencjał współpracy Niemiec i Rosji w …
Wspólne projekty w zakresie energetyki wodorowej wpisują się w trwającą od ponad pięciu dekad rosyjsko-niemiecką współpracę energetyczną w różnych dziedzinach. Wynikające z założeń niemieckiej Energiewende rosnące zapotrzebowanie na wodór oraz potencjał i eksportowa orientacja tego sektora w Rosji sprawiają, że w podstawowym wymiarze …
Magazynowanie wodoru w kawernach solnych dużą szansą dla …
Polska stoi przed wyjątkową okazją, by stać się liderem w dziedzinie gospodarki wodorowej, ale aby to osiągnąć, niezbędne jest połączenie innowacji, edukacji i zaangażowania na wszystkich szczeblach przemysłu i nauki. Nowelizacja ustawy Prawo geologiczne i górnicze . 1 września 2023 roku, Prezydent Polski, Andrzej Duda, wprowadził zmiany w ustawie o prawach …
Polska wodorową potęgą? Te działania mogłyby rozbujać sektor
Rząd zapowiada przyśpieszenie prac nad gospodarką wodorową. Resort klimatu i środowiska zapowiada rewizję strategii wodorowej i utworzenie
W miejsce elektrowni jądrowej
Dawny teren elektrowni jądrowej Brokdorf, zlokalizowany nad rzeką Elbą, ma zostać przekształcony w innowacyjne centrum magazynowania energii. Obiekt, który przestał funkcjonować w 2021 roku, zostanie zastąpiony instalacją składającą się początkowo z 100 MW, a docelowo z 800 MW mocy/1600 MWh pojemności .
ROZWÓJ GOSPODARKI WODOROWEJ W UE I PAŃSTWACH …
Rozproszenie regulacji wodorowej w wielu aktach prawnych, dotyczących także innych źródeł energii, potwierdza brak gotowości UE do pełnego zaangażowania w eksperymentalny sektor rynku i chociaż samo w sobie nie blokuje rozwoju technologii wodorowej, to jest jednak mniej przyjazne dla przedsiębiorców i może utrudniać przyszłe
Odnawialne źródła energii (OZE)
Rozwój technologii magazynowania energii – rosnąca ilość energii produkowanej przez odnawialne źródła wymaga efektywnego magazynowania. Inwestycje w baterie i inne formy magazynowania energii są coraz bardziej popularne ; Nowe trendy w energetyce wodorowej – wodorowa technologia stanowi coraz większy potencjał w produkcji …
Magazyn wodoru – klucz do przyszłości energetyki
Magazyn wodorowy oferuje wiele korzyści. Pozwala przechowywać energię w postaci wodoru, który jest najwięcej w naturze. To umożliwia lepsze wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, …
POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030
1.1. Strategiczne znaczenie gospodarki wodorowej 8 1.2. Wizja – stworzenie polskiej gałęzi gospodarki wodorowej 9 1.3. Globalne i europejskie działania na rzecz energii i klimatu 10 1.4. Wodór a krajowe polityki i działania 11 1.5. Prace nad Polską Strategią Wodorową 13 1.6. Strategie krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego 14 1.7 ...
Przygotowujemy ustawę, która przyspieszy rozwój …
Regulujemy rozwój gospodarki wodorowej z myślą o zapewnieniu konkurencyjności polskiego przemysłu. Wodór będzie odgrywał kluczową rolę w procesie dochodzenia do neutralności klimatycznej – dlatego przygotujemy …
Powstaje ustawa która przyspieszy rozwój gospodarki wodorowej …
Polska stawia na rozwój gospodarki wodorowej jako kluczowy element transformacji energetycznej i dążenia do neutralności klimatycznej. ... Jego zastosowanie jako nośnika energii zastąpi gaz ziemny, a także będzie wykorzystywane do magazynowania energii. Szacuje się, że do 2040 roku gospodarka wodorowa może przynieść wartość dodaną nawet …
An innovative approach for renewable energy storage by a
Po zwiększeniu ciśnienia wodorki metaliczne silnie wiążą się z wodorem, umożliwiając jego wygodne magazynowanie. Wodór może być następnie wykorzystany w …
Dagmara Dragan* Prawo wodorowe – ocena wybranych planów …
62 Dagmara Dragan Prawo wodorowe – ocena wybranych planów legislacyjnych internetowy Kwartalnik Antymonopolowy i Regulacyjny 2021, nr 2(10) DOI: 10.7172/2299-5749.IKAR.2.10.5 Co więcej, może on być także świetnym paliwem transportowym w tych obszarach, w których
WODÓR JAKO MAGAZYN ENERGII
Magazyny energii dla budynków komercyjnych, obiektów przemysłowych lub gospodarstw domowych, takie jak magazyny chemiczne (Li-Ion, VRFB, kwasowo-ołowiowe) …
W centrum uwagi: Wodór – napęd zielonej rewolucji
Potencjał magazynowania wodoru, głównie w kawernach solnych, które są obecnie wykorzystywane do magazynowania gazu ziemnego, jest szczególnie korzystny dla …
Rozwój polskiej technologii ogniw do magazynowania energii
Ogniwa sodowe natomiast mają szansę zastosowania w wielkoskalowych systemach magazynowania energii z farm wiatrowych i słonecznych, a także rozwiązaniach prosumenckich, gdzie maksymalizacja gęstości energii nie jest czynnikiem decydującym. Rys. 1. Rozwój rynku ogniw Li-ion. Wykres przedstawia zapotrzebowanie na ogniwa wyrażone w GWh ...
Dlaczego polityka państwa uznaje magazynowanie energii wodorowej …
Sektor produkcji przemysłowej również odniesie korzyści z zastosowania magazynowania energii wodorowej. Wodór gazowy jest szeroko stosowany w spawaniu wodorowym, produkcji wodoru, reakcjach chemicznych i wielu innych obszarach, zapewniając niezawodne wsparcie energetyczne w produkcji przemysłowej. W miarę ciągłego rozwoju …
Centralna Dolina Wodorowa
To efekt dwóch lat pracy na rzecz gospodarki wodorowej w Polsce oraz naturalna kontynuacja działalności Centralnego Klastra Wodorowego, którego założycielem jest Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA. Czytaj więcej. Cele. Tworzenie odpowiedniej wielkości zaplecza zeroemisyjnych źródeł energii dla zaspokojenia zapotrzebowania na energię i wodór ze strony …
Energetyka oparta na OZE
Równolegle powinny być rozwijane zdolności do magazynowania nadwyżek energii produkowanej z instalacji OZE. Dynamicznie rozwija się sektor fotowoltaiki (dziś to ponad 12 GW) i energetyki wiatrowej na lądzie (ponad 8,3 GW). Stawiamy też na rozwój energetyki wiatrowej na morzu. W pierwszej fazie systemu, która zakończyła się z dniem ...
Technologie wodorowe, magazyny energii, elektromobilność
Produkcja wodoru przy wykorzystaniu instalacji OZE, magazynowanie go i wykorzystywanie w mikrosystemach hybrydowych (produkcja prądu, ciepła) staje się coraz popularniejsze, …
Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …
Sektor magazynowania energii mierzy się z wieloma wyzwaniami. Pozytywne zmiany legislacyjne to dopiero początek rozwoju rynku w Polsce. Rynku, który musi nadrobić stratę do krajów zachodnich. Mówi o tym Barbara Adamska: – Rok 2023 był ważnym rokiem dla magazynowania energii w Polsce, ale pozostawił poczucie niedosytu. Od strony ...
ŁAŃCUCH WARTOŚCI GOSPODARKI WODOROWEJ W POLSCE
Raport „Łańcuch wartości gospodarki wodorowej w Polsce" – maj 2023 r. 5 Wybrane metody produkcji wodoru TRL 7-9 7-9 6-7 Koszt produkcji (EUR/1kg – LCOH) 4-6 5-7 5-7 Emisyjność CO 2 (kg CO 2 /kg H 2) 0-0,2 0-0,2 0-0,2 Dane dotyczą Polski i odnoszą się do uśrednionych cen z przełomu 2022/2023 r. (po częściowej stabilizacji cen energii elektrycznej i gazu ziemnego na …
Longi Green Energy Technology, chiński gigant ...
W 2023 roku rozwój energetyki wodorowej w Chinach nabiera znacznego tempa. Jako wiodący krajowy dostawca urządzeń do produkcji wodoru metodą elektrolizy alkalicznej, spółka zależna Longi Green Energy Technology, Longi Hydrogen, zaprezentowała niedawno urządzenia do produkcji wodoru metodą elektrolizy wody alkalicznej nowej generacji …
Magazynowanie energii – czy ostatecznie wygra wodór?
Musi więc powstać nowa technologia magazynowania energii elektrycznej. Szansa w wykorzystaniu wodoru Aby złamać powyższy monopol na produkcję akumulatorów elektrycznych, do przechowywania energii można wykorzystać właśnie wodór. Wydaje się on dobrym nośnikiem energii, ponieważ przy spalaniu 1 kg wodoru otrzymuje się około trzy razy …
Unijna strategia wodorowa
Wodór może też umożliwiać, poprzez magazynowanie energii, bilansowanie systemów opartych w coraz większym stopniu na energii odnawialnej. Dlatego w wizji …
Strona główna
Doskonałe zaplecze naukowo-badawcze (projektowanie materiałów, konstrukcja i testy ogniw, recykling). Prace dyplomowe w obszarze ogniw Li-ion, Na-ion, ogniw paliwowych oraz magazynowania wodoru i tlenu. Szerokie możliwości zatrudnienia w najdynamiczniej rozwijającej się gałęzi przemysłu magazynowania energii.
Magazyn energii
Przyszłość magazynowania energii wodorowej. Kiedy rozmawiamy o przyszłości magazynowania energii, nie można pominąć rosnącego znaczenia wodoru. Wodor jest atrakcyjnym medium do magazynowania energii, ze względu na jego wysoką gęstość energetyczną i potencjalne zastosowanie w szerokim zakresie sektorów, od transportu po …
Wodorowe magazyny energii
Naukowcy z Uniwersytetu Lipskiego podają, że wynosi ona tylko 40 proc., podczas gdy na stronie agencji ds. energii Nadrenii Północnej-Westfalii mowa jest o 50–60 proc. Należy także pamiętać, że w dziedzinie magazynowania energii wodór ma wielu konkurentów. W najlepszej sytuacji, jeśli chodzi o magazynowanie energii, są kraje, w których w portfelu OZE …
Technologie magazynowania energii
I dlatego nie mam wątpliwości, że udoskonalenia techniczne, korzyści ekonomiczne i ekologiczne związane z systemami magazynowania energii spowodują wzrost inwestycji w te rozwiązania. W artykule opisałam wybrane metody magazynowania energii, o których dużo się mówi, ale metod jest o wiele więcej. Ponadto nowe rozwiązania też ...
Przełom w Technologiach Wodorowych: Polski Wynalazek …
Innowacje w obszarze magazynowania i dystrybucji tego ekologicznego nośnika energii są niezbędne, by w pełni wykorzystać jego potencjał. Polska firma Amargo, we współpracy z …
Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa
Słowa kluczowe: technologie magazynowania energii, wielkie systemowe zasobniki energii, zasobniki energii w transporcie, wodór i gospodarka wodorowa, ogniwa paliwowe. Keywords: energy storage technologies, large system energy storage, energy storage in transport, hydrogen and hydrogen economy, fuel cells. Artykuł jest piątym z planowanej serii sześciu publikacji …