Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Czynniki niebezpieczne

Czy można całkowicie wyeliminować czynniki niebezpieczne w miejscu pracy? 1. Eliminacja u źródła (ma oczywiście pierwszeństwo przed innymi metodami), poprzez: dobór odpowiednich procesów technologicznych, dobór odpowiednich nośników energii i procesów spalania, dobór odpowiednich maszyn, urządzeń i środków transportu,

Magazyny wodoru w stanie stałym usprawnią transformację

Nowatorskie podejście do magazynowania energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych może pomóc w realizacji ekologicznej transformacji i spopularyzować …

Wodór jako magazyn energii elektrycznej

Polega ona na rozdzieleniu wody pod wpływem prądu elektrycznego na wodór oraz tlen. W ten sposób pozyskujemy zeroemisyjny zielony wodór, który możemy wykorzystać …

Niebezpieczne substancje chemiczne – jak je …

Pojemniki i zbiorniki służące do przechowywania substancji niebezpiecznych lub mieszanin niebezpiecznych oraz pojemniki i zbiorniki służące do pracy z tymi substancjami lub mieszaninami, rurociągi zawierające …

Metody efektywnego i bezpiecznego magazynowania wodoru …

W konsekwencji przechowywanie wodoru wymaga zasto-sowania bardziej skomplikowanych metod, pozwalających na relatywnie efektywną aplikację wodoru w systemach energe …

Produkcja wodoru: wszystko, co powinieneś wiedzieć

Wodór może odgrywać kluczową rolę w transformacji energetycznej i dekarbonizacji, umożliwiając przechowywanie nadwyżek energii z OZE, zastępowanie paliw kopalnych w przemyśle i transporcie oraz wspierając integrację zielonej energii w systemie energetycznym. Rozwój produkcji zielonego wodoru jest zatem nieodzowny dla budowania niskoemisyjnej …

Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru

Magazynowanie wodoru realizuje się, zależnie od sposobu i warunków jego przechowywania, następującymi metodami: w postaci sprężonej w zbiornikach, w postaci ciekłej w zbiornikach metalowych i kompozytowych, w …

Domowe wodorowe magazyny energii już działają

Wodorowe domowe magazyny energii mogą potencjalnie być świętym graalem branży energetycznej. Ponieważ ta technologia umożliwia sezonowe magazynowanie energii, prosumenci mogliby magazynować zieloną …

Energia dla SNEC 2024: Shanghai Electric zawiera sojusze z …

SZANGHAJ, 18 czerwca 2024 r. /PRNewswire/ -- Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727) wzbudziła duże zainteresowanie podczas targów fotowoltaicznych SNEC PV Power Expo 2024, prezentując najnowsze rozwiązania w dziedzinie energetyki solarnej, magazynowania energii i technologii wodoru. Ponadto podczas trwającego trzy dni wydarzenia, które rozpoczęło się 13 …

Zbiornik Ruthsa

Zbiornik Ruthsa to innowacyjne rozwiązanie w magazynowaniu energii, które może przynieść rewolucję w branży energetycznej. Jego efektywna zasada działania oparta na wykorzystaniu grawitacji i ciśnienia sprawia, że jest to niezwykle obiecująca technologia. Jednakże, temat zbiornika Ruthsa jest bardzo szeroki i warto zgłębić go bardziej. Dalsze …

WODÓR JAKO MAGAZYN ENERGII

Magazyny energii dla budynków komercyjnych, obiektów przemysłowych lub gospodarstw domowych, takie jak magazyny chemiczne (Li-Ion, VRFB, kwasowo-ołowiowe) …

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa …

W artykule dokonano przeglądu aktualnych technologii magazynowania energii elektrycznej oraz zestawiono uzyskiwane parametry w aspekcie zastosowań w zasobnikach …

Magazyn wodoru – klucz do przyszłości energetyki

Magazyny wodorowe to klucz do przyszłości energetyki. Umożliwiają przechowywanie, transport i wykorzystanie energii wodorowej. Dzięki nim tworzymy zrównoważone systemy energetyczne, …

Energia dla SNEC 2024: Shanghai Electric zawiera sojusze z …

Energia dla SNEC 2024: Shanghai Electric zawiera sojusze z kluczowymi podmiotami z branży oraz prezentuje innowacje w energetyce solarnej, magazynowaniu energii i technologii wodorowej USA - Polski

Rewolucja w magazynowaniu energii? [KOMENTARZ]

Światowe sieci elektryczne trzeszczą pod presją zmiennych cen paliw kopalnych i konieczności odzwyczajenia świata od zanieczyszczających źródeł energii. Rozwiązanie może być w zasięgu ręki, dzięki innowacyjnej baterii, która jest tańszą alternatywą dla technologii litowo-jonowej.

Magazynowanie energii

Według opracowanej przez International Renewable Energy Agency proponowanej "mapy drogowej" pozwalającej na dekarbonizację produkcji energii pozwalającą na wypełnienie celów Porozumienia paryskiego, …

Energetyka wodorowa

Aspekt dystrybuowania wodoru stanowi jedną z dyskusyjnych kwestii w planach upowszechnienia energetyki wodorowej. Najnowsze ustalenia przekonują jednak, że wodór, podobnie jak gaz ziemny może być przesyłany gazociągami lub transportowany cysternami (pod większym ciśnieniem).Odrębnym aspektem wpływającym na efektywność wykorzystania …

Energia dla SNEC 2024: Shanghai Electric zawiera sojusze z …

Energia dla SNEC 2024: Shanghai Electric zawiera sojusze z kluczowymi podmiotami z branży oraz prezentuje innowacje w energetyce solarnej, magazynowaniu energii i technologii wodorowej 2024-06-19 ...

EkoEnergia Polska i Świętokrzyska Dolina Wodorowa – wodór i …

Jego praktyczne zastosowania w sektorze transportu, przemyśle, magazynowaniu energii czy w gospodarstwach domowych otwierają nowe możliwości dla ekologicznej transformacji. Jako firma EkoEnergia Polska i członek Świętokrzyskiej Doliny Wodorowej jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej ekscytującej podróży w kierunku przyszłościowej energii.

RAPORT: ŁAŃUH WARTOŚI GOSPODARKI WODOROWEJ W …

• Koszty produkcji energii elektrycznej z OZE • Rozwój rynku elektrolizy • Rozwój rynku CCSU • Przykładowe wielkoskalowe projekty produkcji wodoru • Wpływ regulacji na ekonomikę projektów Otoczenie technologiczne Otoczenie regulacyjne Otoczenie rynkowe 5. RAPORT: ŁAŃUH WARTOŚI GOSPODARKI WODOROWEJ W POLSE 6 Łańcuch wartości wodoru I. Produkcja …

Perspektywy wodoru w transporcie i energetyce

energii do sieci jest ograniczony. W takiej sytuacji można przeznaczyć nadwyżki energii elektrycznej do produkcji wodoru, jako chemicznego magazynu energii. Wodór i elektryczność …

Wodorowy sojusz? Potencjał współpracy Niemiec i Rosji w …

Wspólne projekty w zakresie energetyki wodorowej wpisują się w trwającą od ponad pięciu dekad rosyjsko-niemiecką współpracę energetyczną w różnych dziedzinach. Wynikające z założeń niemieckiej Energiewende rosnące zapotrzebowanie na wodór oraz potencjał i eksportowa orientacja tego sektora w Rosji sprawiają, że w podstawowym wymiarze …

Przełom w Technologiach Wodorowych: Polski Wynalazek …

Przechowywanie wodoru stanowi jedno z największych wyzwań technicznych, na które musi odpowiedzieć współczesna inżynieria materiałowa. Zbiorniki Amargo® wydają się być …

Perspektywy wodoru w transporcie i energetyce

• W wyniku występowania pików produkcji energii w źródłach odnawialnych odbiór energii do sieci jest ograniczony. W takiej sytuacji można przeznaczyć nadwyżki energii elektrycznej do produkcji wodoru, jako chemicznego magazynu energii. Wodór i elektryczność to w rzeczywistości uzupełniające się nośniki energii: wodór

Czynniki niebezpieczne w środowisku pracy

W zależności od charakteru działania, czynniki niebezpieczne i szkodliwe występujące w procesie pracy dzieli się na: fizyczne, chemiczne, biologiczne, psychofizyczne. Czynnikami fizycznymi niebezpiecznymi i szkodliwymi w środowisku pracy mogą być między innymi: poruszające się maszyny, ruchome elementy urządzeń, przemieszczające się wyroby, …

Zaproszenie do udziału w programie „Ekspozycja pracowników na ...

Zaproszenie do udziału w programie „Ekspozycja pracowników na niebezpieczne i szkodliwe dla zdrowia czynniki chemiczne" Dodano: 9 lutego 2024. 1:0 minut. Drukuj. PDF. Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach zaprasza pracodawców z województwa śląskiego do udziału w programie Państwowej Inspekcji Pracy „Ekspozycja pracowników na niebezpieczne i …

Nowe ścieżki w magazynowaniu energii

Tradycyjne baterie litowo-jonowe wykorzystywane w smartfonach czy laptopach stają się coraz bardziej popularne również w magazynowaniu energii. Nowoczesne baterie przemysłowe charakteryzują się wysoką pojemnością, długą żywotnością i szybkim ładowaniem. Dzięki nim można efektywnie magazynować nadmiar energii produkowanej przez instalacje …

Analiza zalet i wad energii wodorowej

2. **Ograniczona infrastruktura:** Infrastruktura niezbędna do produkcji, magazynowania i dystrybucji wodoru na dużą skalę jest wciąż w fazie rozwoju i jest kosztowna. 3. **Wszechstronność zastosowań:** Może być stosowany w pojazdach, przemyśle, energetyce i magazynowaniu stacjonarnym. 3. **Efektywność energetyczna:** Proces ...

Produkcja wodoru z wody wykonana w bezpieczny sposób

Naukowcy z Królewskiego Instytutu Technologicznego (KTH) w Sztokholmie, Szwecja, opracowali przełomową metodę wytwarzania wodoru, która może zmienić dotychczasowe sposoby w produkcji energii wodorowej. Ich nietuzinkowe podejście do elektrolizy wody umożliwia oddzielne wytwarzanie tlenu i wodoru, minimalizując niebezpieczne ryzyko …

Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki ...

Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z 23 grudnia 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy produkcji i magazynowaniu gazów, napełnianiu zbiorników gazami oraz używaniu i magazynowaniu karbidu …

Techniczne, ekonomiczne i prawne aspekty magazynowania energii …

woju technologii wodorowej w Polsce. Natomiast 15 marca 2021r. usta - wodawca przyjął nowelizację ustawy „Prawo energetyczne", której głów-nym założeniem było wprowadzenie do systemu prawnego regulacji de-dykowanych magazynom energii, w celu utworzenia stabilnego środo - wiska dla rozwoju technologii maga - zynowania energii. Warto przy tym podkreślić, iż …

Łańcuch wartości gospodarki wodorowej w Polsce

Szukajmy takiej niszy, która daje możliwość zrobienia czegoś efektywniej niż inni. Twórcy pierwszych generatorów nie wiedzieli, w jakim kierunku rozwinie się system energetyczny za 30-50 lat. Trzeba nam niekonwencjonalnego myślenia o magazynowaniu energii. W pewnym sensie wino jest magazynem winogron, a ser magazynem mleka. Wprawdzie ...

Przegląd funkcjonowania dolin wodorowych w Polsce i UE

Wniosek o dotację dla Doliny Wodorowej w Północnej Holandii został zatwierdzony przez europejską organizację Clean Hydrogen Parnetship (FCH JU). Dofinansowanie bezzwrotne w wysokości 20 mln euro zostało dodatkowo wsparcie środkami publiczno-prywatnym w wysokości 70 mln euro. Całkowita kwota, którą dysponuje dolina wodorowa wynosi 90 mln euro. Środki te …