Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Główne czynniki wpływające na koszty energii elektrycznej z elektrowni ...

Głównym zagrożeniem ekonomicznym dla istniejących elektrowni jest możliwy ujemny wpływ działania OZE, subsydiowanych przez rządy, a dostarczających energię nieregularnie, nieprzewidywalnych i zmuszających elektrownie systemowe do zmian ich mocy, zależnie od warunków pogodowych. Dodatkowym zagrożeniem jest możliwość przyjęcia przez rząd polityki …

platforma elektrowni magazynującej energię

Badania wykazują, że większa efektywność wykorzystania surowców energetycznych występuje, kiedy wytwarza się energię elektryczną i cieplną w jednym procesie … uzyskać cenę. Badania wpływu elektrowni magazynującej energię na … Badania wpływu elektrowni magazynujących energię na proporcjonalność sieci English Việt Nam Español Cymraeg Malti România limbi ...

Wstępna ocena lokalizacji elektrowni jądrowej [ROZPORZĄDZENIE]

Potrzebujemy elektrowni jądrowych jako uzupełnianie dla OZE w nowym, zielonym miksie energetycznym – projekt pomoże przyspieszyć tempo kolejnych inwestycji. Projekt dotyczy: …

Ile trwa budowa elektrowni atomowej?

Omówienie powyższych etapów wyjaśnia, że budowa elektrowni atomowej etapy są wieloletnim procesem, a powodzenie każdego z nich ma kluczowe znaczenie dla ostatecznego sukcesu całego projektu. Kompleksowa …

Magazynowanie energii

Magazynowanie energii umożliwia zapobieganie przerwom w dostawach energii elektrycznej oraz cieplnej, spowodowanym m . kończącymi się zasobami paliw kopalnych oraz niestabilną …

Urządzenia elektryczne w przestrzeniach zagrożonych …

W miejscach zagrożonych wybuchem zaliczonych do strefy 1 zagrożenia wybuchem mogą być instalowane urządzenia elektryczne w dowolnym wykonaniu przeciwwybuchowym atestowane …

Badanie parametrów wybuchowości pyłów

Badanie ciśnienia wybuchu Pmax oraz stałej wybuchowości Kst. Badanie to polega na serii testów w sferycznym zbiorniku. Pierwsza faza przygotowań polega na umieszczeniu na elektrodach znajdujących się na pokrywie komory zapłonników pirotechnicznych. Następnie po zamknięciu komory, zbiornik jest opróżniany a w zasobniku …

Parametry palności i wybuchowości pyłów biomasy stosowanej w ...

przenoszenie wybuchu na znaczne odległości. Zaistnienie przedstawionej sytuacji może powodować ofiary w ludziach oraz prowadzić do poważnych zniszczeń zakładu. Biomasa w energetyce Obowiązujące w Polsce uregulowania prawne obligują nasz kraj do uwzględnienia w polityce energetycznej państwa regulacji w zakresie stosowania energii odnawialnej. …

Wybuch w Czarnobylu

Konsekwencje wybuchu elektrowni jądrowej Choć wybuch w Czarnobylu miał miejsce 37 lat temu nadal budzi on niepokój. Na temat elektrowni powstało wiele materiałów ukazujących przerażenie przymusowo wysiedlanych ludzi, nieświadomych dzieci, bezbronnych osób starszych, którzy z dnia na dzień zostawili dobytej życia na terenie, który być może już …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Magazynowanie energii. Zwiększenie magazynowania energii elektrycznej pozwoliłoby na skompensowanie wahań generacji niestabilnej oraz krzywej poboru energii z systemu elektroenergetycznego, ułatwiłoby zapewnienie rezerw mocy czynnej poprzez przeniesienie tej …

Ocena możliwości lokalizacyjnych elektrowni wiatrowych

Zapotrzebowanie na energię pochodzącą z odnawialnych źródeł energii nieustannie rośnie. Energetyka wiatrowa to najbardziej rozwijająca się gałąź energetyki OZE. Lokalizowanie elektrowni wiatrowych powinno być zintegrowane w ramach kompleksowego planowania i projektowania, by ich lokalizacja nie miała negatywnego oddziaływania.

Katastrofa elektrowni jądrowej Fukushima Nr 1

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 9 nastąpiło 11 marca 2011 roku o 14:46 JST (5:46 UTC) [4]. Hipocentrum położone było pod dnem Oceanu Spokojnego, na głębokości 24 lub 32 km, około 130 km na wschód od wybrzeża Tōhoku, na którym znajduje się elektrownia Fukushima Nr 1 [5], wyposażona w sześć reaktorów wodnych wrzących (BWR). Tego dnia w elektrowni reaktory 1, …

Komentarz ekspercki NCBJ

Premier Ukrainy poinformował o przedłużającym się problemie braku zasilania w energię elektryczną miejscowości w okolicy Zaporoża spowodowanym usterką w elektrowni jądrowej. Przyczyną przerwania dostaw energii było uszkodzenie uzwojenia transformatora, a nie awaria reaktora jądrowego.

Odsprzęganie wybuchu

Dla nieco większych odległości rurociągu między aparatami możliwe jest zastosowanie 2 odcięć. Logika działania jest taka, że przy wybuchu w jednym urządzeniu, uruchamiana jest butla, która znajduje się przy drugim aparacie tak, aby proszek tłumiący zdążył się wtłoczyć do rurociągu, zanim wybuch dotrze do miejsca odcięcia.

Energetyka jądrowa w Polsce

1. Elektrownie jądrowe 1.1. Zasada działania. Zasada działania elektrowni jądrowych jest podobna do działania elektrowni cieplnych, z tym że ciepło nie jest wydzielane w wyniku spalania surowców, lecz na skutek reakcji łańcuchowej reakcji łańcuchowej, która polega na rozszczepieniu jąder pierwiastków promieniotwórczych (głównie uranu) w reaktorze jądrowym …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]

PCS (konwerter magazynowania energii):Przetwornica (PCS) to kluczowe ogniwo elektrowni magazynującej energię, sterujące ładowaniem i rozładowywaniem akumulatora oraz …

Badanie charakterystyk fal podmuchowych generowanych przez ...

Badanie charakterystyk fal podmuchowych generowanych przez improwizowane ładunki wybuchowe ARTUR STECKIEWICZ1, WALDEMAR A. TRZCIŃSKI 1Centrum Szkolenia Policji, Zakład Szkoleń Specjalnych, 05-121 Legionowo, ul. Zegrzyńska 121 Wojskowa Akademia Techniczna, Wydział Nowych Technologii i Chemii, 00-908 Warszawa, ul. S. Kaliskiego 2 …

Czarnobyl – największa katastrofa elektrowni atomowej w

W wyniku kolejnych reakcji chemicznych doszło do drugiego wybuchu, po którym zapłonęło kilka ton wykorzystywanego w elektrowni grafitu. To właśnie w wyniku pożaru do atmosfery dostało się najwięcej radioaktywnego pyłu. Według najpopularniejszej teorii (podważanej przez wielu naukowców) eksplozja w elektrowni wysadziła ważącą 1200 ton …

Promieniowanie i energia atomowa

Warto zaznaczyć, że wybuch bomby atomowej, oprócz silnej dawki promieniowania, uwalnia również inne czynniki rażenia, które można podzielić zbiorczo na natychmiastowe (pojawiające się w ciągu 1 min po wybuchu) oraz …

Polacy chcą elektrowni jądrowej w kraju. Nowe badanie CBOS

Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) wyjaśniło w opublikowanym w poniedziałek badaniu, że wojna na Ukrainie, która spowodowała problemy na rynku paliw i wzrost cen, przyczyniła się do znacznego zwiększenia akceptacji planów budowy elektrowni jądrowych w naszym kraju. Odsetek zwolenników powstania elektrowni jądrowych w Polsce wzrósł z 39 …

Instytut Elektroenergetyki, Zakład Elektrowni i Gospodarki ...

Program „symulacyjne badanie elektrowni wiatrowych" pozwala na zapoznanie się z pracą i charakterystyką energetycznych turbozespołów wiatrowych dużych mocy. Pozwala on na analizę pracy takich jednostek wytwórczych w krajowych warunkach. Do pracy programu wykorzystuje się dane jednostek wytwórczych . str. 6 zawarte w plikach (.trb) oraz dane meteorologiczne …

Katastrofa Elektrowni Atomowej Fukushima I w Japonii

Awaria nuklearna w Fukushimie . to poważna awaria nuklearna w elektrowni jądrowej Fukushima Daiichi w Ōkuma w Fukushimie w Japonii, która rozpoczęła się 11 marca 2011 roku Bezpośrednią przyczyną wypadku było …

Elektrownia jądrowa blisko nas – bezpieczeństwo jest priorytetem

W większości przypadków krajowy dozór jądrowy wyznacza przynajmniej dwie, niezależne od elektrowni, instytucje kontrolujące i monitorujące poziom emisji zanieczyszczeń …

Bezpieczna energetyka jądrowa

Badania przeprowadzone po przerwie zasilania w metropolii nowojorskiej w 2003 roku wykazały, że niecałe dwie doby bez energii elektrycznej doprowadziły do śmierci …

Oddziaływanie elektrowni jądrowych na środowisko: rodzaje

Przykład Francji: w jaki sposób kontroluje się emisje radioaktywne z elektrowni jądrowych. Elektrownie jądrowe we Francji prowadzą stałe pomiary oraz okresowe kontrole wybranych parametrów fizycznych i chemicznych środowiska wokół elektrowni.Przed uwolnieniem, czyli w czasie składowania, pobiera się próbki i wykonuje analizy, co gwarantuje przestrzeganie …

35 lat po wybuchu Czarnobylu: Fakty i mity dotyczące …

Czarnobyl 2018 - wymarłe miasto i sarkofag w elektrowni atomowej: Źródło: Nto.pl. Czarnobyl: fakty i mity. Wśród wielu mitów, plotek i pogłosek dotyczących wybuchu w Czarnobylu jest też ...

Polska potrzebuje energetyki jądrowej

Budowa elektrowni jądrowej w Polsce to inwestycja strategiczna dla zrównoważonego rozwoju całego kraju. Elektrownie te to stabilne i bezemisyjne źródła energii elektrycznej, które nie emitują szkodliwych zanieczyszczeń i pyłów. Oznacza to, że rozwój w tym kierunku pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego Polski i niskoemisyjnej gospodarki.

Badanie stanów dynamicznych elektrowni wiatrowej z …

Badanie stanów dynamicznych elektrowni wiatrowej z generatorem PMSG na stanowisku laboratoryjnym Streszczenie. Artykuł dotyczy badań eksperymentalnych na stanowisku laboratoryjnym (emulator elektrowni) stanów dynamicznych układu o zmiennej prędkości przetwarzającego energię wiatru z trójfazowym generatorem synchronicznym z magnesami …

38. rocznica wybuchu elektrowni w Czarnobylu. Jak doszło do …

Początkiem wybuchu elektrowni w Czarnobylu był zrzut prętów bezpieczeństwa do rdzenia reaktora. Te w ramach testu miały przerwać działanie reaktora i go wygasić, jednak błędna konstrukcja sprawiła, że zwiększyły jego moc. Ich końcówki wykonane były z grafitu, bo dzięki mniejszemu tarciu lepiej przechodziły przez kanały w rdzeniu reaktora.

Badanie: blisko 70 procent Polaków popiera budowę elektrowni …

Ponad 80 proc. gospodarstw domowych odczuło podwyżki cen energii elektrycznej i gazu w związku z kryzysem energetycznym, a blisko 70 proc. Polaków popiera budowę elektrowni jądrowych w ...

Elektrownia jądrowa nie może wybuchnąć jak bomba atomowa!

W elektrowni jądrowej, w reaktorze, energia uwalniania w reakcji rozszczepienia jądra atomu jest zamieniana na energię elektryczną, z której wszyscy korzystamy. W bombie atomowej, ta sama reakcja jądrowa prowadzi do gwałtownej eksplozji. Niestety z tego powodu panuje przekonanie, że reaktor jądrowy może, szczególnie w chwili wystąpienia awarii, wybuchnąć jak bomba …