Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Co dalej z rozwojem polskiej technologii magazynów …

Dla zielonej transformacji energetycznej i masowego wdrożenia odnawialnych źródeł energii konieczna jest budowa licznych magazynów energii. Rząd nie wydaje się zainteresowany rozwojem ...

Klaster Polskie Technologie Bazaltowe – oferta kosmiczna, …

Baterie i systemy magazynowania energii wymagają materiałów o wysokiej wytrzymałości mechanicznej i termicznej. Włókna bazaltowe, dzięki swoim unikalnym właściwościom, są idealnym rozwiązaniem do budowy lekkich i wytrzymałych obudów akumulatorów oraz komponentów układów napędowych. Zastosowanie bazaltu w …

Innowacje w materiałach elektrycznych dla ulepszonych …

Kolejnym obszarem innowacji jest rozwój zaawansowanych materiałów do magazynowania energii słonecznej, takich jak ogniwa słoneczne na bazie perowskitu i materiały na akumulatory o dużej pojemności. Materiały te mają na celu zwiększenie wydajności i niezawodności systemów energii słonecznej, czyniąc je bardziej realną opcją do …

Magazyny energii w Polsce

Komisja Europejska zatwierdza polski program pomocy państwa o wartości 1,2 mld euro, który ma wspierać inwestycje w magazyny energii elektrycznej, by wspomagać …

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie …

Sektor magazynowania energii mierzy się z wieloma wyzwaniami. Pozytywne zmiany legislacyjne to dopiero początek rozwoju rynku w Polsce. Rynku, który musi nadrobić stratę do krajów zachodnich. Mówi o tym Barbara …

Magazyny energii

Magazyny energii elektrycznej mogą być wykorzystywane jako niewielkie instalacje przydomowe stanowiące dla właściciela zapasowe źródło energii lub element instalacji prosumenckiej …

V. Gospodarka Polski

Rozwój przemysłu zaawansowanych technologii w Polsce Wskutek burzliwej historii Polski, w której nie brakowało okresów niekorzystnych dla naszego kraju, w tym zaborów, wojen światowych oraz okresu PRL-u, w którym inwestowano przede wszystkim w mało innowacyjny przemysł ciężki, zaś rozwój przemysłu zaawansowanych technologii wykazywał liczne …

Aktualności

Rozwój energetyki rozproszonej w klastrach energii (KlastER) 2019-2021 Organizatorem projektu KlastER jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, a celem jest wypracowanie strategii rozwoju klastrów energii w Polsce w oparciu o szereg przeprowadzonych analiz oraz pilotażowe uruchomienia klastrów z wykorzystaniem opracowanych rozwiązań technologicznych i …

Rozwój europejskiego przemysłu bateryjnego nabiera tempa

Podpisane porozumienie w pełni wpisuje się w plan Europejskiego Zielonego Ładu i opiera się na głębokiej integracji nauki i przemysłu. Celem porozumienia jest powstanie Kampusu ENERIS Magazynowania Energii i Ekonomii Cyrkularnej, począwszy od wykorzystania wspólnej inicjatywy PW i UW tj. Centrum Zaawansowanych Materiałów i ...

Dofinansowanie dla magazynów energii o pojemności ponad 5 GWh

Według założeń programu wsparcie udzielane będzie wyłącznie dla nowo instalowanych magazynów energii o jednostkowej pojemności co najmniej 4 MWh, …

Technologia tworzenia materiałów przyszłości – …

Proces FAST/SPS ma bowiem zastosowanie do produkcji zaawansowanych materiałów funkcjonalnych, takich jak nadstopy (stosowane np. w łopatkach turbin), materiały termoelektryczne, materiały do magazynowania …

Magazyny energii – klucz do sukcesu polskiego przemysłu

Korzyści z magazynowania energii . Coraz więcej firm przemysłowych dostrzega korzyści wynikające z technologii magazynowania energii. Dzięki nim mogą one walczyć z wysokimi kosztami energii i materiałów, inflacją oraz realizować proces dekarbonizacji swojej działalności. Magazyny energii mają wiele zastosowań komercyjnych i ...

Zrównoważone materiały do produkcji baterii? O tak!

Dzięki wysokiej gęstości energii, lit jest obecnie dominującą technologią akumulatorów do magazynowania energii i występuje w wielu różnych kombinacjach chemicznych. Z kolei technologia redoksowych baterii wanadowych jest znana od ponad 50 lat. Jednak jest ona najmniej dojrzała komercyjnie spośród tych trzech technologii.

Nowoczesne technologie magazynowania energii elektrycznej

Efektywność. Technologie magazynowania energii muszą być efektywne energetyczne, co oznacza, że powinny magazynować i uwalniać energię z minimalnymi jej stratami. Sprawność technologii magazynowania energii może mieć znaczący wpływ na ich ogólną opłacalność, cykl życia produktu i wpływ na środowisko. Recykling.

Materiał przyszłości zachwyca możliwościami z zakresu magazynowania ...

Materiał przyszłości zachwyca możliwościami z zakresu magazynowania energii. Ostatnie obserwacje to potwierdziły Ostatnie obserwacje to potwierdziły Obrazowanie chemiczne przeprowadzone przez naukowców z Helmholtz-Zentrum Berlin wykazało, że klasa materiałów znanych jako MXene może być z sukcesami wykorzystywana w celu …

Blog

W ramach strategicznego poszukiwania nowych możliwości współpracy i innowacji, Polski Klaster Technologii Kompozytowych z przyjemnością uczestniczył w kluczowym spotkaniu z przedstawicielami IMA Dresden, należącej do grupy badawczej APPLUS+, oraz Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych sieci Badawczej Łukasiewicz. To wyjątkowe …

PTW W POLSCE | PTW

Zakres aplikacyjny opracowywanych materiałów to: medycyna, magazynowanie i konwersja energii, materiały węglowe w ochronie środowiska, materiały ablacyjne/wysokotemperaturowe poszycia rakiet, węglowe, grafitowe elektrody dla przemysłu ciężkiego, materiały węglowe o podwyższonej odporności na utlenianie, nanomateriały węglowe i nanokompozyty dla chemii …

W centrum uwagi: baterie – główny czynnik umożliwiający …

Baterie są najszybciej rozwijającą się technologią magazynowania energii i będą odgrywać kluczową rolę w dążeniu do osiągnięcia celu UE, jakim jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o 55 proc. do 2030 r.

Klaster Oławski

Jak walka ze smogiem może wyglądać na poziomie lokalnym i jak klaster energii wpisuje się w działania gmin, widać w Energetycznym Klastrze Oławskim EKO. Zapraszamy do obejrzenia relacji! W Polsce jest 66 klastrów z certyfikatami Pilotażowego Klastra Energii przyznawanych przez Ministerstwo Energii.

Projekt KlastER

Rozwój energetyki rozproszonej w klastrach energii (KlastER) 2019-2021 . Organizatorem projektu KlastER jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, a celem jest wypracowanie strategii rozwoju klastrów energii w Polsce w oparciu o szereg przeprowadzonych analiz oraz pilotażowe uruchomienia klastrów z wykorzystaniem opracowanych rozwiązań …

Nowoczesne metody magazynowania energii elektrycznej ...

Na pierwszym planie pojawiają się technologie energii magazynowanej, które pozwalają na gromadzenie nadmiarowej energii elektrycznej i wykorzystywanie jej w okresach zapotrzebowania.Jedną z perspektywicznych metod jest wykorzystanie rozproszonych systemów magazynowania energii, które mogą być zintegrowane z lokalnymi źródłami, takimi jak panele …

Nowatorskie wytwarzanie i magazynowanie energii

W ostatnich latach prowadzono liczne badania dotyczące możliwości konwersji i magazynowania energii. Jednak komercjalizacja urządzeń służących do wytwarzania i magazynowania czystej energii to tylko jedno z wyzwań. Poza tym konieczne jest jeszcze opracowanie nowych materiałów i zaawansowanych procesów produkcji energii. Oznacza to ...

Magazynowanie energii cieplnej | Klimatyzacja, ogrzewanie i

Technologia TES polega na zastosowaniu umieszczonych w zbiornikach materiałów zmiennofazowych (PCM) do magazynowania energii cieplnej pochodzącej z procesów chłodzenia, produkowanej przez agregaty wody lodowej. Rozwiązanie to umożliwia korzystanie z energii elektrycznej w okresach, gdy jest najtańsza, unikając taryfy szczytowej, poprzez …

Klaster energii. Czym jest i do czego służy?

Klaster energii ułatwia samorządom stawianie na odnawialne źródła energii. Ważne jest również to, że klastry energii pozwalają obniżyć cenę energii na terenie danego samorządu, dzięki czemu można ściągnąć przedsiębiorców oraz przemysłu. Klastry energii stają się coraz bardziej popularne w Polsce.

Co dalej z rozwojem polskiej technologii magazynów energii?

Czwartek, 20 czerwca (07:00) Dla zielonej transformacji energetycznej i masowego wdrożenia odnawialnych źródeł energii konieczna jest budowa licznych magazynów energii. Rząd nie …

PESA Smart Energy Forum 2024 – Polskie Stowarzyszenie Magazynowania ...

Już 07-08 lutego 2024 r. podczas kolejnej edycji targów ENEX w Kielcach zapraszamy na nieodpłatne wydarzenie dedykowane praktykom branży energetycznej zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii (eng.PESA) – wiodące stowarzyszenie branżowe, które zrzesza czołowe firmy działające na rynku: producentów, inwestorów, …

Systemy magazynowania energii (BESS) | BayWa r.e.

Wielkoskalowe stacjonarne systemy magazynowania zapewniają, że adekwatna do potrzeb ilość energii odnawialnej jest zawsze dostępna we właściwym czasie. Strategiczne rozmieszczenie BESS w całej sieci energetycznej pomaga zmniejszyć potrzebę rozbudowy sieci poprzez lepsze wykorzystanie istniejącej infrastruktury.

Nowa dyrektywa bateryjna UE a rynek baterii i magazynów energii

wzmocnienie europejskiego przemysłu baterii poprzez wspieranie innowacji, równych szans i produkcji w UE dla pojazdów elektrycznych oraz systemów magazynowania energii, zapewnienie zrównoważonego projektowania, produkcji i eksploatacji baterii poprzez wprowadzenie wymagań dotyczących ich wydajności, trwałości czy oznakowania, w tym kodów QR oraz paszportu …

Energetyka-Rozproszona

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii (PSME) działa na rzecz rozwoju branży magazynowania energii oraz transformacji energetycznej. Uczestniczy w …

W centrum uwagi: baterie – główny czynnik umożliwiający …

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował raport na temat magazynowania energii w Polsce. W rejestrach operatów sieci przesyłowej i sieci dystrybucyjnych w naszym kraju funkcjonuje 12 magazynów energii o mocy co najmniej 50 kW. Regulator wydał pięć decyzji uznających magazyny energii elektrycznej za w pełni zintegrowane z siecią.

Jak systemy magazynowania energii pomogą nam żyć w przyszłości

W przyszłości będziemy generować więcej naszej energii elektrycznej z zeroemisyjnych źródeł energii słonecznej i energii wiatrowej, a także będziemy magazynować tę energię elektryczną w pobliżu źródła, w pobliżu przemysłu i społeczności, które z niej korzystają i wszędzie pomiędzy nimi. Taka czysta energia będzie zasilać nasze domy, firmy, samochody, a pewnego dnia ...

Jakie są sposoby magazynowania energii w branży …

Typowe rodzaje baterii stosowanych do magazynowania energii z fotowoltaiki to baterie litowo-jonowe, które są wydajne, mają długą żywotność i są łatwe w zarządzaniu. • Systemy hybrydowe – magazynowanie energii z …

Magazynowanie energii elektrycznej

Przed polskimi przedsiębiorcami, którzy zgłoszą się do przedsięwzięcia „Magazynowanie energii elektrycznej", stoi duże wyzwanie. NCBR postawiło w projekcie jasny cel: opracowanie taniego w utrzymaniu i wydajnego magazynu energii, którego użyteczność wyniesie około 7 lub więcej lat, a do jego budowy wykorzystane zostaną ...

Rozwój europejskiego przemysłu bateryjnego nabiera tempa

Podpisane porozumienie w pełni wpisuje się w plan Europejskiego Zielonego Ładu i opiera się na głębokiej integracji nauki i przemysłu. Celem porozumienia jest powstanie …

Magazyny Energii w Polsce

Magazyny elektrochemiczne. Magazyny elektrochemiczne odgrywają kluczową rolę w kontekście efektywności magazynowania energii. W szczególności baterie litowo-jonowe wyróżniają się dużą gęstością energetyczną oraz zdolnością do szybkiego ładowania i rozładowania. Te nowoczesne technologie magazynowania energii znajdują szerokie zastosowanie w urządzeniach …

Polski Klaster Technologii Kompozytowych

Polski Klaster Technologii Kompozytowych ma charakter otwarty, a Członkiem Klastra może być każdy przedsiębiorca lub instytucja otoczenia biznesu związana z szeroko pojętą branżą materiałów i technologii kompozytowych, który złoży deklarację członkostwa w Klastrze, zaakceptuje Regulamin członkostwa Klastra i uzyska akceptację członków i Rady Klastra. …

Magazynowanie energii

Wyniki tej analizy wskazały, że brak nowych materiałów elektrodowych i elektrolitów spełniających przemysłowe wymagania wyższych gęstości energii tych urządzeń …

Największe systemy magazynowania energii elektrycznej

Technologie dogodne do magazynowania energii w systemach elektroenergetycznych. Na rynku są dzisiaj dostępne dwie dojrzałe technologie: starsza, oparta o akumulatory kwasowo-ołowiowe, młodsza, oparta o akumulatory litowo-jonowe. Obserwujemy stałą poprawę parametrów jakościowych zarówno w obszarze parametrów technicznych …