Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku

W dzisiejszej publikacji skupimy się na prawnych aspektach funkcjonowania magazynów energii w Polsce. W dalszej części wyjaśnimy wybrane przepisy i zagadnienia prawne bezpośrednio związane z magazynami energii w naszym kraju. Całość publikacji oparta będzie o aktualnie obowiązujące przepisy, które wynikają z ustawy z dnia 10 ...

Ocena ryzyka w perspektywie przedsiębiorstwa energetycznego

Ocena ryzyka w perspektywie przedsiębiorstwa energetycznego ... ryzyka, na które składa się: identyfikacja zagrożeń, analiza ryzyka i ewaluacja ryzyka. Wskazywana jest teoria zarządzania ciągłością działania organizacji i zwrócenie uwagi na procesy krytyczne w danej organizacji. Te zaś można identyfikować stosując podejście określane analizą wpływu (BIA - Business Impact ...

Zarządzanie przedsiębiorstwem – analiza ryzyka spółki

Tak jak wiele innych dziedzin ludzkiej działalności również prowadzenie przedsiębiorstwa jest związane z podjęciem pewnego ryzyka. Firmy zatrudniają specjalistów, którzy zajmują się kalkulowaniem zagrożeń, a następnie zapobieganiem niepożądanym zdarzeniom. Aby dokonać oceny, należy wykorzystać narzędzie, jakim jest analiza ryzyka spółki.

Analiza ryzyka – czym jest? Metody analizy ryzyka | ifirma.pl

analiza ryzyka – metoda muszki. Analiza drzewa decyzyjnego. Zastosowanie tej metody analizy pozwala na podejmowanie kluczowych decyzji dla powodzenia danego przedsięwzięcia. Zespół ma szansę przyjrzeć się dostępnym możliwościom, prawdopodobnym rezultatom swoich działań, przy jednoczesnym uniknięciu niepotrzebnego ryzyka ...

Ramy i bariery prawne magazynowania energii wobec rosnącego ...

W tym kontekście, celem niniejszego opracowania jest przedstawienie ("zmagazynowanie") obecnych ram prawnych (tak na poziomie europejskim, jak i krajowym) …

Analiza trendów cen energii wraz z prognozą do 2030 r

Rośnie też niepewność co do skuteczności metod prognozowania cen energii (np. w oparciu o dotychczasowe trendy) w okresie olbrzymich zmian na rynku energii. Niniejszy raport „Analiza trendów cen energii wraz z prognozą do 2030 roku" ma na celu sformułowanie scenariuszy kształtowania się tych cen w nadchodzącej dekadzie ...

Branża rolnicza w kontekście ryzyka pogodowego a gospodarka

PDF | On Jan 1, 2021, Michał Mrozek published Branża rolnicza w kontekście ryzyka pogodowego a gospodarka | Find, read and cite all the research you need on ResearchGate

Analiza ryzyka – co to jest i jakie są jej etapy?

Analiza ryzyka nie kończy się na identyfikacji i ocenie zagrożeń. Kolejnym krokiem jest opracowanie planów działania, które pozwolą na skuteczne zarządzanie ryzykiem. Może to obejmować działania prewencyjne, …

W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII

Prawo energetyczne opisuje magazynowanie energii elektrycznej jako przetworzenie energii pobranej z sieci elektroenergetycznej lub wytworzonej przez przyłączoną i współpracującą z …

Opłacalność magazynów energii w 2022 roku

Dla zobrazowania sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie polski rynek domowych magazynów energii, warto wspomnieć, że według danych zaprezentowanych w raporcie z 2020 roku przez BVES (Bundesverband Energiespeicher Systeme e.V.) na terenie Niemiec funkcjonowało z końcem wspomnianego roku ponad 270 tys. domowych magazynów energii o …

Uwarunkowania analizy ryzyka w infrastrukturze krytycznej sektora energii

Uwarunkowania tworzenia procedur identyfikacji i oceny ryzyka w zakresie infrastruktury krytycznej sektora energii Procedury ryzyka dotyczącego infrastruktury krytycznej wywodzą się z teorii systemów. Natomiast praktyczne narzędzia redukcji ryzyka powstały w wyniku ulepszania procedur kontroli wywodzących się z przemysłu i sfery zarządzania bezpieczeństwem. Ryzyko, …

Narzędzia do analizy kosztów w produkcji: …

Podsumowując, analiza ryzyka skupia się na potencjalnych zagrożeniach i ich zarządzaniu, podczas gdy analiza kosztów i korzyści koncentruje się na ocenie finansowej projektów i decyzji. Obie metody są kluczowe w zarządzaniu …

Analiza finansowa przedsiębiorstwa, analiza ryzyka

Analiza ryzyka powinna musi być również powtarzalna i dynamiczna, jak również cechować się możliwie szybką reakcją na zmiany. Aspekt ten jest tak istotny, gdyż ryzyka ustawicznie się zmieniają, ewoluują, jak również szybko powstają i zanikają. Z tego względu konieczne jest ich stałe monitorowanie i obserwacja. Dzięki analizie ryzykiem i zarządzaniu nim mamy możliwość ...

Magazyny energii – rozwiązania dla przemysłu | MM Magazyn …

Magazyny energii umożliwiają gromadzenie energii w różnych postaciach, co pozwala na efektywne zarządzanie nią i wykorzystanie jej w zależności od potrzeb.Technologie magazynowania energii dzielą się na metody bezpośrednie (magazynujące energię elektryczną) i pośrednie (wykorzystujące zmianę formy energii z elektrycznej na inną, np. chemiczną lub …

Rozdział 1

Udostępnienie części instalacji, o której mowa w ust. 2, następuje za wynagrodzeniem, na zasadach określonych w odrębnej umowie. Ustalając wysokość wynagrodzenia należy stosować stawki opłat za usługi magazynowania paliw gazowych ustalone w taryfie przedsiębiorstwa energetycznego zajmującego się magazynowaniem tych paliw.

Korzystanie z magazynu energii elektrycznej | PwC

Magazynowanie energii elektrycznej to dynamicznie rozwijająca się technologia, dzięki której przedsiębiorcy mogą nie tylko obniżyć koszty prowadzenia działalności, ale również skutecznie …

Koncesja na magazynowanie energii. Wymogi i znaczenie.

Zgodnie z art. 3 pkt 59 pr. ener. – „magazynowanie energii elektrycznej" to odroczenie, w systemie elektroenergetycznym, końcowego zużycia energii elektrycznej lub przetworzenie energii elektrycznej pobranej z sieci elektroenergetycznej lub wytworzonej przez jednostkę wytwórczą przyłączoną do sieci elektroenergetycznej i współpracującą z tą siecią do …

Analiza ryzyka przedsiębiorstwa na przykładzie przedsiębiorstwa …

Analiza zostanie przeprowadzona na przykładzie przedsiębiorstwa z branży 35 EKD zajmującego się wytwarzaniem, przesyłaniem, dystrybucją i handlem energią elektryczną.

Ocena i analiza ryzyka — rozwiązania Visure

Jakościowa analiza ryzyka obejmuje subiektywną ocenę ryzyka na podstawie jego charakterystyki, wpływu i prawdopodobieństwa. Ta metoda jest często stosowana, gdy dostępne są ograniczone dane lub gdy potrzebna jest szybka, wstępna ocena. Opiera się na opisowych skalach, takich jak niski, średni i wysoki, w celu kategoryzacji ryzyka. Oto jak zazwyczaj …

Wybrane aspekty i analiza ryzyka pozyskiwania energii …

wi procesu pozyskiwania energii elektrycznej z biomasy. Omówiono ryzyka wewnętrzne dla przedsiębiorstwa zajmującego się spalaniem biomasy jak i te związane ze składowaniem biomasy, generowaniem i składowaniem odpadów niebezpiecznych, czy też ryzyka technologiczne mogące doprowadzić nawet do unieruchomienia kotła fluidalnego ...

ANALIZA FMEA WYBRANEGO PROCESU LOGISTYCZNEGO

na prawidłowe funkcjonowanie analizowanego przedsiębiorstwa, dlatego poddano go analizie ryzyka. wykrycia 1.2. Charakterystyka kryteriów oceny niezgodności w procesie Analiza ryzyka w metodzie FMEA opiera się na szacowaniu czynników ryzyka. FMEA wymienia trzy kryteria, które wartościowa-ne są punktami od 1 do 10 [7]. Norma nie narzuca ...

analiza kosztów w przedsiębiorstwach transportu …

3 Analiza kosztów w przedsiębiorstwach transportu samochodowego 351 Konta zespołu 4 w niewielkim stopniu udzielają informacji na temat ponoszonych kosztów związanych z logistyką a tym bardziej dotyczących transportu. Jeżeli …

Ocena ryzyka w perspektywie przedsiębiorstwa energetycznego

Omówiono wybrane podejścia metodyczne oceny ryzyka i przedstawiono ustawodawcze trendy zarządzania kryzysowego związane z odchodzeniem od ochrony …

Bezpieczeństwo przemysłowych magazynów energii – jak …

Bezpieczeństwo przemysłowych magazynów energii staje się coraz bardziej istotnym zagadnieniem w kontekście rosnącego zapotrzebowania na energię oraz …

Czy trzeba zgłaszać magazyn energii?

W Polsce obowiązuje ustawa o odnawialnych źródłach energii, która reguluje kwestie związane z produkcją, dystrybucją i magazynowaniem energii. Zgodnie z tą ustawą, każdy magazyn energii musi być zgłoszony odpowiednim organom administracyjnym. Zgłoszenie magazynu energii jest niezbędne, aby spełnić wymogi prawne i zapewnić bezpieczne i zgodne …

Optymalizacja Procesów Logistycznych | Audytel S.A.

Zobacz także zakres usług: Logistyka Dystrybucji, System logistyczny przedsiębiorstwa, Logistyka e-commerce, Logistyka Zaopatrzenia, ISO 28000 – szkolenie i wdrożenie). Aby przeprowadzić skuteczną optymalizację procesów …

Czy magazyn energii ma sens? Kompleksowa analiza …

Magazyn energii to zaawansowane technologicznie urządzenie, które pozwala na gromadzenie nadwyżek energii elektrycznej w celu jej późniejszego wykorzystania. Podstawową funkcją magazynu energii jest bilansowanie produkcji i zużycia energii, co ma kluczowe znaczenie w kontekście odnawialnych źródeł energii (OZE).

Analiza ryzyka – czy można to krótko opisać?

Analiza ryzyka - jakościowa (Luty 2020) 1 Analiza ryzyka Podejście jakościowe Propozycja podejścia do analizy ryzyka metodą jakościową. Zastosowanie możliwe zarówno w analizie procesów w certyfikacji ISO 27001, jak również dla potrzeb spełnienia wymogów ustawowych RODO. Analizę ryzyka można stosować również do analizy swojego biznesu, nie jest to …

Magazynowanie energii

Dzięki magazynom energii oraz elektrowniom szczytowo-pompowym, które również są magazynami energii elektrycznej, będzie możliwe bilansowanie zapotrzebowania na energię …

Wirtualne elektrownie. Jaki wpływ na ich rozwój mają

Tematyka wirtualnych elektrowni ściśle powiązana z kwestią agregatów wynikającą z Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2019/944 z dnia 5 czerwca 2019 r. w sprawie wspólnych zasad rynku wewnętrznego energii elektrycznej oraz zmieniająca dyrektywę 2012/27/UE (dalej jako dyrektywa rynkowa), jednakże źródeł prawnych związanych z tym …

Zarządzanie zapasami

Zarządzanie zapasami jest procesem niezbędnym w wielu sektorach działalności od produkcji po handel. Stosowanie odpowiednich narzędzi i metod dostosowanych do specyfiki branży i typu materiałów …

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

Przeszliśmy od eksperymentalnych projektów do realnych wdrożeń, co rzuca nowe światło na przyszłość magazynowania energii. W niniejszym artykule dokonamy podsumowania wydarzeń związanych z magazynowaniem energii w roku 2023, przyglądając się kluczowym wyzwaniom oraz trendom, które kształtowały ten sektor. Ponadto, spojrzymy w ...

Analiza ryzyka w spółce – czym jest i jak ją przeprowadzić

Taka strategia sprawdza się w przypadku ryzyka o niskim wpływie i prawdopodobieństwie wystąpienia, które nie zagrażają bezpośrednio funkcjonowaniu firmy. Monitoring i aktualizacja analizy ryzyka w spółce. Analiza ryzyka nie kończy się na jednej ocenie – wymaga stałego monitorowania i aktualizacji. W miarę zmian w otoczeniu ...

Pozwolenie na wytwarzanie, przetwarzanie odpadów

R1 Wykorzystanie głównie jako paliwa lub innego środka wytwarzania energii, R2 Odzysk/regeneracja rozpuszczalników, R3 Recykling lub odzysk substancji organicznych, które nie są stosowane jako rozpuszczalniki (w tym kompostowanie i inne biologiczne procesy przekształcania),

Ocena ryzyka w perspektywie przedsiębiorstwa energetycznego

(„Nowa Energia" – 5-6/2018) W artykule przedstawiono podstawy prawne obowiązku opracowywania planów ochrony obiektów energetycznych, zaliczonych do infrastruktury …

Analiza ryzyka

Analiza ryzyka jest kluczowym elementem w zarządzaniu każdą organizacją. Proces zarządzania ryzykiem, który obejmuje identyfikację ryzyka, ocenę potencjalnych zagrożeń i podejmowanie odpowiednich działań, pozwala na …

Obniżenie kosztów energii elektrycznej. Analiza mocy umownej

Optymalizacja kosztów energii elektrycznej polega na dokładnej analizie punktów poboru energii, potrzeb i zapotrzebowań energetycznych, a także na wskazaniu sposobów na redukcję kosztów. Wszystkie te czynniki są dobierane indywidualnie dla każdego zakładu, biorąc pod uwagę jego specyfikę oraz preferencje użytkownika (z ingerencją w …

Prawo energetyczne.

Udostępnienie części instalacji, o której mowa w ust. 2, następuje za wynagrodzeniem, na zasadach określonych w odrębnej umowie. Ustalając wysokość wynagrodzenia należy stosować stawki opłat za usługi magazynowania paliw gazowych ustalone w taryfie przedsiębiorstwa energetycznego zajmującego się magazynowaniem tych paliw.