Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Zasady szczegółowe dotyczące udzielania zamówień w projekcie …
Zasady szczegółowe dotyczące udzielania zamówień w projekcie dla polskich beneficjentów 1.1. Zamówienia udzielane w ramach projektów 1) Beneficjent jest zobowiązany do przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia o wartości szacunkowej przekraczającej 50 tys. PLN netto1, tj. bez podatku od towarów i usług (VAT) w sposób zapewniający …
TEKST skonsolidowany: 32014L0024 — PL — 01.01.2022
Niniejsza dyrektywa nie ma zastosowania do zamówień publicznych i konkursów, które zgodnie z dyrektywą 2014/25/UE są udzielane lub organizowane przez instytucje zamawiające prowadzące co najmniej jeden z rodzajów działalności określonych w art. 8–14 tej dyrektywy i które są udzielane w celu wykonywania tych działalności, do zamówień …
Formalizm opisu przedmiotu zamówienia na roboty budowlane w ...
W przypadku projektu budowlanego jest to rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego 4, a w przypadku pozostałych opracowań przywołane wcześniej rozporządzenie. Największe wątpliwości i problemy praktyczne rodzi obligatoryjność zamieszczania projektów wykonawczych przy każdej inwestycji budowlanej …
Nowe Prawo Zamówień Publicznych a projekty w partnerstwie …
Od 1 stycznia 2021 r. obowiązują nowe przepisy dotyczące zamówień publicznych, które wpływają także na przygotowanie i realizację projektów z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego. W kwestii zmian głos zabrało Ministerstwo Finansów, Funduszy i …
Kryteria UE dotyczące ekologicznych zamówień publicznych w …
Ekologiczne zamówienia publiczne (GPP) stanowią instrument dobrowolny. Niniejszy dokument zawiera kryteria UE dotyczące ekologicznych zamówień publicznych, określonych w odniesieniu do grupy produktów energetycznych. W towarzyszącym wprowadzającym sprawozdaniu technicznym przedstawiono pełne informacje szczegółowe na temat ...
Jakie postępowanie przetargowe należy stosować w przypadku zamówień ...
Oba akty prawne określają zasady postępowania, jakie należy stosować w przypadku zamówień publicznych i wskazują narzędzia, jakie są dostępne dla zamawiających. Postępowania przetargowe w przypadku zamówień poniżej progów unijnych należy przeprowadzać zgodnie z przepisami polskiego prawa. Takie podejście pozwoli na ...
Nowoczesne technologie magazynowania energii elektrycznej
Jednym z ważniejszych wyzwań stojących przed transformacją energetyczną jest opracowywanie nowych technologii magazynowania energii, które powinny odznaczać się wysoką gęstością przechowywanej energii i żywotnością, a jednocześnie charakteryzować się niskim kosztem produkcji i możliwością powszechnego stosowania.
Zamówienia publiczne w branży budowlanej – jakie przepisy …
W przypadku zamówień publicznych, dokumenty potwierdzające takie uprawnienia są często wymagane w częściach składowych oferty. Innym istotnym wymogiem jest posiadanie wszelkich dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w przetargu. Wymagane dokumenty są zazwyczaj określone w ogłoszeniach przetargowych lub w …
Zamawiający w zamówieniach publicznych. Obowiązek …
Dane statystyczne dotyczące rynku zamówień publicznych po III kwartale 2024 r.: ... w którym ustawodawca wskazał jakie wymagania określa w szczególności zamawiający w przypadku art. 29 ust. 3a Pzp2004 (sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 29 ust. 3a Pzp2004, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez …
Zasady opisywania przedmiotu zamówienia
5-6 grudnia 2024 r. Wyjątkowe Warsztaty Mikołajkowe: Wyjątkowe Warsztaty Mikołajkowe to szkolenie, dzięki któremu zrozumiesz przepisy ustawy, unikniesz problemów w codziennej praktyce udzielania zamówień publicznych CONEXIS KANCELARIA ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH: Korzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia Dane statystyczne dotyczące …
Zamówienia publiczne w przetargach unijnych. Co musisz wiedzieć?
W przypadku, gdy kwoty nieprawidłowo poniesionych wydatków nie można określić w tym trybie, wartość korekty finansowej ustala jest na podstawie załącznika do wydanego Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 29 stycznia 2016 r. w sprawie warunków obniżania wartości korekt finansowych oraz wydatków poniesionych nieprawidłowo związanych …
PGE uruchomiła przetarg na budowę bateryjnego magazynu …
Przetarg na zaprojektowanie i budowę bateryjnego magazynu energii w Żarnowcu został ogłoszony 15 lipca 2024 r. Prowadzony jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z ustawą – Prawo zamówień publicznych. Wnioski można składać do 30 września 2024 r.
Prawo zamówień publicznych.
W przypadku odstąpienia przez zamawiającego od wymagania użycia środków komunikacji elektronicznej, z uwagi na wystąpienie jednej z okoliczności, o której mowa w ust. 1, w szczególności w odniesieniu do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub konkursie, oferty, pracy konkursowej albo ich części, podmiotowego środka dowodowego lub …
Charakterystyka umów zawieranych w sprawach zamówień publicznych ...
Ustawa przewiduje także szeroki katalog sytuacji, gdy zamawiający nie musi zachowywać wskazanych wyżej terminów (art. 94 ust. 2 Prawa zamówień publicznych). Trzeba także pamiętać, że w przypadku wniesienia odwołania, zamawiający nie może zawrzeć umowy do czasu ogłoszenia orzeczenia przez Krajową Izbę Odwoławczą.
W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII
W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ. SPORZĄDZONEGO DLA MINISTERSTWA KLIMATU I ŚRODOWISKA. Sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pochodzących z opłat rejestracyjnych, na zamówienie Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Wersja dokumentu z dnia 12.12.2022 r.
Czym grozi niedotrzymanie terminów w przypadku zamówień publicznych ...
Głównymi przyczynami opóźnień w realizacji zamówień publicznych są zmiana trybu realizacji zamówienia, spóźnione dostawy materiałów oraz konieczność zmiany w projekcie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że przedsiębiorcy nie ponoszą odpowiedzialności za wszystkie te okoliczności. Niemniej jednak, z pewnością trzeba zwrócić uwagę na kilka kluczowych problemów.
Wydatkowanie środków unijnych w praktyce
Zasady dotyczące udzielania zamówień publicznych współfinansowanych ze środków unijnych do polskiego porządku prawnego przeniosła ustawa wdrożeniowa, tj. ustawa z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020 (Dz. U. z 2014 r., poz. 1146 z późn. zm.).
Zamówienia publiczne – przepisy dotyczące sektorów gospodarki …
Zamówienia muszą być udzielane zgodnie z przepisami tej dyrektywy, gdy ich wartość przekracza poniższe progi: 443 000 euro w przypadku zamówień na dostawy i usługi oraz konkursów (od 1 stycznia 2024 roku); 5 538 000 EUR w przypadku zamówień na roboty budowlane (od 1 stycznia 2024 roku);
Wsparcie publiczne dla magazynowania energii w świetle raportu …
Dzięki szerokiemu zapleczu produkcyjnemu i skali działalności, azjatyccy producenci są w stanie zapewnić ciągłość dostaw i szybkie terminy realizacji zamówień, co jest kluczowe w przypadku rozbudowanych projektów magazynowania energii. Wybór dostawcy z Azji może być zatem korzystny w kontekście optymalizacji kosztów inwestycji ...
PFU w zamówieniach publicznych w 2022 roku – GC Adwokaci
W dniu 30 grudnia 2021 roku opublikowane zostało Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego. Przewiduje ono wymogi jakie powinna spełniać …
Zamówienia udzielane w ramach projektów
4. yrektywy ws. zamówień publicznych Dyrektywa 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie zamówień publicznych, uchylająca Dyrektywę 2004/18/WE3 oraz Dyrektywa 2014/25/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie udzielania zamówień przez podmioty działające w sektorach gospodarki wodnej, energetyki, transportu i usług pocztowych,
Systemy magazynowania
Czym są AGV i w jaki sposób wpływają na... Więcej. Rodzaje magazynów – przewodnik po różnych typach magazynów. 2024.05.20. Magazyny na wynajem cieszą się coraz większą popularnością. Magazynowanie towarów stanowi jeden z najważniejszych elementów procesu logistycznego, dlatego chcąc aby wszystko było jak należy, warto dobrze …
WYTYCZNE DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH
WYTYCZNE DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH W ZAKRESIE SERWISOWANIA SPRZĘTU MEDYCZNEGO WERSJA DOKUMENTU: 1.1 DATA POWSTANIA DOKUMENTU: 27.11.2018 . CEL DOKUMENTU. Z jakiego powodu powstały niniejsze wytyczne i dlaczego warto się do nich stosować? W praktyce funkcjonowania szpitali, niezwykle ważnym obszarem jest …
Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii
1. wzywa państwa członkowskie, aby w pełni przeanalizowały swoje zdolności do magazynowania energii; 2. wzywa Komisję do opracowania kompleksowej strategii w dziedzinie magazynowania energii w celu umożliwienia
Rola zamówień publicznych w transformacji energetycznej kraju
W jaki sposób zamówienia publiczne mogą przyczynić się do transformacji energetycznej kraju? Naturalnym sposobem na wzmocnienie potencjału transformacji energetycznej kraju poprzez zamówienia publiczne jest dokonywanie zakupów dostaw, usług oraz robót budowlanych z uwzględnieniem aspektów środowiskowych. Istnieje też drugi, mniej ...
Zamówienia udzielane w ramach projektów
Dyrektywy ws. zamówień publicznych Dyrektywa 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie zamówień publicznych, uchylająca Dyrektywę 2004/18/WE3 oraz Dyrektywa 2014/25/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie udzielania zamówień przez podmioty działające w sektorach gospodarki wodnej, energetyki, transportu i usług pocztowych,
Zmiany w umowie w sprawie zamówień publicznych w 2022 roku
Zmiany w Prawie zamówień publicznych są czymś naturalnym. Czy nam się to podoba, czy nie, ustawodawca bardzo często decyduje się na nowelizację przepisów prawa – a regulacje dotyczące zamówień publicznych nie są tu wyjątkiem. To z kolei spore wyzwanie dla zamawiających i wszystkich ubiegających się o zamówienia. W końcu wybór wykonawcy …
DZIAŁ I. Przepisy ogólne
Informacje, o których mowa w ust. 2, są ogłaszane w drodze obwieszczenia, w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski", oraz zamieszczane na stronie internetowej Urzędu Zamówień Publicznych, zwanego dalej „Urzędem", niezwłocznie po publikacji komunikatu Komisji Europejskiej, o którym mowa w ust. 2, w Dzienniku Urzędowym Unii …
Zasada konkurencyjności. Wytyczne dotyczące kwalifikowalności …
Podstawa prawna stosowania Zasady konkurencyjności. Kluczowe znaczenie mają tutaj dwa dokumenty: Umowa o dofinansowanie i regulamin wyboru projektów. Zgodnie z Wytycznymi 2021-2027 Właściwa instytucja zobowiązuje beneficjenta w umowie o dofinansowanie projektu, a wnioskodawców w regulaminie wyboru projektów – do …
Prawo zamówień publicznych
1. W przypadku, o którym mowa w art. 101 sposoby opisu przedmiotu zamówienia ust. 1 pkt 2, zamawiający określa w opisie przedmiotu zamówienia na roboty budowlane wymagane cechy materiału, produktu lub usługi, odpowiadające przeznaczeniu zamierzonemu przez zamawiającego, które mogą dotyczyć w szczególności: 1) określonych poziomów …
I WSTĘP
i wymagań (sporządzaną w oparciu o przepisy Prawa zamówień publicznych) – konieczność jej przeprowadzenia wynika z art. 7 ust. 6 ustawy o efektywności energetycznej albo ii. dla projektów z pozostałych obszarów – Ocenę efektywności – konieczność jej przeprowadzenia wynika z art. 3a ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym.
Jakie są zasady udzielania zamówień publicznych w energetyce
Pomimo że podmioty z sektora wytwarzania energii działają na podstawie koncesji, to nie są spełnione dodatkowe przesłanki warunkujące powstanie obowiązku stosowania prawa zamówień publicznych (p.z.p.). Działalność taka nie jest, jak wymaga tego art. 3 ust. 2 ustawy p.z.p., zastrzeżona na rzecz ograniczonej liczby podmiotów.
Prawo zamówień publicznych
1) w przypadku określonym w ust. 1 pkt 1, zamawiający miał uzasadnione podstawy, aby sądzić, że działa zgodnie z ustawą, a umowa została zawarta odpowiednio po upływie 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy w Biuletynie Zamówień Publicznych albo po upływie 10 dni od dnia publikacji takiego ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii …
PZP w pytaniach i odpowiedziach
PZP w pytaniach i odpowiedziach Jak oszacować wartość zamówienia na zarządzanie PPK, w przypadku, gdy wyboru instytucji finansowej dokonuje wójt, burmistrz, prezydent miasta, zarząd powiatu albo zarząd województwa w imieniu podmiotów zatrudniających, będących jednostkami organizacyjnymi danej jednostki samorządu terytorialnego, na postawie art. 7 ust. 4a ustawy o …
Zamówienia publiczne 2021
Zamówienia publiczne od 1 stycznia 2021 roku będą odbywały się wg nowych zasad i przepisów. Warto wiedzieć kto musi stosować nowe przepisy, jakie są nowe tryby zamówień publicznych i najważniejsze reguły …
Najważniejsze reguły nowych zamówień publicznych
W przypadku polskiej gospodarki udział zamówień publicznych w PKB to co najmniej 10%, a kwota – około 200 miliardów złotych – tyle corocznie wydają publiczni zamawiający na towary i usługi kupowane w systemie zamówień publicznych. Jakie przepisy regulują udzielanie zamówień publicznych . Zamówienia publiczne są ...
Magazyny energii
Magazyny energii elektrycznej mogą być wykorzystywane jako niewielkie instalacje przydomowe stanowiące dla właściciela zapasowe źródło energii lub element instalacji prosumenckiej pozwalający zwiększyć autokonsumpcję. Znacznie większe magazyny są stosowane przez zawodowych producentów energii elektrycznej oraz operatorów sieci ...