Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Elektrownie wodne w Polsce – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Elektrownie wodne odgrywają istotną rolę w polskim miksie energetycznym, przyczyniając się zarówno do dostarczania czystej energii, jak i zwiększania niezależności energetycznej kraju. W tym artykule przyjrzymy się elektronom wodnym w Polsce, ich historii, znaczeniu i wyzwaniom, z jakimi się obecnie borykają.

Czy zasadny jest rozwój energetyki jądrowej w Polsce?

elektrowni jądrowej, i to nie jednej. Już w okresie PRL rozpoczęto budowę elektrowni w Żar-nowcu, proces ten jednak przerwano. W roku 2010 powstał Program rozwoju energetyki jądro-wej. Obecnie – w roku 2020 – rząd planuje budowę sześciu reaktorów, przy czym nadal ale nie dokonano pogłębionej analizy co do zasadności rozwoju ...

Energetyka jądrowa w Polsce

2011 Katastrofa elektrowni jądrowej w Fukushimie w Japonii. 2005 Powrócił temat budowy elektrowni jądrowej w Polsce. Postanowiono, że wybudowane zostaną dwa takie zakłady. Pierwszy z nich miał powstać do 2024 roku. 2021 Do tej pory nie wybudowano elektrowni jądrowej w Polsce. 2022 Harmonogram "Programu polskiej energetyki jądrowej ...

Blaski i cienie energetyki jądrowej | Przystanek nauka

W energetyce jądrowej – w przeciwieństwie do tradycyjnych źródeł, w których energię uzyskujemy w wyniku reakcji spalań węgla lub gazu – energię otrzymuje się na skutek procesów związanych z promieniotwórczością, czyli zdolnością niektórych jąder atomowych do rozpadu promieniotwórczego. Energetyka jądrowa odgrywa bardzo ważną rolę we …

Energia jądrowa – jak powstaje? Co się dzieje z odpadami?

Większość z reaktorów takich jak te, które będą budowane w Polsce, ma w zestawie paliwowym wiązkę o siatce prętów 17 x 17, co daje 289 prętów w zestawie. W rzeczywistości jest ich mniej, bo część miejsca zajmują pręty sterujące i pozycje do instalacji aparatury pomiarowej. W sumie w reaktorze jest kilkadziesiąt tysięcy pojedynczych prętów …

Jak prześniliśmy sen o polskiej energetyce jądrowej

W kwietniu ukazała się książka „Żarnowiec. Sen o polskiej elektrowni jądrowej" autorstwa Piotra Wróblewskiego. Ten świetny debiut podsumowuje historię i przyczyny fiaska inwestycji, oddając głos bohaterom tamtych lat, a także obala mity utrwalone w zbiorowej pamięci. A ponieważ transformacja energetyczna w Polsce powoli nabiera tempa, warto przenieść się …

Energetyka jądrowa w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

Jeżeli projekt ten się powiedzie to niewątpliwie otworzy on nową epokę w energetyce jądrowej. Na drugim miejscu w światowym zestawieniu znajdują się Indie, które do 2027 r. planują wybudowanie i przyłączenie do sieci ośmiu nowych elektrowni jądrowych, zaraz za nimi Turcja (4 reaktory) i Korea Południowa (3 reaktory).

To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na …

Jak magazynować energię, którą przez kilka godzin dziennie w za dużych ilościach produkują wiatraki lub fotowoltaika? Ten problem to kluczowa bariera w rozwoju energetyki odnawialnej. Bez magazynów energii nie da się wyłączyć elektrowni na węgiel w Polsce, bo coś...

Agregacja magazynów energii: nowe kierunki w zarządzaniu energią

Agregacji w kontekście problematyki magazynowania energii elektrycznej ma służyć przede wszystkim prosumentom, którzy będąc zainteresowani nowymi (innowacyjnymi) …

Jak systemy magazynowania energii pomogą nam żyć w przyszłości

Kontenery mieszczą systemy bezpieczeństwa i ochrony, a także systemy chłodzenia i oprogramowanie operacyjne, maksymalizując inwestycje w energię odnawialną. …

ANALIZA KOSZTÓW I KORZYŚCI WDROŻENIA ENERGETYKI JĄDROWEJ W …

jĄdrowej w polsce Kamila Kołacińska, Robert Sasin Słowa kluczowe: energetyka jądrowa, LCOE, program polskiej energetyki jądrowej, modele finansowania projektów ją-

Jak magazynować energię z fotowoltaiki?

Magazynowanie energii elektrycznej. Choć zamontowanie paneli fotowoltaicznych niesie za sobą wiele plusów, trzeba też zauważyć, że jedną z największych wad tego systemu jest to, że nie wytwarza energii w pochmurne dni. Jednak i na tę wadę znajdzie się rozwiązanie. Jest nim magazynowanie nadwyżki energii.Możemy to zrobić na dwa sposoby: albo wykorzystać do …

Jak Magazynować Energię Z Fotowoltaiki?

Jak magazynować energię z fotowoltaiki? Data publikacji: 26-08-2024. Panele fotowoltaiczne to coraz bardziej popularne rozwiązanie, które ma na celu ochronę środowiska. Główną przyczyną rozwoju fotowoltaiki jest także potrzeba stabilizacji sieci, która ma zwiększyć swój udział w energetyce odnawialnych źródeł energii. Fotowoltaika to również sposób na oszczędzanie ...

Magazyny energii a transformacja energetyczna. (Część 1)

Stabilność sieci elektroenergetycznych w kontekście niestabilnych i często nieprzewidywalnych źródeł, takich jak energia słoneczna czy wiatrowa, wymaga zastosowania …

Inżynier ds. energetyki jądrowej – wymagania, obowiązki i cechy …

Jakie są perspektywy rozwoju kariery w branży energetyki jądrowej? Inżynier ds. energetyki jądrowej to zawód, który w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na energię elektryczną, coraz więcej firm decyduje się na budowę elektrowni jądrowych. To z kolei prowadzi do zwiększenia liczby miejsc ...

8 przełomowych innowacji w energetyce

8 przełomowych innowacji w energetyce. TCC 2024-07-31 11:07:42 konsultanci, energia, consulting energetyka, eksperci, ekspertyzy, doradztwo energia, doradztwo wodór, doradztwo energetyka, consulting wodór, efektywność energetyczna, oszczędzanie energii, rachunki za gaz. Świat stoi u progu rewolucji energetycznej, napędzanej globalnym …

Działanie elektrowni jądrowej

Ich ruch obrotowy zamieniany jest w energię elektryczną (podobnie jak w dynamie dynamie rowerowym). Reaktory stosowane są do: wytwarzania energii elektrycznej; produkcji paliwa jądrowego (w postaci plutonu Indeks górny 239 239 Pu) do celów militarnych; produkcji izotopów radioaktywnych (np. mających zastosowanie w medycynie); eksperymentów naukowych w …

Magazynowanie energii

Magazynowanie energii – dlaczego słyszysz o nim coraz częściej? Na jakich zasadach działają magazyny energii? Jak mogą nam pomóc w dekarbonizacji energetyki (rezygnacji z wykorzystania paliw kopalnych)? Ilustracja 1: System łączący elektrownię …

Jakie są sposoby magazynowania energii w branży OZE?

Różne sposoby magazynowania energii w branży odnawialnych źródeł energii zapewniają równowagę między produkcją energii a jej wykorzystaniem. Zapewniają jej stały …

Energetyczne podsumowanie roku. Co działo się w energetyce w …

Był to ciekawy rok pełen energetycznych newsów, dlatego w poniższym artykule przyjrzymy się, co działo się w energetyce 2023 roku, ze szczególnym naciskiem na zmiany w polskiej branży energetycznej. Zacznijmy od początku, czyli co działo się w energetyce w styczniu. Rok 2023 w energetyce zaczął się z przytupem.

Polityka energetyczna Polski do 2040 – PEP2040

co najmniej 23% OZE w końcowym zużyciu energii brutto w 2030 r., wdrożenie energetyki jądrowej w 2033 r., ograniczenie emisji GHG o 30% do 2030 r. (w stosunku do 1990 r.), zmniejszenie zużycia energii pierwotnej o 23% do 2030 r. (w stosunku do prognoz zużycia z 2007 r.). Polityka energetyczna Polski do 2040 – filary polityki

Jak zbudować energetykę jądrową?

zahamowań szerzone są pogłoski i fałszywe informacje o energetyce jądrowej – jak np. informacja podawana ludności przez niemieckich zielonych w czasie niedawnego wiecu w 2 Stankiewicz P. : Badanie opinii o energetyce jądrowej w powiatach puckim i wejherowskim, Raport analityczny, luty 2010. Białogórze, jakoby ścieki radioaktywne z Sellafield zagrażały …

Jak Magazynować Energię z Fotowoltaiki?

Kiedy zastanawiamy się, jak magazynować energię z fotowoltaiki, w przypadku systemów off-grid lub instalacji hybrydowych, naturalnie na myśl przychodzą magazyny energii. W najprostszym ujęciu są to urządzenia pozwalające na efektywne gromadzenie energii elektrycznej z fotowoltaiki. Gromadzenie nadwyżek energii wyprodukowanych przez fotowoltaikę we …

Atom ratuje klimat, czyli transformacja energetyczna z udziałem ...

W kraju takim jak Polska, który nie posiada dużych zasobów hydroenergetycznych, budowa bezpiecznego, stabilnego, zeroemisyjnego i zarazem efektywnego ekonomicznie systemu elektroenergetycznego musi opierać się o łączenie rozwoju energetyki jądrowej oraz energetyki wykorzystującej odnawialne źródła energii (przede wszystkim wiatrowe i słoneczne). Aby …

Magazynowanie energii elektrycznej w domu – krok po kroku

Tak, nadmiar wytworzonej w domu energii można magazynować. Wbrew pozorom w każdym domu, mającym ogniwa i panele fotowoltaiczne, dochodzi do wyprodukowania nadwyżki energii elektrycznej. Dzieje się tak dlatego, że modelowe gospodarstwo domowe na własne cele potrzebuje około 40% wyprodukowanej przez siebie …

Jak uczyć o energii jądrowej?

Międzynarodowa konferencja regulatorów poświęcona energii jądrowej w Warszawie; Polsko-amerykańskie rozmowy o elektrowniach jądrowych; Cykl webinariów o energetyce jądrowej; Krótkie filmy edukacyjne o energii jądrowej w kinach już od 24 maja; Eksperci z MAEA doradzają jak przygotować kadry dla energetyki jądrowej

Technologie magazynowania energii

Magazynują energię w dwóch ciekłych roztworach chemicznych, które następnie, w celu rozładowania, przepływają przez ogniwo elektrochemiczne po dwóch …

Energia jądrowa – jakie ma wady i zalety? | ESOLEO

To zmagazynowana w jądrze atomu energia, którą pozyskuje się w procesie przemiany jądrowej. W pozyskiwaniu energii jądrowej wykorzystywana jest reakcja rozszczepienia. Polega ona na podziale jądra atomu na mniejsze fragmenty, w efekcie czego wydziela się duża ilość ciepła zamienianego na energię. W tym procesie wykorzystuje się ...

Magazyn energii – jak długo i ile energii może przechować?

Spis treści - Czego dowiesz się z tego artykułu? Technologie magazynowania energii – czym się różnią? Jak długo można przechowywać prąd w magazynie energii? …

Magazynowanie energii – technologie przyszłości dla

W erze dynamicznego rozwoju odnawialnych źródeł energii kluczowym wyzwaniem staje się efektywne magazynowanie wyprodukowanej mocy. Jak przechowywać …

Nowoczesne technologie i paliwa przyszłości w energetyce

Jak dodał, duże nadzieje dla wodoru widzi w energetyce jądrowej. Marcin Kozik, wiceprezes spółki TAURON Nowe Technologie, mówił o polityce energetycznej UE .

Jak magazynować energię z fotowoltaiki?

Jak magazynować energię z fotowoltaiki? Instalacje fotowoltaiczne na ogół produkują więcej energii, niż zużywają nasze domy, a przynajmniej nie w momencie, gdy zapotrzebowanie na energię elektryczną jest największe. Tutaj w sukurs przychodzą dwa rozwiązania – program prosument oraz przydomowe magazyny energii. Maksimum produkcji …

Zastosowanie energii jądrowej

Od kiedy społeczeństwo świata zaczęło korzystać z dobrodziejstw techniki jądrowej, ujawniły się następujące jej zastosowania: - produkcja energii elektrycznej, - zastosowanie izotopów w badaniach medycznych i radioterapii, - uzyskiwanie efektywnych technologii w przemyśle (na przykład radiografia, inne ekspertyzy jakościowe - zatem …

Przyspieszenie prac nad atomem przybliża Polskę do zielonej rewolucji w ...

W październiku 2023 roku wojewoda pomorski wydał dla elektrowni jądrowej w gminie Choczewo decyzję lokalizacyjną. Oznacza to, że inwestor – spółka PEJ – posiada komplet pozwoleń ...

Jak działają baterie grawitacyjne, dzięki którym magazynujemy …

Podobnie wygląda to w przypadku energetyki jądrowej. Dlatego w systemach energetycznych montowane są różnego rodzaju magazyny energii . Część z nich ma za …

Sposoby: Jak mądrze magazynować energię z fotowoltaiki?

Magazynowanie energii z fotowoltaiki to ciekawy temat, albowiem aż 60-80% wytworzonej przez panele PV energii trafia zazwyczaj z powrotem do sieci, zamiast być zużywaną przez dom. . W dzisiejszym wpisie omawiamy więc kwestię tego, jak magazynować prąd z fotowoltaiki w sposób mądry oraz przedstawiamy najlepsze sposoby magazynowania energii.

Nukleo

Nukleo.pl jest portalem edukacyjnym poświęconym energetyce jądrowej i promieniotwórczości. Składa się z trzech modułów: Fizyka, Technologia i Społeczeństwo, zawierających łącznie 167 rozdziałów. Portal powstał na bazie tekstów, artykułów i publikacji przygotowanych przez zespół Fundacji na potrzeby różnych projektów prowadzonych od początku działalności organizacji ...