Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Wiceminister Klimatu i Środowiska Piotr Dziadzio na …
We wtorek 10 października 2023 r., na zaproszenie Europejskiej Rady ds. Energii Geotermalnej, wiceminister Klimatu i Środowiska, Główny Geolog Kraju, pełnomocnik rządu ds. polityki surowcowej państwa Piotr Dziadzio wziął udział …
Polska Strategia Wodorowa do roku 2030
Skutki działań określonych w PSW wesprą osiągnięcie celów klimatycznych i energetycznych, obniżenie emisyjności produkcji wodoru, minimalizowanie negatywnych skutków społeczno-gospodarczych odejścia od energetyki opartej na węglu, zwiększenie udziału OZE w polskim …
Komisja Europejska wprowadza mechanizm pilotażowy dla rynku wodoru
UE wprowadziła kompleksowe i zintegrowane ramy regulacyjne w celu wsparcia rozwoju w pełni funkcjonującego rynku wodoru do 2030 r. W pakiecie dotyczącym zdekarbonizowanych gazów i wodoru określono jasne zasady rynkowe, zapewniające pewność prawa i długoterminową widoczność dla inwestorów w całym łańcuchu wartości wodoru. Po ...
Wybrane aspekty podziemnego magazynowania wodoru
energii zdolnym do jej transportu i magazynowania. Podziemne magazynowanie wodoru stanowi element cyklu energetycznego: produkcja energii konwersja do wodoru magazynowanie wodoru rekonwersja wodo-ru na inne rodzaje energii zu¿ycie energii (ryc. 1). G³ówne cele wykorzystania tego rozwi¹zania to: regulowa-
POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030
2.1. Łańcuch wartości gospodarki wodorowej. 2.2. Produkcja i rodzaje wodoru. Cele strategii. Cel 1: Wdrożenie technologii wodorowych w energetyce i ciepłownictwie. Cel 2: Wykorzystanie wodoru jako paliwa alternatywnego w transporcie. Cel 3: Wsparcie dekarbonizacji przemysłu. Cel 4: Produkcja wodoru w nowych instalacjach.
Przygotowujemy ustawę, która przyspieszy rozwój …
Może też służyć do magazynowania energii. Wprowadzamy ustawę, regulującą ten obszar, która przyspieszy rozwój gospodarki wodorowej w Polsce. Szacowana wartość dodana to nawet 870 mln euro w 2040 r. i nowe …
MKiŚ szuka funduszy. Chodzi o polską technologię magazynowania energii
Ministerstwo przekazało, że w III kwartale 2023 r. został złożony wniosek do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) o uczestnictwo w projekcie "Nowoczesne technologie magazynowania ...
GOSPOSTRATEG – magazynowanie wodoru w kawernach solnych
Nowa polska specjalność? Program rozwoju magazynowania wodoru w kawernach solnych ma pozwolić na ocenę wykonalności przedsięwzięcia w skali kraju dla wzmocnienia krytycznej infrastruktury energetycznej Polski oraz ułatwić bilansowanie systemu elektroenergetycznego i …
O nas – Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii
PSME zrzesza czołowe firmy działające na rynku magazynowania energii w Polsce: producentów, inwestorów, deweloperów i integratorów, zarówno z Polski, jak i zza granicy. Zarząd PSME Zarząd Stowarzyszenia efektywnie realizuje cele statutowe dzięki wieloletniemu doświadczeniu zawodowemu zdobytemu podczas prac przy prestiżowych projektach związanych z rozwojem …
Magazyny wodoru
Takie wykorzystanie wodoru stanowi czynnik stabilizujący dla OZE, pozwalając na zmagazynowanie nadwyżek energii powstałych przy sprzyjających warunkach pogodowych. 2 listopada 2021 r. rząd polski przyjął program wsparcia rozwoju technologii wodorowych pn.
„Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z ...
Polska Strategia Wodorowa określa konkretne cele budowy gospodarki wodorowej, kładąc podwaliny pod działania związane z jej rozwojem i utrzymaniem konkurencyjności polskiej gospodarki. Realizacja celów PSW umożliwi rozwój poszczególnych …
Jest zielone światło dla wodoru. Rząd przyjął projekt
Rząd w końcu przyjął projekt tzw. ustawy wodorowej. Jej uchwalenie ma umożliwić rozwój technologii wodorowych, bo wprowadzi zasady przesyłu, dystrybucji i magazynowania wodoru oraz stworzenia w przyszłości dedykowanej infrastruktury. Gdyby nie opóźnienia w uchwalaniu ustawy, ta nowoczesna technologia mogłaby się rozwijać w Polsce …
NCBR ogłosiło XI konkurs GOSPOSTRATEG. Tym razem …
Program rozwoju magazynowania wodoru w kawernach solnych dla wzmocnienia krytycznej infrastruktury energetycznej Polski – z takim zagadnieniem badawczym zmierzą się wnioskodawcy XI konkursu GOSPOSTRATEG na projekty zamawiane. Maksymalne dofinansowanie projektu wynosi 20 mln zł, a wnioski można składać do Narodowego Centrum …
PKP Energetyka z nowatorskim systemem magazynowania energii …
5 · W ramach projektu badawczo-rozwojowego przy podstacji trakcyjnej Garbce powstanie system do magazynowania energii oparty o wodór produkowany dzięki energii z farmy słonecznej. Jest to kolejny krok w kierunku rozwoju kolei opartej na odnawialnych źródłach energii. PKP Energetyka podpisała właśnie umowę z dostawcą kompletu komponentów ...
Kawerny solne pomogą polskie energetyce?
Niemiecko-norweski dostawca systemów magazynowania energii, Eco Stor GmbH, ogłosił plany budowy nowego systemu magazynowania energii (BESS) o mocy 300 MW i pojemności 716 MWh w miejscowości Trossingen, położonej w południowo-zachodnich Niemczech. Prace budowlane mają ruszyć w 2027 roku, a zakończenie…
Ministerstwo Energii określiło cel OZE na rok 2030. „Ambitny"
W ramach realizacji ogólnounijnego celu na 2030 r. Polska deklaruje osiągniecie do 2030 r. 21% udziału OZE w finalnym zużyciu energii brutto (zużycie łącznie w elektroenergetyce, ciepłownictwie i chłodnictwie oraz na cele transportowe), co zależne jest od konkurencyjności tych źródeł oraz ich miejsca i użyteczności dla systemu.
Wodór może mieć wiele zastosowań, choć wizje rozwoju są …
Eksperci wyraźnie podkreślają, że wodór będzie paliwem przyszłości. Jednak aby to się stało należy rozbudować moce z odnawialnych źródeł energii, choć naukowcy mają różne wizje i spierają się o kierunki wykorzystania tego nośnika energii. 16 listopada 2023 roku na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się trzecia edycja Hydrogenconference.pl podczas której …
Magazynowanie wodoru w kawernach solnych dużą szansą dla …
Projekt ACES Delta, wspierany przez federalną gwarancję kredytową, integruje najnowocześniejszą technologię i innowacyjne rozwiązania kopalnianych kawern do przechowywania wodoru, podkreślając ogromny potencjał konwersji energii odnawialnej na …
Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru
Za takim podejściem do infrastruktury i regulacji przemawiają silne argumenty ekonomiczne powoływane m . przez Gas Infrastructure Europe, w świetle których już teraz potencjał magazynowania wodoru w podziemnych magazynach gazu zlokalizowanych na terenie UE szacuje się na ok. 60 TWh wskazując jednocześnie, że technologia magazynowania …
Wodór, "święty Graal" energetyki. Ekspert: Polska ma duże …
Polska ma potencjał, by odnaleźć się na tym rynku – zaznacza ekspert. Łukasz Antas podkreśla, że Polska jest obecnie znaczącym producentem wodoru (tyle że nie zielonego, z zielonych energii, ale tzw. szarego, produkowanego z paliw kopalnych), stąd ma kadry naukowe i inżynieryjne. Dodatkowe możliwości stwarza połączenie polskich ...
Czesi opracowali technologię magazynowania energii w piasku
Plan opracowany przez Ministerstwo Przemysłu i Handlu wprowadza zmiany w sposobie produkcji i konsumpcji energii w Czechach. W porównaniu z wcześniejszymi założeniami energetycznymi z 2015 roku, nowa strategia kładzie większy nacisk na korzystanie z energii ze źródeł odnawialnych.
Minister klimatu: Rząd przyjął projekt noweli ustawy o OZE i …
Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE) oraz niektórych innych ustaw oraz projekt ustawy wodorowej - poinformowała w poniedziałek w mediach ...
Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do 2040 r.
W projekcie „Polskiej Strategii Wodorowej" wskazano 6 koniecznych do osiągnięcia celów: Cel 1 – wdrożenie technologii wodorowych w energetyce; Cel 2 – wykorzystanie wodoru jako paliwa alternatywnego w transporcie; Cel 3 – wsparcie dekarbonizacji przemysłu; Cel 4 – produkcja wodoru w nowych instalacjach;
Będzie nowy operator dla wodoru
Nowe definicje wodoru W projekcie znalazły się np. definicje dla: wodoru niskoemisyjnego; wodoru odnawialnego pochodzenia niebiologicznego; wodoru odnawialnego. Są również definicje np.: sieci przesyłowej wodorowej, sieci dystrybucyjnej wodorowej, sieci wodorowej ograniczonej geograficznie, czy magazynowania wodoru.
Przełom w Technologiach Wodorowych: Polski Wynalazek …
W kontekście globalnych wysiłków na rzecz dekarbonizacji i poszukiwania czystych technologii energetycznych, wodór jawi się jako jeden z kluczowych wektorów zielonej transformacji. Innowacje w obszarze magazynowania i dystrybucji tego ekologicznego nośnika energii są niezbędne, by w pełni wykorzystać jego potencjał. Polska firma Amargo, we współpracy z …
70 miliardów złotych na sieci, OZE i magazyny energii
zwiększenia efektywności energetycznej przedsiębiorstw wraz z instalacją OZE i systemów magazynowania energii, instalacji zmniejszających emisyjność i energochłonność przedsiębiorstw, budowy infrastruktury do produkcji biometanu, biopaliw II generacji i odnawialnego wodoru na cele transportowe. Ministerstwo Klimatu i Środowiska Warunki …
Polskie Stowarzyszenie Wodoru i Ogniw Paliwowych
Polskie Stowarzyszenie Wodoru i Ogniw Paliwowych ... Specjalność "Systemy Magazynowania i Konwersji Energii dla e-mobility" W roku akademickim 2017/18 ruszyła jedyna w Polsce specjalność na drugim stopniu kształcenia na Wydziale Energetyki i Paliw AGH (Katedra Energetyki Wodorowej) – „Systemy magazynowania i konwersji energii dla e-mobility". …
POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030
Udostępniamy Państwu projekt Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r., która określi cele i działania na rzecz budowy niskoemisyjnej gospodarki wodorowej, odnoszące się do trzech sektorów wykorzystania wodoru – energetyki, transportu i przemysłu, a także do jego produkcji, dystrybucji oraz koniecznych zmian prawnych i f...
Polskie Konsorcjum Elektrochemicznego Magazynowania Energii
5. Polskie drogi do prototypów - potencjał naukowy a ograniczenia sprzętowe 6. Oferta produktowa Konsorcjum CZĘŚĆ II 1. Polskie Konsorcjum Elektrochemicznego Magazynowania Energii PolStorEn: •cele krótkoterminowe •cele średnioterminowe •cele długoterminowe 2. Podsumowanie Plan prezentacji 2
MKiŚ szuka funduszy na polską technologię magazynowania energii …
Resort klimatu szuka funduszy na projekt związany z polską technologią ogniw jonowych do magazynów energii; trwają prace nad wstępnym studium wykonalności projektu - poinformowało PAP ministerstwo. Prof. Janina Molenda z Akademii Górniczo-Hutniczej sygnalizuje, że MKiŚ nie wyznaczył nikogo do koordynowania projektu.
Jak Polska Strategia Wodorowa składa się na szersze cele …
Jak polska strategia dot. wodoru wypada względem tych w innych europejskich krajach? Czy jej cele są wystarczająco ambitne i zgodne z tymi na poziomie całej wspólnoty? Czy zawiera ona w sobie aspekt współpracy międzynarodowej w zakresie wodoru? Na te i inne pytania odpowiada świeżo wydana publikacja "The Geopolitics of Hydrogen" wydawnictwa …
Konferencja "Zielona energia w służbie przedsiębiorczości" …
Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii ... trigeneracja wodorowa z elektrolizerem 5 MW i magazynem wodoru, instalacja AHE – Agro Hydro Energy – Prowadzący wizytę: Wojciech Jeżewski, Adam Wąsiewicz, Promet-Plast, Energetyczny Klaster Oławski EKO . 12.00 - 12.30. Przerwa networkingowa, kawa. 12.30 - 12.35 Rozpoczęcie konferencji, przywitanie gości prof. …