Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Dofinansowanie dla magazynów energii o pojemności ponad 5 GWh
Według założeń programu wsparcie udzielane będzie wyłącznie dla nowo instalowanych magazynów energii o jednostkowej pojemności co najmniej 4 MWh, podłączanych do sieci dystrybucyjnych lub przesyłowych na wszystkich poziomach napięcia. Pomoc …
Decyzja środowiskowa
elektrowni wiatrowych, strategicznej inwestycji w sektorze naftowym, inwestycji w zakresie linii kolejowych, inwestycji w rozumieniu art. 2 pkt 3 ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o Centralnym Porcie Komunikacyjnym; …
Wydajność paneli fotowoltaicznych: ile prądu …
Sprawność panelu fotowoltaicznego to parametr, który określa, ile procent otrzymanej energii słonecznej zostanie przekształcone w energię elektryczną w warunkach testowych STC (Standard Test Conditions – …
Opublikowano uzupełniające przepisy wspierające rozwój …
Nowelizacja ustawy – Prawo energetyczne przewiduje m . całkowite wyłączenie z obowiązku posiadania taryfy magazynowania energii elektrycznej, zwalnia z …
Założenia do planu zaopatrzenia Gminy Miejskiej Kraków w ciepło ...
Założenia do planu zaopatrzenia Gminy Miejskiej Kraków w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe na lata 2023-2038 - Uchwała Nr CXXV/3445/23 Rady Miasta Krakowa z dnia 20 grudnia 2023 r. Jednocześnie z zasad polityki energetycznej państwa wynikają cele planowania energetycznego na terenie gminy:
PROCEDURA MPZP I JEJ ETAPY – KONSULTACJE …
Opublikowane 3 marca 2021 30 listopada 2023 przez Piotr. Kontynuując wątek z poprzedniego artykułu – z perspektywy urbanisty, krok po kroku wyjaśniam jak powstaje MPZP. Z tego wpisu dowiesz się jak przebiega procedura …
Jak dobrać wielkość magazynu energii?
Zobacz, ile kosztuje magazynowanie energii w domu w zależności od producenta i modelu baterii do fotowoltaiki. Magazyn energii jako zasilanie awaryjne. W pewnych sytuacjach przewymiarowanie magazynu energii do fotowoltaiki może mieć sens. Systemy z funkcją zasilania rezerwowego często mają dodatkową rezerwę pojemności, która nie jest ...
Budowa elektrowni jądrowej w Polsce. Zapadła kluczowa decyzja
Zgodnie z przyjętym harmonogramem budowa pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej rozpocznie się w 2026 r., a w 2033 r. zostanie uruchomiony pierwszy blok elektrowni jądrowej o mocy około 1–1,6 GW. Kolejne bloki mają być wdrażane co dwa–trzy lata, a cały program jądrowy zakłada budowę sześciu bloków jądrowych o łącznej mocy zainstalowanej od …
Ile trwa upadłość konsumencka?
Czynności sprzedaży majątku wchodzącego w skład masy upadłości mogą być czasochłonne, dlatego gdy upadły nie posiada żadnego majątku przyczyni się to do znacznego przyspieszenia postępowania.Nie oznacza to jednak, że postępowanie likwidacyjne prowadzone z udziałem syndyka zakończy się od razu po ogłoszeniu upadłości.
Duża nowelizacja planowania przestrzennego 2023 – …
Konstruktywnie Nowelizacja Planowania Przestrzennego 2023 ️ Najważniejsze zmiany, nowe definicje w ustawie, zasada partycypacji społecznej⭐ Przeczytaj!
Magazyny energii elektrycznej, czyli w pogoni za stabilnością
Z punktu widzenia czasu reakcji, zagospodarowania przestrzeni najwygodniejszą formą magazynowania energii elektrycznej, szczególnie w gospodarstwach …
Bon energetyczny 2024: wnioski do 30 września. Kiedy
Wniosek o wypłatę bonu energetycznego będzie można złożyć wójtowi, burmistrzowi lub prezydentowi miasta od 1 sierpnia do 30 września 2024 r. Natomiast ów organ gminy na rozpatrzenie wniosku będzie miał 60 dni, a wypłata pieniędzy powinna być zrealizowana w bieżącym roku oraz na początku 2025. Tak wynika z uchwalonej przez Sejm 23 maja 2024 r. …
DO PLANU ZAOPATRZENIA W CIEPŁO, ENERGIĘ …
AKTUALIZACJA PROJEKTU ZAŁOŻEŃ DO PLANU ZAOPATRZENIA W CIEPŁO, ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ I PALIWA GAZOWE DLA MIASTA KONINA NA LATA 2021-2035 9 odbiorców (zwykle w budynkach jednorodzinnych), jak i instalacje wytwarzające energię na potrzeby spółek miejskich (np. budowana instalacja fotowoltaiczna
Założenia do planu zaopatrzenia Gminy w ciepło, energię ...
Schemat planowania lokalnego (źródło: Adam Jankowski, Przegląd Komunalny, nr 9/2008) 12. Strategia energetyczna gminy Plan zaopatrzenia gminy w energię elektryczną ciepło i gaz zwany strategią energetyczną powinien być dokumentem strategicznym w zakresie prawidłowego użytkowania energii oraz działań dla pozyskania środków na modernizację infrastruktury …
Magazyny energii
Rosnący udział źródeł odnawialnych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym sprawia, że rośnie znaczenie magazynowania energii. Wynika to z potrzeby stałego podnoszenia jakości …
Wytyczne dotyczące zawartości planu rozwoju oraz jego …
• Plan rozwoju operatora systemu dystrybucyjnego w zakresie zapotrzebowania na energię elektryczną sporządzany jest na okres nie krótszy niż 6 lat oraz podlega aktualizacji co 2 lata. …
Pierwsza polska elektrownia jądrowa, czyli co wiemy o
Pierwsza polska elektrownia jądrowa, czyli co wiemy o projekcie, który ma zrewolucjonizować nasz system
PGE wybuduje największy magazyn energii w Europie
Projekt magazynu energii PGE uzyskał pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie energii elektrycznej w wielkoskalowym elektrochemicznym magazynie energii …
Magazynowanie energii elektrycznej w Prawie Energetycznym
Kompleksowe rozwiązania dla funkcjonowania i rozwoju magazynów energii elektrycznej. W dniu 24 listopada 2020 r. rząd przyjął projekt nowelizacji Prawa …
Nadwyżka energii z fotowoltaiki – jak ją wykorzystać?
Dopiero gdy zostanie on napełniony, pozostała energia trafia do sieci energetycznej. Gdy potrzebujemy energii, najpierw jest ona pobierana z magazynu, a gdy jej zabraknie - z sieci. Dzięki temu, przez większość czasu korzystamy wyłącznie z własnego, darmowego prądu i minimalizujemy straty na rzecz sieci energetycznej.
Plan Ogólny, a Decyzja WZ po Reformie Planowania …
W przypadku planu ogólnego gminy, decyzja o warunkach zabudowy będzie brała pod uwagę zakres planowania i zagospodarowania przestrzennego. Uwaga: Warto brać udział w procedurze uchwalania planu ogólnego i zadbać aby nasze działki zostały ujęte w obszarze zabudowy. Reforma Planowania Przestrzennego. Aktualnie obowiązuje Ustawa z …
Prezes URE podpisał pierwszą koncesję na magazynowanie energii
Rafał Gawin, prezes Urzędu Regulacji Energetyki, podpisał pierwszą koncesję na magazynowanie energii w Polsce. Wszystkie elektrownie szczytowo-pompowe należące …
Jak wygląda procedura zmiany planu …
Uchwalenie przez radę gminy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ma w zamyśle umożliwiać prowadzenie racjonalnej gospodarki przestrzennej.Jej podstawą powinien być tzw. ład …
Elektrownia atomowa w Polsce. Znamy plany na 2024 rok
Odejście Macieja Bando to poważny problem dla dalszej realizacji projektu elektrowni jądrowej na Pomorzu, którą nadzorował. Na giełdzie potencjalnych następców pada jedno nazwisko. Atom Będą kary za opóźnienia w budowie ostatniej elektrowni węglowej w Polsce Zarząd Grupy Azoty Puławy, w związku z opóźnieniami budowy bloku węglowego, …
Połączenie spółek
Nie można określić precyzyjnie ile czasu zajmie przeprowadzenie połączenia spółek. Należy się liczyć z tym, że cały proces może trwać kilka miesięcy. Szybkie przeprowadzenie połączenia spółek zależy nie tylko od uczynienia zadość terminom wynikającym z przepisów, lecz także od sprawności zarządów spółek i czasu ...
Magazyn energii – jak długo i ile energii może …
Najważniejsze parametry magazynów energii. Bez względu na to, jaki system magazynowania wybierze firma, czy też prywatny użytkownik, istnieje wiele parametrów, którymi urządzenia, czy instalacje będą się od …
Jak długo i ile energii może przechowywać magazyn energii?
Jak długo i ile energii może przechować magazyn energii? Czym jest magazyn energii? Magazyny energii to obszar, którego rozwój determinuje wzrost popularności odnawialnych źródeł energii. Dzięki nim możliwe jest osiągnięcie samowystarczalność energetyczną na poziomie nawet 90%. Definicja magazynu energii w polskim prawie (Ustawa Prawo energetyczne art. 3 …
Podłączenie elektrowni na balkonie: Co musisz wiedzieć.
Podczas planowania elektrowni balkonowej pierwszą kwestią, na której należy się skupić, jest to, ile energii elektrycznej stale zużywasz. Z reguły energia, którą wytworzysz za pomocą elektrowni balkonowej, jest zużywana w stosunku 1:1. Wytworzony prąd, który nie jest zużywany natychmiast, jest tracony bez magazynowania.
ZAŁOŻENIA DO PLANU ZAOPATRZENIA W CIEPŁO, ENERGIĘ …
planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe. Projekt założeń sporządza się dla obszaru gminy co najmniej na okres 15 lat i aktualizuje co najmniej raz na 3 lata. Projekt założeń powinien określać: • ocenę stanu aktualnego i przewidywanych zmian zapotrzebowania na ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe,
Nowelizacja Prawa Energetycznego – część II: instrukcja ruchu i ...
Z kolei pozostałe podmioty, które również prowadzą tego rodzaju działalność gospodarczą, a wykorzystują magazyny energii elektrycznej o łącznej mocy zainstalowanej …