Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Polacy oszczędzają i coraz chętniej popierają energię jądrową.
Debata Instytutu Finansów na temat transformacji energetycznej. Strona główna » Aktualności » Polacy oszczędzają i coraz chętniej popierają energię jądrową. Debata Instytutu Finansów na temat transformacji energetycznej. Data dodania: 15 grudnia 2022. Instytut Finansów przedstawił raport omawiający kluczowe wyzwania związane z transformacją …
Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej – krok po …
Niemiecka firma energetyczna LEAG rozpoczęła budowę nowoczesnego systemu magazynowania energii o mocy 100 MW i pojemności 137 MWh na terenie dawnej elektrowni w Boxberg na Górnych Łużycach. To kolejna dobra wiadomość dla niemieckiego rynku energetycznego. Dwukrotnie większa moc niż poprzedni…
Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii
poprawa powiązań między różnymi nośnikami energii (np. elektrycznością, ciepłem oraz paliwami gazowymi i płynnymi) – magazynowanie energii stanowi skuteczny sposób na ustanowienie …
Wykorzystanie technologii magazynowania energii do integracji ...
technologii magazynowania energii do integracji energetyki wiatrowej z systemem elektroenergetycznym Application of energy storage technology for integration of wind farms with an electric power system Od kilkunastu lat obserwowany jest dynamiczny rozwój wykorzystywania energii odnawialnej do wytwarzania energii elektrycznej, przy czym w większości krajów …
Jak systemy magazynowania energii pomogą nam żyć w przyszłości
Przedsiębiorstwa energetyczne wykorzystują magazynowanie energii przed licznikiem, aby zmniejszyć przeciążenie nie tylko swoich elektrowni, ale także starzejącej się infrastruktury …
Porównanie technologii magazynowania energii
W tym artykule dokonamy szczegółowego porównania trzech popularnych technologii magazynowania energii: baterii, akumulatorów cieplnych i CAES (Compressed Air …
Opłacalność magazynów energii w 2022 roku
Dla zobrazowania sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie polski rynek domowych magazynów energii, warto wspomnieć, że według danych zaprezentowanych w raporcie z 2020 roku przez BVES (Bundesverband Energiespeicher Systeme e.V.) na terenie Niemiec funkcjonowało z końcem wspomnianego roku ponad 270 tys. domowych magazynów energii o …
Technologie magazynowania energii
Magazynowanie energii to bardzo istotny aspekt w dynamicznie rozwijającej się branży energetycznej. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na zrównoważone, efektywne i niezawodne źródła energii, innowacje w obszarze magazynowania stają się centralnym punktem rozwoju oraz obiektem badań inżynierów i naukowców.
10 najważniejszych nieoczekiwanych faktów na temat energii
Jest to szczególnie przydatne, jeśli niektóre panele są skierowane na wschód, a inne na południe. 8. Prawdopodobnie w pobliżu jest teraz elektrownia słoneczna! Źródło: Unsplash. Elektrownie słoneczne stały się tak powszechne, że możesz teraz stać w ich pobliżu! Świat zmienia źródło zasilania na energię słoneczną. Panel ...
Zastosowanie wysokotemperaturowej elektrolizy
Rys. 1. Nowe moce zainstalowane w Europie w 2017 r., na podstawie [3] Rys. 2. Nowe moce zainstalowane w źródłach odnawialnych w Europie w 2017 r., na podstawie [3] W rzeczywistości, dalszy rozwój i wzrost udziału odnawialnych źródeł wymagają ich sprzężenia z odpowiednią pojemnością układów magazynujących energię. Jest to ...
Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić
Obecnie technologia sprzętu pozwala na wyrównywanie szczytów zapotrzebowania na energię lub podtrzymywanie zasilania w większej skali. W ostatnim czasie łączenie magazynu energii z instalacją fotowoltaiczną …
Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]
Magazyny energii pomagają zaplanować dystrybucję i oszczędzać prąd; Zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego - wskazane wyżej rosnące zużycie energii …
TECHNOLOGIE MAGAZYNOWANIA ENERGII STOSOWANE W …
Oprócz zróżnicowanej konstrukcji poszczególnych technologii magazy-nujących energię elektryczną, różne będą także parametry funkcjonalne, takie jak: możliwa do uzyskania moc elektryczna, sprawność konwersji energii, po-jemność oraz czas eksploatacji wyrażany najczęściej w liczby cykli ładowania-rozładowania lub w latach. Magazynowanie energii …
„Wielkie Wyzwanie: Energia" – początek trendu na przydomowe …
Głównymi argumentami „za" posiadaniem przydomowej elektrowni wiatrowej jest oczywiście dostęp do darmowego prądu oraz pozytywny wpływ na środowisko. Instalacja podczas pracy nie emituje bowiem dwutlenku węgla oraz innych zanieczyszczeń wpływających na jakość wdychanego przez ludzi powietrza. Dla prywatnych użytkowników jest ...
Czym jest i jak działa elektrownia atomowa?
Podobnie jak w konwencjonalnej elektrowni węglowej – energia elektryczna w elektrowni atomowej jest wytwarzana z ciepła. Różnica w działaniu elektrowni atomowej jest taka, że to ciepło nie powstaje ze spalania węgla a z …
Wielka debata o energii jądrowej w Polsce: argumenty za i przeciw
Energia jądrowa może przyczynić się do rozwoju technologicznego i innowacji – Budowa elektrowni jądrowej wymaga zaawansowanych technologii i nowatorskich rozwiązań. Inwestowanie w energetykę jądrową może zatem przynieść korzyści w postaci rozwoju technologii i innowacji, które mogą być wykorzystane w innych dziedzinach przemysłu. Argumenty przeciw …
Elektrownia jądrowa w Polsce będzie potrzebować tysięcy …
Budowa pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce jest realizowana przez państwową spółkę Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ), która podpisała umowę z amerykańskimi koncernami Westinghouse i Bechtel na dostawę technologii i usług inżynieryjnych. Elektrownia ma składać się z sześciu reaktorów wodnych ciśnieniowych typu AP1000 o mocy 1150 MW …
Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …
Unia Europejska zezwoliła państwom członkowskim na udzielenie pomocy publicznej dla „zielonego" przemysłu ze względu na wagę tych technologii dla gospodarki europejskiej w czasie kryzysu energetycznego po agresji Rosji wobec Ukrainy. Wśród krajów, które mocno postawiły na rozwój magazynów energii wykorzystując zasady pomocy publicznej …
Energetyka wiatrowa w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …
W wyniku niedawnych wyborów rozgorzała dyskusja wokół priorytetów nowego rządu, zwłaszcza w obszarze polityki energetycznej i klimatycznej. Ten moment stał się punktem wyjścia do przemyśleń na temat nowego kierunku dla Polski w zakresie zielonej transformacji. Jednym z interesujących pomysłów, który pojawił się w tej debacie, jest koncepcja utworzenia …
85+ interesujących tematów do dyskusji na potrzeby ...
Pomysły na dyskusję na temat ESL; Dyskusja na temat płci; Lekcja chemii; Dla uczniów szkół średnich. Zaangażowanie w zajęcia Supercharge; Pytania dające do myślenia; Ciekawe tematy, o których można się dowiedzieć; Przykłady pytań do dyskusji; Jak napisać pytanie do dyskusji? Jak skutecznie przeprowadzić sesję dyskusyjną; Na ...
Elektrownia na biomasę – Jak działa i dlaczego warto inwestować?
Rozwój technologii elektrowni na biomasę w Polsce ma duży potencjał, biorąc pod uwagę zasoby biomasy i politykę energetyczną kraju. Zasada działania elektrowni na biomasę. Elektrownia biomasa to nowoczesny sposób produkcji energii elektrycznej i cieplnej, wykorzystujący odnawialne źródła energii. Zasada działania elektrowni opiera się na procesie …
9 Rodzaje baterii
Porównanie 9 rodzaje akumulatorów magazynujących energię. Następny, zobaczysz zalety i wady 9 rodzaje akumulatorów w zakresie magazynowania energii. Są starszym bratem w bateriach – akumulatory kwasowo-ołowiowe, popularny mainstream na rynku – akumulatory litowo-jonowe, popularny cel badań i rozwoju – akumulatory jonowo-sodowe, …
Magazynowanie energii w przedsiębiorstwie
Niektóre z nich nadają się do małych instalacji, inne mają sens jedynie w przypadku dużej produkcji. Najpopularniejszym z tych sposobów jest zamiana na energię elektrochemiczną. To właśnie na tej zasadzie działają popularne obecnie akumulatory kwasowo-ołowiowe, niklowo-kadmowe (NiCd), niklowo-metalowo-wodorkowe (NiMH) i litowo-jonowe.
Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić ...
Magazynowanie prądu w domu lub w firmie daje możliwość przechowywania nadwyżek energii na dużą skalę. Obecnie technologia sprzętu pozwala na wyrównywanie …
Rola elektrowni szczytowo-pompowych w Krajowym Systemie ...
Tabela 1. Prognoza zapotrzebowania na energię elektryczną netto i na moc netto w szczycie rocznym [GW] 2020 2025 2030 2035 2040 zapotrzebowanie na energię elektryczną netto [TWh] 159,9 170,1 181,1 191,9 204,2 zapotrzebowanie na moc netto w …
Rewolucja w systemach magazynowania energii pomoże …
Tworzenie na dużą skalę elektrowni magazynujących energię od 0,1 GWh do 1 GWh, a następnie 10 GWh niewątpliwie stanie się trendem. Jednocześnie, w miarę rosnącej skali elektrowni ...
Francja chce budować minielektrownie atomowe. Ma to sens?
Francja chce zainwestować w nową technologię i budować nieduże reaktory jądrowe. Nie każdy jest przekonany, czy się to opłaci; zarówno pod względem ekologicznym, jak i ekonomicznym.
Czym jest i jak działa elektrownia wodna?
Elektrownia wodna to rodzaj elektrowni, która wykorzystuje energię kinetyczną lub potencjalną wody do produkcji energii elektrycznej. Jest to jedna z najstarszych i najbardziej sprawdzonych metod pozyskiwania energii, ceniona za swoją efektywność i niski wpływ na środowisko. W tym artykule przyjrzymy się bliżej działaniu elektrowni wodnych, ich rodzajom i …
kompleksowe rozważania na temat jej wad i zalet
Poruszymy temat bezpieczeństwa, efektywności, a także konsekwencji środowiskowych eksploatacji tej technologii. Liczymy na to, że dzięki temu tekstu, będziesz miał możliwość przemyśleć i ukształtować swoje własne stanowisko w tej ważnej kwestii. Energetyka jądrowa – zalety. Wstępnie, zanim zaczniemy mówić o problemie, czyli wadach energetyki …
To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na …
Jak magazynować energię, którą przez kilka godzin dziennie w za dużych ilościach produkują wiatraki lub fotowoltaika? Ten problem to kluczowa bariera w rozwoju …
Magazynowanie energii – jak i po co to robić?
Magazynowanie energii – dlaczego słyszysz o nim coraz częściej? Na jakich zasadach działają magazyny energii? Jak mogą nam pomóc w dekarbonizacji energetyki …
Kluczowe trendy globalne
Rozwojowi technologii sprzyjają: spadek kosztów podzespołów, rozwój komercyjnych instalacji magazynujących energię na potrzeby systemów energetycznych, a także dynamiczny rozwój technologii teleinformatycznych i pomiarowych umożliwiających zarządzanie źródłami rozproszonymi. Jednocześnie na świecie rozwijają się inne technologie magazynowania …
Energia z wodoru – przyszłość czy zagrożenie?
Celem projektu jest popularyzacja badań naukowych w zakresie prawa nowych technologii poprzez upowszechnienie wiedzy na temat regulacji prawnych odnoszących się do bezzałogowych statków powietrznych – dronów – w szczególności ich eksploatacji, projektowania, obowiązków operatorów i pilotów oraz wiedzy na temat obowiązków podmiotów publicznych w …