Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Zapotrzebowanie na energię elektryczną będzie większe

Popyt na energię elektryczną ma w najbliższych latach rosnąć z dużą prędkością. Elektryfikacja kolejnych sektorów postępuje – czy energetyka jest na to gotowa? W 2024 zapotrzebowanie na energię elektryczną ma być 4% wyższe niż rok wcześniej, w 2025 roku podskoczy o kolejne 4% – prognozuje Międzynarodowa Agencja Energii (IEA – International …

Magazyn energii – jak długo i ile energii może przechować?

Kluczowymi zagadnieniami dotyczącymi parametrów opisujących magazyny energii są czas, w jakim mogą efektywnie przechowywać prąd oraz rzeczywisty wolumen …

Czy fotowoltaika może pokryć całe zapotrzebowanie na energię …

Fotowoltaika, czyli wykorzystywanie energii słonecznej do produkcji elektryczności, ma wiele możliwości w pokrywaniu zapotrzebowania na energię w domu. Panele fotowoltaiczne mogą być zainstalowane na dachu lub elewacji budynku, a także w ogrodzie czy na tarasie. Dzięki temu można efektywnie wykorzystać dostępne powierzchnie i ...

Czy kontrakty forward na energię elektryczną zawierane na rynku …

Polska, na podstawie przygotowywanych i przedstawionych dyrektyw, rozporządzeń i komunikatów, w marcu 2021 r. ogłosiła „Politykę energetyczną Polski do 2040 r." W Polsce, dodatkowo, obowiązuje Prawo energetyczne (z 1997 r.) a także ustawa o biokomponentach i biopaliwach ciekłych (z 2006 r.) wraz z odpowiednimi przepisami …

Jak zbierać pieniądze na badania nad energią odnawialną? – Jak ...

Ponadto, badania koncentrują się na opracowaniu bardziej wydajnych systemów termicznego magazynowania energii, takich jak termiczne baterie, które mogą przechowywać energię termiczną w postaci cieczy lub materiałów zmieniających fazę.

Magazynowanie ciepła

Odpowiedzi na te pytania nie zawsze są jednoznaczne, jednak magazyny ciepła posiadają kilka przewag nad magazynami energii elektrycznej. Łatwość aplikacji i prosta technologia. Zarówno substancje magazynujące ciepło, jak i izolacje gwarantujące niskie straty w dłuższym czasie są tańsze i powszechnie dostępne. Technologia magazynowania ciepła sprzyja wykorzystaniu …

KIGEiT

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda Zdentyfikowali całą nową klasę wydajnych cząsteczek organicznych, na bazie... Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda Zdentyfikowali całą nową klasę wydajnych cząsteczek organicznych, na bazie witaminy B2, które mogą bezpiecznie przechowywać w większych bateriach energię elektryczną z takich źródeł jak słońce...

Jakie są najlepsze sposoby oszczędzania energii elektrycznej w …

Oszczędzanie energii elektrycznej ma pozytywny wpływ na ochronę środowiska. Jednak to nie koniec zalet oszczędzania energii. Przy redukcji zasobów elektrycznych obniżają nam się również wydatki, które ponosimy, eksploatując energię elektryczną. Sprawdź, jakie są najlepsze sposoby na oszczędzanie energii elektrycznej w 2023 roku.

Czym jest nadprzewodnictwo?

Wartość tej temperatury jest charakterystyczna dla danego ciała. Dowodem na zanik oporu elektrycznego było doświadczenie z wykorzystaniem pierścienia ołowianego utrzymywanego w temperaturze ciekłego helu. Doświadczenie polegało na tym, że w takim pierścieniu wyidukowano przepływ prądu elektrycznego. I okazało się, że przez ...

Zakup energii elektrycznej na giełdzie

Pamiętajmy jednak, że na cenę wpływają różne czynniki, które trzeba zawsze uwzględniać. To przede wszystkim relacja podaży i popytu, bo im większy deficyt podaży, tym ceny rosną. Niebagatelną rolę mają ceny samych surowców, z których produkuje się energię elektryczną. Mowa tu więc o węglu, gazie czy ropie. Decyduje o tym ...

Skand – pierwiastek, który nadprzewodzi w najwyższej …

Nadprzewodniki - czyli materiały, które przewodzą prąd bez oporu elektrycznego prowadzącego do marnowania energii – były intensywnie badane od ponad wieku ze względu …

Energia z paneli fotowoltaicznych a akcyza

Sprzedaż energii elektrycznej najemcy. W związku ze świadczeniem usług najmu podstawowe znaczenie dla rozstrzygnięcia wątpliwości w zakresie obowiązku zapłaty akcyzy zużywających energię elektryczną wyprodukowaną w instalacjach fotowoltaicznych jest ustalenie, czy dochodzi do sprzedaży energii elektrycznej jako czynności podlegającej …

Co się dzieje z niewykorzystanym prądem off-grid?

Nowoczesne baterie amonowe stanowią obiecujące rozwiązanie, które pozwala przechowywać energię elektryczną w dużych ilościach. Wykorzystują one amoniak jako nośnik energii, który jest łatwo dostępny i ekonomiczny. Baterie amonowe ⁤mogą być zintegrowane z elektrowniami⁤ wiatrowymi lub słonecznymi,⁣ aby gromadzić i przetwarzać nadmiar energii, który …

Zabezpieczenia finansowe kontraktów na energię elektryczną – luksus czy ...

Zabezpieczenia finansowe kontraktów na energię elektryczną – luksus czy konieczno ść Zawarcie korzystnego cenowo kontraktu terminowego na zakup lub sprzedaż energii elektrycznej to dopiero pół sukcesu. Bardzo istotnym aspektem jest tu terminowa i precyzyjna jego realizacja, zarówno fizyczna jak i finansowa. Zagrożenia niewywiązywania się z warunków kontraktu istnieją po …

Co to jest Superkondensator i czym różni się od zwykłego …

Superkondensatory mają znacznie większą gęstość energii niż zwykłe kondensatory. Oznacza to, że mogą przechowywać więcej energii w mniejszej objętości. 4. Odporność na zmienne warunki. Superkondensatory są bardziej odporne na zmienne warunki, takie jak temperatury ekstremalne czy wibracje. Dlatego są często stosowane w ...

Czy można magazynować energię elektryczną? | Zielona Lekcja

W drodze elektrolizy – procesu, w którym energia elektryczna jest wykorzystywana do rozszczepiania np. cząsteczek wody (!) – powstaje wodór. Wodór można przechowywać na kilka sposobów, np. w zbiorniku wodoru. Za pomocą tak zwanych ogniw paliwowych można następnie przekształcić wodór z powrotem w energię elektryczną. (Możesz ...

Nadprzewodniki i nadprzewodnictwo

Urządzenia te nie powinny wpływać na działanie całej sieci, czyli nie powodować zakłóceń w przepływie w niej prądu elektrycznego. Dotychczasowe konstrukcje takich ograniczników …

Magazyn energii do fotowoltaiki – czym jest, jak działa i ile kosztuje?

Magazyny energii to urządzenia lub systemy, które gromadzą energię elektryczną w celu jej późniejszego wykorzystania. Są kluczowym elementem w zarządzaniu energią, szczególnie w kontekście odnawialnych źródeł energii, takich jak panele fotowoltaiczne. Gromadzenie energii pozwala na efektywne wykorzystanie nadmiaru energii produkowanej w …

Moc bierna – definicja. Energia bierna indukcyjna i pojemnościowa

Moc czynna i moc bierna to dwa podstawowe pojęcia związane z energią elektryczną, opisujące zjawiska charakterystyczne dla prądu przemiennego (AC). Moc czynna (P) to ta część energii elektrycznej, która jest faktycznie zużywana przez urządzenia do wykonania pracy, np. do zasilania silnika, oświetlenia czy ogrzewania. Jest to ...

krótki przewodnik. Historia, Teoria, Zastosowania

Jedynie dostarczenie energii np. w postaci wzrostu temperatury powyżej wartości krytycznej, kiedy to przerwane zostanie łącze, którym komunikują się elektrony, może …

Czy aby na pewno właściwie zabezpieczyłeś swoją instalację elektryczną ...

Instalacje zasilające urządzenia w energię elektryczną, na każdym ich poziomie, wyposażone są w różnego rodzaju zabezpieczenia chroniące przed negatywnymi skutkami, mogącymi wystąpić w obwodach urządzeń. Podstawowe zabezpieczenia jak wkładki topikowe, wyłączniki nadmiarowo-prądowe, różnicowo-prądowe, ochronniki przepięciowe stanowią …

Czy kondensatory mogą przechowywać energię prądu …

Kondensatory nie mogą magazynować prądu przemiennego w taki sam sposób, w jaki przechowują prąd stały. Kondensatory magazynują energię w polu elektrycznym, gdy na ich płytki przyłożone jest napięcie. W przypadku zasilania prądem stałym powoduje to stałą akumulację ładunku. Jednakże w przypadku zasilania prądem przemiennym ...

Czy gmina może zarabiać na wytworzonym prądzie?

Samorządy (podmioty od nich zależne) mogą wprawdzie sprzedawać energię elektryczną, ale muszą pamiętać, że na obrót nią niezbędna jest koncesja. Każdy, kto zamierza dokonywać obrotu ...

Split payment na fakturze za energię – jak to działa?

Split payment to nowy sposób płacenia za energię elektryczną. Polega on na podzieleniu kwoty faktury na dwie części: jedną część płaci się z konta bankowego, a drugą część z konta podatkowego. Dzięki temu rozwiązaniu można uniknąć nadmiernych opłat podatkowych i skorzystać z ulg podatkowych. Split payment jest szybki i wygodny, a jego użytkownicy mogą …

9.6 Nadprzewodniki

Występują one zawsze, bez względu na to, czy pochodzi ona z konwencjonalnej elektrowni (na węgiel, ropę, gaz), atomowej, słonecznej, wodnej czy wiatrowej. Te straty mogą być …

Czy ludzkie ciało może wytwarzać energię elektryczną?

Czy mózg wytwarza energię elektryczną? Twój mózg wytwarza wystarczająco dużo prądu, by zasilić żarówkę. … i chociaż pojedynczy neuron wytwarza tylko niewielką ilość energii elektrycznej, wszystkie twoje neurony razem mogą wytworzyć tyle energii elektrycznej, by zasilić żarówkę o małej mocy. Czy człowiek może zasilić żarówkę? Oto mało znany fakt: …

9.8 Nadprzewodnictwo

Przy przejściu do nadprzewodnictwa gęstość stanów w okolicy poziomu Fermiego drastycznie się zmienia. Jak pokazano na Ilustracji 9.33, pojawia się przerwa energetyczna wokół E F E F …

Jak sprzedawać własną energię elektryczną i na czym ...

Jak legalnie odsprzedać niewykorzystaną energię z własnych źródeł. Legalnie odsprzedawanie niewykorzystanej energii z własnych źródeł stało się nie tylko ekologicznym, ale także ekonomicznym trendem. Dzięki postępom technologii i zmianom prawodawczym, każdy, kto posiada własne źródło energii, może przyczynić się do zrównoważonego rozwoju, zarabiając …

Energia elektryczna wytworzona przez prosumenta a PIT

Nowy model rozliczeń z prosumentami polega na tym, że sprzedawcy dokonują rozliczenia wartości energii elektrycznej wprowadzonej do sieci dystrybucyjnej elektroenergetycznej przez prosumenta wytwarzającego energię elektryczną w instalacji OZE wobec wartości energii elektrycznej pobranej z tej sieci w celu jej zużycia na potrzeby własne.

Jakie są sposoby magazynowania energii w branży …

Są bardziej skalowalne niż tradycyjne baterie i mogą przechowywać większe ilości energii, co czyni je odpowiednimi do magazynowania energii elektrycznej na dużą skalę. Baterie przepływowe …

Czy odprowadzenie wytworzonej energii do sieci wiąże się z VAT?

W myśl regulacji ustawy z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii osoby wykorzystujące energię elektryczną na własne potrzeby zwane prosumentami nadwyżki wytworzonej energii wprowadzają do sieci elektroenergetycznej. Czynność ta nie jest ukierunkowana na zysk, ponieważ za takie przekazanie prosument nie otrzymuje zapłaty ...

Nadprzewodniki definicja i przykłady

Nadprzewodnikiem nazywamy materiał, który poniżej temperatury krytycznej charakteryzuje się zerowym oporem elektrycznym i wypychaniem pola magnetycznego. To drugie zjawisko, nazywane efektem Meissnera, pozwala na odróżnienie idealnego przewodnika.