Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
POLITYKA ENERGETYCZNA POLSKI DO 2040 ROKU (PEP)
Polityka energetyczna Polski do 2040 roku określa w jaki sposób zrealizowana zostanie transformacja energetyczna polskiego sektora energetycznego tak aby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne państwa, mając na uwadze konkurencyjność gospodarki, efektywność energetyczną, zmniejszeniu oddziaływania sektora energii na środowisko, przy …
Inwestycje w magazyny energii: Perspektywy i trendy na rynku
Aktualnie najwięcej zainstalowanej mocy w magazynach energii elektrycznej na terenie Polski znajduje się oczywiście w elektrowniach szczytowo-pompowych – 1767,6 MW. Nie jest jednak tajemnicą, że największy potencjał tego rynku tkwi głównie w powstających bateryjnych magazynach energii. Takie BME uruchomiono do tej pory, chociażby w Bystrej …
Za dużo energii w Polsce. Jest komunikat o zagrożeniu
W Poniedziałek Wielkanocny w 2021 roku energii było tak dużo, że nie było możliwe skompensowanie jej zmniejszeniem produkcji w elektrowniach np. węglowych, gdyż są one mniej elastyczne ...
ENERGETYCZNA INFRASTRUKTURA KRYTYCZNA W …
Najbardziej sprzyjające warunki dla energetyki wia-trowej w Polsce przypadają na miesiące od listopada do marca. Jest to zjawisko bardzo korzystne, gdyż właśnie w tym okresie odnotowuje …
"Okres zagrożenia" w polskiej energetyce. Pierwsza taka sytuacja
Polskie Sieci Elektroenergetyczne po raz pierwszy ogłosiły okres zagrożenia rynku mocy; Będzie obowiązywał w piątek 23 września od godz. 19.00 do 21.00; Okres zagrożenia na rynku mocy to informacja dla elektrowni, które podpisały umowy mocowe, że na sygnał operatora mają dostarczyć zakontraktowaną moc
Polski wkład w badania nad gwiezdną energią przyszłości
Polski wkład w badania nad gwiezdną energią przyszłości. Space24 03.04.2019 06:22 Drukuj PDF Źródło ilustracji: iter Facebook Twitter LinkedIn Kopiuj link Wyślij email Polacy pomagają okiełznać energię gwiazd na Ziemi. Naukowcy z Politechniki Łódzkiej są zaangażowani w stworzenie tokamaka ITER – eksperymentalnego reaktora termonuklearnego, …
IEA World Energy Outlook 2020 – Podsumowanie
IEA World Energy Outlook 2020 – Podsumowanie. 02.11.2020. Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) była jedną z pierwszych instytucji, które dokonały wstępnej analizy skutków pandemii Covid-19 na funkcjonowanie gospodarek, ze szczególnym uwzględnieniem roli rynków energetycznych i możliwości zapewnienia zrównoważonej odbudowy gospodarczej.
Korzyści i zagrożenia wynikające z budowy elektrowni jądrowej w …
autor omawia kwestię budowy elektrowni jądrowych w Polsce, wskazując na fakt eliminacji węgla i gazu z produkcji energii elektrycznej w celu ograniczenia emisji CO 2 .
Wpływ rozbudowy infrastruktury magazynów energii na rozwój …
lowanej w wiatrowych elektrowniach morskich w okre-sie 2036–2040 r. wymagałoby dodatkowych inwestycji w rozwój infrastruktury sieciowej. Budowa magazynów o mocy 3750 MW (15 000 MWh) pozwoli na przyłączenie kolejnych 5GW w morskich elektrowniach wiatrowych bez ponoszenia dodatkowych kosztów na inwestycje sie-ciowe. Oprócz zwiększenia ...
Elektrownia jądrowa blisko nas – bezpieczeństwo jest priorytetem
energia jądrowa w Polsce uzupełni moce pozyskiwane z odnawialnych źródeł energii (np. słońce, wiatr) i zapewni bezpieczeństwo krajowego systemu …
Polska dokonuje samobójstwa energetycznego | Dziennik Zachodni
Polska musi mieć elektrownie, które będą bilansowały zapotrzebowanie na energię przez 8760 godzin rocznie, bo wykorzystanie mocy w elektrowniach wiatrowych to tylko 2300 godzin rocznie, a w ...
Rynek energii 2023 – szanse i zagrożenia
Rola OZE i energia jądrowej będzie niezwykle ważna w zaspokojeniu rosnącego popytu na energię w najbliższych trzech latach (łącznie pokryją ponad 90 proc. dodatkowego zapotrzebowania). Najbardziej dynamiczny rozwój źródeł odnawialnych zapowiadają Chiny (45-proc. wzrost produkcji) w latach 2023-2025 oraz Unia Europejska (15 proc.).
Surowce energetyczne – elektrownie w polsce | PPT
3. Surowiec – materiał przeznaczony do dalszej przeróbki. Surowce są produktami przemysłu wydobywczego, rolnictwa, leśnictwa lub powstają w wyniku przerobu odpadów. Szczególne rodzaje surowców: • surowce energetyczne to paliwa kopalne: węgiel kamienny i brunatny, torf, ropa naftowa, gaz ziemny, drewno w procesie spalania zamieniane …
Elektrownia atomowa. Jakie są zagrożenia i korzyści związane z ...
Takim dozorem objęte są wszystkie nowoczesne elektrownie jądrowe, są one też na tyle bezpieczne, że są w stanie przetrwać taką katastrofę naturalną, jaka wydarzyła się …
Elektrownia atomowa. Jakie są zagrożenia i korzyści związane z ...
Jakie są zagrożenia i korzyści związane z elektrownią atomową w Polsce? 27 listopada 2022 20:00 6 min czytania. Katarzyna Burda Zdjęcie ilustracyjne przedstawia elektrownię atomową w ...
Rezerwy mocy w energetyce drastycznie spadły. Oto przyczyny
W piątek 23 września w godz. 19.00-21.00 po raz pierwszy w polskiej energetyce będziemy mieli do czynienia z okresem zagrożenia na rynku mocy. W tych godzinach w stan gotowości zostaną postawione wszystkie elektrownie oraz przedsiębiorcy, którzy zgodzili się wcześniej na udział w rynku mocy i dostają za to wynagrodzenie.
STRUKTURA PRZESTRZENNA ELEKTROWNI WIATROWYCH W …
Michał Jakiel, Uniwersytet Jagielloński 50 STRUKTURA PRZESTRZENNA ELEKTROWNI WIATROWYCH W POLSCE I JEJ UWARUNKOWANIA MICHAŁ JAKIEL UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI
Bezpieczeństwo energetyczne a transformacja sektora ...
zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. Bezpieczeństwo energetyczne – zarys zagadnienia Bezpieczeństwo energetyczne to pojęcie wieloaspektowe i musi być traktowane jako ...
ENERGIA JĄDROWA I ZAGROŻENIA. Czy elektrownie jądrowe …
Wynika z nich, że istnieje ryzyko odsłonięcia rdzenia reaktora, czego skutkiem może być rozległe skażenie radioaktywne. Jakie proponujecie alternatywne rozwiązania kryzysu …
Skąd bierzemy w Polsce prąd? Polska importuje coraz więcej …
Bo choć w Polsce stosunkowo wysokie jest obciążenie ceny prądu uprawnieniami do emisji (ETS) i osiąga ona rekordowe wartości, to i tak w porównaniu do tego, co dzieje się na zagranicznych rynkach, w liczbach bezwzględnych nie jest aż tak wygórowana. Nie są to jednak zawrotne wartości. Jak podaje Forum Energii, w 2021 r. Polska wyeksportowała …
Elektrownie wiatrowe w Polsce
Gdzie w Polsce opłaca się budować elektrownie wiatrowe? Warunki wietrzności dla celów energetycznych w Polsce określa się jako średnie, ale na tyle duże, że stanowią potencjalnie wydajne źródło energii elektrycznej. …
Energetyka jądrowa
Definicja energetyki jądrowej i jej historia Energetyka jądrowa to dziedzina, która zajmuje się wykorzystaniem reakcji jądrowych do produkcji energii elektrycznej. Polega ona na wykorzystaniu ciepła powstałego w wyniku reakcji jądrowych do wytwarzania pary wodnej, która jest następnie wykorzystywana do napędzania turbin parowych. Turbiny te produkują …
wszystko co powinieneś wiedzieć
Energia odnawialna Wprowadzenie do tematu energii odnawialnej i jej znaczenia dla zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Energia odnawialna to dziś jedno z kluczowych wyzwań dla zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Polega ona na wykorzystaniu naturalnych i nieodnawialnych źródeł energii, takich jak słońce, wiatr, woda, …
Bezpieczeństwo energetyczne w Polsce: perspektywy i wyzwania …
Strategiczne planowanie w obszarze energetyki jądrowej oraz rozwój OZE są kluczowe dla zapewnienia stabilności energetycznej oraz osiągnięcia niezależności …
ENERGETYCZNA INFRASTRUKTURA KRYTYCZNA W POLSCE – PERSPEKTYWY I ZAGROŻENIA
W POLSCE – PERSPEKTYWY I ZAGROŻENIA Sylwia Zakrzewska, Agnieszka Gil-Świderska Słowa kluczowe: energetyczna infrastruktura krytyczna, odnawialne źródła energii, polska energetyka jądrowa, innowacje w energetyce Streszczenie. Stan polskiej energetyki nieustannie się poprawia, o czym świadczą m . dane zawarte w „Sprawozdaniu z Wyników …
Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku
W dzisiejszej publikacji skupimy się na prawnych aspektach funkcjonowania magazynów energii w Polsce. W dalszej części wyjaśnimy wybrane przepisy i zagadnienia prawne bezpośrednio związane z magazynami energii w naszym kraju. Całość publikacji oparta będzie o aktualnie obowiązujące przepisy, które wynikają z ustawy z dnia 10 ...
Polska dokonuje samobójstwa energetycznego | Dziennik Polski
Polska musi mieć elektrownie, które będą bilansowały zapotrzebowanie na energię przez 8760 godzin rocznie, bo wykorzystanie mocy w elektrowniach wiatrowych to tylko 2300 godzin rocznie, a w ...
Elektrownie jądrowe – szansa czy zagrożenie dla Polski?
Mirosław Kowalik – Prezes Zarządu, Westinghouse Electric Company stwierdził, że energetyka jądrowa jest dla Polski konieczna. Zapewni ona ok. 30 proc. miksu …
PIE:Energia wytwarzana w elektrowniach jądrowych …
Według ekonomistów Polskiego Instytutu Ekonomicznego energia wytwarzana w elektrowniach jądrowych jest sporo tańsza od energii wytwarzanej w elektrowniach węglowych. Polska mogłaby dużo zyskać na …
Nadpodaż ogniw do magazynów energii zagrożeniem dla rynku?
12.07.2023. Według danych zebranych przez InfoLink, firmę doradczą z branży odnawialnych źródeł energii, rynek magazynowania energii elektrycznej może napotkać problemy z …