Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Sunex wchodzi w technologie wodorowe

Zaletą magazynów wodoru, w porównaniu do baterii litowo-jonowych, jest o wiele mniej skomplikowana technologia wytwarzania. Nie potrzebują pierwiastków ziem rzadkich, np. litu czy kobaltu, które trzeba importować, ich złoża są ograniczone, a ceny mogą rosnąć. Z uwagi na znacząco większą grawimetryczną gęstość energii magazyn ...

Jakie technologie są wykorzystywane w magazynach energii o …

Pamiętam, jak kilka lat temu, podczas jednej z moich wizyt w nowoczesnym centrum badawczym, zafascynowałem się pomysłem magazynowania energii. Wtedy to po raz pierwszy zetknąłem się z pojęciem magazyn energii o pojemności 20 kWh. Od tamtej pory technologia poszła naprzód, a ja postanowiłem zgłębić ten temat i podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami. Wyślij …

(PDF) KIERUNKI ZASTOSOWANIA I POZYSKIWANIA METALI ZIEM RZADKICH …

Streszczenie. W niniejszym artykule przedstawiono charakterystykę pierwiastków metali ziem rzadkich, zasoby krajowe . i światowe, zastosowanie oraz możliwości ich odzysku. Skupiono się przede...

Technologie magazynowania energii jako klucz do stabilności …

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii (OZE) przynosi liczne korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla gospodarki. Energia pochodząca z wiatru, słońca czy wody jest niewyczerpalna i nie powoduje emisji szkodliwych gazów. Przejście na OZE zmniejsza zanieczyszczenie powietrza, pomaga w walce ze zmianami klimatycznymi i zwiększa …

Magazynowanie energii stanie się prostsze. Nowa ciekawa technologia

Magazynowanie energii od lat stanowi kluczowe wyzwanie dla sektora energetycznego.Dotychczas dominującą rolę odgrywały baterie litowo-jonowe, jednak ich ograniczenia, takie jak krótsza żywotność i wyższe koszty eksploatacji, skłaniają firmy do poszukiwania nowych rozwiązań.Jedną z najciekawszych propozycji są baterie metalowo …

Nowe procesy odzysku wysokowydajnych i tanich stopów metali ziem ...

Nowe procesy odzysku wysokowydajnych i tanich stopów metali ziem rzadkich i magnezu. Naukowcy finansowani przez UE stworzyli wysokowydajne stopy magnezu, będące tanią i trwałą alternatywą dla dotychczas stosowanych metali. Są one lżejsze i sztywniejsze od aluminium, a do tego kosztują nie więcej niż magnez.

Innowacje w dziedzinie energii odnawialnej krajów nordyckich

Dania, na przykład, jest światowym liderem w produkcji energii wiatrowej oraz rozwoju zaawansowanych rozwiązań w zakresie magazynowania energii, takich jak technologia bateryjna. Kraje nordyckie również promują innowacje społeczne i polityczne w dziedzinie energii odnawialnej. Stawiają na partycypację społeczeństwa i partnerstwa ...

Technologia akumulatorów aluminiowo-powietrznych: zasilanie …

Ale to wciąż ciężki orzech do zgryzienia. Wszystkie potencjalne możliwości zastosowania nowych akumulatorów szczegółowo opisaliśmy w naszym artykule „Przyszłość magazynowania energii — technologia akumulatorów na skalę użytkową". Problemy z siecią pogłębiają się ze względu na nieciągłość wytwarzania energii ...

[Świat] Magazynowanie energii | Page 25 | SkyscraperCity Forum

Swoją drogą zastanawiające ile potrzeba metrów kwadratowych powietrza dla pozyskania z niego tlenu do zmagazynowania w wiązaniu dostatecznej ilości energii z ładowarki skoro mówimy tu o akumulatorze wysokoenergetycznym. Dopiero po odpowiedzi na te pytanie można sobie odpowiedzieć czy to technologia przyszłości czy raczej przeszłości.

Jest ich 17. Czy pierwiastki ziem rzadkich są w Polsce?

W Polsce występują minerały pierwiastków ziem rzadkich, ale zawartość ich jest niewielka i nie mają znaczenia gospodarczego. Jak informuje prof. Andrzej Jarosiński w "Zeszytach Naukowych Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią z 2016 roku (pełna bibliografia na końcu artykułu).Występują one w rejonie Szklarskiej Poręby, Bogatyni, w …

Metale ziem rzadkich: zastosowania i historia ich odkrywania

Metale ziem rzadkich, takie jak neodym, prazeodym czy cer, odgrywają kluczową rolę w nowoczesnych technologiach. Oto jak są wykorzystywane w przemyśle, jakie mają właściwości oraz dlaczego ich wydobycie jest wyzwaniem dla globalnych rynków.

Nowa technologia usprawniająca odzyskiwanie metali ziem rzadkich …

Nowa technologia usprawniająca odzyskiwanie metali ziem rzadkich. Nowe technologie opracowane przez finansowanych ze środków UE naukowców ułatwią odzyskiwanie metali ziem rzadkich, a tym samym zwiększą poziomy odzysku tych metali z produktów wycofanych z eksploatacji.

Akumulator przepływowy Honeywell do długoterminowego magazynowania …

Rozwiązanie na skalę użytkową, które wykorzystuje pierwiastki inne niż ziem rzadkich. Ben Owens, wiceprezes i dyrektor generalny w Honeywell Sustainable Technology Solutions . Chociaż firma nie podaje publicznie informacji szczegółowych na temat swojego produktu, to ta wypowiedź potwierdza, że elektrolit nie będzie pierwiastkiem ziem rzadkich. Co …

Brak metali ziem rzadkich, doskonała gęstość energii: …

Brak metali ziem rzadkich, doskonała gęstość energii: Akumulator Li-S leczy się sam Siarka może być wykorzystywana do magazynowania energii elektrycznej, nawet w dużych ilościach. (Zdjęcie: pixabay/analogicus) Akumulatory wykonane z litu i siarki mogą znacznie przewyższać obecne baterie, ale nie osiągają znacznej żywotności. Ma się to radykalnie …

Magazynowanie energii: 3 najbardziej obiecujące technologie

Oprócz baterii litowych najnowszej generacji, na bieżąco testowane są nowe systemy magazynowania. Przyjrzymy się 3 najbardziej obiecującym technologiom magazynowania …

Bateria sodowa do magazynowania energii trafia do …

W porównaniu do akumulatorów litowo-jonowych, gęstość energii nie może nadążyć. Oznacza to, że tylko stacjonarne przechowywanie energii ma sens. Zastosowanie sodu oferuje dalsze korzyści. Zmniejsza zależność od …

Nowe procesy odzysku wysokowydajnych i tanich stopów metali …

Celem projektu REMAGHIC, finansowanego przez UE, było odzyskanie metali magnezowych z odpadów przemysłowych i połączenie ich z drugorzędnymi pierwiastkami …

Metale ziem rzadkich podwójnego zastosowania. Czy USA …

Dalszy rozwój gospodarczy USA przy jednoczesnym utrzymaniu pozycji światowego lidera zależy od rozwoju technologii półprzewodnikowych, czy nowoczesnych sposobów magazynowania energii. Bez ...

OZE Rentier: Grawitacyjne magazyny energii pozwolą nam na 50 …

Istotnym czynnikiem przyśpieszającym rozwój GME są wymogi UE związane z dekarbonizacją i potrzebą bieżącego magazynowania wytworzonej energii w celu stabilizacji systemu, z lawinowo przyrastającą ilością jednostek wytwórczych OZE w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym przy jednoczesnej, swego rodzaju „bezwładności" rozwoju nowych …

Charakterystyka, zastosowanie i znaczenie pierwiastków ziem rzadkich.

Ważną właściwością pierwiastków ziem rzadkich jest skurcz lantanowców, co odnosi się do stopniowego zmniejszania się wielkości atomów od lantanu do lutetu.Ma to wpływ na jego zastosowanie w przemyśle, gdyż pozwala na łatwe wbudowanie niektórych z tych pierwiastków w struktury krystaliczne innych materiałów, poprawiając ich właściwości fizyczne.

Pierwiastki i technologia ziem rzadkich

Wpływ gospodarczy pierwiastków ziem rzadkich (REE) jest głęboki i wieloaspektowy i wpływa na rynki światowe, przemysł technologiczny i dynamikę geopolityczną. Oto zestawienie …

Sodowe akumulatory

Akumulatory sodowe to nowa technologia magazynowania energii, która ma wiele zalet w porównaniu z innymi typami baterii. Są one tańsze, bezpieczniejsze, wydajniejsze i ekologiczniejsze niż akumulatory litowe. Mogą być stosowane do przechowywania energii z odnawialnych źródeł, zasilania pojazdów elektrycznych, urządzeń przenośnych czy systemów …

To prawdziwa żyła złota dla poszukiwaczy metali ziem rzadkich.

Jak wskazują szacunki, aż 70 proc. wykorzystywanych obecnie metali ziem rzadkich wydobywa się na terenie Chin. Mało tego, 90 proc. wydobywanych metali ziem rzadkich na całym świecie przetwarzana jest w Chinach. To znaczące ograniczenie dla producentów aut elektrycznych, turbin wiatrowych, paneli słonecznych, czy elektroniki różnego ...

Magazyny energii – opodatkowanie, pozwolenia i …

Magazynowanie energii to obecnie gorący temat. Jest również stosunkowo nowy – ciągle trwa tworzenie i dostosowywanie przepisów i kryteriów do jego potrzeb. Niejednoznaczne są na przykład zasady opodatkowania …

Metale ziem rzadkich

Pekin przez ćwierć wieku oferował metale ziem rzadkich po bardzo niskich cenach, a gdy wykosił konkurentów, władze Chin zmieniły politykę i zaczęły ograniczać eksport tych surowców, podbijając ich ceny na światowych rynkach. W 2010 r. Pekin zmniejszył np. limit eksportu metali ziem rzadkich o 40 proc. w stosunku do poprzedniego ...

POTENCJAŁ I ZASOBY METALI ZIEM RZADKICH W ŚWIECIE …

Na całym świecie trwają poszukiwania nowych źródeł pozyskiwania metali ziem rzadkich w celu zapewnienia bezpieczeństwa rozwoju nowoczesnych technologii. Polska nie posiada własnych …

Dlaczego cały świat szuka metali ziem rzadkich? Bo bez nich nie …

Ale Grenlandia to być może eldorado epoki zielonej energii. Na tej wyspie, która należy do Danii, ale cieszy się szeroką autonomią, według amerykańskiej służby geologicznej USGS znajdują się największe na świecie zasoby metali ziem rzadkich, nietknięte jeszcze ręką człowieka. Chiny metale ziem rzadkich Nasza Europa nowe technologie przemysł W zeszłym …

Koncesja na magazynowanie energii. Wymogi i znaczenie.

To właśnie przedmiotowa nowelizacja otworzyła drogę do uzyskiwania koncesji energetycznych w zakresie magazynów energii. Koncesja w zakresie magazynowania energii jest wydawana w przypadku, gdy magazyny na energię elektryczną mają łączną moc zainstalowanej energii elektrycznej większej niż 10 MW. Zgodnie bowiem z art. 32 ust. 1 pkt ...

Nowa technologia usprawniająca odzyskiwanie metali ziem …

Projekt REMANENCE pomógł stworzyć efektywny kosztowo proces odzyskiwania magnesów NdFeB ze strumieni odpadów zanim ten cenny materiał trafi na wysypisko. Dzięki …

Możliwości pozyskiwania metali ziem rzadkich w Polsce

W UE występuje brak źródeł tych surowców. W Polsce potencjalnym źródłem tych metali są surowce wtórne np. fosfogipsy apatytowe, zużyty sprzęt elek-tryczny i elektroniczny. …