Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Program Nowe technologie w zakresie energii
Zintegrowane systemy procesu elektrolizy wody przeznaczone do produkcji wodoru wykorzystujące energię ze źródeł odnawialnych (biomasa, wiatr lub fotowoltaika) wraz z magazynowaniem wodoru lub wprowadzaniem do gazu ziemnego..... 25. 3 T3.2. Zgazowanie biomasy leśnej/rolniczej względnie biodegradowalnych odpadów..... 26 w celu wytworzenia …
GOSPOSTRATEG – magazynowanie wodoru w kawernach solnych
Program rozwoju magazynowania wodoru w kawernach solnych dla wzmocnienia krytycznej infrastruktury energetycznej Polski – z takim zagadnieniem badawczym zmierzą się wnioskodawcy XI konkursu GOSPOSTRATEG na projekty zamawiane. Maksymalne dofinansowanie projektu wynosi 20 mln zł, a wnioski można składać do Narodowego Centrum …
Jakie technologie są wykorzystywane w magazynach energii o …
Superkondensatory są również wykorzystywane w systemach magazynowania energii odnawialnej, takich jak farmy wiatrowe czy solary. Pozwalają one na efektywne wykorzystanie energii, nawet gdy warunki atmosferyczne nie są korzystne dla produkcji energii. Ich zdolność do pracy w szerokim zakresie temperatur sprawia, że są one idealne do zastosowań w trudnych …
Przyszłość gospodarki w wodorze? PGNiG rozwija swój projekt
Zawiera on w sobie kompleksową ścieżkę wykorzystania wodoru: od produkcji „zielonego wodoru" poprzez jego magazynowanie i dystrybucję, aż do wykorzystania w energetyce przemysłowej. PGNiG dołączył do PKN Orlen i Lotosu w zapowiedziach budowy stacji tankowania pojazdów wodorowych. Projekt o nazwie Hydra Tank ma uruchomić pierwszą …
Produkcja wodoru w Polsce
Wodór, choć obfituje we wszechświecie, na Ziemi jest trudno dostępny w swojej czystej formie. Obecnie globalna produkcja wodoru wynosi około 70 milionów ton rocznie, z czego większość pochodzi z paliw kopalnych, przyczyniając się do około 2% globalnych emisji dwutlenku węgla.Ten fakt rzuca cień na percepcję wodoru jako ''czystego'' źródła energii.
Polska Strategia Wodorowa do roku 2030
Cel 1 - wdrożenie technologii wodorowych w energetyce i ciepłownictwie; Cel 2 - wykorzystanie wodoru jako paliwa alternatywnego w transporcie; Cel 3 - wsparcie dekarbonizacji przemysłu; Cel 4 - produkcja wodoru w nowych instalacjach; Cel 5 - sprawny i bezpieczny przesył, dystrybucja i magazynowanie wodoru;
POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030
Udostępniamy Państwu projekt Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r., która określi cele i działania na rzecz budowy niskoemisyjnej gospodarki wodorowej, odnoszące się do trzech sektorów wykorzystania wodoru – energetyki, transportu i przemysłu, a także do jego produkcji, dystrybucji oraz koniecznych zmian prawnych i f...
POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030
2.1. Łańcuch wartości gospodarki wodorowej. 2.2. Produkcja i rodzaje wodoru. Cele strategii. Cel 1: Wdrożenie technologii wodorowych w energetyce i ciepłownictwie. Cel 2: Wykorzystanie …
Program rozwoju magazynowania wodoru w kawernach solnych
Rozwój sektora magazynowania wodoru w Polsce jest możliwy dzięki dużemu potencjałowi magazynowania wodoru w pokładach i wysadach solnych w naszym kraju szacowanemu w zakresie 35-38 TWh wodoru/rocznie do 2050 roku. Obecnie łączna szacowana pojemność potencjalnych magazynów wodoru w większości istniejących kawern solnych w …
PKP Energetyka z nowatorskim systemem magazynowania energii …
5 · Doświadczenie w zakresie realizacji projektów inwestycyjnych „pod klucz" dla technologii wytwarzania, magazynowania i zagospodarowania „zielonego" wodoru zdobywała w ramach pionierskiego projektu „Budowa jednostki wysokosprawnej trigeneracji o całkowitej nominalnej mocy elektrycznej do 1,0 MW" dla Energetycznego Klastera Oławskiego EKO w …
Nowy instrument finansowy dla energetyki z KPO
Będzie to dzięki wsparciu projektów w zakresie: budowy i modernizacji sieci elektroenergetycznych, ciepłowniczych i gazowych (wyłącznie dla gazów zdekarbonizowanych), budowy odnawialnych źródeł energii (wraz z instalacjami do produkcji odnawialnego wodoru i magazynami energii) w sektorze elektroenergetyki i ciepłownictwa,
Zielony wodór
3.2 Strategia w zakresie wodoru na rzecz Europy neutralnej dla klimatu 3.3 Dyrektywa w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych (RED II) 3.4 Taksonomia Unii Europejskiej 3.5 Pakiet Fit for 55 3.6 Krajowy plan na rzecz energii i klimatu na lata 2021–2030 3.7 Polityka Energetyczna Polski do 2040 r. 3.8 Projekt Polskiej Strategii Wodorowej 4 …
Polenergia inwestuje w zielony wodór – nowa fabryka wodoru na …
Projekt H2Silesia wykorzysta energię z farm wiatrowych i fotowoltaicznych do produkcji zielonego wodoru, wpisując się w strategię dekarbonizacji Polski, tworzenia nowych miejsc pracy i wzmocnienia pozycji Polski na europejskim rynku wodorowym. Emilia Makarewicz, członek zarządu Polenergii H2Silesia, podkreśla konieczność szybkiego ...
Przygotowujemy ustawę, która przyspieszy rozwój …
Może też służyć do magazynowania energii. Wprowadzamy ustawę, regulującą ten obszar, która przyspieszy rozwój gospodarki wodorowej w Polsce. Szacowana wartość dodana to nawet 870 mln euro w 2040 r. i nowe …
Magazyn wodoru – klucz do przyszłości energetyki
Przewiduje się wzrost produkcji wodoru z odnawialnych źródeł energii, co pozwoli zastąpić tradycyjne, oparte na paliwach kopalnych, źródła energii." – powiedział ekspert ds. technologii wodorowych. Wzrost produkcji wodoru otwiera nowe możliwości. Może on być używany do napędzania samochodów czy zasilania budynków. Wodor ...
Wsparcie na transformację energetyczną | IV Kwartał
Nabór wniosków skierowany jest do przedsiębiorstw.. W ramach naboru wspierane są działania z zakresu: budowy, przebudowy, modernizacji i rozbudowy odnawialnych źródeł energii w zakresie wytwarzania biometanu wraz z przyłączeniem do sieci gazowej (z wyłączeniem samodzielnych magazynów na biometan);; budowy lub rozbudowy odnawialnych źródeł energii w zakresie …
Minister klimatu: Rząd przyjął projekt noweli ustawy o OZE i projekt …
Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE) oraz niektórych innych ustaw oraz projekt ustawy wodorowej - poinformowała w poniedziałek w mediach ...
Będzie nowy operator dla wodoru
- Znaczenie roli wodoru w transformacji energetycznej wynika z jego wszechstronnych właściwości. Może on stanowić surowiec, paliwo, nośnik lub magazyn energii. Znajduje także szerokie zastosowanie w sektorach energii, transportu i przemysłu – podano w komunikacie KPRM. Projekt ustawy ma stworzyć ramy rozwoju sektora.
Przygotowujemy ustawę, która przyspieszy rozwój gospodarki …
Najważniejsze informacje. Wodór będzie odgrywał kluczową rolę w procesie dochodzenia do neutralności klimatycznej – zastąpi gaz jako nośnik energii. Może też służyć …
Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do 2040 r.
W projekcie „Polskiej Strategii Wodorowej" wskazano 6 koniecznych do osiągnięcia celów: Cel 1 – wdrożenie technologii wodorowych w energetyce; Cel 2 – wykorzystanie wodoru jako paliwa …
Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …
– Rok 2023 był ważnym rokiem dla magazynowania energii w Polsce, ale pozostawił poczucie niedosytu. Od strony legislacji zadziało się dużo i to jest niewątpliwy pozytyw. Jednak obroty na rynku, liczba rzeczywiście zakontraktowanych magazynów energii w 2023 roku w Polsce nie spełniła oczekiwań.
POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030
Dążenie do produkcji wodoru przy zastoso-waniu odnawialnych lub niskoemisyjnych źródeł energii, rozwój infrastruktury służącej dostarczaniu wodoru do odbiorców końcowych i …
Krajowy Plan w dziedzinie Energii i Klimatu
Upoważnienie ustawowe jest ponadto zawarte w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne w art. 15ab, zgodnie z którym minister właściwy do spraw energii, we współpracy z ministrem właściwym do spraw klimatu, opracowuje zintegrowany krajowy plan w dziedzinie energii i klimatu, o którym mowa w rozporządzeniu (UE) 2018/1999.
(PDF) Ocena kosztów produkcji wodoru z wykorzystaniem energii ...
W 2020 r. Komisja Europejska (KE) ogłosiła strategię wodorową spójną z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu. Strategia zakłada ograniczenie wykorzystania paliw kopalnych do produkcji energii i zastępowanie ich energią odnawialną (OZE),
Kongres Wodoru – projekty biznesowe i finansowanie
3 · Angażował się także w duże projekty wodorowe w Polsce, w zakresie dystrybucji wodoru w gazociągach, magazynowania w kawernach solnych oraz produkcji energii odnawialnej i jej konwersji na wodór. Autor mapy drogowej dotyczącej wodoru dla jednej z największych polskich firm. Inicjator powołania Klastra Technologii Wodorowych. Dzięki ...
VIII posiedzenie Rady Koordynacyjnej ds. Gospodarki Wodorowej ...
Przewodniczący Rady Koordynacyjnej wskazał na potrzebę nowelizacji Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030, z perspektywą do roku 2040 (PSW), z uwagi na dynamicznie zmieniające się potrzeby w zakresie energetyki i klimatu, w tym unijne wymogi obligujące do większego wykorzystania wodoru odnawialnego. Podkreślił, że rozwój gospodarki wodorowej …
Jest zielone światło dla wodoru. Rząd przyjął projekt
Rząd w końcu przyjął projekt tzw. ustawy wodorowej. Jej uchwalenie ma umożliwić rozwój technologii wodorowych, bo wprowadzi zasady przesyłu, dystrybucji i magazynowania wodoru oraz stworzenia w przyszłości dedykowanej infrastruktury. Gdyby nie opóźnienia w uchwalaniu ustawy, ta nowoczesna technologia mogłaby się rozwijać w Polsce …
SPRAWOZDANIE w sprawie europejskiej strategii w zakresie wodoru
PROJEKT REZOLUCJI PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO. w sprawie europejskiej strategii w zakresie wodoru (2020/2242(INI))Parlament Europejski, – uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, w szczególności jego art. 194, – uwzględniając porozumienie przyjęte podczas 21. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w …
Największy na świecie projekt magazynowania energii w …
Największy na świecie projekt magazynowania energii w bateriach sodowo-jonowych rusza w Chinach. aktualności; Opublikowany: 2024-07-11 Szacowany czas czytania: 2 minuty. Źródło: yicaiglobal . Uruchomiono pierwszą część największego na świecie systemu magazynowania energii za pomocą akumulatorów sodowo-jonowych (BESS) w Chinach. Jak …
Dofinansowanie projektów wodorowych – jak je zdobyć?
Zgodnie z opisem działania Planowane wsparcie skierowane będzie na realizację projektów dotyczących budowy i rozbudowy instalacji w zakresie wytwarzania wodoru z OZE wraz z magazynami wodoru działającymi na potrzeby danego źródła OZE oraz przyłączeniem do sieci, w tym dedykowanej sieci do transportu wodoru. Na uruchomienie …
Magazynowanie wodoru w sczerpanych złożach gazu ziemnego
Szczególnie ważny dla niniejszej pracy był projekt austriacki Underground Sun Storage zrealizowany w Pilsbach w Austrii. Projekt ten jest istotny, gdyż proces magazynowania wodoru został przeprowadzony w podobnych do obszaru zapadliska przedkarpackiego utworach molasowych. Wyniki analiz wytypowanych poziomów zbiornikowych dają podstawę do …
POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030
korzystanie krajowego potencjału w zakresie produkcji biogazu, biometanu, gazów syntezowych, gazu syntetycznego, wodoru; 2A.8. Zapewnienie warunków wykorzystania gazu ziemnego i innych paliw gazowych, w szczególności dla potrzeb regulacyjnych KSE; 4B.5. Prowadzenie działań badawczo-rozwojowych w zakresie transportu i magazyno-
Techniczne i ekonomiczne perspektywy produkcji i magazynowania wodoru w ...
TECHNICZNE I EKONOMICZNE PERSPEKTYWY PRODUKCJI I MAGAZYNOWANIA WODORU W POLSCE Olaf Dybiński, Maksymilian Kochański, Katarzyna Korczak, Mateusz Kwas, Kamil Osipowicz, Aleksandra Patejuk, Anna ...
Polskie plany wodorowe
Zapisy strategii wodorowej umożliwią ekologiczne wytwarzanie wodoru na skalę przemysłową oraz stopniową budowę w Polsce zeroemisyjnej gospodarki poprzez przyspieszenie procesu dekarbonizacji niektórych obszarów. Jednocześnie inwestycje w wodór pomogą w tworzeniu miejsc pracy i zrównoważonego wzrostu gospodarczego.
Magazyny wodoru w stanie stałym usprawnią transformację
Zespół projektu HyCARE opracował w ten sposób zbiornik pozwalający na magazynowanie wodoru w stanie stałym, mieszczący 46 kilogramów tego gazu. „Ta …
Ponad 477 mln zł na OZE, wodór, magazyny energii i poprawę …
Dofinansowanie obejmie także montaż instalacji OZE z magazynami energii oraz instalacji do produkcji, magazynowania i transportu wodoru odnawialnego. W zakresie poprawy efektywności energetycznej budynków zakładowych, minimalny próg wymaganych oszczędności energii pierwotnej, uwzględniający zakres przedsięwzięcia, wynosi 30 proc. (z ...
Projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie przyjęcia „Polskiej …
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.