Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Odnawialne źródła energii w Polsce – rozwój i perspektywy

energii k ońcowej brutto w poszczególnych latach w Polsce [13]. Największy wzrost miał miejsce w 2009 roku i począwszy od niego, aż do roku 2013

Wariantowe scenariusze rozwoju

Wpływ elektromobilności na rozwój gospodarczy w Polsce W raporcie zaprezentowano trzy różne scenariusze wpływu elektromobilności na rozwój gospodarczy Polski w latach 2022 – 2050, w …

Rozwój elektromobilności w Polsce

elektrycznych w Polsce byłyby rozwiązania obniżające ich cenę. Inne czynniki, takie jak wzrost pojemności akumulatorów, czy krótszy czas ładowania są uzależnione głównie od producentów aut i infrastruktury wspierającej. Pomimo znacznego odsetka osób, dla których istniejące w ich przekonaniu wady samochodów elektrycznych czynią

Magazyny energii to priorytet rynku OZE. W Polsce jednak mogą …

Magazyny energii na aukcji mocy w Polsce. W naszym kraju magazyny energii zgłoszono po raz pierwszy na siódmej aukcji mocy, przeprowadzonej w grudniu 2022 r. Zakontraktowany wówczas wolumen mocy magazynów wyniósł 165 MW. Wśród zwycięzców aukcji byli m . Hynfra, Energa, Columbus Energy i OX2.

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

Sektor magazynowania energii mierzy się z wieloma wyzwaniami. Pozytywne zmiany legislacyjne to dopiero początek rozwoju rynku w Polsce. Rynku, który musi nadrobić stratę do krajów zachodnich. Mówi o tym Barbara Adamska: – Rok 2023 był ważnym rokiem dla magazynowania energii w Polsce, ale pozostawił poczucie niedosytu. Od strony ...

Polska akumulatorową potęgą

Wysokonapięciowych akumulatorów trakcyjnych, które są podstawowym komponentem w produkcji e-pojazdów, produkuje się w Polsce najwięcej w całej Europie. Jak wyliczył serwis …

Samochody elektryczne

Dla przykładu w 2021 r. węgiel był w 70,8% źródłem energii elektrycznej w Polsce. Jeszcze w 2010 r. wartość ta wynosiła aż 86,6%. Trudno nie zauważyć też udziału odnawialnych źródeł energii (OZE), który w 2021 r. wynosił 16,9%.

Prognozy cen Energii w Polsce w horyzoncie

udział węgla w wytwarzaniu energii elektrycznej nie będzie przekraczać 56% w 2030 r., gaz ziemny będzie paliwem pomostowym. W załączniku nr. 2 do PEP 2040 zawarto dwa scenariusze rozwoju sektora paliwowo-energetycznego w horyzoncie 20-letnim w zależności od prognozowanego rozwoju cen O2:

Rewolucja w produkcji akumulatorów do samochodów …

Prognozy rozwoju rynku mówią jednoznacznie, że w perspektywie najbliższych 7 lat globalne zapotrzebowanie na energię elektryczną z różnego rodzaju akumulatorów, baterii czy magazynów energii wzrośnie co najmniej kilkukrotnie, a w niektórych branżach nawet kilkunastokrotnie. Czynnikami tak dużego wzrostu jest przede wszystkim nowelizacja …

Zielone miasta w Polsce – analiza porównawcza na podstawie …

Statystyka w praktyce / Statistics in practice Zgłoszony/submitted: 14.12.2022, poprawiony/revised: 8.08.2023, zaakceptowany/accepted: 21.09.2023 Zielone miasta w Polsce – analiza porównawcza na podstawie agregatowego miernika rozwoju Elżbieta Antczaka, Agnieszka Rzeńcab, Agnieszka Sobolc Streszczenie.

UJ: rewolucja w produkcji akumulatorów i magazynów energii

Znaczący udział w rozwoju rynku akumulatorów ma również rosnący segment pojazdów elektrycznych. Jak i szybko powiększająca się sieć lokalnych prosumentów wytwarzających energię z instalacji fotowoltaicznych. Ze względu na problemy w przesyłaniu do sieci energetycznej energii od prosumentów oraz na warunki jej rozliczania ...

(PDF) Odnawialne źródła energii w Polsce

Odnawialne źródła energii w Polsce – perspektywa lokalna i regionalna . September 2020; Rynek Energii 4(149):10-19; September 2020; 4(149):10-19; Authors: Krzysztof Tomaszewski. University of ...

Analiza pracy akumulatorów – rewolucja w magazynowaniu energii?

W tym momencie z pomocą przychodzi analiza pracy akumulatorów. Akumulatory dają nie tylko możliwości. Ich użycie wiąże się również z ryzykiem. Na szczęście, jest to ryzyko możliwe do opanowania, a pomóc w tym może analiza pracy akumulatorów. Przy czym warto pamiętać, że akumulatorowe systemy magazynowania energii ze względu ...

Raport końcowy

W pracy przedstawiono analizę stanu rozwoju, potencjału kompetencji technicznych oraz aktualnych trendów rozwojowych w obszarze elektromobilności w Polsce.

ANALIZA ENERGETYCZNA I EKONOMICZNA INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ W ...

ANALIZA ENERGETYCZNA I EKONOMICZNA INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ W WYBRANYM BUDYNKU JEDNORODZINNYM ... dowania akumulatorów w bardzo niewielkim stopniu zależy od pojemności zastosowanych akumulatorów. Całkowita pojemność systemów jest bardzo zbliżona. Rys.7. Stan naładowania akumulatorów 16 marca i 11 czerwca dla instalacji …

ENERGETYKA OBYWATELSKA W POLSCE – ANALIZA STANU I REKOMENDACJE DO ROZWOJU

1. Ogólny łączny uśredniony koszt wytworzenia energii w podziale na technolo-gie produkcji energii ze źródeł odnawialnych, lata 2010–2017 (w USD/MWh) 14 2. Struktura własności OZE w Niemczech 20 3. Scenariusze rozwoju polskiej energetyki w perspektywie 2020-2030 36 4. Schemat działania polskiego sektor elektroenergetycznego 40 5 ...

Premiera raportu branżowego „Elektromobilność w Polsce: …

Pokazuje to, że Polska ze względu na swoją innowacyjność i wysokiej jakości produkcję w dziedzinie elektromobilności jest krajem atrakcyjnym dla inwestorów i partnerów …

Opłacalność magazynów energii w 2023 [analiza]

Korzystne systemy prosumenckie w latach 2019-2021 w Wielkiej Brytanii w połączeniu z rosnącymi cenami energii elektrycznej przyczyniły się do wzrostu rynku domowych magazynów energii rzędu 57% w 2021 roku w …

RYNEK GOSPODAROWANIA ZUŻYTYM SPRZĘTEM ELEKTRYCZNYM I ELEKTRONICZNYM W ...

2. analiza aktualnego stanu systemu gospodarki zsee 14 2.1. Mechanizm funkcjonowania systemu gospodarki ZSEE 15 2.2. Wprowadzanie SEE 20 2.3. E - dystrybucja 27 2.4. Zbieranie ZSEE 30 2.5. Przetwarzanie ZSEE 38 2.6. ZSEE w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi 43 2.6.1. Mechanizm funkcjonowania 44 2.6.2. Gospodarowanie ZSEE przez …

Jaka przyszłość transformacji energetycznej w Polsce i Europie ...

publikacja. 2024-10-28 06:00. W dobie rosnących wyzwań geopolitycznych Polska przyspiesza transformację energetyczną, kładąc fundamenty pod przyszłość opartą na zrównoważonych ...

ELEKTROMOBILNOŚĆ KLUCZEM DO ROZWOJU …

Wiele nowych rozwiązań dających energię do rozwoju sektora pojazdów elektrycznych jest rozwijanych właśnie w Polsce. Mówiąc o elektromobilności myślimy w pierwszej kolejności o …

Rozwój elektromobilności w Polsce

Rozwój elektromobilności do 2020 roku ma pochłonąć około 19 mld złotych, dalszych. 40 mld na rozwój sieci przeznaczą spółki energetyczne. Dodatkowo rząd powołał do życia program e …

Plan Rozwoju ElEktRomobilności w PolscE

w PolscE MINISTERSTWO ENERGII ENERGIA DO PRZYSZŁOŚCI. Plan Rozwoju ElEktROmObIlNOŚCI w POlSCE ENERGIA DO PRZYSZŁOŚCI MINISTERSTWO ENERGII. SPIS tREŚCI I. wYZwANIA PRZYSZŁOŚCI 5 1. NOwE tRENDY 5 2. ZARZąDZANIE POPYtEm NA ENERGIę 5 3. POPRAwA bEZPIECZEńStwA ENERGEtYCZNEGO 7 4. POPRAwA StANu …

RODOWISKO ELEKTROMOBIL

ANALIZA Jan Wiśniewski Czerwiec 2020 ELEKTROMOBIL-NOŚĆ W POLSCE ZMIANY KLIMATU, ENERGIA I ŚRODOWISKO Stan obecny i perspektywy rozwoju . ELEKTROMOBIL-NOŚĆ W POLSCE ZMIANY KLIMATU, ENERGIA I ŚRODOWISKO Stan obecny i perspektywy rozwoju . 1 STAN OBECNY I PERSPEKTYWY ROZWOJU Elektromobilność, obok cyfryzacji, …

Udział OZE w Polsce – Raport i Perspektywy 2023

W 2024 roku nasza analiza pokazuje, że udział OZE w Polsce rośnie. Nasz raport o OZE w Polsce mówi, że z łącznej produkcji 166 TWh energii elektrycznej, 44 TWh pochodzi z odnawialnych źródeł. To oznacza, że energia odnawialna w 2024 roku stanowi znaczną część.

Licznik AFIR: cele na 2025 r. wypełnione w ponad 150%

Licznik AFIR: cele na 2025 r. wypełnione w ponad 150%. PSNM opublikowało najnowsze, zaktualizowane wydanie „Licznika AFIR"! Opracowanie ukazuje stan wypełnienia …

PROBLEMY ROZWOJU RYNKU ENERGII W …

PROBLEMY ROZWOJU RYNKU ENERGII W POLSCE. uniwersalny [[[separator]]] Zakres przedmiotowy książki obejmuje wybrane, związane z tematem zagadnienia: - globalizacja i regionalizacja jako główne przesłanki …

Ministerstwo Energii Plan Rozwoju

przeznaczone na finansowanie innowacji w sektorze energii, obniżających stopniowo ślad węglowy produkowanej w Polsce energii. Wykres nr 1 Zapotrzebowanie KSE (Krajowej Sieci Energetycznej) i produkcja elektrowni krajowych. Źródło: opracowanie własne na podstawie danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. za dzień 1 lutego 2016. 3.

Polityka energetyczna Polski 2040. Analiza kierunków …

„Polityka energetyczna Polski do 2040 roku" została opracowana przez Ministra Energii i stanowi odpowiedź na najważniejsze wyzwania stojące przed polską energetyką w perspektywie najbliższych dwóch nowych dziesięcioleci, z uwzględnieniem zadań koniecznych do pilnej realizacji w okresie najbliższych lat. Mija właśnie termin na zgłaszanie uwag do projektu …

Analiza SWOT i TOWS wybranych aspektów rozwoju energetyki …

Analiza SWOT i TOWS wybranych aspektów rozwoju energetyki rozproszonej w Polsce 9 wytwarzania i dostaw energii. Chociaż powszechnie przyjmowaną miarą liczbową rozwoju energetyki roz- proszonej jest udział mocy zainstalowanej źródeł OZE lub energii wytworzonej przez źródła OZE, to w ni-niejszym artykule skupiono się na znaczeniu uwarun-kowań …

Polska stała się potęgą akumulatorową. To może się zmienić

LG Energy Solution Wrocław w Biskupicach Podgórnych (Polska) – największy ośrodek produkcji akumulatorów do samochodów elektrycznych w Europie z kilkudziesięcioma …

Zielone światło dla rozwoju magazynów energii w Polsce

Nowelizacja wprowadza kompleksowe rozwiązania dla funkcjonowania i rozwoju magazynów energii w Polsce. W dniu 24 listopada 2020 roku rząd przyjął projekt nowelizacji Prawa energetycznego, zawierający szereg uregulowań dotyczących magazynów energii. Celem nowelizacji jest zniesienie barier rozwoju magazynów energii oraz stworzenie …

Analiza ekobilansowa recyklingu zużytych kitowo-jonowych akumulatorów ...

W artykule przedstawiono wybrane technologie recyklingu akumulatorów litowo-jonowych (Lithium-Ion batteries — LIBs), zwanych dalej akumulatorami Li-Ion, wykorzystywanych jako źródło ...

Czy infrastruktura ładowania w Polsce rozwija się zgodnie z …

3 · PSNM. AFIR wyznacza także cele w obszarze infrastruktury dla elektrycznych pojazdów ciężkich. Do końca 2027 r. wzdłuż połowy sieci bazowej TEN-T będą musiały …

Technologie magazynowania energii

Jednak na ten moment na większą skalę wykorzystuje się w Polsce głównie trzy metody magazynowania energii: mechaniczne, elektrochemiczne, cieplne. Najszybciej na świecie rozwija się technologia akumulatorów litowo-jonowych i także w Polsce mamy w realizacji kilka projektów pilotażowych instalacji o większych mocach. Według prognoz ...