Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Nowa technologia membranowa kluczem do taniej produkcji wodoru

Zielony wodór, produkowany w procesie elektrolizy wody z użyciem energii ze źródeł odnawialnych, oferuje możliwości zasilania pojazdów, magazynowania energii i przekształcenia procesów przemysłowych, które obecnie są źródłem wielu zanieczyszczeń. Elektroliza wody polega na wykorzystaniu energii elektrycznej do rozkładu cząsteczki wody na …

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa …

W artykule dokonano przeglądu aktualnych technologii magazynowania energii elektrycznej oraz zestawiono uzyskiwane parametry w aspekcie zastosowań w zasobnikach …

Jakie technologie są wykorzystywane w magazynach …

Pamiętam, jak kilka lat temu, podczas jednej z moich wizyt w nowoczesnym centrum badawczym, zafascynowałem się pomysłem magazynowania energii. Wtedy to po raz pierwszy zetknąłem się z pojęciem magazyn energii o …

Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru

Przy zmienionej definicji magazynu energii, potencjalnie zatłoczony do podziemnych magazynów gazu wodór i technologie konwersji mogłyby jednocześnie …

Bezpieczne amoniakalne magazyny energii w ramach …

Technologia Tsubame pozwoli m . na stworzenie bezpiecznych amoniakalnych magazynów energii, które mogą mieć zastosowanie w sezonowym magazynowaniu Energi …

Nowa technologia membranowa kluczem do taniej produkcji wodoru

Zespół projektu ANIONE odegrał znaczącą rolę w walidacji technologii AEM, dając szansę na szybszą realizację koncepcji opłacalnej i ekologicznej energii pozyskiwanej z …

Magazyny wodoru – Vademecum dla uczniów technikum

Technologia magazynowania energii elektrycznej w postaci wodoru jako bezemisyjnego źródła energii jest najbardziej obiecującym rozwiązaniem najbliższej przyszłości. Pierwsze instalacje są już testowane, 17 sierpnia 2015 r. odbyło się oficjalne uruchomienie pilotażowego magazynu energii w technologii power-to-gas RWE w miejscowości Ibbenbüren w Nadrenii Północnej …

Nie będzie produkcji wodoru przy ogromnej morskiej farmie …

Rezygnacja z produkcji zielonego wodoru. W komunikacie dotyczącym lokalizacji przyłącza do sieci lądowej w East Riding w Yorkshire deweloperzy poinformowali jednocześnie o wycofaniu się z opcji skierowania nadwyżek energii elektrycznej z Dogger Bank D do produkcji zielonego wodoru na lądzie. Takie plany były rozwijane od momentu ...

Nowe pomysły na magazynowanie energii. Czy to już przełom?

Aktualnie dostępne techniki magazynowania energii są dość ograniczone. To jeden z czynników, który utrudnia efektywny rozwój zielonej energii i tym samym dekarbonizację. Na horyzoncie są jednak nowe możliwości. Z pomocą przychodzą start-upy, które chcę wdrożyć nowe technologie magazynowania energii.

Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić ...

Technologia litowo-jonowa . Magazyny energii z litowo-jonowymi bateriami są jednymi z podstawowych sposobów magazynowania energii. Umożliwiają wyrównanie obciążenia sieci. Są bardzo przydatne przy instalacjach OZE np. w przypadku przydomowych paneli fotowoltaicznych. Pozwalają na gromadzenie energii i oddawania jej nadmiaru do sieci ...

To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na magazyny energii

Technologia magazynowania energii w małej elektrowni szczytowo-pompowej nowej generacji wykorzystuje płyn o wysokiej gęstości i jest szybsza w budowie Polska ma tylko sześć elektrowni szczytowo-pompowych, które dysponują zaledwie 2 proc. mocy zainstalowanych w polskiej energetyce i dają 1,1 proc. prądu.

Magazynowanie energii w przedsiębiorstwie

chemiczne magazynowanie energii elektrycznej – tu najpopularniejsza jest produkcja wodoru oraz metanu. Zaletą magazynowania energii w postaci wodoru jest możliwość przechowywania go przez długi czas oraz wysoka gęstość energii. Metan jest łatwiejszy w produkcji, ale jego wadą są straty energii w procesie wytwarzania, które ...

Hybrydowe magazyny energii

W swoim artykule zatytułowanym Hybrydowy system magazynowania energii podwójnego zastosowania opublikowanym na łamach Maszyny Elektryczne - Zeszyty Problemowe Nr 1/2019 (121), Stanisław …

WODÓR JAKO MAGAZYN ENERGII

W arbitrażu energii z powodzeniem można wykorzystywać elektrownie szczytowo-pompowe, magazyny sprężonego i ciekłego tlenu, magazyny chemiczne oraz …

Modułowe elektrolizery do produkcji wodoru z wody i energii …

Ohmium produkuje modułowe elektrolizery do produkcji wodoru z wody i energii odnawialnej. Skalowalna i łatwa w transporcie technologia może znacznie ułatwić transformację energetyczną na świecie. Jak wodór i OZE się uzupełniają?

Przełom w Technologiach Wodorowych: Polski Wynalazek …

Wodór – Element Krytyczny dla Zielonej Energetyki. Przechowywanie wodoru stanowi jedno z największych wyzwań technicznych, na które musi odpowiedzieć współczesna inżynieria …

Zielona technologia w produkcji wodoru. Czy to przełom dzięki ...

Nowa technologia polega na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna lub wiatrowa, do produkcji wodoru poprzez elektrolizę wody. Proces ten rozkłada cząsteczki wody na tlen i wodór, wykorzystując do tego energię elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Oznacza to, że wodór może być produkowany bez emisji szkodliwych …

Produkcja zielonego wodoru w Polsce – perspektywy …

Jak podaje Parlament Europejski, produkcja wodoru z kopalin każdego roku uwalnia 70–100 mln ton CO 2. Inna metoda produkcji wodoru, zwanego czystym, bezemisyjnym lub zielonym, polega na elektrolizie wody …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Wykorzystanie magazynowania energii do zmiany i optymalizacji produkcji ze zmiennych zasobów podaży (np. wiatru, energii słonecznej), łagodzenie szybkich i sezonowych zmian produkcji oraz wypełnianie luk czasowych i geograficznych. Zastosowanie magazynowania poza siecią (off-grid). Odbiorcy energii poza siecią często polegają na zasobach kopalnych (np. …

Techniczne i ekonomiczne perspektywy produkcji i magazynowania wodoru …

TECHNICZNE I EKONOMICZNE PERSPEKTYWY PRODUKCJI I MAGAZYNOWANIA WODORU W POLSCE Olaf Dybiński, Maksymilian Kochański, Katarzyna Korczak, Mateusz Kwas, Kamil Osipowicz, Aleksandra Patejuk, Anna ...

Program Nowe technologie w zakresie energii

Zintegrowane systemy procesu elektrolizy wody przeznaczone do produkcji wodoru wykorzystujące energię ze źródeł odnawialnych (biomasa, wiatr lub fotowoltaika) wraz z magazynowaniem wodoru lub wprowadzaniem do gazu ziemnego..... 25. 3 T3.2. Zgazowanie biomasy leśnej/rolniczej względnie biodegradowalnych odpadów..... 26 w celu wytworzenia …

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

Magazyny energii szczytowo-pompowe (ESP) to funkcjonująca w Polsce od lat technologia wielkoskalowego magazynowania energii elektrycznej. Dokonuje się w nich zamiana energii elektrycznej w potencjalną energię grawitacyjną wody. Ich użytkowanie polega na wpompowaniu wody ze zbiornika dolnego do górnego w czasie, gdy produkcja prądu jest większa niż …

Gospodarka wodorowa, czyli wodór jako nośnik energii przyszłości

Wizja infrastruktury dostaw energii opartej na wodorze jako bezemisyjnym nośniku energii, gdzie ogniwa paliwowe wytwarzałyby energię elektryczną z wodoru, a produktami ubocznymi byłyby ciepło i para wodna jest tematem mocno poruszanym w obecnych czasach. Koncepcja wykorzystania wodoru jako nośnika e

Ta technologia zwiększy efektywność produkcji wodoru

Niskoemisyjny wodór na dużą skalę. Piroliza plazmowa umożliwia produkcję niskoemisyjnego wodoru na dużą skalę. Ta przełomowa technologia pozwala na natychmiastową przemianę większości rodzajów biomasy do czystego gazu syntezowego niezawierającego smoły o wysokiej zawartości wodoru (powyżej 50 proc.) i tlenku węgla (powyżej 30 proc.).

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie …

Sektor magazynowania energii mierzy się z wieloma wyzwaniami. Pozytywne zmiany legislacyjne to dopiero początek rozwoju rynku w Polsce. Rynku, który musi nadrobić stratę do krajów zachodnich. Mówi o tym Barbara …

Perspektywy magazynowania wodoru z odnawialnych źródeł energii …

Perspektywy magazynowania wodoru z odnawialnych źródeł energii w Polsce cz. 2 Klaudia Ligęza, Piotr Narloch, AGH w Krakowie, Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o., OZG Kraków Wodór w postaci paliw syntetycznych Innym sposobem na długoterminowe magazynowanie wodoru jest jego skła-dowanie w formie paliw syntetycznych, jak metanol, czy amoniak (NH 3). …

Technologia produkcji, przetwarzania i transportu wodoru

Odpowiednie ilości wodoru atomowego są w równowadze z wodorem cząsteczkowym tylko w temperaturach powyżej 225 ° C (nawet przy wysokich technicznie istotnych ciśnieniach cząstkowych wodoru). Typowy dla wodoru jest okres inkubacji, podczas którego nie można wykryć zmian we właściwościach mechanicznych,. Po jego upływie w …

Energetyka-Rozproszona

Technologia Tsubame pozwoli m . na stworzenie bezpiecznych amoniakalnych magazynów energii, które mogą mieć zastosowanie w sezonowym magazynowaniu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, a także w ciepłownictwie i logistyce wodoru.

Przyszłością produkcji amoniaku jest elektrochemia | Metrohm

Amoniak jest najpopularniejszym i najczęściej stosowanym nawozem azotowym. Jest również stosowany jako bezpieczniejszy nośnik wodoru w dużych ilościach. Tradycyjna produkcja amoniaku wykorzystuje paliwa kopalne jako źródło wodoru potrzebnego do reakcji. Nazywany potocznie „zielonym amoniakiem", elektrochemicznie syntetyzowany amoniak z …

Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii …

1 Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii cieplnej, mechanicznej i elektrycznej wraz z układami sterowania 25 37.5 50 Brawo! Atlas interaktywny z działu „Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii cieplnej, mechanicznej i elektrycznej wraz z układami sterowania" nie jest ci obcy.

Magazyn energii przy fotowoltaice

Jak działa magazyn energii przy fotowoltaice. W kontekście systemów fotowoltaicznych, magazyn energii odgrywa kluczową rolę w maksymalizacji efektywności energetycznej. Zrozumienie szczegółów procesu magazynowania energii oraz jego integracji z instalacjami PV jest istotne dla każdego użytkownika tego typu technologii.

Systemy magazynowania energii elektrycznej i cieplnej

Ponadto, przy współpracy z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi (ICT), systemy magazynowania energii mogą realizować dostawy energii elektrycznej w przyszłości. Istnieją różne rodzaje magazynów, które różnią się strukturą, trybem pracy i formą magazynowania energii. W zależności od rodzaju magazynu, obiekty te zapewniają: …