Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Łańcuch wartości gospodarki wodorowej w Polsce
Uczestnicy konferencji „Łańcuch wartości gospodarki wodorowej w Polsce", która miała miejsce 11 maja w Warszawie próbowali odpowiedzieć na pytanie, kiedy rozwiązania wodorowe będą przynajmniej na tyle …
Zbiornik Ruthsa
Zbiornik Ruthsa to innowacyjne rozwiązanie w magazynowaniu energii, które może przynieść rewolucję w branży energetycznej. Jego efektywna zasada działania oparta na wykorzystaniu grawitacji i ciśnienia sprawia, że jest to niezwykle obiecująca technologia. Jednakże, temat zbiornika Ruthsa jest bardzo szeroki i warto zgłębić go bardziej. Dalsze …
Realizacja polskiej strategii wodorowej w kontekście regulacji i ...
Podzielony został na cztery kategorie projektów: „Inteligentne miasta energii" z budżetem do 150 mln zł, „Wielopaliwowe bloki z magazynami ciepła lub chłodu" – do 150 mln …
Dlaczego UE stawia na wodór? Liczy na zwiększenie …
Produkcja wodoru z wykorzystaniem energii odnawialnej daje UE szansę na rozwój własnych, zrównoważonych źródeł energii. UE widzi w technologii wodorowej także szansę na rozwój innowacji i nowych miejsc pracy, gdyż wdrożenie wodorowej gospodarki wymaga rozwinięcia technologii produkcji, transportu, magazynowania i wykorzystywania ...
Wodór w Polsce: Realna alternatywa jako źródło energii?
„Wytwórnia wodoru na terenie Elektrowni Konin ma powstać w oparciu o elektrolizery z membraną elektrolitowo-polimerową (…). Energia elektryczna wykorzystywana do celu eksploatacji elektrolizera będzie pochodziła w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii", ogłoszono. W opublikowanej w 2020 r. analizie Polskiego Instytutu Ekonomicznego dotyczącej …
POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030
Udostępniamy Państwu projekt Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r., która określi cele i działania na rzecz budowy niskoemisyjnej gospodarki wodorowej, …
Rola jednostek samorządu terytorialnego w rozwoju gospodarki wodorowej
energii w sektorze energetycznym i paliwa w transporcie9. ... krajowym i regionalnym w całym ww. łań-cuchu wartości gospodarki wodorowej. Strategia przewiduje powstawanie lo-kalnych klastrów, regionów, wysp czy dolin wodorowych, które będą rozwijać gospodarkę wodorową w oparciu o lokalną produkcję skierowaną na zaspa-kajanie lokalnych potrzeb, bazującą na …
Władza ustawodawcza w Polsce – organy, uprawnienia, funkcje
Władzę ustawodawczą w Polsce sprawują Sejm i Senat. Posłowie i senatorowie wybierani są na czteroletnią kadencję. Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej opiera się na podziale i równowadze ...
Polska Strategia Wodorowa do 2030 roku z perspektywą do 2040 ...
Wyznacza sześć konkretnych celów i 40 zadań, które pozwolą Polsce stać się społeczeństwem korzystającym z technologii wodorowych. Polska planuje do 2030 roku osiągnięcie 2 GW mocy …
Najwięksi inwestorzy w energetyce wiatrowej w Polsce
Według ARE, elektrownie wiatrowe, będące drugim, po elektrowniach konwencjonalnych producentem energii w Polsce (i największym OZE) wygenerowały w ub.r. 16 473,5 GWh energii, o 4,3% więcej niż rok wcześniej (wzrost generacji był więc niższy niż mocy zainstalowanej). Średnia ważona cena w ub.r. wyniosła ok. 400 zł/MWh, przychody branży …
Zbudujemy największy magazyn energii w Europie
Grupa PGE na przełomie czerwca i lipca tego roku ogłosi postępowanie przetargowe na budowę gigantycznego magazynu energii. Projekt ma zostać dofinansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy. Magazyn …
Energia dla SNEC 2024: Shanghai Electric zawiera sojusze z …
SZANGHAJ, 18 czerwca 2024 r. /PRNewswire/ -- Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727) wzbudziła duże zainteresowanie podczas targów fotowoltaicznych SNEC PV Power Expo 2024, prezentując najnowsze rozwiązania w dziedzinie energetyki solarnej, magazynowania energii i technologii wodoru. Ponadto podczas trwającego trzy dni wydarzenia, które rozpoczęło się 13 …
Energia dla SNEC 2024: Shanghai Electric zawiera …
Energia dla SNEC 2024: Shanghai Electric zawiera sojusze z kluczowymi podmiotami z branży oraz prezentuje innowacje w energetyce solarnej, magazynowaniu energii i technologii wodorowej USA - Polski
W Żarnowcu ma powstać największy magazyn energii …
Polska Grupa Energetyczna (PGE) planuje przetarg na konstrukcję ogromnego magazynu energii w Żarnowcu. Przetarg, który ma ruszyć na przełomie czerwca i lipca 2024 r., dotyczy zaprojektowania i budowy …
Kto ma największą władzę w Polsce?
Weź udział w ankiecie Kto ma największą władzę w Polsce? w Zapytaj.onet.pl. Pytania . Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie . Biznes i Finanse (38100) Biznes i Finanse (38100) Wszystkie (38100) Banki (8119) Bankowość Elektroniczna (405) E-biznes (4219) Ekonomia (2051) Fundusze UE ...
Strategia wodorowa UE: kluczowa rola pierwiastka w transformacji
Unia Europejska – po ubiegłorocznej napaści Rosji na Ukrainę – w ramach rewizji swojej polityki energetycznej mocno przyspieszyła prace nad rozwojem zielonego wodoru, …
Rząd przyjął projekt ustawy wodorowej. Oto pięć najważniejszych …
Rząd w końcu przyjął projekt tzw. ustawy wodorowej. Jej uchwalenie ma umożliwić rozwój technologii wodorowych, bo wprowadzi zasady przesyłu, dystrybucji i magazynowania wodoru oraz stworzenia w przyszłości dedykowanej infrastruktury. Gdyby nie opóźnienia w uchwalaniu ustawy, ta nowoczesna technologia mogłaby się rozwijać w Polsce …
Władza wykonawcza w Polsce – organy, uprawnienia, funkcje
Władzę wykonawczą w Polsce sprawują Prezydent Rzeczypospolitej Polski i Rada Ministrów (art. 10 Konstytucji). Władza wykonawcza to jedna z trzech władz gwarantowanych przez Konstytucję w ...
Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa (Storage …
Streszczenie. W artykule dokonano przeglądu aktualnych technologii magazynowania energii elektrycznej oraz zestawiono uzyskiwane parametry w aspekcie zastosowań w zasobnikach systemowych.
NIEKONWENCJONALNE ŹRÓDŁA I ZASOBNIKI ENERGII
wykonanie zadań określonych w Krajowym Programie Ramowym ustanowio-nym przez Ministra Nauki i Informatyzacji w dniu 21 września 2005 r., dotyczą- cych VI i VIII obszaru strategicznego Krajowego Programu Ramowego. Zespół naukowców z instytutów naukowo-badawczych i uczelni wyż-szych opracował Program Wieloletni pt. "Doskonalenie systemów wytwarzania i …
POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030 Z …
POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030 Z PERSPEKTYWĄ DO ROKU 2040. Warszawa, październik 2021 r. Spis treści. Dlaczego wodór? Wprowadzenie i kontekst. 1.1. …
Kto powinien mieć największą władzę w Polsce?
W sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster 36 proc. respondentów uznało, że to prezydent powinien mieć największą władzę w naszym kraju. Nieco mniej, bo 32 proc. pytanych, stwierdziło, że władza …
POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030
2.1. Łańcuch wartości gospodarki wodorowej. 2.2. Produkcja i rodzaje wodoru. Cele strategii. Cel 1: Wdrożenie technologii wodorowych w energetyce i ciepłownictwie. Cel 2: Wykorzystanie …
"Przyszłość magazynowania energii: co powinieneś wiedzieć o …
Jest to obszar, który dynamicznie ewoluuje, a wśród wielu rozwiązań dla ekologicznego przechowywania energii, coraz większe zainteresowanie budzą magazyny energii wodorowej. Szczególnie na uwagę zasługuje tu model o mocy 200kW, który stanowi znaczny krok naprzód w tej dziedzinie. To znakomity wybór dla tych, którzy dążą do zrównoważonej i …
Rząd przyjął projekt ustawy wodorowej. Oto pięć najważniejszych …
Rząd przyjął nowelizację ustawy Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw (UD36), czyli tzw. ustawę wodorową. To ważne, bo obecnie wodór nie jest w pełni uregulowany prawnie, co powoduje niepewność inwestycyjną. Tymczasem wodór ma odegrać …
Łańcuch wartości gospodarki wodorowej w Polsce
Uczestnicy konferencji „Łańcuch wartości gospodarki wodorowej w Polsce", która miała miejsce 11 maja 2023 roku w Warszawie próbowali odpowiedzieć na pytanie, kiedy rozwiązania wodorowe będą przynajmniej na tyle rozpowszechnione, co dzisiaj fotowoltaika.
Przełom w Technologiach Wodorowych: Polski Wynalazek …
W kontekście globalnych wysiłków na rzecz dekarbonizacji i poszukiwania czystych technologii energetycznych, wodór jawi się jako jeden z kluczowych wektorów zielonej transformacji. Innowacje w obszarze magazynowania i dystrybucji tego ekologicznego nośnika energii są niezbędne, by w pełni wykorzystać jego potencjał. Polska firma Amargo, we współpracy z …
U progu transformacji wodorowej – rok 2022 w polskiej energetyce
Kluczowym pakietem legislacyjnym, zapowiedzianym w „Polskiej strategii wodorowej" jest wprowadzenie tzw. „Konstytucji dla wodoru". Docelowo ma być to projekt nowelizujący szereg obecnie obowiązujących aktów prawnych, w tym w szczególności prawa energetycznego pod kątem dostosowania ich do regulacji rynku wodorowego. Poza tym ...
Rewolucja w magazynowaniu energii? [KOMENTARZ]
Światowe sieci elektryczne trzeszczą pod presją zmiennych cen paliw kopalnych i konieczności odzwyczajenia świata od zanieczyszczających źródeł energii. Rozwiązanie może być w zasięgu ręki, dzięki innowacyjnej baterii, która jest tańszą alternatywą dla technologii litowo-jonowej.
Wielkoskalowe magazynowanie energii – rozdroże …
Idea współpracy magazynów energii z systemem elektroenergetycznym (krajowym, lokalnym, przemysłowym, wyspowym) polega na odbieraniu i magazynowaniu energii ze źródeł (przede wszystkim …
Kto wygrywa wojnę wodorową? Polsat z drugą stacją w Polsce, Orlen ma ...
Spółka zarządzana przez Daniela Obajtka do 2030 roku ma otworzyć ponad 100 stacji tankowania wodoru nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowej. Pierwszy krok już mają za sobą, choć… poza granicami naszego kraju. Ogólnodostępną stację wodorową Orlen otworzył w marcu br. w Pradze-Barrandovie. Poza tym w Krakowie istnieje również
Polska: największy w Europie trakcyjny magazyn …
PKP Energetyka dołączyła do grona członków Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii. Spółka odpowiada za uruchomiony w zeszłym roku największy w Europie trakcyjny magazyn energii. Teraz realizuje …
Kto skorzysta na nowych przepisach o magazynowaniu energii?
W tym przypadku korzyść z posiadania magazynów energii będzie polegała na tym, że odbiorca ograniczy koszty stałe wynikające z mocy zamówionej, zmniejszy koszty zużycia energii, bo będzie w szczycie wykorzystywał tańszą energię, którą zmagazynował, a także podniesie swoje bezpieczeństwo energetyczne, m . ograniczając straty w produkcji czy …