Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Raporty za rok 2021

Zestawienie średnich rocznych wielkości mocy osiągalnej i dyspozycyjnej elektrowni krajowych z dobowych szczytów obciążenia dni roboczych w latach 2012÷2021 [MW]. Wyszczególnienie Lata

ZAŁĄCZNIK 2 Wnioski z analiz prognostycznych dla sektora …

− węgiel brunatny: geologiczne zasoby bilansowe węgla brunatnego wg stanu na 31.12.2018 r. wynoszą 23 316,5 mln t, z czego większość, czyli 23 315 mln t stanowią węgle energetyczne. Zasoby przemysłowe węgla brunatnego wg stanu na koniec 2016 r. wyniosły 1 064,6 mln t. Ze względu na właściwości, węgiel brunatny jest ...

Magazyny energii w krajowym systemie elektroenergetycznym

W artykule dokonano analizy przepisów polskiego prawodawstwa w zakresie magazynowania energii, poczynając od kwestii sformułowań samej definicji magazynu energii. W tym kontekście zestawiono informacje o obecnie działających w krajowym systemie elektroenergetycznym instalacjach magazynowania energii. Omówiono istniejące krajowe …

PIE: Elektrownie jądrowe zapewnią Polsce do 38% zapotrzebowania na energię

Analizy przeprowadzone na przykładzie gospodarki Korei Południowej wskazują ponadto, ... 38,4% zapotrzebowania na energię. Budowa elektrowni jądrowych w Polsce poprawiłaby także bezpieczeństwo energetyczne kraju. Realizacja inwestycji o mocy 9900 MW i współczynniku wykorzystania mocy na poziomie 93% pozwoliłaby na roczną produkcję 81 TWh …

Perspektywy rozwoju elektromobilności przy uwzględnieniu obecnego stanu ...

mln (wg stanu na rok 2019) [5] daje to 21,6 mln samochodów osobowych poruszających się po drogach. W tabeli 3 pokazano zapotrzebowanie na moc i energię elektryczną przy poszczególnych scenariuszach rozwoju elektromobilności w Polsce. Tabela 4. Zapotrzebowanie na moc i energię elektryczną dla 30%

Stabilna praca krajowego systemu elektroenergetycznego

Polegają na zapewnieniu gotowości do uruchomienia elektrowni bez zasilania z zewnątrz i trwałej pracy w układzie wydzielonym oraz gotowości do realizacji poleceń OSP w zakresie uruchamiania kolejnych elektrowni i zwiększania układu wydzielonego. Usługi te nabywane są przez OSP na wypadek dużej awarii systemowej skutkującej zanikiem zasilania w całym KSE lub w jego …

POLITYKA ENERGETYCZNA POLSKI DO 2040 ROKU (PEP)

projekt PEP v. 1.2 – 23.11.2018 POLITYKA ENERGETYCZNA POLSKI DO 2040 ROKU (PEP) W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH 1) Co daje PEP? Polityka energetyczna Polski do 2040 roku określa w jaki sposób zrealizowana zostanie transformacja energetyczna polskiego sektora energetycznego tak aby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne państwa, mając na uwadze …

04. OCENA STANU AKTUALNEGO I PRZEWIDYWANYCH …

1 04. OCENA STANU AKTUALNEGO I PRZEWIDYWANYCH ZMIAN ZAPOTRZEBOWANIA NA ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ Spis treści: 4.1. Wprowadzenie Zapotrzebowanie na energię elektryczną - stan istniejący Zapotrzebowanie na energię elektryczną - …

Rynek mocy jako nowy element rynku energii elektrycznej w Polsce

Rys. 1. Lokalizacja źródeł energii elektrycznej w Polsce [2] Dalszy rozwój elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych wymaga działań dla zabezpieczenia

INFORMACJA STATYSTYCZNA O ENERGII ELEKTRYCZNEJ

Publikacja opracowana w ramach „Programu badań statystycznych statystyki publicznej" – badanie statystyczne „Elektroenergetyka i ciepłownictwo" prowadzone przez ministra …

Charakterystyka rynku energii elektrycznej

W tabeli poniżej przedstawione są dane dotyczące cen energii elektrycznej oraz opłat dystrybucyjnych w IV kwartale 2019 r. i 2020 r., dla odbiorców posiadających umowy …

Gaz może napędzić transformację, ale i ją ...

Powrót sprawy nieukończonego węglowego bloku w Ostrołęce sprawił, że pod lupę ponownie trafił jego następca – blok gazowy. Pracownia na Rzecz Wszystkich istot podała w wątpliwość sens inwestowania w elektrownię gazową anizacja wskazuje w najnowszej publikacji, że rozbudowa energetyki opartej o gaz jest nie tylko sprzeczna z ochroną klimatu, …

Wg stanu na 10 stycznia 2024 r.

Wg stanu na 10 stycznia 2024 r. UPRAWNIENIA DO ULGOWYCH PRZEJAZDÓW KOLEJĄ W KOMUNIKACJI KRAJOWEJ TABELA Nr 1 ... o Krajowej Administracji Skarbowej (j.t. Dz. U. z 2023 r. 615). 100 - Legitymacja służbowa wraz z zaświadczeniem o wykonywaniu czynności służbowych kontroli celnej w ruchu granicznym, zawierającym podstawę prawną korzystania z …

Magazynowanie baterii w elektrowni słonecznej: rewolucja w

Z naciskiem na techniczne terminologia dotycząca energii słonecznej i magazynowania w całej tej sekcji są kierowane odpowiednie frazy kluczowe.Tabela umożliwia także dodanie klucza technologie magazynowania związane z elektrowniami słonecznymi.. Koszty i opłacalność ekonomiczna Zachęty i ulgi podatkowe. W wielu krajach rządy oferują …

ANALIZA STANU ENERGETYKI WODNEJ W POLSCE

Przedmiotem analizy jest stan energetyki wodnej w Polsce, perspektywy wykorzy-stania jej w przyszło ści oraz zalety i wady oddziaływania na środowisko. Zbiorniki retencyjne nie tylko sprzyjają rozwojowi energetyki, lecz równie Ŝ zabezpieczaj ą przed powodziami czy te Ŝ zapewniaj ą dostawy wody pitnej. W pracy scharaktery-zowano stan energetyki wodnej w kraju …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]

Analizy. Technologia magazynowania energii nabiera coraz większego znaczenia w czasach transformacji energetycznej, która wiąże się ze wzrastającym udziałem odnawialnych źródeł energii oraz zmianą struktury systemu energetycznego w kierunku energetyki rozproszonej i inteligentnych systemów zarządzania. Materiały.

Magazyny energii: elektrownie szczytowo-pompowe zyskują …

W 2023 roku, według danych PSE, energia elektryczna z OZE odpowiadała za nieco ponad 23,7% krajowej produkcji, podczas gdy w 2015 roku było to zaledwie 7,6%. W tym samym …

Strategia zrównoważonego rozwoju a sektor wytwarzania energii …

analizy scenariuszowe, dokument opracowany dla Górni-czej Izby Przemysłowo-Handlowej [7]. Krajowy System Elektroenergetyczny W Krajowym Systemie Elektroenergetycznym (KSE), który oparty jest głównie na elektrowniach opalanych węglem, moc zainstalowana przekroczyła już 41 GW. W tabeli 1 przedstawiono podstawowe dane dotyczące obecnej sytuacji w KSE. Jak …

Miłosz Motyka o: elektrowni atomowej, NABE i cenach energii

6:11 Audyt Polskich Elektrowni Jądrowych; 8:12 Finansowanie elektrowni atomowej; 11:57 Druga lokalizacja w programie budowy elektrowni jądrowych; 14:20 Koreański projekt jądrowy w Polsce; 15:30 Zarzuty służb ws. OSGE i małego atomu; 17:25 Wydzielenie węgla z energetyki; 19:25 Wydzielenie dystrybucji ze spółek energetycznych

Obszary zastosowań i potencjał rozwoju magazynów energii w …

PCS (konwerter magazynowania energii): Przetwornica (PCS) to kluczowe ogniwo elektrowni magazynującej energię, sterujące ładowaniem i rozładowywaniem akumulatora oraz dokonujące konwersji AC-DC w celu dostarczenia energii bezpośrednio do obciążenia AC w …

Ile energii produkuje elektrownia atomowa?

Działanie elektrowni jądrowej opiera się na wykorzystaniu efektu rozszczepienia jąder atomowych, który pozwala na efektywne przekształcenie energii jądrowej w energię elektryczną. Energia nuklearna jest czystym źródłem energi i, ponieważ w procesie jej produkcji nie emituje się gazów cieplarnianych, które przyczyniają się do zmian klimatycznych.

Changing course: Poland''s energy in 2023

Dane i analizy opierają się na opublikowanym przez Ember European Electricity Review 2024, w którym badamy dane dotyczące wytwarzania i zapotrzebowania na energię elektryczną w 2023 r. we wszystkich krajach UE-27, aby zrozumieć postęp regionu w przejściu z paliw kopalnych na czystą energię elektryczną.

Wnioski z analiz prognostycznych dla sektora energetycznego

Całkowity wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną w latach 2020-2040 wynosi 40,4%. Zapotrzebowanie na moc szczytową w tym okresie wzrośnie o 35,5%. Tabela 1.1. Prognoza zapotrzebowania na energię elektryczną i na moc maksymalną oraz wskaźniki wzrostu zapotrzebowania 2020 2025 2030 2035 2040

Moduł kontrolny baterii magazynującej energię BTS 5K-BDU Sofar

Jednostka sterująca do baterii magazynujących BTS 5K-BDU Sofar. ISTOTNE INFORMACJE. Kompletny magazyn energii do instalacji fotowoltaicznej składa się z modułu sterującego - kontrolnego (BTS 5K-BDU) oraz baterii magazynujących (BTS 5K). Zadaniem magazynów energii jest przechowywanie energii zgromadzonej przez instalację fotowoltaiczną, z której będzie …

Magazyny energii w krajowym systemie elektroenergetycznym

Obserwując dynamizm przyrostów mocy ze źródeł odnawialnych (OZE) i w perspektywie transformacji energetycznej całego krajowego systemu elektroenergetycznego …

Energetyka jądrowa – najważniejsze informacje

Definicja energetyki jądrowej i jej historia Energetyka jądrowa to dziedzina, która zajmuje się wykorzystaniem reakcji jądrowych do produkcji energii elektrycznej. Polega ona na wykorzystaniu ciepła powstałego w wyniku reakcji jądrowych do wytwarzania pary wodnej, która jest następnie wykorzystywana do napędzania turbin parowych. Turbiny te produkują …

Wpływ rozbudowy infrastruktury magazynów energii na rozwój

poniższej tabeli przedstawiono oszacowany przez ekspertów PSME potencjał rozwoju magazynów energii. Polsce w analizowanych scenariuszach. Uwagę zwra-ca prognozowane …

Produkcja energii elektrycznej w Polsce w sierpniu2024 r.

Elektrownie zawodowe. W sierpniu 2024 r. elektrownie zawodowe zanotowały minimalny spadek produkcji energii elektrycznej o 1,52% w odniesieniu do sierpnia 2023 r. Największy spadek dotyczył elektrowni wodnych (-33,6% rdr.) a także elektrowni na węglu kamiennym (-15,51% rdr.).Natomiast produkcja w elektrowniach na węglu brunatnym wzrosła o …

Rozwój elektrowni fotowoltaicznych w Polsce

zapotrzebowania na energię wymaga rozwoju technologii umożliwiających sprawne, a zarazem spełniające wymogi środowiska naturalnego wytwarzanie energii elektrycznej. Najbardziej pożądane są odnawialne źródła energii, w których tkwią największe potencjalne możliwości. Od 5 lat w Europie obserwuje się obniżenie kosztów instalacji elektrowni fotowoltaicznych o ok. …

Magazynowanie energii

Dzięki magazynom energii oraz elektrowniom szczytowo-pompowym, które również są magazynami energii elektrycznej, będzie możliwe bilansowanie zapotrzebowania na energię elektryczną z energią produkowaną z farm wiatrowych i fotowoltaicznych, których produkcja jest zależna od warunków pogodowych.

Lista elektrowni w Polsce

W Polsce głównymi producentami energii elektrycznej są elektrownie zawodowe (systemowe) konwencjonalne. Elektrownie tworzą system wytwórczy w krajowym systemie elektroenergetycznym.W 2012 roku elektrownie zawodowe - produkujące energię w celu dystrybucji i sprzedaży w krajowym systemie energetycznym - wytworzyły 82% energii.

ANALIZA MOŻLIWOŚCI RACJONALNEGO WYKORZYSTANIA …

ALTERNATYWNYCH ZAOPATRZENIA W ENERGIĘ I CIEPŁO Projekt: Rozbudowa istniejącej hali produkcyjno -magazynowej ul. Okrężna 14B, dz. nr 295/7, 295/5 57-130 Przeworno Właściciel budynku: KESSLER - POLSKA Sp. z o.o. 2 1. Przedmiot i zakres opracowania Przedmiotem opracowania jest analiza możliwości racjonalnego wykorzystania wysokoefektywnych …

ANALIZA PORÓWNAWCZA MOŻLIWOŚCI ZASTĄPIENIA …

Elektrowni i Gospodarki Elektroenergetycznej Politechniki Warszawskiej. Wynikiem prac i treściąniniejszej prezentacji jest: 1. Określenie aktualnego stanu regionu 2. Wskazanie wyprowadzenia mocy 3. Określenie potencjału 4. Optymalny dobór miksu OZE w celu zastąpienia elektrowni Turów 5. Koncepcja właściwego miejscowo magazynu energii 6.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. | Stabilna …

Mając świadomość stanu krajowej infrastruktury oraz wyzwań i trendów, które wpływają na rozwój systemu, realizujemy prace inwestycyjne i modernizacyjne, aby zapewnić stabilność systemu i jego bezpieczeństwo. Nasze działania …

Elektrownie atomowe. Które kraje produkują

Zamierza dzięki temu ograniczyć import paliw kopalnych (98%), które są podstawą krajowej energetyki (udział w wytwarzaniu to 85%). Reaktory jądrowe dla elektrowni atomowych produkuje firma Korea Hydro&Nuclear …

OPODATKOWANIE ELEKTROWNI WIATROWYCH W STANACH ZJEDNOCZONYCH …

przedmiot analizy niniejszego artykułu, choć – w naszej ocenie – przyczyny tego zjawiska uwidaczniają się już na poziomie rozwiązań prawnych stosowanych przez władze lokalne (czy w przypadku USA przez władze stanowe). W szczególności, gdy nieprzychylna polityka podatkowa zmniejsza atrakcyjność konkretnych źródeł energii. Głównym źródłem energii w Stanach …

WPŁYW NA ŚRODOWISKO WYTWARZANIA ENERGII …

na energię oraz coraz wyższymi standardami ekologicznymi zmuszają przedsię-biorstwa sektora energetycznego do podejmowania działań, które zgodnie z doku- mentem Polityka energetyczna Polski do 2030 roku mają doprowadzić do: • poprawy efektywności energetycznej; • wzrostu bezpieczeństwa dostaw paliw i energii; • dywersyikacji struktury wytwarzania energii …