Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Magazynowanie energii elektrycznej w Prawie Energetycznym

Magazyny energii zapewniają elastyczność funkcjonowania systemu elektroenergetycznego, zwiększając możliwości wykorzystania energii ze źródeł OZE oraz …

Przydomowa elektrownia geotermalna: Możliwości i …

Przydomowa elektrownia geotermalna oferuje wiele korzyści dla użytkowników: Energia odnawialna: Elektrownia geotermalna korzysta z ciepła Ziemi, które jest nieograniczoną i odnawialną formą energii – informacja ta jest …

Nie każda praca wymaga stałego nadzoru nad pracownikami

Niezależnie od tego, czy w opisanym przypadku dojdzie do rozprawy sądowej – i jakim ewentualnie wyrokiem rzecz się zakończy – warto pamiętać o tym, by każdorazowo (jak najdalej odsuwając od siebie rutynę!) zawczasu przeanalizować, czy dana praca należy do prac szczególnie niebezpiecznych. Dotyczy to zarówno pracownika, jako osobiście narażonego, jak …

To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na …

Jak magazynować energię, którą przez kilka godzin dziennie w za dużych ilościach produkują wiatraki lub fotowoltaika? Ten problem to kluczowa bariera w rozwoju …

Energia prądów morskich, pływów i falowania

Inną proponowaną metodą jest laguna pływowa, magazynująca energię wysokiego poziomu wody w czasie przypływu do późniejszego wykorzystania. Obecnie energii pływów morskich nie wykorzystuje się na szeroką skalę ze względu na wysokie koszty i ograniczoną dostępność miejsc o odpowiednio dużych różnicach poziomu morza czy …

Instalacja fotowoltaiczna bez zgłoszenia i pozwolenia

Instalacja fotowoltaiczna bez zgłoszenia lub pozwolenia - czy to możliwe? Formalności związane z instalacją paneli fotowoltaicznych w ostatnich latach przeszły sporo zmian.

Czy przydomowa elektrownia wiatrowa się opłaca?

Choć obecnie fotowoltaika zdominowała rynek odnawialnych źródeł energii, nie jest ona jedynym rozwiązaniem, które jest w stanie skutecznie obniżać rachunki za prąd. Prąd z wiatraka to bowiem kolejna warta uwagi opcja dla osób chcących pozyskiwać energię elektryczną z odnawialnych źródeł. Jednak czy przydomowa elektrownia wiatrowa się opłaca? …

Czy energia jądrowa jest ekologiczna? Czy jest odnawialna?

Elektrownie jądrowe mają wady i zalety, tak jak wszystko. Zalety elektrowni jądrowych: Elektrownie jądrowe wytwarzają duże ilości energii z niewielkich ilości paliwa, dzięki czemu koszt energii jest znacznie niższy niż w przypadku innych źródeł, takich jak węgiel czy gaz ziemny.; Elektrownie jądrowe emitują bardzo mało gazów cieplarnianych, co czyni je …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]

Magazyn energii to urządzenie, które użytkowane w trybie awaryjnym zapewnia bezpieczeństwo energetyczne w kontekście podtrzymania funkcjonowania najważniejszych …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

poprawa powiązań między różnymi nośnikami energii (np. elektrycznością, ciepłem oraz paliwami gazowymi i płynnymi) – magazynowanie energii stanowi skuteczny sposób na ustanowienie …

Dziennik Prawny Czy można legalnie produkować własny

Czy przydomowa mini-elektrownia jest legalna? Trzeba pamiętać, że prąd uzyskiwany z agregatu prądotwórczego zwykle jest znacznie droższy niż ten z sieci. Uciążliwością może być też generowany przez urządzenie hałas. Dlatego sporo osób decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych. Taka inwestycja kosztuje sporo, a zdania na ...

Elektrownia wiatrowa

Znamy wiele zalet elektrowni wiatrowych: są one ekologiczne, pracują zazwyczaj samoczynnie, bez nadzoru obsługi. Jednak dla oceny opłacalności energetyki wiatrowej konieczne jest zebranie informacji i opracowanie odpowiedniego biznesplanu. Jednak najważniejsze jest poprawne określenie zasobów energii wiatru. To własnie średnia prędkość wiatru ma zasadniczy wpływ …

Weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo energetyczne

Na początku lipca weszła w życie najnowsza nowelizacja ustawy Prawo energetyczne, która ma na celu nie tylko stworzenie w Polsce odpowiednich warunków dla …

Elektrownia wiatrowa czy fotowoltaika

Które rozwiązanie jest lepsze – elektrownia wiatrowa czy fotowoltaika? To pytanie nurtuje potencjalnych inwestorów w Polsce. Tymczasem oba odnawialne źródła energii stanowią podstawę swoistej rewolucji, która polega na odchodzeniu od konwencjonalnej energetyki węglowej. W tym artykule wyjaśniamy, które rozwiązanie jest bardziej opłacalne pod względem …

Największe systemy magazynowania energii elektrycznej

Do niedawna systemy magazynowania energii wykorzystywano w celu redukcji kosztów, polepszenia niezawodności sieci elektroenergetycznej czy poprawy jakości energii. …

Jak powstaje energia jądrowa i czy atom to OZE?

Energia generowana przez elektrownie jądrowe jest odnawialna, ale paliwo, które jest do tego potrzebne – już nie. W dodatku cząsteczki, z których można wytworzyć energię jądrową, czyli U-235, są stosunkowo rzadkie. To mniej niż 1% złóż uranu w ogóle. Czy elektrownie jądrowe są bezpieczne?

Zwolnienie z opłaty handlowej za energię – czy jest możliwe?

Opłata handlowa jest doliczana przy umowach, które dotyczą ofert podpisanych na czas określony ęsto w zamian za zdecydowanie się na dłuższy czas trwania umowy z doliczoną opłatą możesz otrzymać tańszy prąd i czasami dodatkowe usługi typu: bezpłatna pomoc elektroenergetyczna w przypadku awarii. Dowiedz się, czy prąd za darmo to mit.

Top 7 krótko przeanalizowanych baterii magazynujących energię …

Scenariusze zastosowań wielkoskalowych systemów magazynowania energii Coraz więcej elektrowni wyposaża się w systemy magazynowania energii, aby wygładzić wahania mocy wyjściowej, takie jak nowa energia, energia wiatrowa czy energia słoneczna. Wraz z reformą systemu elektroenergetycznego stopniowo pojawia się niezależna elektrownia …

Elektrownie atomowe w Ukrainie. Czy Czarnobyl jest bezpieczny?

Ukraina ma cztery elektrownie jądrowe. Zaporiska AES w Energodarze, Południowoukraińska Elektrownia Atomowa w Jużnoukraińsku, Rówieńska Elektrownia Atomowa w Waraszu i Chmielnicka AES w Nityszynie. Liczące 15 reaktorów zakłady pokrywały do tej pory połowę zapotrzebowania na energię. Państwowy Inspektorat Dozoru Jądrowego Ukrainy ...

Magazyny energii w krajowym systemie elektroenergetycznym

Obserwując dynamizm przyrostów mocy ze źródeł odnawialnych (OZE) i w perspektywie transformacji energetycznej całego krajowego systemu elektroenergetycznego …

Elektrownia wodorowa to przyszłość energetyki. Czy zastąpi atom?

Czytaj też: Rolls-Royce testuje swój wodorowy silnik.Przyszłość lotnictwa? Czy elektrownia wodorowa zastąpi atom? Czy zatem elektrownia wodorowa zastąpi pozostałe źródła energii? W przypadku konwencjonalnych elektrowni jest to możliwe, choć wymaga to usprawnienia procesu produkcji wodoru i zmniejszenia kosztów budowy i eksploatacji …

Jak działa elektrownia atomowa i czy jest ekologiczna? Fakty

Ciecz przepływa następnie do generatora pary, gdzie podgrzewana jest woda. Para jest następnie przesyłana rurami do turbiny połączonej z generatorem elektrycznym, produkując prąd. Następnie para jest kondensowana i wraca do generatora.

Przydomowa elektrownia wiatrowa – czy to się opłaca?

Mała elektrownia wiatrowa może mieć np. 500 W. Jednak w praktyce nie sprawdzi się zbyt dobrze. Moc jest tak mała, że możesz nią zasilić co najwyżej elektrycznie sterowaną bramę wjazdową czy garażową. Elektrownia o mocy 3 kW wystarczy do energooszczędnego oświetlenia w domu i zasili mniejszy sprzęt AGD. Natomiast przydomowa ...

Elektrownia atomowa jest w Polsce. Czy jest nam potrzebna?

Czy elektrownia atomowa jest potrzebna? Przy takim nastawieniu społecznym energetyka jądrowa wydaje się praktycznie skazana na rozwój. Dziś odpowiada ona za produkcje jedynie 10% całej globalnej energii elektrycznej na świecie i jest tu spory potencjał do wzrostów. Atom jest na drugim miejscu pod względem niskoemisyjnych źródeł ...

Fotowoltaika bez podłączenia do sieci – czy to możliwe?

Tak. Nie może ona jednak przekraczać mocy 6,5 kW. Czy to dużo? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Jeśli solary mają produkować energię do magazynowania w akumulatorach, która będzie zabezpieczeniem awaryjnym, …

Polska energetyka jądrowa. Czy elektrownie jądrowe …

Dużo łatwiej jest obiecać wyborcom budowę elektrowni jądrowej (nie wspominając przy tym, że jedna elektrownia zaspokoi jedynie 5 proc. naszego zapotrzebowania na energię elektryczną), niż mówić o dywersyfikacji źródeł …

Czy włączona ładowarka pobiera prąd?

⁤ Zacisnij mocno pięści, przygotuj się na szokującą prawdę – ładowarka pobiera prąd. Czy to zdumiewające? Powszechne przekonanie, że wyłączona ładowarka nie zużywa energii elektrycznej,⁢ jest w istocie⁢ tylko mitologią. ‌W tym artykule zajmiemy się badaniem rzeczywistości na temat tajemniczego życia naszych ładowarek i odkryjemy, czy faktycznie …

Kiedy budowa elektrowni atomowej w Polsce? Czy …

– Były w latach osiemdziesiątych próby zbudowania w Polsce elektrowni atomowej. Na szczęście według tamtego projektu, tamtego wzorca, według którego chciano to zrobić, to się nie udało.

Fotowoltaika bez podłączenia do sieci

Instalacja fotowoltaiczna bez przyłączenia do sieci jest możliwa i nie jest nielegalna. Założenie urządzeń fotowoltaicznych nie wymaga pozwolenia na budowę ani zgłoszenia, co wynika z art. 29 ust. 4, pkt. 3, lit. c Prawa budowlanego.

Jak zbudować elektrownię słoneczną (fotowoltaiczną), ile to …

Czy jest u nas dostatecznie „dużo słońca" by był sens budować taką instalację? Ile miejsca potrzeba na średniej wielkości elektrownię słoneczną? Jak obliczyć i dobrać elementy elektrowni? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule. Co więcej, jeżeli zdecydujesz się na budowę własnej elektrowni fotowoltaicznej i wynajmiesz do realizacji ...

Magazynowanie energii – jak i po co to robić?

Magazynowanie energii – dlaczego słyszysz o nim coraz częściej? Na jakich zasadach działają magazyny energii? Jak mogą nam pomóc w dekarbonizacji energetyki …

Elektrownie atomowe – czy są ekologiczne? I czy są …

Elektrownia jądrowa emituje do atmosfery znacznie mniej spalin niż konwencjonalna elektrownia węglowa, a także aż 273 razy mniej dwutlenku węgla. Tak naprawdę zresztą uwalniany jest on tylko podczas budowy …

Weszła w życie ustawa regulująca status magazynów energii

Dzisiaj wchodzi w życie najnowsza nowelizacja ustawy Prawo energetyczne. Obok obowiązku instalacji inteligentnych liczników czy utworzenia centralnego operatora …

Czym jest elektrownia jądrowa?

Czym jest elektrownia jądrowa? Fabryka prądu, gdzie źródłem ciepła jest reaktor jądrowy (zamiast kotła parowego). Ciepło to jest wynikiem rozszczepienia jąder atomu we wnętrzu reaktora. Paliwem jądrowym jest najczęściej wzbogacony uran, którego pastylki paliwowe ułożone są wewnątrz prętów ze stopów cyrkonu. Pręty paliwowe grupowane są w kasety paliwowe, …

Elektrownia atomowa – korzyści i kontrowersje

Elektrownia atomowa, czyli energia bez spalania. Co to jest elektrownia jądrowa? To miejsce, w którym pozyskuje się energię cieplną, a następnie przetwarza ją na elektryczną. Z zewnątrz sama konstrukcja i przebieg procesu wygląda bardzo podobnie do elektrowni konwencjonalnych. Nie ma tu jednak zjawiska spalania, a energia pozyskiwana ...

Czy można odłączyć prąd za zaległości?

Czy jest opłata za przywrócenie prądu? Tak. Wyjaśnienie: Zgodnie z prawem energia elektryczna może zostać odcięta, ale tylko po uprzednim wezwaniu Klienta do spłaty i wyznaczeniu mu conajmniej dwutygodniowego terminu na uregulowanie płatności. W dodatku Klient musi zostać uprzedzony, że w razie braku spłaty umowa zostanie mu wypowiedziana. …

Elektrownia jądrowa w Polsce będzie potrzebować tysięcy …

Polska jest krajem o dynamicznym rozwoju gospodarczym i społecznym, co wiąże się z większym zapotrzebowaniem na energię. Szacuje się, że do 2040 roku zapotrzebowanie na energię elektryczną wzrośnie o ponad 50%. Energetyka jądrowa jest w stanie dostarczyć dużą ilość energii na stałym poziomie, niezależnie od pory dnia i roku.