Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Rewolucja w polskiej energetyce. Niezbędne nowe …
Coraz większe zapotrzebowanie na energię elektryczną związane z coraz powszechniejszymi klimatyzatorami, a także montażami pomp ciepła, które zastępują stare kotły węglowe. Coraz więcej urządzeń elektrycznych w …
Taryfy opublikowane w 2024 r.
(2,7 MB) 213/2024 16 września 2024: Taryfa dla dystrybucji energii elektrycznej ENESTA Sp. z o.o. w restrukturyzacji w Stalowej Woli Decyzja Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nr DRE.WRE.4211.13.14.2024.AKr3 z dnia 16 września 2024 r.
Raport – V2G: pojazdy elektryczne jako mobilne magazyny energii
Pojazdy elektryczne jako element sieci elektroenergetycznych", ... zmieni sposób, w jaki korzystamy z samochodów, ale także będzie miał istotny wpływ na wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną oraz funkcjonowanie sieci elektroenergetycznej. Dlatego integracja pojazdów elektrycznych z sieciami stanowi duże wyzwanie. Jednym ze sposobów, …
Dlaczego powinniśmy oszczędzać energię elektryczną?
Pierwszym i chyba najważniejszym argumentem, który wyjaśnia, dlaczego powinniśmy oszczędzać energię elektryczną, jest jej cena. Na rynku energii popyt generuje podaż. Im większe zapotrzebowanie na energię elektryczną, tym większa jej produkcja m in. w elektrociepłowniach opalanych węglem kamiennym, a co za tym idzie, większe koszty.
Raport – V2G: pojazdy elektryczne jako mobilne magazyny energii
Jednym ze sposobów, aby jemu sprostać, jest implementacja nowych technologii, takich jak Vehicle-to-Grid (V2G), systemu zapewniającego dwukierunkowy …
Elektryczne auto jako magazyn energii – czy to ma sens?
1 · Ford jako pierwszy producent aut w USA oferuje możliwość zasilania domu z elektrycznego pick-upa, fot. Ford. Wykorzystanie pojazdów elektrycznych do magazynowania energii i jej transmisji do sieci może przynieść europejskim przedsiębiorstwom energetycznym …
PILNE: Zmiana cen za prąd w Polsce! Ogłoszono nowe limity za …
Warto również podkreślić, że od października 2023 roku samorządy i sektor Małych i Średnich Przedsiębiorstw będą mogły skorzystać z niższej maksymalnej stawki za energię elektryczną. Kwota wyniesie dokładnie 693 złote za 1000 kWh, co jest taką samą stawką jak dla gospodarstw domowych. To istotne zmiany, które umożliwią przedsiębiorcom …
Pojazdy elektryczne: mądry wybór dla środowiska
Czy pojazdy elektryczne są lepsze dla klimatu i jakości powietrza niż pojazdy na benzynę lub olej napędowy? Spotkaliśmy się z Andreasem Unterstallerem, ekspertem ds. …
Problemy gospodarcze UE i nowe potęgi jądrowe na …
Dopiero w 2025 r. udział OZE w generacji energii elektrycznej przewyższy wskaźnik generacji z węgla. Centra danych, kryptowaluty i sztuczna inteligencja (AI) zużyły około 460 TWh energii elektrycznej na całym świecie w …
V2G, czyli kiedy samochód elektryczny staje się źródłem energii
Dzięki technologii V2G samochody elektryczne będą magazynami i źródłami prądu dla domu czy sieci energetycznej; Nowoczesne akumulatory ułatwią też włączanie odnawialnych źródeł energii do miksu energetycznego; Korzystający z nich użytkownicy będą odgrywać aktywną rolę w transformacji energetycznej
Zastrzyk energii dla Neue Klasse: samochody elektryczne jako …
Modele BMW Neue Klasse, których premierę zaplanowano na 2025 r., będą w stanie magazynować energię elektryczną i pełnić funkcję gniazdka elektrycznego. Będą …
Taryfowanie energii elektrycznej i rynek energii elektrycznej ...
Zasady, na podstawie których przedsiębiorstwa energetyczne kształtują taryfy dla energii elektrycznej określone zostały w ustawie – Prawo energetyczne oraz w sposób szczegółowy, w rozporządzeniu Ministra Energii z dnia 6 marca 2019 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną ( Dz. U. z 2019 r. …
Ile zapłacimy za energię elektryczną od stycznia 2023 roku?
Procentowe i nominalne zmiany rachunku za energię elektryczną w skali jednego miesiąca dla odbiorców w grupach taryfowych G11 przy rocznym zużyciu na poziomie 2,5 tys. kWh, po przekroczeniu maksymalnego zużycia określonego w ustawie. Tabela nie zawiera wartości odnoszących się do przedsiębiorstw Stoen Operator oraz E.ON, ze względu na brak …
Sposób kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposób rozliczeń
w godzinach od 22.00 do 6.00 przedsiębiorstwo energetyczne w pierwszym roku od dnia, w którym zaliczono odbiorcę do grupy taryfowej, o której mowa w ust. 4, stosuje składnik zmienny stawki sieciowej w wysokości do 30 % składnika zmiennego stawki sieciowej grupy taryfowej dla odbiorców zużywających energię elektryczną na potrzeby gospodarstw …
Użytkownicy pomp ciepła będą mieli niższą taryfę na energię elektryczną ...
Użytkownicy pomp ciepła będą mieli niższą taryfę na energię elektryczną. Od kiedy zapłacą mniej za prąd Zbigniew Biskupski 02.10.2023, 7:35 Udostępnij Pompy ciepła kupuje coraz więcej Polaków. Wpływa na to zarówno wysoka cena węgla i przepisy zakazujące używania kopciuchów jak i nowe normy energetyczne, których trzeba dotrzymać budując nowy dom, by …
Elektromobilność w polskich warunkach. Auta elektryczne to już …
Wersje zasilane prądem już dzisiaj okazują się niewiele droższe od modeli spalinowych, a często kosztują niemal tyle samo, co hybrydy plug-in, które nie przynoszą …
Samochody elektryczne jako magazyny energii
Samochody elektryczne jako magazyny energii. Modele BMW Neue Klasse, których premierę zaplanowano na 2025 r., będą w stanie magazynować energię elektryczną i pełnić funkcję gniazdka elektrycznego. …
Rozdział 1. Wyroby energetyczne i energia elektryczna
4 · 2 katalog pojęć ustawowych ust. 1 pkt 31 lit. b i c, który wysłał wyroby energetyczne, w przypadkach, o których mowa w ust. 2, z użyciem Systemu i nie otrzymał raportu odbioru lub dokumentu zastępującego raport odbioru, przysługuje zwrot akcyzy zapłaconej przez ten podmiot, jeżeli w wyniku kontroli podatkowej, kontroli celno-skarbowej albo postępowania podatkowego …
Pojazdy elektryczne: krok w kierunku zrównoważonego systemu …
Z roku na rok odnotowuje się wzrost sprzedaży pojazdów osobowych z napędem elektrycznym – zarówno pojazdów napędzanych wyłącznie silnikiem elektrycznym, …
Nowe stawki za prąd od lipca 2024. Jakie zmiany czekają …
Już za kilka dni polskie gospodarstwa domowe stawią czoła nowym, wyższym rachunkom za energię elektryczną. Od 1 lipca 2024 r., zgodnie z Od 1 lipca 2024 r., zgodnie z
Rozdział 5. Koncesje i taryfy
4 · 45a opłaty za dostarczane do odbiorcy paliwa gazowe, energię elektryczną lub ciepło ust. 6, dotyczących wyposażenia lokali budynku wielolokalowego w przyrządy pomiarowe lub urządzenia umożliwiające rozliczanie kosztów ciepła według zużycia kosztów ogrzewania oraz zużycia ciepłej wody w tych lokalach, a także stosowania rozliczania kosztów według zużycia …
Nowe taryfy za prąd
Prezes URE zaakceptował nowe taryfy za prąd. Co to oznacza dla przeciętnego Kowalskiego z naszego regionu? Do połowy roku za energię płaci po staremu, a potem niektórzy mogą złapać się za głowę, bo może być więcej nawet o 90 procent. Strefa biznesu; Nowe taryfy za prąd - takie rachunki dostaniemy w 2024 roku za energię elektryczną. Agnieszka Domka …
Nowe taryfy za prąd dla gospodarstw domowych
1 stycznia 2022 roku wchodzą w życie nowe taryfy za energię elektryczną dla gospodarstw domowych. Zatwierdzone przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zmiany w taryfach na sprzedaż energii elektrycznej oraz dystrybucję przełożą się na wzrost rachunków za prąd o około 24%. Przeciętne gospodarstwo domowe zapłaci miesięcznie o ok. 21 złotych …
LINIA BEZPOŚREDNIA PO NOWELIZACJI USTAWY PRAWO ENERGETYCZNE
Nie chciał sytuacji, w której największe zakłady przemysłowe zaopatrywałyby się w energię elektryczną z pominięciem sieci dystrybucyjnej i przesyłowej. W takiej sytuacji koszty utrzymania sieci musiałyby zostać poniesione w większym stopniu przez odbiorców taryfowych. Zgodnie z poprzednim brzmieniem ustawy prawo energetyczne, budowa linii bezpośredniej …
jak odczytywać nowe klasy energetyczne?
Te wszystkie udogodnienia mają wpływ na zużycie prądu. Klasy energetyczne telewizorów oznaczane są tak samo, jak w przypadku lodówek czy pralek, od litery A do litery G. Klasa energetyczna E w wypadku telewizora nie …
Teraz już wiadomo kto ile zapłaci za prąd w 2023 r. Jakie …
Dotychczas stawki ceny za energię elektryczną dla odbiorców indywidualnych były zwykle znacznie niższe niż np. dla przedsiębiorstw. Co więcej, w niektórych sytuacjach cena energii dostarczanej do gospodarstwa domowego była niższa niż koszt jej zakupu przez spółkę obrotu (czyli sprzedawcę energii) oraz jej dystrybucji, co w praktyce oznaczało, że …
Jak lepiej zarządzać zapotrzebowaniem na energię elektryczną ...
Odpowiedzią na to są nowe technologie, IoT i inteligentna sieć energetyczna. Inteligentna sieć energetyczna pozwala lepiej zarządzać zapotrzebowaniem na energię elektryczną, umożliwiając wykorzystanie energii odnawialnej wtedy, gdy jest ona najobfitsza, jednocześnie zapobiegając niedoborom energii. Wymaga to zarezerwowania odpowiedniej …
Prognozy zużycia energii elektrycznej
W Polsce, jak pokazują między innymi dane publikowane od lat przez Prezesa URE, zasadniczo nadal istnieje dodatnia korelacja pomiędzy tempem wzrostu gospodarczego a zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Zarazem tempo wzrostu gospodarczego już od przynajmniej kilkunastu lat nie przekłada się jeden do jednego na wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną i …
VAT na energię elektryczną w 2023: aktualne stawki
Porównanie stawek VAT na energię elektryczną w Polsce i innych krajach UE. W Polsce stawka VAT na energię elektryczną wynosi 23%. W Niemczech jest to 19%, a we Francji 20%. W Hiszpanii obowiązuje stawka 21%, natomiast w Wielkiej Brytanii wynosi ona 5% dla gospodarstw domowych. W Szwecji stawka VAT na energię elektryczną to 25%. W Danii ...
Plan rozwoju w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego ...
Plan rozwoju w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego zapotrzebowania na energię elektryczną na lata 2023-2032 PRSP 2025-2034 Plan rozwoju w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego zapotrzebowania na energię elektryczną na lata 2025-2034 PSE S.A. Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. PV (ang. Photovoltaic) –instalacja ...
Dziś wchodzi w życie długo oczekiwana nowelizacja Prawa …
7 września wchodzi w życie ustawa z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw, która implementuje do polskiego porządku prawnego szereg aktów prawa europejskiego z obszaru energetyki, w tym tzw. dyrektywę rynkową.Zmieni się także ustawa o odnawialnych źródłach energii.