Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Polskie plany wodorowe

Zapisy strategii wodorowej umożliwią ekologiczne wytwarzanie wodoru na skalę przemysłową oraz stopniową budowę w Polsce zeroemisyjnej gospodarki poprzez …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

Udostępniamy Państwu projekt Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r., która określi cele i działania na rzecz budowy niskoemisyjnej gospodarki wodorowej, …

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030

Cel 1 - wdrożenie technologii wodorowych w energetyce i ciepłownictwie; Cel 2 - wykorzystanie wodoru jako paliwa alternatywnego w transporcie; Cel 3 - wsparcie dekarbonizacji przemysłu; …

Produkcja wodoru w Polsce ma olbrzymi potencjał rozwojowy

Chodzi tu przede wszystkim o projekt nowelizacji szeregu obecnie obowiązujących aktów prawnych, w tym szczególnie Prawa energetycznego oraz ustawy o wspieraniu produkcji wodoru ze źródeł niskoemisyjnych. Towarzyszyć mają temu także rozporządzenia mające zredukować ryzyko inwestycji związanych z wdrażaniem technologii …

Zielona energia i trigeneracja w praktyce: pionierski …

Innowacyjność systemu do produkcji i magazynowania wodoru polegała na zastosowaniu zaawansowanych technologii, które umożliwiają efektywną produkcję wodoru z odnawialnych źródeł energii, takich jak energia …

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

Projekt „Polska strategia wodorowa" przewiduje, że moc elektrolizerów do produkcji wodoru z energii wygenerowanej przez źródła zeroemisyjne w Polsce sięgnie nawet 2 GW do 2030 roku. Ten scenariusz wydaje się być szczególnie ambitny w sytuacji najbardziej oczekiwanego przypadku, jakim jest produkcja tzw. „zielonego wodoru" w instalacjach OZE. Niestety do tej …

PKP Energetyka z nowatorskim systemem magazynowania energii …

4 · System produkcji i magazynowania wodoru powstanie we współpracy ze spółką SBB ENERGY S.A. z Opola wyłonioną w ramach zakończonego postępowania przetargowego. Firma od 30 lat prowadzi działalność w sektorach energetyki i przemysłu, świadcząc usługi w zakresie rozruchu, montażu mechanicznego, instalacji elektrycznych i AKPiA zarówno w Polsce jak i na …

Perspektywy magazynowania wodoru z odnawialnych źródeł energii …

Perspektywy magazynowania wodoru z odnawialnych źródeł energii w Polsce cz. 2 Klaudia Ligęza, Piotr Narloch, ... ła projekt zbiornika LNG, który jest od-powiedni dla NH 3. Zbiornik posiada do - datkowe wzmocnienia ze względu na większą gęstość NH 3, jak również spe-cjalne wymagania dotyczące spawania, aby uniknąć plam węglowych. Jest on zaprojektowany dla …

Magazynowanie energii

Koszt produkcji energii z 1kg wodoru pierwotnie pochodzącej z elektrowni wiatrowych lub fotowoltaicznych jest porównywalny z kosztem zakupu benzyny, a w przypadku zakupu energii w nocy z systemu elektroenergetycznego jest aż 5 razy tańszy. Wybrane metody produkcji wodoru . Reforming metanu przeprowadza się w ceramicznych rurkach, rolę katalizatora pełni nikiel. …

Pierwsza instalacja do produkcji wodoru

Przy niskim obciążeniu bloku elektrolizer wykorzystuje parę oraz, opcjonalnie, energię elektryczną z obiegu parowego do produkcji oraz magazynowania wodoru. Wodór ten jest następnie wykorzystywany do produkcji energii elektrycznej w tej samej instalacji, na potrzeby pokrycia zwiększonego zapotrzebowania na prąd w godzinach szczytu energetycznego.

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030 Z …

Dążenie do produkcji wodoru przy zastoso-waniu odnawialnych lub niskoemisyjnych źródeł energii, rozwój infrastruktury służącej dostarczaniu wodoru do odbiorców końcowych i …

Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii …

Wodór oraz metan mogą być wykorzystywane na dużą skalę do magazynowania energii. Produkcja wodoru odbywa się na przykład poprzez elektrolizę wody lub reforming parowy (produkcja z metanu i pary wodnej). Biologiczne metody magazynowania energii. Biomasa, biopaliwo, biogaz. Nagranie dźwiękowe tożsame z treścią.

Techniczne i ekonomiczne perspektywy produkcji i magazynowania wodoru …

TECHNICZNE I EKONOMICZNE PERSPEKTYWY PRODUKCJI I MAGAZYNOWANIA WODORU W POLSCE Olaf Dybiński, Maksymilian Kochański, Katarzyna Korczak, Mateusz Kwas, Kamil Osipowicz, Aleksandra Patejuk, Anna ...

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030 Z …

Dążenie do produkcji wodoru przy zastoso-waniu odnawialnych lub niskoemisyjnych źródeł energii, rozwój infrastruktury służącej dostarczaniu wodoru do odbiorców końcowych i tworzenie popytu rynkowego muszą odbywać się równolegle. Wy-maga to również obniżenia kosztów czystych technologii produkcji i dystrybucji wodoru oraz dostar-

Zbiorniki kompozytowe do magazynowania wodoru (typ IV

Według źródeł tylko 15 proc. światowej produkcji wodoru jest wykorzystywane poza miejscem produkcji i transportowane w postaci sprężonego gazu lub cieczy kriogenicznej. Oznacza to konieczność inwestycji w infrastrukturę – od magazynowania, przesyłu w gazociągach aż do skraplania lub transportu w formie sprężonego gazu.

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do 2040 r.

Projekt „Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r." określa cele i działania dotyczące rozwoju krajowych kompetencji i technologii na rzecz budowy niskoemisyjnej gospodarki wodorowej. Odnoszą się one do trzech sektorów wykorzystania wodoru – …

Enea rusza z projektem wykorzystania zielonego wodoru do magazynowania ...

Pierwszym jest magazynowanie nadwyżek energii elektrycznej z OZE i przerabianie wodoru z powrotem na elektryczność, w chwilach gdy energii elektrycznej z OZE będzie brakować. To jest bardzo nowatorskie rozwiązanie i świadczy o innowacyjności naszego projektu w skali międzynarodowej. Drugim, komplementarnym celem jest wykorzystywanie …

Projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie przyjęcia „Polskiej …

Do 2030 r. w zakresie produkcji wodoru konieczne jest stworzenie warunków do uruchomienia instalacji do produkcji wodoru ze źródeł nisko- i zeroemisyjnych. Planuje się wprowadzenie zachęt do działań innowacyjnych, które umożliwią polskim przedsiębiorcom wykorzystanie momentu rozwojowego oraz środków finansowych, oferowanych przez UE i …

Kongres Wodoru – projekty biznesowe i finansowanie

2 · Angażował się także w duże projekty wodorowe w Polsce, w zakresie dystrybucji wodoru w gazociągach, magazynowania w kawernach solnych oraz produkcji energii odnawialnej i jej konwersji na wodór. Autor mapy drogowej dotyczącej wodoru dla jednej z największych polskich firm. Inicjator powołania Klastra Technologii Wodorowych. Dzięki ...

Studium wykonalności instalacji do produkcji, sprężania, magazynowania ...

Budowa instalacji do produkcji i dystrybucji wodoru stanowi przedsięwzięcie określone w § 2 ust. 1 pkt 1 lit. b rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 września 2019 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Zgodnie z tym przepisem „do przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko zalicza …

NOWOCZESNE METODY MAGAZYNOWANIA ENERGII

skiwanej energii. 2. Rodzaje metod magazynowania energii 2.1 Metody chemiczne Nadmiar energii mo żemy wykorzysta ć do produkcji paliw takich jak meta-nol, metan czy wodór, a nast ępnie odzyska ć zawart ą w nich energi ę, najcz ęściej na drodze spalania. Wydaje si ę, że najbardziej przyszło ściowym paliwem jest

Polska Strategia Wodorowa do 2030 roku z perspektywą do 2040 ...

Wyznacza sześć konkretnych celów i 40 zadań, które pozwolą Polsce stać się społeczeństwem korzystającym z technologii wodorowych. Polska planuje do 2030 roku osiągnięcie 2 GW mocy …

Powstanie innowacyjny system produkcji wodoru i elektryczności ...

Centrum Badawczo Rozwojowe im. Faradaya (CBRF) wraz z naukowcami z Instytutu Maszyn Przepływowych PAN stworzy dwukierunkową instalację do produkcji wodoru w ramach projektu badawczego finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Planowana instalacja sprawdzi się w magazynowaniu energi...

Nowatorski system magazynowania energii oparty o „zielony" wodór

Wodorowy układ produkcji i magazynowania energii będzie składał się z elektrolizera, który przekształca energię pozyskaną ze słońca na wodór, systemu magazynowania tego pierwiastka oraz ogniwa paliwowego, które z powrotem zamienia wodór na energię elektryczną. Zgodnie z planem, już za rok PKP Energetyka będzie mogła jako pierwsza w Polsce realnie korzystać z …

Polenergia zdobyła środki na projekt magazynowania wodoru

Jego elementem jest wielkoskalowa fabryka wodoru produkowanego w procesie elektrolizy wody na Górnym Śląsku, a także mniejsze projekty, takie jak zlokalizowana przy Elektrociepłowni w Nowej Sarzynie 5-MW instalacja wytwarzająca zielony wodór na potrzeby przemysłu, energetyki i transportu publicznego oraz projekt produkcji odnawialnego ...

Magazyny energii

Technologia magazynowania energii nabiera coraz większego znaczenia w czasach transformacji energetycznej, która wiąże się ze wzrastającym udziałem odnawialnych źródeł energii oraz zmianą struktury systemu energetycznego w kierunku energetyki rozproszonej i inteligentnych systemów zarządzania.

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie …

Sektor magazynowania energii mierzy się z wieloma wyzwaniami. Pozytywne zmiany legislacyjne to dopiero początek rozwoju rynku w Polsce. Rynku, który musi nadrobić stratę do krajów zachodnich. Mówi o tym Barbara …

Instytutu Technologii Paliw i Energii

W artykule podjęto rozważania na temat przyszłości rynku amoniaku i wodoru w UE. Dokonano porównania właściwości wodoru i amoniaku, w tym porównania ich wad i zalet, a także zestawiono amoniak z innymi paliwami silnikowymi. Przedstawiono wolumen produkcji amoniaku w UE i wspomniano o planowanych hubach amoniakowych. Wskazano dostępne ...

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do 2040 r. - Projekt 2 PRZEDMOWA Udostępniamy Państwu projekt Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r., która określi cele i działania na rzecz budowy niskoemisyjnej gospodarki wodorowej, odnoszące się do trzech sektorów wykorzystania wodoru – energetyki, transportu i przemysłu,

Produkcja wodoru: wszystko, co powinieneś wiedzieć

Chociaż koszty produkcji zielonego wodoru z elektrolizy są obecnie wyższe niż produkcji z metod konwencjonalnych, ciągły postęp technologiczny i rosnące zainteresowanie rynku przyciągają inwestycje, które mają na celu zwiększenie opłacalności oraz skalę produkcji. Równocześnie, wsparcie polityczne w postaci subwencji i ulg podatkowych jest istotne dla przyspieszenia …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

Dążenie do produkcji wodoru przy zastoso-waniu odnawialnych lub niskoemisyjnych źródeł energii, rozwój infrastruktury służącej dostarczaniu wodoru do odbiorców końcowych i tworzenie popytu rynkowego muszą odbywać się równolegle. Wymaga to również obniżenia kosztów czystych technologii produkcji i dystrybucji wodoru oraz do-

Technologie magazynowania energii

I dlatego nie mam wątpliwości, że udoskonalenia techniczne, korzyści ekonomiczne i ekologiczne związane z systemami magazynowania energii spowodują wzrost inwestycji w te rozwiązania. W artykule opisałam wybrane metody magazynowania energii, o których dużo się mówi, ale metod jest o wiele więcej. Ponadto nowe rozwiązania też ...