Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Nowa farma fotowoltaiczna TAURONA | Biuro prasowe TAURON Polska Energia ...

TAURON rozpoczyna w Bałkowie w województwie świętokrzyskim budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 54 MW. Harmonogram prac zakłada, że pierwsza energia elektryczna popłynie z tej elektrowni w 2025 roku. - Transformacja miksu energetycznego w kierunku OZE wraz z inwestycjami w magazynowanie energii będzie priorytetem rozwojowym TAURONA w …

PGE zbuduje największy magazyn energii w Europie

20.07.2022. Unikalny na skalę europejską projekt magazynu energii PGE w Żarnowcu o mocy powyżej 200 MW uzyskał pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie energii elektrycznej w wielkoskalowym elektrochemicznym magazynie energii. Promesa została wydana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Porównanie technologii magazynowania energii

Magazynowanie energii odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu stabilności i niezawodności dostaw energii elektrycznej, szczególnie w obecnej erze szybko rozwijających się odnawialnych źródeł energii. Wprowadzenie. W tym artykule dokonamy szczegółowego porównania trzech popularnych technologii magazynowania energii: baterii, akumulatorów …

Już w 2026 roku PGE uruchomi największy w Europie magazyn …

Zgodnie z dokumentami przetargowymi, magazyn ma zostać uruchomiony najpóźniej do końca września 2026 roku. Największy magazyn energii w Europie. Największy, …

Magazyny energii w Polsce

Na podstawie tymczasowych ram pomocy państwa Polska zgłosiła Komisji program pomocy o wartości 1,2 mld euro, za pomocą którego zamierza wspierać nowo …

Magazynowanie energii elektrycznej kluczem do sukcesu …

Polska ma osiągnąć 15% udział energii odnawialnej w łącznej konsumpcji. Jak zapewnia Ministerstwo Energii, przepisy te przyczynią się do powstania nowych mocy wytwórczych zielonej energii na poziomie 3,4 GW, głównie za sprawą energetyki wiatrowej na lądzie oraz fotowoltaiki. Kolejnym celem do osiągnięcia będzie próg 21% OZE do 2030 r. Jak …

Ciekawa technologia magazynowania energii wchodzi na rynek

Technologia, która ma wiele zalet, może trafić również do klientów indywidualnych. Amerykańska firma EnerVenue, specjalizująca się w budowie magazynów energii wykorzystujących technologię baterii metalowo-wodorowych, przyspiesza ekspansję. Poinformowała o podpisaniu umowy na dostawę jej magazynów energii z AVID Group, …

Przełom w Technologiach Wodorowych: Polski Wynalazek …

W kontekście globalnych wysiłków na rzecz dekarbonizacji i poszukiwania czystych technologii energetycznych, wodór jawi się jako jeden z kluczowych wektorów zielonej transformacji. Innowacje w obszarze magazynowania i dystrybucji tego ekologicznego nośnika energii są niezbędne, by w pełni wykorzystać jego potencjał. Polska firma Amargo, we współpracy z …

Magazynowanie energii elektrycznej z fotowoltaiki – co warto …

Fotowoltaika magazynowanie energii – jakie są zalety takiego rozwiązania?. Zgromadzona nadwyżka energii z fotowoltaiki może być bardzo przydatna do tego, aby w pełni wykorzystać system paneli słonecznych. Rozwiązanie to ma kilka istotnych zalet, do których zaliczamy: – równoważenie obciążeń elektrycznych – jeśli energia elektryczna nie jest …

Polska innowacja: Bateria lodowa

Bateria lodowa – Przełomowa technologia. Bateria lodowa to system akumulacji energii chłodniczej z wykorzystaniem przemiany fazowej i ciepła odpadowego. W skrócie, działa ona na zasadzie zamrażania roztworu wodnego w nocy, kiedy energia elektryczna jest tańsza. A następnie, rozmrażania go w dzień, kiedy jest energia jest droższa i ...

ESP Młoty – nowa elektrownia szczytowo-pompowa …

Elektrownie szczytowo-pompowe to jedyna jak dotąd technologia wielkoskalowego magazynowania energii, która pozwala akumulować ogromne ilości energii ze źródeł odnawialnych, a następnie, w bardzo krótkim …

Naukowcy z PWr pracują nad stworzeniem grawitacyjnych …

Politechnika Wrocławska została liderem międzynarodowego konsorcjum naukowo-przemysłowego, którego zadaniem jest opracowanie nowej metody magazynowania …

Polska dokonuje samobójstwa energetycznego | Strefa Biznesu

Magazyny energii to jest bardzo daleka przyszłość. W tej chwili technologia pozwalająca na magazynowanie energii, mówię o tych dużych magazynach, jest rzędu dwóch do trzech godzin pracy. Największy magazyn typu BESS, jakim dysponuje Polska – to jest 500 MWh. To tyle, ile jeden generator elektrowni węglowej wyprodukuje w ciągu ...

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Magazynowanie energii będzie odgrywało kluczową rolę w zwiększaniu udziału w rynku źródeł zero i niskoemisyjnych, zwiększając istotnie elastyczność sieci na wahania poboru mocy po stronie odbiorcy, eliminując po stronie wytwórcy konieczność podążania za profilem poboru odbiorcy. Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) szacuje, że ograniczenie …

To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na …

W skali roku dają do systemu średnio zaledwie 1,1 proc. energii elektrycznej, a przez susze — w ostatnich miesiącach zaledwie 0,4 proc. Problem w tym, że po pierwsze, gdy …

Magazynowanie energii elektrycznej

Przed polskimi przedsiębiorcami, którzy zgłoszą się do przedsięwzięcia „Magazynowanie energii elektrycznej", stoi duże wyzwanie. NCBR postawiło w projekcie jasny cel: opracowanie taniego w utrzymaniu i wydajnego magazynu energii, którego użyteczność wyniesie około 7 lub więcej lat, a do jego budowy wykorzystane zostaną materiały w 95% …

PGE uruchamia pierwszy w Polsce magazyn energii elektrycznej …

Zgodnie z nową Strategią do 2030 roku w portfolio Grupy PGE powstanie co najmniej 800 MW magazynów energii, których zadaniem będzie usługa magazynowania dla źródeł rozproszonych, wsparcie integracji systemowej wielkoskalowych źródeł OZE oraz zapewnienie elastyczności i niezawodności sieci dystrybucyjnej.

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

2 Magazynowanie energii elektrycznej ... Technologia magazynu Łączna moc zainstalowana [kW] Pojemność [kWh] Sprawność [%] Maksymalna moc ładowania [kW] Maksymalna moc rozładowania [kW] Część jednostki wytwórczej Część instalacji odbiorcy końcowego Operator systemu przesyłowego Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. PGE Energia Odnawialna S.A. …

Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/944 z dnia 5 czerwca 2019 r. w sprawie wspólnych zasad rynku wewnętrznego energii elektrycznej (dalej: Dyrektywa rynkowa) w art. 2 pkt 59 stanowi, że „magazynowanie energii" oznacza odroczenie, w systemie energetycznym, końcowego zużycia energii elektrycznej w stosunku do momentu jej …

PODCAST: Branże elektromobilności i magazynowania energii.

Jak podaje Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych na koniec roku w naszym kraju było zarejestrowanych łącznie 56 934 pojazdów. Jakie inne ciekawe dane dotyczące elektromobilności i magazynowania energii pojawiły się w sieci w ostatnich miesiącach? Zapraszamy do odsłuchu! Słuchaj nas na Spotify:

Stała cena zielonej energii na lata. Pierwsza taka ...

Grupa gwarantuje niezmienną cenę energii dla odbiorców przez lata, dzięki nowym inwestycjom w farmy wiatrowe i fotowoltaiczne. Pod hasłem TAURON Nowa Energia, Grupa zakłada szerokie wykorzystanie technologii blockchain i znaczną redukcję ilości papieru w relacji z klientami.

Magazyn energii PGE uruchomiony

To początek realizacji nowej strategii. Pierwszy magazyn energii PGE uruchomiono w Rzepedzi, w miejscowości położonej w województwie podkarpackim. Jest to …

Polska farma wiatrowa dostarczy energię elektryczną dla NSG …

Jest to pierwsza wirtualna umowa zakupu energii elektrycznej (PPA) zawarta przez NSG Group i pierwsza umowa zakupu energii elektrycznej podpisana przez producenta szkła w Polsce. Grupa będzie odbierała 51 proc. energii z farmy wiatrowej, której łączna moc zainstalowana wynosi 70 MW. Umowa zakupu energii elektrycznej pozostanie w mocy ...

Priorytety transformacji energetyki na początku 2024 r ...

– Magazynowanie energii. Należy się zgodzić, że najbardziej efektywne, wielkoskalowe magazynowanie energii elektrycznej możliwe jest, wg. obecnego stanu techniki, za pośrednictwem elektrowni szczytowo-pompowych (ESP). Polski system elektroenergetyczny dysponuje mocą ok. 1,9 GW zainstalowaną w ESP i zdolnością do zmagazynowania ok. 9 …

Sodowe akumulatory

Akumulatory sodowe to nowa technologia magazynowania energii, która ma wiele zalet w porównaniu z innymi typami baterii. Są one tańsze, bezpieczniejsze, wydajniejsze i ekologiczniejsze niż akumulatory litowe. Mogą być stosowane do przechowywania energii z odnawialnych źródeł, zasilania pojazdów elektrycznych, urządzeń przenośnych czy systemów …

NFOŚiGW planuje zwiększyć finansowanie magazynów energii

Korzyści z zastosowania magazynów energii to przede wszystkim lepsze wykorzystanie zdolności wytwórczych odnawialnych źródeł energii (OZE), ograniczenie …

Magazyny ciepła – efektywne zarządzanie energią

Nowa odsłona programu Mój Prąd 6.0 promuje instalacje magazynujące energię, w tym magazyny ciepła. Dzięki możliwości uzyskania dofinansowania, coraz więcej osób decyduje się na zakup tych urządzeń, co nie tylko obniża koszty inwestycji, ale także pozwala na efektywne zarządzanie energią w gospodarstwie domowym. Jednym z produktów, które …

Magazyny energii

Magazyny energii. Rosnący udział źródeł odnawialnych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym sprawia, że rośnie znaczenie magazynowania energii. Wynika to z potrzeby stałego podnoszenia jakości dostaw energii. PGE w ramach Strategii Grupy planuje budowę jednostek magazynowania energii o łącznej mocy co najmniej 800 MW do 2030 r.

Rozpoczyna się budowa największego magazynu energii …

20/07/2022. PGE zbuduje największy magazyn energii w Europie. Unikalny na skalę europejską projekt magazynu energii PGE w Żarnowcu o mocy powyżej 200 MW uzyskał pierwszą w …

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa (Storage …

Druga część artykułu prezentuje wodór jako nośnik energii oraz zagadnienia związane z gospodarką wodorową: produkcja, transport, magazynowanie i zastosowania w ogniwach paliwowych ...

Lokalne elektrociepłownie i magazyny energii OZE to przyszłość.

Wiedząc, że energia elektryczna pozyskiwana z odnawialnych źródeł jest kluczem do sukcesu transformacji, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zainicjowało serię przedsięwzięć finansowanych z Funduszy Europejskich, w tym komplementarne względem siebie projekty: „Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym" oraz „Magazynowanie …

Technologie magazynowania energii jako klucz do stabilności …

Magazyny energii ciekłego powietrza (LAES) - to nowa technologia rozwijająca ideę CAES. Wykorzystuje ona energię elektryczną do schładzania i sprężania powietrza do stanu ciekłego, przechowując go w kriogenicznych zbiornikach. Podczas rozładowania magazynu, skroplone powietrze jest odparowywane, podgrzewane i przepuszczane przez turbinę gazową, …

Amoniak jako nośnik energii – Nowa Energia

Energia elektryczna produkowana w urządzeniach kogeneracyjnych może służyć do napędu pomp ciepła, co przy założeniu 40% sprawności elektrycznej układu kogeneracyjnego i współczynnika COP=5 pozwala uzyskać sprawność zamiany energii chemicznej amoniaku na ciepło równą 200%. Dodatkowo pozostałe 60% energii chemicznej …

Magazynowanie energii elektrycznej

Magazynowanie energii elektrycznej w magazynach o łącznej mocy zainstalowanej większej niż 10 MW od 3 lipca 2021 r. jest działalnością regulowaną i wymaga uzyskania koncesji Prezesa URE. Magazyny zintegrowane z siecią operatorów systemu elektroenergetycznego pozwalają na ograniczenia czasu przerw w dostawie energii …

Nowe pomysły na magazynowanie energii. Czy to już …

Magazynowanie energii w dobie rozwijającego się sektora OZE ma dwa cele. Pierwszym jest wypełnianie luki, kiedy nie ma wiatru lub jest pochmurno. Drugim jest możliwość nabywania taniej energii przed szczytem …

Barbara Adamska: Nowe regulacje stawiają polski ...

Magazynowanie energii stało się odrębnym przedmiotem działalności gospodarczej przedsiębiorstwa energetycznego, podobnie jak jest nim wytwarzanie, dystrybucja czy obrót. Spowodowało to konieczność uregulowania obowiązku koncesyjnego i taryfowego. Próg mocowy, dla którego niezbędne jest uzyskanie koncesji, został ustalony na 10 MW, a …