Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Termometr cieczowy

Jak zbudowany jest termometr cieczowy? Jaka jest zasada jego działania? Termometr cieczowy składa się z pojemniczka na ciecz połączonego z bardzo cienką rurką tzw. kapilarą oraz skali (dzięki której możemy odczytać ile wynosi temperatura, którą mierzyliśmy). Niewypełniona cieczą część kapilary jest opróżniona z gazów i ...

Ciecz nieniutonowska

Ciecz można zabarwić (użyłem barwnik spożywczy). Chwytając szybko ciecz i obracając ją rękoma można utworzyć z niej kulę, jednak zaraz po zaprzestaniu czynności obracania ciecz rozlewa się i przelewa przez palce. Właściwości cieczy nieniutonowskiej przypominają bagna lub ruchome piaski. Osoby i zwierzęta, które grzęzną szarpiąc się sprawiają, że bagno jeszcze …

Jak działa wymiennik ciepła? Jak go wybrać i czyścić – porady

Wymiennik ciepła jest urządzeniem umożliwiającym wymianę ciepła pomiędzy płynami, które mają różną temperaturę. Zasada działania polega na wymianie ciepła, która zachodzi poprzez zjawiska konwekcji i przewodzenia. Gorący płyn przekazuje energię konwekcyjnie do ścianki lub powierzchni rurki. Następnie ciepło jest ...

Kolektory słoneczne: jaka jest ich cena, jak działają i jaki wybrać ...

Wewnątrz absorbera znajdują się rurki lub kanaliki, przez które przepływa ciecz chłodząca, najczęściej mieszanina wody i glikolu, która działa jako medium transportujące ciepło. Gdy promieniowanie słoneczne uderza w absorber, czarny barwnik przekształca je w ciepło, nagrzewając rurki i ciecz chłodzącą.

Zasada zachowania energii

3 Energia ma to do siebie, że zmienia często swoją postać. 1. Woda w wodospadzie ma na szczycie energię potencjalną. Woda spada, więc jej energia potencjalna maleje. Kosztem energii potencjalnej rośnie energia kinetyczna – woda jest coraz szybsza. Mamy tu przemianę energii potencjalnej w kinetyczną.

ENERGETYKA Systemy magazynowania energii ciepła i chłodu …

Na dzień dzisiejszy wiemy, że naukowcy w Szwecji sprawdzili i potwierdzili skuteczność przechowywania energii słonecznej w cieczy chemicznej. Magazynowana energia …

Chłodzenie cieczą w magazynach energii: rewolucja w technologii ...

Magazyny enegii z chłodzeniem cieczą są coraz częściej wykorzystywane z uwagi na szereg kluczowych zalet: 1. Lepsza kontrola temperatury: Chłodzenie cieczą …

Budowa i zasada działania komina słonecznego

Magazynowanie energii umożliwia zapobieganie przerwom w dostawach energii elektrycznej oraz cieplnej, spowodowanym m . kończącymi się zasobami paliw kopalnych oraz niestabilną …

Ciecze do układów hydraulicznych

jest ciecz hydrauliczna (zwana również cieczą roboczą, olejem hy-draulicznym lub płynem hydraulicznym), przekazuje ona energię z generatora do jednego lub kilku odbiorników, względnie do kilku elementów sterowania i regulacji. W układach hydraulicznych elementem generującym energię . jest pompa, a elementami odbierającymi są siłowniki hydrauliczne, które w zależności …

Proste wyjaśnienie: Cząsteczki i Energia Fizyka: Wszystkie Stany ...

Cząsteczki i energia to kluczowe pojęcia w fizyce, które opisują zachowanie materii i jej interakcje. Termodynamika bada zjawiska cieplne, zmiany temperatury i stany skupienia. Zrozumienie tych koncepcji jest niezbędne dla pełnego zrozumienia zasad termodynamiki i ich zastosowań. • Cząsteczki i energia są fundamentalne dla zrozumienia stanów skupienia materii.

Silnik chłodzony cieczą: Jak działa chłodzenie cieczą?

Silnik chłodzony cieczą to silnik spalinowy, który wykorzystuje ciecz chłodzącą do usuwania ciepła z chłodzonych powierzchni, rozpraszając to ciepło do powietrza. Chłodzenie silnika cieczą jest pośrednie, ponieważ ciecz jest tylko pośrednikiem w przekazywaniu temperatury z silnika do powietrza.

I zasada termodynamiki jako zasada zachowania energii

w jakich procesach praca zwiększa, a w jakich zmniejsza energię wewnętrzną ... I zasada termodynamiki mówi, że zmiana energii wewnętrznej układu zamkniętego jest równa sumie ciepła przekazanego do układu z otoczenia (lub w przeciwnym kierunku - z układu do otoczenia) i pracy wykonanej nad układem przez siłę zewnętrzną (lub pracy, jaką układ wykonuje nad …

Magazyny ciepła i chłodu

Kluczowym elementem, umożliwiającym szerokie wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych w ciepłownictwie, jest sezonowy magazyn ciepła. Taki magazyn pozwala …

NCBR zabiega o polskie technologie magazynowania ciepła i chłodu

Dzięki proponowanemu przez NCBR rozwiązaniu technologicznemu powstanie zamknięty lokalnie obieg prądu. Energia pozyskiwana ze źródeł odnawialnych oraz energia …

Zasada zachowania energii mechanicznej

Zasada zachowania energii mechanicznej a parametry ruchu Wprowadzenie Przeczytaj Symulacja Sprawdź się Dla nauczyciela. Czy to nie ciekawe? Energia mechaniczna to suma energii kinetycznej i potencjalnej ciała. Energia kinetyczna zależy od jego prędkości, a energia potencjalna – od położenia. Z drugiej strony, położenie i prędkość (oraz przyspieszenie) to …

Zasada zachowania energii w praktyce

Możemy jednak wyliczyć jej energię potencjalną na tej wysokości. Energię potencjalną grawitacji obliczamy ze wzoru Ep równa się mgh A więc energia potencjalna piłki w tym punkcie wynosi Ep2 równa się 0,44 kilograma razy 10 metrów na sekundę kwadrat …

Zasada działania regulatorów pokojowych, czyli jak oszczędzać energię ...

Zasada działania regulatorów pokojowych, czyli jak oszczędzać energię cieplną 30.11.2015 Uszczelnione okna i drzwi, właściwa izolacja dachu, czy ocieplona elewacja to tylko kilka z nielicznych sposobów stosowanych w celu zatrzymania ciepła w domu czy też mieszkaniu.

Pompa ciepła

Lodówka, klimatyzator i pompa ciepła działają na podobnej zasadzie. Różnica polega na odwróceniu obiegu termodynamicznego, czyli odwróceniu miejsca, z którego przenosimy energię cieplną. Każda osoba rozpoczynająca przygodę z pompami ciepła powinna wiedzieć, że pompa ciepła nie jest urządzeniem, które wytwarza energię cieplną.

Termodynamika czyli przemiany energii w zjawiskach cieplnych

Podczas parowania ciecz pobiera energię z otoczenia. Podczas skraplania para oddaje energie pobraną w czasie parowania. Ciepło parowania w temperaturze wrzenia jest to ilość energii jaką należy dostarczyć do 1 kg cieczy, aby zamienić ją na parę w temperaturze wrzenia.

Zasada ekwipartycji energii definicja i przykłady

Zasada ekwipartycji energii głosi, że średnia energia kinetyczna przypadająca na stopień swobody jest taka sama. Oznacza to, że każdy niezależny ruch cząsteczki ma średnio tę samą energię kinetyczną. Dla cząsteczek, które nie wykonują obrotów energia kinetyczna jest tylko energią ruchu postępowego, dla cząstek, które mogą wykonywać obroty należy uwzględnić …

Zasada działania magazynu energii

Dzięki niemu możesz gromadzić energię w momencie, gdy produkcja prądu przewyższa zapotrzebowanie, a następnie wykorzystać ją w okresach mniejszej produkcji. Sprawdź, jak działa magazyn energii i dlaczego warto w niego zainwestować! Jak działa magazyn energii? Zasada działania magazynu energii jest prosta – wyprodukowana energia z instalacji fotowoltaicznej w …

Zasada ekwipartycji energii

Zasada ekwipartycji energii – zasada termodynamiczna mówiąca (w oparciu o mechanikę statystyczną i mechanikę Newtona), że dostępna energia, jaką dysponuje cząsteczka (np. gazu), rozkłada się „po równo" na wszelkie możliwe sposoby (tzw. stopnie swobody) jej wykorzystania [1] – niezależnie od tego, czy jest to stopień swobody związany z energią obrotu, ruchu …

Techniczne aspekty magazynowania ciepła – Enetech

Magazyny energii, jak nazwa wskazuje, służą do przechowywania energii – można ją przechowywać na wiele sposobów. Magazynowanie energii cieplnej (termicznej) jest …

co to, zastosowanie i podział wymiennika ciepła

W pierwszym cyklu gorący gaz ogrzewa element magazynujący energię, która w drugiej fazie procesu odbierana jest przez gaz ogrzewany. Wśród zalet regeneratora wymienia się: niską cenę, możliwość zastosowania tańszych materiałów, stosunkowo niewielkie rozmiary, niski spadek ciśnienia oraz bardzo upakowaną powierzchnia wymiany ciepła. Wyróżnia się dwa rodzaje …

Budowa i zasada działania urządzeń chłodniczych

Budowa i zasada działania urządzeń chłodniczych. poleca 81 % 3552 głosów. Treść . Grafika. Filmy. Komentarze. Urządzenie chłodnicze służy do obniżania temperatury ciała poniżej temperatury otoczenia i przeznaczone jest do przechowywania produktów nietrwałych w temperaturze 0C i niższej. Najbardziej popularnym urządzeniem chłodniczym jest chłodziarka …

Urządzenie chłodnicze absorpcyjne

Zasada działania sprężarki termicznej o działaniu ciągłym dla płynów roboczych w układzie dwutlenek węgla-ciecz jonowa jest następująca: pary dwutlenku węgla o niskim ciśnieniu i temperaturze przepływają z parownika do absorbera, tam są pochłaniane przez ciecz jonową. Powstający w ten sposób tzw. roztwór bogaty, czyli zawierający dużą ilość dwutlenku węgla …

Ciecz nienewtonowska

Zwykle taka ciecz zmienia swoją "twardość" czasami do tego stopnia, że można po niej chodzić. Ważne, aby robić to szybko i mocno naciskać stopami na powierzchnię cieczy. Natomiast w przypadku zabawy dłońmi gdy szybko chwycimy ciecz i zgnieciemy to utworzy się kulka, natomiast zwalniając nacisk, ciecz spłynie nam z dłoni.

Magazynowanie Ciepła i Chłodu

Opracowanie polskich rozwiązań instalacyjnych z wykorzystaniem magazynów ciepła i chłodu, potwierdzonych wdrożeniem demonstratorów, stanowi szansę na przełamanie …

I zasada termodynamiki

Poprzez pracę nadajemy młotkowi pewną energię potencjalną. Upuszczenie młotka zmienia jego energię potencjalną w kinetyczną. Ta w zderzeniu z plasteliną zostaje jej przekazana. Deseczka i plastelina nie zmieniają jednak swojej pozycji, co oznacza że energia kinetyczna młotka musi zmienić się w coś innego.

Dynamika płynów: badanie ruchu cieczy i gazów

Dynamika płynów lub dynamika płynów to dyscyplina fizyki, która bada ruch płynów, to znaczy cieczy i gazów, w tym interakcję między dwoma płynami i płynem z materiałami ograniczającymi lub granicznymi. Dynamika płynów jest jedną z dwóch gałęzi mechaniki płynów, drugą jest badanie statyczne lub spoczynkowe płynów, czyli statyka płynów.

I zasada termodynamiki

I zasada termodynamiki Zjawiska cieplne Info Pobierz Autorzy Transkrypcja. Playlista. Energia ... jak można zwiększyć energię wewnętrzną ciała, jak gazy mogą wykonać pracę, czym jest ciepło i jaka jest jego jednostka, jaki jest kierunek przepływu ciepła, jaka jest treść pierwszej zasady termodynamiki. Podstawa programowa FIZ-SP78-IV.3-2024 FIZ-SP78-IV.8.c-2024. Pobieranie ...

Grzejniki elektryczne

Grzałka jest przeważnie zainstalowana w jednym z kolektorów. Ogrzewa ona czynnik grzewczy powodując jego cyrkulację w grzejniku (ogrzana ciecz unosi się ku górze dzięki zjawisku konwekcji, przemieszcza się wewnątrz rurek, zaś po schłodzeniu powraca przeciwległym kolektorem, aby po podgrzaniu ponownie unieść się w górę).

Schemat i zasada działania różnych lodówek

Główna zasada działania lodówek termoelektrycznych opiera się na absorpcji ciepła podczas interakcji dwóch przewodników podczas przepływu przez nie prądu elektrycznego. Zasada ta znana jest jako efekt Peltiera. Zaletą urządzenia jest wysoka niezawodność i trwałość. Wadą jest wysoki koszt systemów półprzewodnikowych.

Materiały zmiennofazowe (PCM), magazyny ciepła i chłodu (lodu) …

Magazyny energii cieplnej (TES) w celu wypełnienia luki między podażą a popytem na energię odnawialną. Wykorzystuje przemianę fazową z ciekłej do stałej (lodu) do przechowywania i …

Moduł kontrolny baterii magazynującej energię BTS 5K-BDU Sofar

Jednostka sterująca do baterii magazynujących BTS 5K-BDU Sofar. ISTOTNE INFORMACJE. Kompletny magazyn energii do instalacji fotowoltaicznej składa się z modułu sterującego - kontrolnego (BTS 5K-BDU) oraz baterii magazynujących (BTS 5K). Zadaniem magazynów energii jest przechowywanie energii zgromadzonej przez instalację fotowoltaiczną, z której będzie …