Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Produkcja zielonego wodoru w Polsce – perspektywy rozwoju

Polska strategia wodorowa „Polska strategia wodorowa do roku 2030 z perspektywą do 2040 roku", przyjęta przez rząd na początku listopada 2021 roku, jest dokumentem strategicznym, który określa główne cele rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce. Wśród nich jest m . wdrożenie technologii wodorowych w energetyce, ciepłownictwie ...

Magazyn wodoru – klucz do przyszłości energetyki

Magazyny wodorowe to klucz do przyszłości energetyki. Umożliwiają przechowywanie, transport i wykorzystanie energii wodorowej. Dzięki nim tworzymy zrównoważone systemy energetyczne, które wspierają transformację energetyczną. Przechodząc na zieloną energię, zmniejszamy …

Technologia Magazynowania: Co to jest i Jak Działa?

Technologia magazynowania to zaawansowane rozwiązanie informatyczne, które umożliwia skuteczne i wydajne zarządzanie magazynem. Pozwala na automatyzację procesów magazynowych, takich jak przyjmowanie, wydawanie i przechowywanie produktów. Technologia ta ułatwia również monitorowanie stanów magazynowych i optymalizację procesu …

Domowe wodorowe magazyny energii już działają

Wodorowe domowe magazyny energii mogą potencjalnie być świętym graalem branży energetycznej. Ponieważ ta technologia umożliwia sezonowe magazynowanie energii, prosumenci mogliby magazynować zieloną energię latem i zużywać ją zimą, zmniejszając swoją zależność od rynku energetycznego. Ogniwa wodorowe mają też dłuższą żywotność niż …

Gospodarka wodorowa, czyli wodór jako nośnik energii przyszłości

Na obecnym etapie trudno powiedzieć, czy technologia wodorowa stanie się dominującą technologią energetyczną w przyszłości. Istnieje jednak wiele czynników, które sprzyjają jej rozwojowi. W najbliższych latach technologia wodorowa będzie prawdopodobnie nadal zyskiwać na popularności, a jej wykorzystanie będzie się zwiększać.

Technologie magazynowania wodoru i jego pochodnych

• Opcje magazynowania wodoru pod ciśnieniem: magazynowanie sprężonego wodoru gazowego w zbiornikach (CGH2), z typową jednostką składającą się ze stojaka zbiorników zdolnego do przechowywania 500 kg lub równoważnie 16,7 MWh wodoru pod ciśnieniem 200 bar; podziemne magazyny w kawernach solnych o ciśnieniu w zakresie od 35 …

Zrównoważona, wysokowydajna technologia akumulatorów dla …

Jak opisano w filmie, dwufazowy akumulator przepływowy redoks MeBattery oddziela reaktory konwersji i magazynowania energii, co umożliwia niezależne skalowanie energii i mocy. Innowacyjna technologia akumulatorowa obejmuje również kluczowe korzyści, takie jak długa żywotność, wydajność energetyczna i stabilność termiczna.

Czas na polskie technologie wodorowe

Czas na polskie technologie wodorowe. 05.03.2021. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii wspólnie z Ministerstwie Klimatu i Środowiska zaprasza do składania projektów z obszaru technologii i systemów wodorowych, których realizacja będzie możliwa dzięki uzyskaniu pomocy publicznej w ramach mechanizmu Komisji Europejskiej - Ważne Projekty Stanowiące …

Technologie wodorowe, magazyny energii, elektromobilność

Zastosowaniem. Technologii magazynowania energii jest naprawdę dużo. Nie można z cała pewnością powiedzieć, że jedna technologia jest lepsza od drugiej. W zależności od trybu pracy, wymagań użytkownika, źródeł zasilania i celów odbiorowych stosowane są różne konstrukcje. Magazyny energii mają kilka podstawowych zastosowań ...

Technologia wodorowa w Polsce. Rozmowa z Prof. Konradem …

Zmiany w europejskiej energetyce idą szybkim krokiem w stronę "zielonej" energii. Wodór jest jednym z kierunków, które są wskazywane przez Komisję Europejską. Polska mimo tego, że produkuje znaczne ilości wodoru, nie jest liderem tych przemian. Produkujemy głównie tzw. "szary" wodór, a nie ten pochodzący z ekologicznych instalacji. Prof. Konrad …

Energetyka wodorowa – technologie i perspektywy

Energetyka wodorowa – technologie i perspektywy Prof. dr hab. in Ŝ. Janina Molenda Polskie Stowarzyszenie Wodoru i Ogniw Paliwowych Tematyka energetycznego wykorzystania wodoru staje si ę kluczowa dla przyszło ści energetycznej świata i obecnie jest przedmiotem intensywnych bada ń i wielkich nakładów finansowych w USA, Japonii i bogatych krajach …

Technologie magazynowania energii

Ta technologia jest droższa od innych metod, dlatego nie poleca się jej do magazynowania sezonowego. Technologie bazujące na przemianach elektromechanicznych Drugą dobrze znaną w Polsce grupą metod …

Napęd wodorowy. Czy tak będzie wyglądać przyszłość?

Samochody wodorowe na rynku już są, teraz czekamy na pierwszy ruch koncernów paliwowych, którzy uruchomią u siebie na stacjach taką możliwość. Mam nadzieje, że będzie to wcześniej niż później, bo technologia wodorowa, to niesamowita sprawa.

Magazyny wodoru w stanie stałym usprawnią transformację

Nowatorskie podejście do magazynowania energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych może pomóc w realizacji ekologicznej transformacji i spopularyzować …

Bateria wodorowa – nowe rozwiązanie w produkcji zielonej energii

Bateria wodorowa może sprawić, że kosmiczna technologia pojawi się w domowych instalacjach do produkcji zielonej energii. Produkcja wodoru jako sposób magazynowania energii może stanowić rozwiązanie problemu różnic między wielkością produkcji energii a zapotrzebowaniem na nią. Problem ten występuje w elektrowniach atomowych, które …

Magazyny wodoru

Magazyny wodoru. Wodór charakteryzuje się dużą energią właściwą i wartością opałową, jest więc efektywnym nośnikiem energii. Może być wykorzystywany bezpośrednio jako paliwo w …

Ciekawa technologia magazynowania energii wchodzi na rynek

Niewątpliwie jedna z najciekawszych technologii magazynowania energii konkurujących z bateriami litowo-jonowymi po raz pierwszy zostanie wykorzystana na dużą skalę. Technologia, która ma wiele zalet, może trafić również do klientów indywidualnych. Amerykańska firma EnerVenue, specjalizująca się w budowie magazynów energii wykorzystujących …

Instalacje wodorowe: Znaczenie, zastosowanie i przyszłość

Instalacje do magazynowania wodoru: Technologie i metody przechowywania. Magazynowanie wodoru jest kluczowym aspektem instalacji wodorowych. Wodorowy nośnik energii musi być przechowywany w odpowiednich warunkach, aby można było go wykorzystać w dogodnym momencie. Istnieje kilka technologii i metod przechowywania wodoru, z których …

Technologia wodorowa w kotłach gazowych

Niemniej, technologia wodorowa ma szansę stać się rozwiązaniem najpierw przejściowym, zapewniającym nam łagodniejszą i bezpieczniejszą transformację energetyczną, a docelowo będzie ona w stanie …

Porównanie technologii magazynowania energii: baterie litowo …

Porównanie technologii magazynowania energii: litowo-jonowe vs. termiczne vs. wodorowe. Odkryj kluczowe różnice, koszty, wydajność i żywotność tych rozwiązań oraz ich synergii z fotowoltaiką i pompami ciepła. Dowiedz się, która technologia jest najbardziej efektywna dla Twoich potrzeb energetycznych.

Energetyka wodorowa

Warto wspomnieć, że wśród najbardziej uprzemysłowionych krajów G20, aż jedenaście ma strategię dotyczącą swojego rynku technologii wodorowych a dziewięć ma opracowany …

Polska Strategia Wodorowa do 2030 roku z perspektywą do 2040 ...

Wprowadzenie Opublikowana 7 grudnia 2021 roku "Polska Strategia Wodorowa do 2030 roku z perspektywą do 2040 roku" stanowi kluczowy dokument w kontekście transformacji energetycznej Polski. Strategia, która została oficjalnie przyjęta przez polski rząd 2 listopada 2021 roku, jest zgodna z globalnymi, europejskimi i krajowymi działaniami mającymi na celu budowę …

Analiza potencjału technologii wodorowych w Polsce …

Tylko 15 proc. światowej produkcji wodoru jest wykorzystywane poza miejscem produkcji i transportowane w postaci sprężonego gazu lub cieczy kriogenicznej. Oznacza to konieczność inwestycji w infrastrukturę – od magazynowania, …

Domowe wodorowe magazyny energii już działają

Wodorowe domowe magazyny energii mogą potencjalnie być świętym graalem branży energetycznej. Ponieważ ta technologia umożliwia sezonowe magazynowanie energii, prosumenci mogliby magazynować zieloną …

Wodorowe magazyny energii

Wodorowe magazyny energii. Ustabilizowanie pracy OZE można osiągnąć poprzez inwestycje w paliwo przyszłości. Energia elektryczna z odnawialnych źródeł energii, …

Wodór w ciepłownictwie

Celem przedsięwzięcia jest opracowanie innowacyjnej technologii uniwersalnego systemu wytwarzania i magazynowania energii do celów grzewczych w połączeniu z kogeneracją opartą o odnawialne źródła energii takie jak zielony wodór, energia słoneczna, energii wiatrowa czy biogaz. Po zakończeniu I etapu projektowania koncepcji Narodowe Centrum Badań i Rozwoju …

Centrum Technologii Wodorowych | Politechnika Gdańska

Degradacja wodorowa. Wodór jest gazem działającym destrukcyjnie na wiele metalicznych materiałów konstrukcyjnych. Jego wnikanie do metalicznego materiału powoduje takie główne efekty jak tworzenie wodorków, kruchość wodorową, pęcherzenie wodorowe, pękanie wodorowe i wiele innych niekorzystnych zjawisk. Obecność wodoru w metalicznych …

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa

W artykule dokonano przeglądu aktualnych technologii magazynowania energii elektrycznej oraz zestawiono uzyskiwane parametry w aspekcie zastosowań w zasobnikach systemowych. …

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do 2040 r.

GOSPODARKA WODOROWA jest rozumiana łącznie jako: technologie wytwarzania, magazynowania, dystrybucji i wykorzystania wodoru oraz jego pochodnych, obejmujące scentralizowane i rozproszone systemy wytwarzania, magazynowania, transportu wodoru z wykorzystaniem sieci przesyłowej i dys-trybucyjnej jak i innych form transportu oraz jego …

Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru

Za takim podejściem do infrastruktury i regulacji przemawiają silne argumenty ekonomiczne powoływane m . przez Gas Infrastructure Europe, w świetle których już teraz potencjał magazynowania wodoru w podziemnych magazynach gazu zlokalizowanych na terenie UE szacuje się na ok. 60 TWh wskazując jednocześnie, że technologia magazynowania …

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa …

W artykule dokonano przeglądu aktualnych technologii magazynowania energii elektrycznej oraz zestawiono uzyskiwane parametry w aspekcie zastosowań w zasobnikach …

Technologia zbiorników kompozytowych do magazynowania wodoru …

W świetle ogłoszonego przez UE europejskiego prawa o klimacie, rozpoczętych i planowanych projektach wodorowych oraz strategii rozwoju infrastruktury wodorowej w przemyśle chemicznym i petrochemicznym, działania w ramach projektu ukierunkowaliśmy na wykorzystanie technologii zbiorników kompozytowych z barierą antydyfuzyjną do magazynowania wodoru w oparciu o …

Przełom w Technologiach Wodorowych: Polski …

Innowacje w obszarze magazynowania i dystrybucji tego ekologicznego nośnika energii są niezbędne, by w pełni wykorzystać jego potencjał. Polska firma Amargo, we współpracy z ekspertami z Politechniki Warszawskiej i Politechniki …

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa Streszczenie . W artykule dokonano przegl ą du aktualnych technologii magazynowania energii elektrycznej oraz zestawiono uzyskiwane parametry

Wodór jako doskonałe paliwo przyszłości | Toyota

Technologia wodorowa Technologia wodorowa Rewolucja Rewolucja Przyszłość Przyszłość Skroluj w lewo Skroluj w prawo. WODÓR Naturalnie doskonałe paliwo Innowacyjna technologia Toyoty została oparta o znany od wieków proces odwróconej elektrolizy wody. Ogniwa paliwowe Toyoty wykorzystują najczęściej występujący pierwiastek chemiczny we Wszechświecie – …

TECHNOLOGIE MAGAZYNOWANIA ENERGII STOSOWANE W …

magazynowania energii elektrycznej wytworzonej z OZE o mocy 200 kW po-jemności 400 kWh, który zainstalowany został na jednej z uczelni wyższych w Szwajcarii [1, 11]. Technologie magazynowania energii … 253 Rys. 9. Przykładowy magazyn energii elektrycznej wytworzonej z OZE o mocy 200 kW i pojemności 400 kWh zainstalowany w Szwajcarii, system zbudowany z …

Technologia wodorowa to przyszłość. ORLEN inwestuje w kadry i …

Technologia wodorowa potrzebuje dobrze wykształconych, utalentowanych kadr. Mając to na uwadze Grupa ORLEN, która ma ambitne plany dotyczące technologii wodorowych, rozpoczęła drugą edycję Akademii H2. W ramach prowadzonych zajęć studenci oraz absolwenci będą mieli możliwość zdobyć doświadczenie w branży wodorowej.