Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

PGE uruchomiła postępowanie przetargowe na budowę 26 …

PGE uruchomiła największy w Europie przetarg na realizację rozproszonych magazynów energii elektrycznej. W ramach projektu powstanie 26 magazynów energii o …

Rynek energii elektrycznej

Cechy rynku. Trzy istotne z punktu widzenia zachowania uczestników rynku cechy rynku energii elektrycznej to: Zrównoważenie w każdym momencie popytu na energię elektryczną z podażą, przy jednoczesnym braku praktycznej możliwości magazynowania energii elektrycznej, z czego wynikają pozycja i zadania Operatora Systemu Przesyłowego, Operatorów Systemów …

Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej – krok po …

Przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem lub dystrybucją paliw gazowych lub energii jest obowiązane do zawarcia umowy o przyłączenie do sieci z podmiotami ubiegającymi się o przyłączenie do sieci, na zasadzie równoprawnego traktowania i przyłączania, w pierwszej kolejności, instalacji odnawialnego źródła energii, jeżeli istnieją …

Magazynowanie energii

Unikalny na skalę europejską projekt magazynu energii PGE w Żarnowcu o mocy powyżej 200 MW uzyskał pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie energii elektrycznej w …

Grupa PGE | PGE Polska Grupa Energetyczna

Dostarczamy energię elektryczną do ok. 5,7 mln odbiorców. Niezawodna infrastruktura sieciowa stanowi fundament transformacji energetycznej, a nasze inwestycje w rozwój sieci dystrybucyjnej integrują ją z nowopowstającymi źródłami odnawialnymi. PGE Dystrybucja Dystrybucja energii elektrycznej za pomocą sieci i urządzeń elektroenergetycznych wysokich, średnich i niskich …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku …

Niemniej jednak Polska Izba Magazynowania Energii i Elektromobilności (PIME) oszacowała, że z końcem 2022 roku w Polsce funkcjonowało około 7 000 przydomowych magazynów energii o łącznej mocy …

PGE zbuduje największy magazyn energii w Europie

Grupa PGE pracuje nad budową największego magazynu energii w Europie. Projekt otrzymał, jako pierwszy w Polsce, promesę koncesji na magazynowanie energii. Celem …

Usługi DSR

Dodatkowy strumień wartości uzyskany przez przedsiębiorstwo w taki sposób jest optymalnym sposobem na skompensowanie rosnących kosztów energii. Rozwijający się w Polsce mechanizm DSR jest zgodny z zamysłem Komisji …

Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku

Art. 3 pkt 59a pr. ener. – „magazynowanie energii" to magazynowanie energii elektrycznej lub przetworzenie energii elektrycznej pobranej z sieci elektroenergetycznej lub wytworzonej przez jednostkę wytwórczą przyłączoną do sieci elektroenergetycznej i współpracującą z tą siecią do innej postaci energii, przechowanie tej energii, a następnie …

Zapotrzebowanie na prąd w Polsce

Stale rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną wynika przede wszystkim z rosnącej cyfryzacji i coraz większej liczby sprzętów elektronicznych, z których korzystamy nie tylko prywatnie w domach, ale także …

Projekt ustawy dot. cen energii od 1 lipca przyjęty przez Radę ...

Rząd wprowadza program osłon przed drastycznymi podwyżkami cen energii w Polsce od lipca 2024. Celem ustawy o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym, którą 7 maja 2024 r. przyjęła Rada Ministrów, jest przedłużenie rozwiązań osłonowych dla odbiorców energii, którzy znajdują się …

Już w 2026 roku PGE uruchomi największy w Europie magazyn …

Do końca września 2026 roku Polska Grupa Energetyczna (PGE) planuje uruchomić największy w Polsce i jeden z największych w Europie bateryjny magazyn energii. …

Zakup energii elektrycznej i gazu

Klient z branży FMCG o zużyciu energii ok 40 GWh/rok otrzymuje stałe wsparcie w obszarze zakupów energii elektrycznej. Rolą Audytel S.A. jest opracowanie kompleksowej Strategii Energetycznej wraz z dokumentacją postępowania zakupowego oraz późniejszą opieką długoterminową w zakresie utrzymania modelu zakupowego u klienta.

Skąd bierzemy w Polsce prąd? Polska importuje coraz więcej energii …

Jak wynika z danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych, we wrześniu Polska znów osiągnęła ujemne saldo między eksportem a importem energii. To już czwarty miesiąc z rzędu, w którym więcej kupujemy, niż sprzedajemy. W obliczu kryzysu i ostrej zimy, import energii od sąsiadów w krytycznych momentach może stać się kluczowy.

Ceny energii na 2023 rok. O ryzyku zakupu energii po cenach …

21.06.2024. Przetarg na zakup energii w modelu giełdowym, czyli sposób na optymalizację kosztów instytucji publicznej. Zakup energii w oparciu o model giełdowy pozwala na kontraktację całości lub części wolumenu po aktualnych cenach rynkowych. Zakup odbywa się w oparciu o transze indeksowane do cen z Towarowej Giełdy Energii (TGE).

Magazynowanie energii w 2024 roku

Magazyny energii – nadchodzi trend, który zdominuje rynek? Prognozy ekspertów wskazują, że po zakończeniu mechanizmów mrożenia cen, przeciętne rachunki za energię elektryczną mogą wzrosnąć nawet o 65%.Do tego od 1 lipca 2024 roku prosumenci zaczną rozliczać się w taryfach godzinowych, przez co energia produkowana w godzinach szczytu …

Energia odnawialna i konkurencyjność polskich przedsiębiorstw

Potrzebne jest także rozpowszechnienie zakupów czystej energii w ramach długoterminowych kontraktów PPA i wdrożenie technologii optymalizujących zużycie energii. Na rynku europejskim bowiem ...

Enea

Szukasz dostawcy prądu i posiadasz duże przedsiębiorstwo? Enea oferuje pakiety dostosowane do dużych firm. Dopasujemy ofertę do Twojego przedsiębiorstwa. ENERGIA+ dla domu; ENERGIA+ dla firmy; Grupa Enea; Dane Osobowe; Bezpieczeństwo Klientów; Strefa Zakupów; Zaloguj się do eBOK; Strefa Zakupów Zaloguj się do eBOK . Szukaj. Oferta dla firmy. Oferta …

Konferencja "Zielona energia w służbie przedsiębiorczości" …

Celem konferencji jest przedstawienie możliwości, jakie już dziś dla biznesu niesie ze sobą wykorzystanie zielonej energii. Konferencja skierowana jest przede wszystkim do właścicieli i kadry zarządzającej firm produkcyjnych, którzy chcą rozwijać swój biznes w sposób innowacyjny w oparciu o niezależność energetyczną oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

Konferencja "Zielona energia w służbie przedsiębiorczości

Celem konferencji jest przedstawienie możliwości, jakie już dziś dla biznesu niesie ze sobą wykorzystanie zielonej energii. Konferencja skierowana jest przede wszystkim do właścicieli i kadry zarządzającej firm produkcyjnych, którzy chcą rozwijać swój biznes w sposób innowacyjny w oparciu o niezależność energetyczną oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

Rozliczenie VAT za sprzedaż energii elektrycznej z fotowoltaiki

Prosumenci sprzedają wyprodukowane nadwyżki energii po odgórnie wyznaczonej cenie, a z kolei kwota, jaką muszą uregulować za energię pobraną, jest taka sama, jak w przypadku pozostałych użytkowników. Zgodnie z przepisami, pieniądze uzyskane za wyprodukowane nadwyżki energii pozostają w depozycie przez 12 miesięcy, a prosument …

Magazyny energii

Rosnący udział źródeł odnawialnych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym sprawia, że rośnie znaczenie magazynowania energii. Wynika to z potrzeby stałego podnoszenia jakości …

Zakup energii elektrycznej – czym należy się kierować?

Zakup energii elektrycznej przez przedsiębiorców powinien być poprzedzony odpowiednio przygotowaną strategią zakupową – uwzględniającą zarówno profil zużycia energii, efektywność energetyczną firmy czy identyfikację potrzeb. Pozwala to na dostosowanie planu zakupu do oczekiwań, a w efekcie może pomóc również w optymalnym wykorzystaniu energii, …

Zakup energii elektrycznej

Przed rozpoczęciem procesu zakupowego energii elektrycznej, każdy odbiorca energii – zarówno ten o mniejszym zapotrzebowaniu, jak i duże przedsiębiorstwo – powinien odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakiej formule chciałby kontraktować energię elektryczną. Celem jest wybór modelu, który najlepiej odpowiada potrzebom klienta, co w konsekwencji …

Powstało Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii to nowa organizacja na mapie rodzimej energetyki tworzona przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w tym segmencie. Kierownictwo PSEM podkreśla potrzebę przyjęcia prawa, które doprecyzuje zasady budowy i funkcjonowania magazynów energii.

Energetyka w Polsce w 2019 roku – moc i produkcja energii wg …

Polskie Sieci Elektroenergetyczne przygotowały raport o sytuacji w polskim systemu elektroenergetycznym w 2019 roku. Zawiera on informacje dotyczące m . moc zainstalowanej i osiągalnej w krajowych elektrowniach, źródłach energii, produkcji, imporcie i zużyciu elektryczności czy przerw w dostawach mocy oraz ich powodach.

Magazyny Energii w Polsce

Wybór odpowiedniego magazynu energii. Wybór magazynu energii jest kluczowy dla sukcesu naszych inwestycji. Aby podjąć właściwą decyzję, musimy przeprowadzić analizę potrzeb, która pomoże określić, jakie systemy będą najbardziej odpowiednie dla naszych wymagań energetycznych.Ważne jest, aby zidentyfikować zarówno dzienne, jak i sezonowe …

1. Model rynku energii elektrycznej

Po pierwsze, odbiorca uprawniony staje się uczestnikiem rynku bilansującego, nabywając energię bezpośrednio od wytwórców, na giełdzie energii, od przedsiębiorstw obrotu energią lub innych operatorów sieci rozdzielczych oraz dokonując rezerwowych zakupów/sprzedaży energii (bilansowania) na rynku bilansującym prowadzonym przez operatora systemu przesyłowego. …

PGE ogłosiła przetarg na wykonanie ogromnego magazynu energii

PGE Polska Grupa Energetyczna uruchomiła postępowanie zakupowe na zaprojektowanie i budowę, w formule pod klucz, bateryjnego magazynu energii o mocy do 263 …

Które przedsiębiorstwa kupią taniej energię w 2025 r.? [OPINIA]

Już od 2025 r. więcej przedsiębiorstw będzie mogło nabywać energię elektryczną na preferencyjnych zasadach przewidzianych dla tzw. odbiorców przemysłowych. Rządowy projekt ustawy wprowadzający korzystne zmiany dla nabywców energii elektrycznej ma trafić do Sejmu jeszcze latem. Zaoszczędzić można nawet 150 tys. zł i więcej — pisze Paweł …

Cena odkupu – sprzedaży energii z fotowoltaiki [net ...

Net-billing: cena odkupu energii z fotowoltaiki za czerwiec 2024 roku. Miesięczna rynkowa cena energii (cena sprzedaży w net-billingu) opublikowana w 11.07.2024 roku, dla energii wprowadzonej do sieci w maju 2024 roku wynosi 330,47 zł/MWh (0,3304 zł /1 kWh). W tabelce poniżej znajdziecie ostatnie stawki RCEm z ostatnich 3 miesięcy.