Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]

Tylko w pierwszej połowie minionego roku łączna moc domowych magazynów energii w Niemczech wzrosła o 44 proc. w stosunku rok do roku. Podsumowując 2022 rok analitycy z EUPD Research przewidują około 220 000 tysięcy (na dokładne dane trzeba jeszcze poczekać) nowych systemów magazynowania energii w tym kraju. Według szacunków ...

Grawitacyjne magazynowanie energii. Jak to działa i

Modułowe systemy grawitacyjnego magazynowania energii wykorzystują siłę grawitacji i energię kinetyczną do przechowywania oraz wysyłania energii poprzez podnoszenie i opuszczanie ciężkich materiałów pochodzących z recyklingu. Czy Europę czeka przełom w zakresie magazynowania energii?

Akumulatorowy system magazynowania energii (BESS): Rewolucja w …

Bateryjne systemy magazynowania energii (BESS) rewolucjonizują sposób przechowywania i dystrybucji energii elektrycznej. Te innowacyjne systemy wykorzystują akumulatory do magazynowania energii z różnych źródeł, takich jak energia słoneczna czy wiatrowa, i uwalniania jej w razie potrzeby. W miarę jak odnawialne źródła energii stają się …

Wstrzymanie dostaw energii elektrycznej, paliw gazowych lub …

Zgodnie z art. 6b ust. 3 ustawy Prawo energetyczne, przedsiębiorstwo energetyczne, któremu odbiorca zwleka z zapłatą za usługi świadczone związane z dostarczaniem paliw gazowych lub energii ma obowiązek powiadomić na piśmie odbiorcę paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła w gospodarstwie domowym lub odbiorcę paliw gazowych wykorzystującego te paliwa do …

Koszty zużycia energii i ochrony dotyczące inwestycji

Spółka z o.o. zajmująca się działalnością handlową jest w trakcie realizacji inwestycji - budowy nowego magazynu. Czy w trakcie realizacji tej inwestycji koszty zużycia energii oraz monitoringu i ochrony placu budowy mogą zostać bezpośrednio zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, czy też zwiększają wartość środka trwałego w budowie i w przyszłości …

Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru

Za takim podejściem do infrastruktury i regulacji przemawiają silne argumenty ekonomiczne powoływane m . przez Gas Infrastructure Europe, w świetle których już teraz potencjał magazynowania wodoru w podziemnych magazynach gazu zlokalizowanych na terenie UE szacuje się na ok. 60 TWh wskazując jednocześnie, że technologia magazynowania …

Ceny prądu dla firm 2024

Ceny prądu uzależnione są przede wszystkim od wciąż rosnących cen energii na rynku hurtowym, zwłaszcza w przypadku kontraktów terminowych. W 2023 roku jest drogo. Czy w przyszłym roku będzie jeszcze drożej? W artykule prognoza - jakich cen za energię elektryczną mogą się spodziewać przedsiębiorcy w 2024 roku.

Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku

Art. 3 pkt 12a pr. ener. – „przedsiębiorstwo zintegrowane pionowo" to przedsiębiorstwo energetyczne lub grupa przedsiębiorstw, których wzajemne relacje są określone w art. 3 ust. 2 rozporządzenia nr 139/2004 z dnia 20 stycznia 2004 r. w sprawie kontroli koncentracji przedsiębiorstw (Dz. Urz. WE L 024 z 29.01.2004), zajmujące się: a) w …

Inwestycje w magazyny energii: Perspektywy i trendy na rynku

Również Wielka Brytania mocno inwestuje zarówno w przydomowe magazyny energii, jak i w wielkoskalowe, kontenerowe magazyny energii, które mają być zabezpieczeniem dla państwa w okresach niestabilności energetycznej takich, z jakim mamy do czynienia od czasu wybuchu wojny w Ukrainie.

Magazyny energii – opodatkowanie, pozwolenia i ceny. Co …

W związku z tym istnieje ryzyko, że magazyn energii zostanie uznany w całości jako budowla, co zmusza inwestora do zapłaty podatku od nieruchomości, a to stanowi …

Czy magazyn energii się opłaca?

Zwrot z inwestycji w magazyn energii zależy od wielu czynników, które obejmują koszty początkowe, oszczędności na rachunkach za energię, strukturę taryf, możliwość …

Nowe pomysły na magazynowanie energii. Czy to już przełom?

Heatcube wykorzystuje szereg modułowych zbiorników do magazynowania energii w postaci płynnej soli, której temperatura zmienia się od 170 do wyżej wspomnianych 500 st. C. Zasada jest taka, że kiedy jest nadwyżka energii ze Słońca i wiatru, to wykorzystuje się ją do podgrzewania płynnej soli w zbiornikach.

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie …

Przeszliśmy od eksperymentalnych projektów do realnych wdrożeń, co rzuca nowe światło na przyszłość magazynowania energii. W niniejszym artykule dokonamy podsumowania wydarzeń związanych z …

Koncesja na magazynowanie energii. Wymogi i znaczenie.

W myśl art. 3 pkt 59 pr. ener. –magazynowanie energii elektrycznej to odroczenie, w systemie elektroenergetycznym, końcowego zużycia energii elektrycznej lub przetworzenie energii elektrycznej pobranej z sieci elektroenergetycznej lub wytworzonej przez jednostkę wytwórczą przyłączoną do sieci elektroenergetycznej i współpracującą z tą siecią do …

Barbara Adamska: Nowe regulacje stawiają polski rynek magazynowania ...

Prace nad zapisami nowelizacji Prawa energetycznego w zakresie magazynów energii trwały kilka lat. Pamiętam, jak podczas III Kongresu Magazynowania Energii, którego jestem przewodniczącą, przedstawiciel Ministerstwa Energii przedstawiał propozycje zapisów nowelizacji w zakresie magazynowania energii. Ich brzmienie było niemal identyczne z …

Pisemna zgoda czy służebność przesyłu? To wybór inwestora

czy zgoda jest oświadczeniem jednostronnym, czy też prowadzi do nawiązania umowy, bo operator może złożyć oświadczenie w sposób dorozumiany, czy umowa może zostać rozwiązana w każdym przypadku, czy może należy stosować specyficzne rozwiązania prawne (np. obligacje realne, brak możliwość rozwiązania do czasu demontażu sieci ...

Dofinansowanie do magazynów energii 2024 – co warto wiedzieć?

Z dofinansowania będą mogli skorzystać właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych, którzy zrealizowali inwestycję w przydomowy magazyn energii po 30.06.2023 …

Magazyn energii dofinansowanie dla firm – co warto wiedzieć?

W ramach tego programu inwestorzy mogą skorzystać z dofinansowania zakupu i montażu magazynu energii. To z kolei przyczynia się do wzrostu autokonsumpcji …

Firmy chcą inwestować w magazyny energii. Jest jednak jedna …

Inwestycja we własny magazyn energii jest dla indywidualnych inwestorów przede wszystkim uzupełnieniem przydomowej fotowoltaiki, które zwiększa efektywność takiej …

ENERGETYKA Systemy magazynowania energii ciepła i chłodu …

ność energetyczną instalacji grzewczych czy chłodniczych jest zastosowanie Magazynów Energii Cieplnej (MEC). MEC jest zdefiniowany jako czasowe maga-zynowanie energii termicznej w postaci gorą-cego, jak i zimnego czynnika do późniejszego wykorzystania. Istotną rolę w procesie maga-zynowaniu energii cieplnej odgrywa zależność wykorzystania technologii odnawialnych …

Magazyny energii: prosumenckie, w stacji transformatorowej czy ...

Zalety magazynów energii w stacjach transformatorowych Tańsze i efektywniejsze niż prosumenckie. Większa pojemność magazynu energii w stacji trafo pozwala na ograniczenie miejsca oraz materiałów użytych do jego produkcji w porównaniu z rozproszonymi systemami magazynowania energii. Jest to źródło oszczędności, a zarazem pozwala ...

Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej …

W świetle art. 7 ust. 1 p.e. przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem lub dystrybucją paliw gazowych lub energii jest obowiązane do zawarcia umowy o przyłączenie do sieci z podmiotami …

Wprowadzanie do sieci energii elektrycznej z OZE (fotowoltaika ...

Z kolei druga z umów, zawarta ze Spółką Y, przewiduje już nowy system rozliczeń z prosumentami na podstawie rozliczenia wartościowego – „Net billing" zgodnie z przepisami ustawy o OZE.System rozliczeń "Net billing" oparty jest na dwóch etapach. W pierwszym etapie rozliczeń następuje saldowanie ilościowe, a następnie dokonywane jest …

Okres użytkowania urządzeń do składowania | Specjalistyczna …

Kiedy opłaca się zainwestować w urządzenia do składowania? Jak długo można je używać i jak są one amortyzowane? Koszty inwestycyjne związane z urządzeniami magazynowymi można …

Magazyny energii a prawo budowlane – potrzebne regulacje!

W związku z rosnącym zainteresowaniem odnawialnymi źródłami energii, w szczególności przez podmioty prywatne, oczekiwanym rozwiązaniem jest wprowadzenie do …

Magazyn energii dla firmy – jaki wybrać?

W kontekście magazynu energii dla firmy współpracującego z instalacją fotowoltaiczną warto rozważyć także inwestycję w system zarządzania energią EMS (ang. …

Magazynowanie energii

Ponadto dzięki wykorzystaniu nanocząstek, materiały PCM zwiększają swoje przewodnictwo cieplne, a co za tym idzie, zdolność do magazynowania i oddawania energii termicznej (J. Wołoszyn, 2022). Przykładem może być tutaj kompozyt (tworzywo złożone z co najmniej dwóch materiałów), składający się z materiału PCM i nanocząstek ...

Koszty magazynowania w Polsce: sprawdzone operatory 3PL czy …

Koszty magazynowania, definicja których w logistyce obejmuje tak spory obszar, jak najbardziej są godne uwagi. Przyjrzyjmy się im dokładnie. Każdy z poszczególnych etapów wpływa na koszt magazynowania. Przedsiębiorstwo zawsze dąży do optymalizacji wydatków, właśnie logistyki to dotyczy jak najbardziej. Naliczanie kosztów ...

Magazynowanie energii w 2024 roku

Magazyny energii – nadchodzi trend, który zdominuje rynek? Prognozy ekspertów wskazują, że po zakończeniu mechanizmów mrożenia cen, przeciętne rachunki za energię elektryczną mogą wzrosnąć nawet o 65%.Do tego od 1 lipca 2024 roku prosumenci zaczną rozliczać się w taryfach godzinowych, przez co energia produkowana w godzinach szczytu …

Porównanie technologii magazynowania energii

Akumulatory cieplne są szeroko stosowane w systemach ogrzewania i chłodzenia budynków, umożliwiając gromadzenie nadwyżek energii cieplnej w czasie, gdy jest ona dostępna za niższą cenę, a następnie wykorzystanie jej w godzinach szczytu. Dzięki temu można obniżyć koszty energetyczne i zmniejszyć obciążenie sieci energetycznej.