Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Opracowanie na potrzeby Symulatora Polskiego Systemu Energetycznego ...
Polskiego Systemu Energetycznego, do uzupełnienia miksu energetycznego przez dyspozycyjnie działające elektrownie gazowe potrzebujemy w ciągu roku ok. 1,5-2 mld m3 biometanu. Jak ma się to do realistycznego potencjału produkcji biometanu? Na powyższe pytanie odpowiemy poprzez analizę potencjału technicznego, wdrożeniowego oraz
Analiza systemowa rynku surowców energetycznych w Polsce z ...
Przeprowadzona analiza przepływów międzygałęziowych w go-spodarce polskiej, zwana również analizą input-output, pozwoliła na określenie powiązań rynku surowców ener-getycznych z …
Magazyny energii
Technologia magazynowania energii nabiera coraz większego znaczenia w czasach transformacji energetycznej, która wiąże się ze wzrastającym udziałem odnawialnych źródeł energii oraz zmianą struktury systemu energetycznego w kierunku energetyki rozproszonej i inteligentnych systemów zarządzania.
Czym będziemy grzać w 2040? Analiza pożądanego kształtu …
W kierunku kompleksowego bezpieczeństwa energetycznego Wojna i pandemia sprawiają, że inwestycje w transformacje polskiego systemu energetycznego są jeszcze bardziej palące niż dotychczas. Niestabilność rynków i chęć uniezależniania się od importowanych paliw kopalnych przyspieszą proces transformacji energetycznej.
NIK: rynek mocy skuteczny w średnim okresie, długoterminowo …
2 · Energetyka, OZE. NIK: rynek mocy skuteczny w średnim okresie, długoterminowo może nie osiągnąć celu. Fot. Pixabay. Rynek mocy skutecznie zapewnił średnioterminowe …
Analiza systemu energetycznego
Elastyczność systemu elektroenergetycznego jest to zdolność do bilansowania krzywej popytu i podaży na energię elektryczną w różnych przedziałach czasowych od …
Polityka energetyczna Polski do 2040 r.
„Rada Ministrów zatwierdziła „Politykę energetyczną Polski do 2040 r." – 2 lutego 2021 r. to nowa ważna data dla polskiego sektora paliwowo-energetycznego. Po 12 latach od ustanowienia poprzedniej polityki, przyjęto nowy dokument strategiczny, wyznaczający kierunki rozwoju tego sektora" – poinformował minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.
Morskie farmy wiatrowe w Polsce analiza systemu innowacji
polskiego miksu energetycznego w przyszłości. Cel i metoda badania Celem niniejszego opracowania jest opis systemu innowacji dla morskich farm wiatrowych (MFW) w Polsce. Wykorzystujemy do tego naukową procedurę TIS – Technology Innovation System (tłum.: technologiczny system innowacji). Procedura TIS składa się z pięciu kroków: 1. analiza …
ANALIZA STRUKTURY WYDATKU ENERGETYCZNEGO …
średni. Analiza innych wskaźników obciążenia pracą i wynikająca z nich wartość wydatku energetycznego wynosiła 21 kJ/min, wskazuje że był to wydatek klasyfikowany na pograniczu lekkiego i średniego. Podobne wartości uzyskano w przeliczeniu na m2 skóry kierowcy, gdzie wydatek energetyczny organizmu wynosił 83,6 W czyli w prze-
Analizy sieci energetycznych | NCBJ
Interdyscyplinarny Zakład Analiz Energetycznych (IDEA) przy NCBJ rozwija innowacyjne oprogramowanie i rozwiązania procesowe, które kładą nacisk na efektywność kosztową, …
Pytania i odpowiedzi – Przygotowanie systemu energetycznego …
zintegrowanego systemu energetycznego o obiegu zamkniętym, takich jak systemy ciepłownicze, oraz promuje wykorzystanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w transporcie i sektorze ogrzewania i chłodzenia, a także odnawialnego wodoru, co jest niezbędne w przypadku sektorów, które trudno zelektryfikować. Komisja proponuje ogólnounijny system certyfikacji paliw …
Wnioski z analiz prognostycznych dla sektora energetycznego
przedstawione zostaną analizy odnoszące się do całego sektora energetycznego, które opracowywane są na potrzeby Krajowego planu na rzecz energii i …
Teksty przyjęte
I. mając na uwadze, że integracja systemu energetycznego może dać odpowiedź na wiele wyzwań wynikających z transformacji energetycznej, a w szczególności wyzwań związanych z dekarbonizacją, optymalizacją i zbilansowaniem sieci energetycznych, i tym samym zagwarantować bezpieczeństwo dostaw i zwiększyć strategiczną autonomię UE; J. mając na …
Polityka energetyczna Polski 2040. Analiza kierunków …
Nowe rozwiązania powinny przyczyniać się do lepszej efektywności pracy systemu energetycznego, a także ograniczenia wpływu sektora na środowisko)." W świetle tych okoliczności Rząd RP, dla realizacji głównego celu polityki energetycznej będzie wspierał wdrażanie przyjętych poniżej założeń, których operacjonalizacja została ujęta w pozostałych 7 …
World Energy Outlook 2023
World Energy Outlook 2023 to dogłębna analiza i strategiczny wgląd we wszystkie aspekty globalnego systemu energetycznego. W kontekście napięć geopolitycznych i niestabilnych rynków energii, tegoroczny raport analizuje jak zmiany strukturalne w gospodarkach i zużyciu energii zmieniają sposób, w jaki świat zaspokaja rosnące zapotrzebowanie na energię.
MODELOWANIE SYSTEMÓW ENERGETYCZNYCH
badań nad prognozowaniem rozwoju systemu energetycznego. Modelowanie systemów energetycznych jest zadaniem czasochłonnym, wymagającym interdyscyplinarnej wiedzy …
ANALIZA SPOŁECZNO-POLITYCZNA DOTYCZĄCA UBÓSTWA ENERGETYCZNEGO …
Analiza istniejących polityk na poziomie regionalnym Polityki krajowe uzupełniane są przez polityki na poziomie regionalnym: wojewódzkie i miejskie 7.1. Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 7.2. Wybrane instrumenty powiązane ze zmniejszaniem ubóstwa energetycznego w Warszawie 8. Rola miasta w zmniejszaniu ubóstwa …
Optymalizacja zużycia ciepła
Niższe opłaty za zużyte ciepło dzięki redukcji zużycia ciepła, będącej wynikiem pracy inteligentnego systemu OptiGO! i kontroli systemu przez ekspertów Veolia. Możliwość ubiegania się o świadectwa efektywności energetycznej, tzw. białe certyfikaty i uzyskania tym samym dodatkowych środków finansowych.
Analiza systemowa rynku surowców energetycznych w Polsce z ...
Przeprowadzona analiza przepływów międzygałęziowych w gospodarce polskiej, zwana również analizą input-output, pozwoliła na określenie powiązań rynku surowców energetycznych z …
Obniżenie kosztów energii elektrycznej. Analiza mocy …
Analiza mocy umownej Przed podłączeniem do sieci energetycznej należy zadeklarować maksymalną moc pobierania energii elektrycznej; mowa jest tu o mocy umownej. Deklaracja ta pozwala dostawcy …
Symulator Systemu Energetycznego w oparciu o OZE
Symulator Systemu Energetycznego to nowe narządzie edukacyjne opublikowane przez NCBR. Symulator w prosty sposób pozwala każdemu użytkownikowi, …
ANALIZA UBÓSTWA ENERGETYCZNEGO NA TERENIE …
ANALIZA UBÓSTWA ENERGETYCZNEGO NA TERENIE GMINY OŚWIĘ IM 8 4.2 Struktura ubogich energetycznie wg typu ogrzewania w porównaniu do ogółu Podczas ankietyzacji zebrano dane dotyczące 302 budynków, w których zamieszkują osoby narażone na zjawisko ubóstwa energetycznego. Stanowi to 5,46% wszystkich gospodarstw domowych. W obiektach tych …
Analiza OZE – ingreenvest – wspieramy budownictwo …
Analiza możliwości racjonalnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii (potocznie nazwana analizą OZE) stanowi część Projektu Budowlanego zgodnie z prawem – rozporządzeniem w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. 2018 poz. 1935)
Analiza zastosowania alternatywnych i odnawialnych …
Analiza możliwości racjonalnego wykorzystania wysokoefektywnych systemów alternatywnych zaopatrzenia w energię i ciepło. Załącznik do Projektu Budowlanego : Opracowanie wykonał: mgr inż. Longin Bartnik: Podstawa …
Changing course: Poland''s energy in 2023
Oddanie bezpieczeństwa energetycznego Polski w ręce importowanego LNG samo w sobie stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa. Polski apetyt na gaz był napędzany głównie obawami o zbilansowanie systemu elektroenergetycznego. Jednak dane z 2023 r. pokazują, że polski system elektroenergetyczny może już podołać wysokim udziałom energii ...
Analiza ekonomiczna stosowania podzielników kosztów ciepła
Analiza ekonomiczna stosowania podzielników kosztów ciepła, którą przeprowadzamy, jest kluczowa do ustalenia, czy zastosowanie podzielników jest konieczne i opłacalne. Jest to narzędzie pomocnicze dla właściciela lub zarządcy budynku wielolokalowego przy wyborze metody rozliczania całkowitych kosztów zakupu ciepła dla poszczególnych lokali. …
Rynek mocy słabnie
3 · Według analizy opracowanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, liczba planowanych wycofań mocy wytwórczych z eksploatacji w okresie 2020-2034 wyniesie około …
ANALIZA UBÓSTWA ENERGETYCZNEGO DLA MIASTA …
Analiza ubóstwa energetycznego umożliwi również przygotowanie odpowiednich programów wsparcia oraz pozyskanie środków finansowych na ich realizację, np. z programu Stop Smog. W związku z tym, że ograniczanie zjawiska ubóstwa energetycznego jest ściśle związane z problematyką zanieczyszczenia powietrza należy się spodziewać, że podobne analizy będą z …
Od analizy profili na osłonach kontrolnych systemu(WSE) do …
Od analizy profili na osłonach kontrolnych systemu(WSE) do wskazówek projektowania struktury miksu energetycznego – studium przypadków Krzysztof Bodzek Transformacja polskiej energetyki wymaga zmiany sposobu dostarczania energii elektrycznej w której niezwykle istotne jest wykorzystanie synergii wynikającej z zastosowania wielu technologii wytwórczych a także …
Audyt energetyczny. Cena i koszt audytu …
Źródeł ciepła – analiza funkcjonującego w obiekcie systemu ciepła; Audyt energetyczny sieci ciepłowniczej – pokazuje, jak zmniejszyć koszty za eksploatację sieci ciepłowniczej. Możliwe jest także wykonanie audytu …
Polityka Energetyczna Polski – perspektywy rozwoju sektora …
Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało dokument strategiczny „Polityka Energetyczna Polski do 2040 r." wyznaczający kierunki rozwoju sektora paliwowo-energetycznego [1]. Dokument stanowi wizję transformacji energetycznej w naszym kraju – wskazuje technologie służące budowie nisko- i zeroemisyjnego systemu energetycznego oraz …
Elastyczność Energetyczna w Polsce – Raport Specjalistyczny
Elastyczność energetyczna gwarantem bezpieczeństwa energetycznego. O Raporcie. Specjalistyczny raport „Elastyczność energetyczna w Polsce " jest niezależnym eksperckim kompleksowym podsumowaniem aktualnych badań i wiedzy na temat elastyczności energetycznej. Oprócz szczegółowej analizy polskiego systemu elektroenergetycznego …
Analiza Rynku Energetycznego w Polsce
1. Aktualna Struktura Rynku Energetycznego 1.1. Źródła Energetyczne Energetyka w Polsce tradycyjnie opiera się na węglu kamiennym i brunatnym, które nadal stanowią znaczącą część krajowego miksu energetycznego. Mimo silnej pozycji węgla, obserwujemy istotne zmiany w strukturze źródeł energii: - Węgiel: Około 70% energii …
Polityka energetyczna Polski w aspekcie wyzwań XXI wieku
systemu energetycznego, a także nie przedstawia oszacowania kosztów, jakie polska gospodarka musiałaby ponieść w wyniku jej realizacji. W Polsce węgiel brunatny i kamienny nadal odgry-wają główną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego. Zgodnie z zapisami projektu
Audyt energetyczny w programie „Czyste Powietrze": Co
Ocena systemu energetycznego: analiza stanu izolacji, ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, oświetlenia i innych urządzeń zużywających energię. Wyniki pomiarów: wyniki pomiarów wykonanych za pomocą termografii i innego specjalistycznego sprzętu. Możliwości oszczędności: przegląd obszarów, w których można uzyskać oszczędności energii i szacunki …
EKONOMICZNY ASPEKT BEZPIECZEŃSTWA ENERGETYCZNEGO ANALIZA …
wewnętrzny wymiar analizy (odporność systemu energetycznego na możliwe zakłócenia dostaw), a także wymiar zewnętrzny (zapewnienie równowagi pomiędzy krajową produkcją a konsumpcją dzięki stabilnym uwarunkowaniom w imporcie energii i surowców). Przedmiotowe ujęcie bezpieczeństwa energetycznego obejmuje koordynację działań na