Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
projektowanie wymienników ciepła, projekt wymienników ciepła
Projektowanie wymienników ciepła to zadanie składające się z wielu etapów, pośród których wyróżniamy: obliczenia powierzchni wymiany ciepła wymienników ciepła, które poprzedza się …
CZYSZCZENIE I KONSERWACJA WYMIENNIKA CIEPŁA
Osady i zabrudzenia gromadzące się na powierzchniach wymiany ciepła obniżają wydajność wymiennika, utrudniając przepływ płynu i wymianę ciepła. Może to prowadzić do awarii całego systemu grzewczego. Szczególnie narażone są wymienniki pracujące z twardą wodą, co jest częstym problemem w Polsce i Europie. W celu ograniczenia negatywnego …
Wymienniki ciepła
Wymienniki ciepła to nowoczesne urządzenia wykonane z stali ciśnieniowej oraz zabezpieczone antykorozyjnie w procesie galwanizacji. Sprawdź naszą ofertę! Wymienniki ciepła - parowniki, chłodnice: freonowe, amoniakalne, przemysłowe - Unidex. O Nas Produkty Aktualności Serwis Modernizacje Partnerzy Klienci Dotacje Kontakt Wymienniki ciepła: parowniki, chłodnice . …
Płytowo-ramowy wymiennik ciepła Packinox | Alfa Laval
Taka konstrukcja pozwala na pracę płytowo-ramowego wymiennika ciepła Alfa Laval Packinox przy wysokich ciśnieniach i różnicy ciśnień do 70 bar. Płytowo-ramowy wymiennik ciepła Packinox może być skonfigurowany do pracy z więcej niż dwoma przepływami, co oznacza, że jednocześnie może być ogrzewanych lub chłodzonych kilka mediów.
Co daje gruntowy wymiennik ciepła i jaki wybrać? Omawiamy 4 …
Konstrukcja wymiennika płytowego wykonana ze specjalnie do tego przeznaczonych płaskich płyt z tworzywa sztucznego powstała z myślą o wyeliminowaniu albo przynajmniej znacznym ograniczeniu wad wymiennika żwirowego. Płyty układa się w wykopie na głębokości mniej więcej 70 cm, na podsypce żwirowo-piaskowej o grubości 5 cm. Zajmują …
Lutowane i spawane płytowe wymienniki ciepła
Spawane PHE doskonale przekazują ciepło pomiędzy cieczami, parami oraz w procesach przebiegających ze zmianą fazy, ponadto doskonale sprawdzają się podczas realizacji procesów, w których współdziałające czynniki zdecydowanie różnią się parametrami przepływowymi (np. ciśnienie i temperatura), czy też charakteryzują się ...
Zasada działania wymiennika ciepła w domu jednorodzinnym
Wymiennik ciepła skutecznie przeniesie energię pomiędzy dwoma płynami i poprawi wydajność. Możesz wykorzystać ciepło wymiennika, aby przenieść energię w swoim domu, zanim opuści ona system. W ten sposób możesz maksymalnie wykorzystać swój budżet energetyczny. Wybierając płytowy wymiennik ciepła, oszczędzasz pieniądze na kosztach …
Wymienniki ciepła – charakterystyka i sposób działania
o podniesionej temperaturze przekazuje energię konwekcyjną do powierzchni rurki. Następnie powstałe ciepło jest przewodzone przez ścianę elementu i pobierane przez zimny płyn. Owa wymiana może mieć charakter ustalony (stosuje się ją w urządzeniach o ciągłym działaniu) bądź nieustalony (wymiana ciepła następuje w tym wypadku w sposób jednorazowy bądź …
Innowacyjne metody magazynowania ciepła
Magazyny ciepła jawnego przechowują energię cieplną poprzez ogrzewanie lub chło-dzenie materiału magazynowanego. Magazyny te wykorzystują pojemność cieplną i zmianę temperatury materiału podczas procesów ładowania i rozładowywania. Ilość zmagazyno-wanego ciepła zależy od masy i ciepła właściwego medium, jakie zostało wykorzystane do magazynowania oraz od …
Płytowe wymienniki ciepła
Zgodnie ze zjawiskiem wzajemnej konwekcji cieplejsza substancja oddaje energię cieplną do płyt, która następnie przenika do chłodniejszej substancji. Rodzaje płytowych wymienników ciepła Poszczególne płytowe wymienniki ciepła różnią się od siebie głównie powierzchnią i innymi parametrami użytkowymi oraz technologią używaną do łączenia płyt.
Wymienniki ciepła
Wymienniki ciepła znajdują zastosowanie w ogrzewaniu, chłodzeniu, odzyskiwaniu ciepła, odparowywaniu i kondensacji. Są wykorzystywane w różnych dziedzinach, od klimatyzacji, chłodnictwa przemysłowego, chłodzenia silników i produkcji żywności, po bardziej wymagające procesy, takie jak przetwarzanie chemiczne, produkcja oleju i wytwarzanie energii.
Wymiennik ciepła do pompy ciepła
Wymiennik ciepła to obok sprężarki kluczowy element każdej pompy ciepła, ponieważ umożliwia przekształcenie temperatury dolnego źródła w energię cieplną do ogrzewania budynku. W tym poradniku zgłębimy tajniki …
Wymiennik ciepła i zasady jego działania | nordic-sklep.pl
Płytowy wymiennik ciepła - zasada działania Płytowy wymiennik ciepła jest urządzeniem stosowanym w układach grzewczych i chłodniczych, umożliwiającym efektywną wymianę ciepła pomiędzy dwoma płynami sada działania płytowego wymiennika ciepła opiera się na przeprowadzaniu jednego płynu przez kanaliki wewnątrz płyt wymiennika, podczas gdy …
Wymienniki ciepła z przemianą fazową
Mikrokanałowe wymienniki ciepła to wieloprzebiegowe wymienniki ciepła o przepływie równoległym, składające się z trzech głównych elementów: kolektorów (wlot i wylot), rurek …
Zmiennofazowe magazyny ciepła i chłodu
geometria wymiennika ciepła wykorzystane w obliczeniach modelowych: 1 rurka polipropylenowa, 2 –materiał zmiennofazowy (PCM), 3 – nośnik ciepła (HTF)
Akademia Górniczo
Wymienniki (przenośniki) ciepła są aparatami służącymi do przenoszenia ciepła od jednego płynu do drugiego. Rozróżniamy, ogólnie biorąc, trzy poniższe rodzaje wymienników ciepła: …
Bithermal wymiennik ciepła: zalety i wady, urządzenie
Bithermiczna konstrukcja wymiennika ciepła. Bitermiczny wymiennik ciepła jest strukturalnie inny, zawiera dwa obwody chłodziwa . Urządzenie nazywane jest również „rurą w rurze". Wynika to z faktu, że bitermiczny wymiennik ciepła jest zaostrzony do realizacji dwóch celów jednym elementem. W dętce podgrzewana jest woda na potrzeby domowe, a w dętce do …
Jaki wymiennik płytowy do pompy ciepła? | BLOG Nordic Tec
Dobór powierzchni wymiennika do pompy ciepła - obliczenia. Dostawca wymienników ciepła do pomp ciepła Nordic Tec stosuje przelicznik doboru, czyli sugeruje prawidłowy stosunek powierzchni wymiany ciepła na wymienniku do mocy pompy ciepła, w zależności od temperatur zasilania jakie na jakich pompa ciepła ma zasilać nasz układ. . …
Magazynowanie ciepła
konwersja ciepła na energię elektryczn ... dostarczenie ciepła powoduje zmianę fazy substancji (najczęściej ze stanu stałego w ciekły); w reakcjach termochemicznych i procesach sorpcyjnych – dostarczenie ciepła powoduje zajście reakcji endoenergetycznej. Każda z metod ma liczne zalety i wady, jednak w instalacjach dotyczących przemysłu, gdzie rozważamy magazynowanie ...
Wymienniki ciepła
W zależności do tego czy podczas wymiany ciepła następuje zmiana fazy czynników czy nie, wyróżniamy wymienniki jedno lub dwufazowe. Biorąc pod uwagę kierunek przepływu czynnika możemy wyróżnić wymienniki współprądowe, w których kierunki i zwroty prędkości obu czynników są zgodne, przeciwprądowe, w których prędkości przepływów są …
Remont wymienników ciepła płaszczowo rurowych, belmar remont
Rodzaje remontowanych wymienników ciepła: • Wymienniki ze stałymi ściankami sitowymi, • Wymienniki z głowicą swobodną, • Wymienniki z U-rurkami, • Wymienniki o specjalnej konstrukcji Zakres remontu lub naprawy wymienników używanych: • Wymiana uszkodzonych rurek, • Wymiana kompletnych wkładów rurowych, • Wymiana rurek na rurki z innego materiału, • …
Rurowe wymienniki ciepła | AxFlow
Wydajność rurowych wymienników ciepła zależy od takich czynników, jak natężenie przepływu, temperatura, lepkość i przewodność cieplna płynów, a także konstrukcja samego wymiennika ciepła. Rurowe wymienniki ciepła mogą być skonfigurowane na różne sposoby, w tym jako jednoprzepływowe, wieloprzepływowe, płaszczowo-rurowe oraz płytowo-ramowe.
Obliczenie wymiennika ciepła: przykład. Obliczenie powierzchni, …
Głównym zadaniem obliczeń termicznych TOA jest określenie wymaganego obszaru powierzchni wymiany ciepła dla stabilnej pracy wymiennika ciepła i utrzymania wymaganych parametrów medium na wylocie.Dość często w takich obliczeniach inżynierom podaje się dowolne wartości mas i wymiarów charakterystyk przyszłego sprzętu (materiał, średnica rur, wymiary płyt, …
Panele do zmiany fazy cieplnej | Magazynowanie i regulacja energii
Panele do zmiany fazy cieplnej (Phase Change Materials, PCM) to zaawansowane materiały stosowane w inżynierii termicznej do magazynowania i regulacji …
Jak wygląda pompa ciepła? Rodzaje pomp ciepła i ich budowa
Jest rodzajem wymiennika ciepła, który umożliwia czynnikowi roboczemu, pobranie energii cieplnej z otoczenia. Czynnik ten przepływa przez parownik, który składa się ze spiralnej rurki lub lamelowego układu rurek wykonanych z materiału o dobrych właściwościach przewodzenia ciepła. Takim materiałem jest miedź lub aluminium. Konstrukcja parownika ma …
Jak dobrać wymiennik?
W zależności od tego, czy piec jest kondensacyjny czy niekondensacyjny, będziemy musieli wybrać odpowiedni typ wymiennika ciepła. 2. Materiał i konstrukcja wymiennika. Następnym czynnikiem jest materiał, z jakiego wykonany jest wymiennik ciepła oraz jego konstrukcja. Wymienniki wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej są zwykle ...
Obrotowe wymienniki ciepła: Klingenburg International Sp. z o.o.
Obrotowe wymienniki ciepła należą do regeneracyjnych systemów odzysku energii. Są one używane w systemach wentylacji pomieszczeń (budynki mieszkalne, biura, fabryki, statki wycieczkowe), ale także systemach odzysku energii z powietrza procesowego, więc wszędzie tam, gdzie energia cieplna może i powinna być odzyskiwana, na przykład w spalarniach …
Różnica między rekuperacją a rewersyjnym wymiennika ciepła?
Wymiennik ciepła - płytowy, przeciwprądowy, wykonany z miedzi. Istnieje stały ruch prądów powietrza w przeciwnych kierunkach. Powietrze wywiewane z pomieszczenia przekazuje swoją energię cieplną do powietrza nawiewanego, które przechodzi z przeciwnej strony płyt …
Odzysk ciepła ze ścieków · Menerga
Wydajne odzyskiwanie ciepła ze ścieków nigdy nie było łatwiejsze i bardziej zrównoważone niż dzięki naszemu innowacyjnemu rozwiązaniu AquaCond. Dzięki transferowi energii cieplnej ze ścieków do świeżej wody można bez wysiłku połączyć cele zrównoważonego rozwoju z celami ekonomicznymi. Nasza technologia znajduje idealne zastosowanie zwłaszcza w sektorze …
Czyszczenie i konserwacja wymiennika ciepła | BLOG Nordic Tec
Tak, czyszczenie wymiennika ciepła można przeprowadzić samodzielnie, używając metody mycia hydrodynamicznego z wykorzystaniem wody. Woda z dodatkiem odkamieniacza jest skutecznym środkiem do usuwania nagromadzonego brudu, osadów i zanieczyszczeń z wymiennika ciepła. Dzięki wysokiemu ciśnieniu woda dociera do trudno …
Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii …
Druga grafika przedstawia cykliczny sposób wymiany ciepła w procesach zmiany fazy. Na schemacie zaznaczono proces topnienia i krzepnięcia. W górnej części schematu na etykiecie …
PŁYTOWE WYMIENNIKI CIEPŁA INSTRUKCJA OBSŁUGI l …
4.1 Prezentacja wymiennika ciepła Wszystkie płytowe wymienniki ciepła dostarczane przez SONDEX zaopatrzone są w tabliczkę znamionową. Na tabliczce tej wyszczególniono następujące dane: - typ wymiennika ciepła - rok produkcji - numer produkcyjny - moc nominalna w kW -powierzchnia wymiany ciepła w m²
Instrukcja do ćwiczenia laboratoryjnego
wyznaczenie zmian mocy termicznej w czasie dla otworowego wymiennika ciepła, określenie ilości zmagazynowanej/odzyskanej energii na podstawie odczytów z rozpro-szonego systemu …
Wsporniki ścienne do wymienników ciepła płytowych | Nordic …
Uchwyty montażowe ze śrubunkami - jak powiesić wymiennik płytowy na ścianie? Zestawy montażowe do wymienników ciepła są autorskim projektem Nordic Tec w pełni unikalnym, dystrybuowanym w dużej ilości także za granicą. Rozwiązuje problem montażu, tj. kwestię stabilnego usytuowania wymiennika, wraz z przepływającą przez nie wodą - może osiągać …
Intensyfikacja konwekcyjnej wymiany ciepła przez mechaniczne …
mianę ciepła w krystalizatorze. Przy wykorzystaniu prostego modelu wymiany ciepła otrzymali wzór analityczny na współczynnik wymiany ciepła dla chłodzenia (bez zmiany fazy) i krystalizacji (ze zmianą fazy). W pracy [10] wykorzystano analizę asymptotyczną, a następnie wyniki porównano z analizami numerycznymi. Dzięki tej metodzie ...