Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii. Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 10 lipca 2020 r. w sprawie kompleksowego europejskiego podejścia do …

ZnacZenie poLityki kredytoWeJ BankU dLa inWeStycJi na rynkU ...

ZnacZenie poLityki kredytoWeJ BankU dLa inWeStycJi na rynkU nierUcHoMości MieSZkanioWycH Wprowadzenie Rozwój rynku nieruchomości mieszkaniowych w dużym stopniu zależny jest od dostępności metod finansowania tego rynku. Zdecydowana większość pod-miotów przy inwestowaniu w nieruchomości mieszkaniowe wykorzystuje kapitał obcy, głównie kredyt …

Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku

W dalszej części wyjaśnimy wybrane przepisy i zagadnienia prawne bezpośrednio związane z magazynami energii w naszym kraju. Całość publikacji oparta będzie …

Jesienią 2023 roku mamy poznać potencjalne lokalizacje dla …

Zacieśnianie współpracy w sektorze energetyki jądrowej między Polską a Ukrainą był jednym z tematów konferencji E23 PL dla UA „Partnerstwo polsko-ukraińskie w budowaniu bezpieczeństwa ...

Mocne wsparcie dla dalszego rozwoju OZE w Polsce

zaktualizowane regulacje dot. ciepłownictwa i chłodnictwa; Doprecyzowano przepisy dotyczące pierwszeństwa zakupu ciepła ze źródeł odnawialnych i instalacji termicznego przekształcania odpadów oraz tzw. …

Projekt ustawy dot. cen energii od 1 lipca przyjęty przez Radę ...

Rząd wprowadza program osłon przed drastycznymi podwyżkami cen energii w Polsce od lipca 2024. Celem ustawy o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym, którą 7 maja 2024 r. przyjęła Rada Ministrów, jest przedłużenie rozwiązań osłonowych dla odbiorców energii, którzy znajdują się …

Polityki i regulacje w zakresie ESG

Polityki i regulacje w zakresie ESG. Regulacje w zakresie ochrony środowiska . Kodeks Etyki Grupy ENEA Kodeks Etyki GK LW Bogdanka oraz Polityka Compliance Grupy ENEA Polityka Zakupowa Grupy Kapitałowej ENEA; praca nad nowymi usługami i produktami z uwzględnieniem czynników środowiskowych, inwestycje w rozwiązania spełniające rygorystyczne normy …

Budowa elektrowni jądrowej. Jest decyzja zasadnicza …

PGE PAK Energia Jądrowa otrzymała decyzję zasadniczą wydaną przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska dotyczącą budowy elektrowni jądrowej w regionie konińskim. Umożliwia ona rozpoczęcie prac we wskazanej …

Nowe prawo energetyczne – jakie zmiany nas czekają?

wzmacnia się obowiązujące prawa odbiorców oraz wprowadza nowe prawa w zakresie sprzedaży energii elektrycznej (nowe warunki umowne, obowiązki dotyczące rozliczeń, rozwiązywania sporów ze sprzedawcą, …

Nowelizacja ustawy o OZE: nowe systemy wsparcia, ważne rozwiązania dla ...

Nowe zadania Prezesa URE w obszarze funkcjonowania systemów wsparcia OZE. Wsparcie dla zmodernizowanych instalacji OZE. Pomimo, że dotychczas obowiązujące przepisy ustawy OZE zawierały ramowe regulacje dotyczące wsparcia zmodernizowanych instalacji OZE, to wobec braku przepisów wykonawczych nie było możliwości ich skutecznego …

Jak UE wspiera energię odnawialną? | Aktualności | Parlament …

Jak UE wspiera energię odnawialną? Energetyka jest największym źródłem emisji gazów cieplarnianych w UE. Dowiedz się, jak UE chce zwiększyć wykorzystanie energii odnawialnej i uniezależnić ten sektor od węgla. UE chce zwiększyć wykorzystanie energii odnawialnej i zdekarbonizować sektor energetyki. Sektor energetyczny odpowiada za ponad trzy czwarte …

Miliardy euro z KPO trafią w tym roku na energetykę

Liczymy, że możliwe będzie również uzyskanie wsparcia dla modernizacji elektrowni wodnych – informuje biuro prasowe Tauronu. Tożsame plany ma Grupa PGE, która liczy na pozyskanie środków z KPO (dotacji i pożyczek), które zostaną przeznaczone na realizację nowych mocy OZE, magazynów energii, transformacji ciepłownictwa, a także …

AKTUALIZACJA ZAŁOŻEŃ DO PLANU ZAOPATRZENIA

ustawę z dnia î ì maja î ì í r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (tzw. ustawa odległościowa), ustawę z dnia í ó grudnia î ì î r. o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych. b) opracowania dotyczące miejskiej polityki energetycznej, w tym w …

Sejm przyjął kompleksowe regulacje dla magazynów energii

W czwartek 15 kwietnia 2021 roku Sejm przyjął nowelizację Prawa energetycznego wprowadzającą kompleksowe rozwiązania dla funkcjonowania i rozwoju magazynów energii …

Odnawialne źródła energii

poradnik dla inwestorów oraz wytwórców energii Odnawialne źródła energii Publikacja omawia krajowe i wspólnotowe regulacje prawne dotyczące pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, w tym m .: • najważniejsze problemy oraz …

Wyzwania dotyczące polityki energetycznej w nowej kadencji Sejmu

Regulacje muszą także uwzględniać rozwój technologii, nowe formy współpracy (społeczności energetyczne) i konieczność włączania do systemu nowych mocy OZE zależnych od warunków atmosferycznych (przykładowe inwestycje powiązane: morskie farmy wiatrowe, rozwój inteligentnej infrastruktury energetycznej, magazynowania energii, technologii …

Energia ze źródeł odnawialnych | Noty tematyczne o Unii …

Dzięki tej dyrektywie przyspieszono procedury wydawania zezwoleń dla nowych elektrowni wykorzystujących odnawialne źródła energii, takich jak panele słoneczne lub turbiny wiatrowe, oraz ustanowiono maksymalny czas zatwierdzania nowych instalacji na 12 miesięcy na obszarach priorytetowych dla energii odnawialnej i na 24 miesiące na innych obszarach.

Zobacz także

Dziś wchodzi w życie długo oczekiwana nowelizacja Prawa energetycznego. Co nowe przepisy oznaczają dla rynku i regulatora? Ustawa wprowadza szereg prorynkowych i …

Nowe zasady lokalizacji elektrowni wiatrowych

Nowy zakres regulacji Art. 1 t. 1 Ustawa określa: 1) warunki i tryb lokalizowania, budowy i przebudowy elektrowni wiatrowych; 2) zasady i sposób konsultowania ze społecznością lokalną lokalizowania elektrowni wiatrowych; 3) zasady lokalizowania nowej zabudowy mieszkaniowej w sąsiedztwie elektrowni wiatrowych;

Dziś wchodzi w życie długo oczekiwana nowelizacja Prawa …

Dz. U. 1681. Dyrektywa 2019/944 w sprawie wspólnych zasad rynku wewnętrznego energii elektrycznej ustanawia zasady dotyczące wytwarzania, dystrybucji, dostaw i magazynowania energii elektrycznej oraz ochrony konsumentów, które mają pozwolić na stworzenie w UE konkurencyjnych, przejrzystych i ukierunkowanych na potrzeby konsumenta …

Regulacje ryzyka działalności kredytowej spółdzielczych kas ...

regulacje ostrożnościowe dotyczące działalności kredytowej. W większości narzędzi wpro-wadzane zmiany charakteryzowały się większą restrykcyjnością dla polityki kredytowej tych instytucji. 5 . Obok standardowych pomniejszeń związanych zprzyjętymi zabezpieczeniami rzeczowymi, regulacja umożli-wiała zmniejszenie podstawy tworzenia rezerw, np. w 100% do …

Obszary zastosowań i potencjał rozwoju magazynów energii w …

Od budynków mieszkalnych po komercyjne i przemysłowe, popularność i rozwójmagazynowanie energiijest jednym z kluczowych pomostów na drodze do transformacji energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych, a jego eksplozja nastąpi w 2023 r., wspierana przez promocję polityki rządowej i dotacji na całym świecie.Wzrost liczby zainstalowanych obiektów …

Środki na magazyny energii są, ale brakuje odpowiednich regulacji

Prezes URE wydał decyzję częściowo zatwierdzającą nowe Warunki Dotyczące Bilansowania (WDB), opracowane przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE). Decyzja …

PIME ocenia nowe regulacje dla magazynów energii

Zarówno nowe wymagania regulacyjne Unii Europejskiej wynikające z Zielonego Ładu jak i nowe potrzeby rynkowe wskazują, że regulacyjnie musimy jeszcze uzupełnić …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]

Tu niestety można napotkać pewne trudności, gdyż w związku z faktem, że polski rynek akumulatorów magazynujących energię znajduje się na wczesnym etapie rozwoju, to próżno szukać wiążących danych dotyczących ilości i łącznej mocy tych urządzeń. Niemniej jednak Polska Izba Magazynowania Energii i Elektromobilności (PIME) oszacowała, że z …

(PDF) Polityka energetyczna wybranych krajów Europy, rola …

Polityka energetyczna wybranych krajów Europy, rola energetyki jądrowej(Energy policy of selected European countries, role of nuclear energy)

2022

Wskaźnik ten liczony dla energii wprowadzonej do sieci w 2022 r., utrzymywał wartość pozwalającą na stwierdzenie, że stopień koncentracji na rynku jest wysoki. Z kolei wskaźnik koncentracji liczony dla mocy zainstalowanej mieści się nadal w przedziale średniej koncentracji na rynku wytwarzania. Sprzedaż energii w poszczególnych segmentach. Struktura …

Ceny prądu w 2024 roku, elektrownia jądrowa, pływający ...

Mrożenie cen energii to zatapianie rynku - mówi Maciej Bando, wiceminister klimatu, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej. W rozmowie z redakcją biznesową ...

Wewnętrzny rynek energii | Noty tematyczne o Unii Europejskiej ...

W przyjętym w 2019 r. czwartym pakiecie energetycznym, znanym jako pakiet „Czysta energia dla wszystkich Europejczyków", wprowadzono nowe przepisy dotyczące energii ze źródeł …

World Energy Outlook 2020

dla wysiłków zmierzających do stworzenia bezpieczniejszego i bardziej zrównoważonego systemu energetycznego, czy też jest katalizatorem przyspieszającym tempo zmian. Pandemia jest daleka od zakończenia, nadal pozostaje wiele niewiadomych, a kluczowe decyzje dotyczące polityki energetycznej muszą dopiero zostać podjęte. Niniejsza publikacja bada różne ścieżki wyjścia z …

Naukowcy ogłosili nowy rekord dotyczący energii termojądrowej

Celem badań nad syntezą jądrową jest stworzenie przyjaznej dla klimatu i środowiska elektrowni termojądrowej. Podobnie jak Słońce ma ona generować energię z syntezy jąder atomowych. Fuzja termojądrowa nie powoduje powstawania radioaktywnych odpadów, które trzeba bezpiecznie przechowywać przez tysiące lat. Nie ma też niebezpieczeństwa …

Rynek energii w Polsce w 2023 roku – co powinien wiedzieć ...

W kwietniu 2023 roku Rada UE zaakceptowała regulacje dotyczące systemu handlu emisjami (EU ETS), które są częścią pakietu „Fit for 55″. Dzięki tym przepisom ograniczeniu ma ulec emisja gazów cieplarnianych w dodatkowych sektorach gospodarki. Ambitne cele środowiskowe zakładają redukcję emisji o 62% do 2030 roku w porównaniu do …

Nowe unijne regulacje dla budownictwa. Zobacz, czego dotyczą

BUDOWNICTWO | NAJNOWSZE WIADOMOŚCI. Nowe unijne regulacje dla budownictwa. Zobacz, czego dotyczą . W najbliższym czasie możemy spodziewać się dodatkowych regulacji UE dla sektora budowlanego - mówi Paulina Pawłowska. Shutterstock. Dariusz Ciepiela; Dodano: 20-10-2022 18:00; Skomentuj Podziel się! Udostępnij Twittnij Wyślij …

Rynek wewnętrzny energii elektrycznej (od 2021 r.)

Niniejsza dyrektywa ustanawia zasady dotyczące wytwarzania, przesyłu, dystrybucji, dostaw i magazynowania energii elektrycznej wraz z aspektami dotyczącymi ochrony konsumentów, w …

pierwszy raport Prezesa URE

Od dnia wejścia w życie przepisów, na podstawie których do Prawa energetycznego wprowadzone zostały ww. regulacje, tj. od 28 lutego 2023 r. do maja 2024 r., …

Wiodąca pozycja Kehua w zakresie magazynów energii …

W 2020 roku firma Kehua wprowadziła innowacje w technologii równoległej VSG grid-forming, aby zapewnić wsparcie zasilania dla falowników magazynujących energię, a także osiągnęła płynne, niezależne przełączanie obciążenia w projekcie magazynów energii na polu naftowym w zachodnich Chinach, skutecznie obsługując obciążenia.

Polityki i kluczowe regulacje dotyczące obszarów ESG

W ofercie dla firm znajdą Państwo m .: konta firmowe, kredyty na bieżącą działalność, kredyty inwestycyjne oraz usługi faktoringu i leasingu. Ustawienia cookies Pliki cookies przetwarzamy w celu rozpoznania Twoich preferencji i sposobu korzystania z naszych serwisów, by oferować produkty i usługi dopasowane do Twoich potrzeb.

Rząd doprecyzuje regulacje dla magazynów energii

W zakresie sposobu prowadzenia rozliczeń za energię elektryczną pobieraną z sieci i wprowadzaną do sieci przez magazyn energii elektrycznej nowa wersja rozporządzenia ma dostosować przepisy dotyczące sposobu ustalania opłaty za świadczenie usług przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej. Ma być w niej uwzględnione prowadzenie rozliczeń z …

Wnioski z analiz prognostycznych dla sektora energetycznego

elektrycznych i pomp ciepła wynosi 1,7% dla zapotrzebowania na energię elektryczną oraz 1,6% w przypadku zapotrzebowania na moc. Bez uwzględnienia potrzeb elektromobilności i pomp ciepła wzrost zapotrzebowanie na energię w ww. okresie wynosi średniorocznie 1,5%, zaś 1,3% w odniesieniu do mocy.