Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na …

W skali roku dają do systemu średnio zaledwie 1,1 proc. energii elektrycznej, a przez susze — w ostatnich miesiącach zaledwie 0,4 proc. Problem w tym, że po pierwsze, gdy jest za gorąco, to takie magazyny energii mogą nie działać z braku wody, a po drugie, budowa podobnej instalacji może trwać nawet 10 lat.Znalezienie odpowiedniej lokalizacji też nie jest …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]

W reakcji na kolejne wydarzenia w 2022 roku, które zachwiały bezpieczeństwem energetycznym w Polsce, a także z uwagi na znikome zainetersowanie dofinansowaniami do magazynów energii po wdrożeniu przez NFOŚiGW programu dopłat (w ciągu pierwszego miesiąca nie złożono żadnego wniosku), w grudniu wprowadzono podwyższenie limitów …

W Chinach "szał budowania" elektrowni węglowych; w realizacji …

W Chinach obecnie trwa budowa lub wydano pozwolenia na powstanie elektrowni węglowych o łącznej mocy 243 GW, co wystarczyłoby na zaopatrzenie w energię całych Niemiec – wynika z raportu opublikowanego we wtorek przez amerykański think tank GEM i organizację CREA. Trzy lata temu Chiny zapowiedziały osiągnięcie neutralności węglowej do …

Rekordowe inwestycje w polską energetykę

Ograniczenia w dostępie do sieci energetycznej stanowią główną barierę dla inwestorów chcących rozwijać farmy fotowoltaiczne i wiatrowe w Polsce. Bez znaczących inwestycji w infrastrukturę sieciową transformacja energetyczna nie będzie możliwa. Największe koncerny energetyczne, takie jak PGE, Tauron, Enea, Energa i E.ON, planują przeznaczyć 130 …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

W większości przypadków możliwe jest jednak pobieranie energii elektrycznej w nocy, po niskich cenach i potencjalne oddawanie jej do sieci w okresie największego zapotrzebowania szczytowego, wymaga to jednak szczegółowych analiz i regulacji prawnych, aby samochody elektryczne stały zbiorem małych mobilnych magazynów energii, a nie tylko …

Największa elektrownia wodorowa na świecie powstanie w …

Następnie, gdy energia odnawialna spadnie wieczorami lub w zimie, wodór zostanie ponownie przepuszczony przez generator o mocy 200 MW i ponownie wprowadzony do sieci – albo poprzez spalanie go do napędu turbin parowych, albo poprzez przekształcenie go w energię elektryczną za pomocą ogromnego stosu ogniw paliwowych.

Częstotliwość prądu w Polsce to 50 Hz – skąd w sieci energetycznej …

50 Hz to częstotliwość prądu pracy sieci energetycznej w Polsce. Dlaczego wynosi akurat tyle i jak przestawia się sytuacja w innych krajach? Zapraszamy do lektury. Porównaj oferty Prąd Porównywarka cen prądu Ranking sprzedawców prądu Sprzedawcy prądu Cena prądu Dystrybutorzy prądu Zmiana dostawcy prądu Taryfy prądu Rachunek za prąd Tani …

Westinghouse i Bechtel podpisują umowę konsorcjum dla pierwszej w ...

Spółki Westinghouse Electric Company i Bechtel ogłosiły dziś podpisanie umowy konsorcjalnej o współpracy w zakresie projektowania i budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej w planowanej lokalizacji Lubiatowo-Kopalino na Pomorzu. Zawarta umowa stanowi kolejny kamień milowy na drodze do komercyjnej eksploatacji pierwszego w Polsce reaktora jądrowego …

(PDF) Bezpieczeństwo energetyczne a transformacja sektora ...

Punktem wyjścia artykułu są rozważania teoretyczne nad zakresem znaczenia pojęcia bezpieczeństwo energetyczne, transformacja energetyczna i sektor elektroenergetyczny.

Na zachodzie Polski powstanie jeden z największych magazynów …

Instalacja o mocy ok. 2,1 MW i pojemności 4,2 MWh została zaprojektowana w celu wspierania niezawodności lokalnej sieci dystrybucyjnej. Natomiast w 2021 roku PGE …

Energii w polskiej sieci może zabraknąć. Operator policzył

Autorzy raportu założyli stopniowy rozwój OZE na lądzie do poziomu 55,4 GW (w tym 36 GW w farmach fotowoltaicznych i 16,9 GW w farmach wiatrowych) w 2034 r. oraz 67,4 GW (w tym 45 GW źródeł fotowoltaicznych i 19,9 GW źródeł wiatrowych) w 2040 r. Do tego od 2026 r. dojdą morskie elektrownie wiatrowe o mocy — 10,9 GW w 2034 r. i 17,9 GW w 2040 r.

Top 5 najlepszych magazynów energii – magazyny …

Ranking magazynów energii na rok 2024 uwzględnia efektywność, niezawodność, i zróżnicowane oferty różnych producentów, podkreślając znaczenie jakości, funkcjonalności oraz możliwości skalowania i …

Elektrownie słoneczne

Elektrownie słoneczne w Polsce – pod koniec kwietnia 2019 r. weszły w życie nowe przepisy prawne, które dotyczą podłączania do sieci energetycznej niewielkich jednostek wytwarzających prąd, takich jak fotowoltaika czy panele słoneczne. Zmiana w ustawie wynika z konieczności dostosowania polskich przepisów do legislacji unijnej, a konkretnie – …

Wiodąca pozycja Kehua w zakresie magazynów energii …

W 2023 r. firma Kehua objęła wiodącą pozycję w stosowaniu technologii magazynowania energii w trybie grid-forming w projekcie magazynowania energii rzędu 100 …

Czym jest i jak działa elektrownia atomowa?

Podobnie jak w konwencjonalnej elektrowni węglowej – energia elektryczna w elektrowni atomowej jest wytwarzana z ciepła. Różnica w działaniu elektrowni atomowej jest taka, że to ciepło nie powstaje ze spalania węgla a z …

W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII

W rozumieniu Dyrektywy 2019/944 przez magazynowanie energii elektrycznej należy rozumieć odroczenie w systemie energetycznym końcowego zużycia energii elektrycznej w odniesieniu …

Ograniczenie wypływu energii do sieci

3 · Istnieje możliwość zadeklarowania limitu przepływu energii do sieci w zakresie od -10 do 100%. Oznacza to, że falownik będzie reagował na informacje wysyłane przez licznik inteligentny w sytuacji, kiedy prąd płynący z sieci …

500 mln zł na projekty energetyczne. Ruszył nabór

Projekty z zakresu budowy i modernizacji inteligentnej sieci elektroenergetycznej mogą uzyskać dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, …

Cities: Skylines 2 – Jak podłączyć sieć energetyczną

Cities: Skylines 2 symuluje powstawanie nowoczesnego miasta, dlatego trzy podstawowe usługi to drogi, woda i energia. Bez działającej sieci energetycznej nikt nawet nie będzie się fatygował z przyjazdem do nowego miasta. Z tego powodu Cities: Skylines 2 oferuje graczom samouczek w grze dotyczący konfigurowania sieci energetycznej i tworzenia …

Sieci, czyli wąskie gardło transformacji energetycznej

W projekcie aktualizacji „Polityki energetycznej państwa do 2040 roku" (poddanym konsultacjom w czerwcu 2023 roku) wskazano z kolei, że na modernizację i rozwój sieci elektroenergetycznych – łącznie, przesyłowych i dystrybucyjnych – potrzeba będzie około 500 mld zł. Przyjęcie takiego planu oznaczałoby konieczność inwestowania każdego roku …

PGE przyłączy do sieci jeden z największych magazynów energii …

Dodano: 05-01-2024 12:55. Aktualizacja: 05-01-2024 13:53. PGE uzyskała warunki przyłączenia do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego bateryjnego magazynu energii elektrycznej o …

Energia jądrowa coraz bardziej realną opcją w transformacji ...

Co więcej, jeśli zobowiązania polityczne zostaną zrealizowane, to w najbliżej dekadzie na całym świecie powstaną setki nowych reaktorów wytwarzających energię. − Pięć największych światowych gospodarek – Stany Zjednoczone, Indie, Wielka Brytania, Japonia i Chiny – ogłosiło znaczne zwiększenie mocy elektrowni jądrowych. W samych Chinach rozważana jest budowa …

BRIEF: INFRASTRUKTURA STRATEGICZNA I ROZWÓJ SIECI …

NAJWAŻNIEJSZE: Magazynowanie energii to jeden z filarów efektywnego systemu energetycznego z rosnącym udziałem OZE. Zgodnie z planem rozwoju w zakresie …

W Polsce powstanie jeden z największych w Europie

PGE Polska Grupa Energetyczna PGE poinformowała o przyspieszeniu prac nad jednym z największych w Europie bateryjnych magazynów energii. Powstanie on w …

Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić ...

Autokonsumpcja a instalacja Off-Grid; W tym systemie instalacji energia jest gromadzona w akumulatorach magazynu energii. Takie rozwiązanie daje Ci niezależność od zewnętrznych dystrybutorów prądu.. Jeżeli wybierasz powyższy typ instalacji, musisz do niej dobrać odpowiedni inwerter oraz magazyn energii.Urządzenia powinny odpowiadać …

Energia odnawialna w Chinach – stan obecny i …

W konsekwencji przewidywano wzrost udziału OZE do 10% w całkowitym zużyciu energii do 2020 roku. 30 marca Dyrektor Krajowej Administracji Energetycznej (NEA), Zhang Jianhua ogłosił, że produkcja …

Jak podłączyć fotowoltaikę do sieci? Zgłoszenie krok po kroku

Kiedy podłączenie fotowoltaiki do sieci jest niezbędne? Podłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci to procedura, która obowiązuje dwie z trzech typów instalacji fotowoltaicznych, a zatem: instalację fotowoltaiczną on-grid - czyli taką, którą projektuje się wyłącznie w celu przyłączenia do sieci dystrybucyjnej. Fotowoltaika on-grid (w przeciwieństwie do samowystarczalnej ...

Generatory do elektrowni wodnych

Generatory tego typu pobierają energię elektryczną z istniejącej sieci energetycznej i używają jej do wzbudzenia swojego własnego pola magnetycznego. Zjawisko indukcji magnetycznej wywołane obracaniem się turbiny względem źródła pola magnetycznego sprawia, że zaczyna płynąć prąd. W przypadku zaniku energii z istniejącej sieci, właściwości …

Wiodąca pozycja Kehua w zakresie magazynów energii …

W 2020 roku firma Kehua wprowadziła innowacje w technologii równoległej VSG grid-forming, aby zapewnić wsparcie zasilania dla falowników magazynujących energię, a także osiągnęła płynne, niezależne przełączanie obciążenia w projekcie magazynów energii na polu naftowym w zachodnich Chinach, skutecznie obsługując obciążenia.

W centrum uwagi: Dostosowanie infrastruktury energetycznej w UE do ...

Wyobraźmy sobie energię produkowaną na farmach wiatrowych na Morzu Północnym, energię słoneczną z południowej Europy czy biomasę z Europy Środkowej przesyłane za pośrednictwem sieci do zużycia w regionach oddalonych, na wyspach lub w krajach, które w innym przypadku są zależne od energii wytwarzanej z paliw kopalnych.

Aż 13,5 mld zł. Rekordowe inwestycje w sieć energetyczną w Polsce

Na koniec 2023 r. było 18,91 mln odbiorców podłączonych do sieci energetycznej (najwięcej, bo 5,92 mln, do sieci Tauron Dystrybucja; 5,72 mln zł - do sieci PGE Dystrybucja). Przybywa OZE podłączonych do sieci dystrybucyjnej. PTPiREE podaje, że w 2023 r. przyłączono prawie 180 tys. nowych mikroinstalacji (o połowę mniej niż w roku 2022), co …

Energetyka w Polsce w 2019 roku

2. MOC DYSPOZYCYJNA I REZERWY MOCY W ELEKTROWNIACH KRAJOWYCH 2.1. Wartości średnie miesięczne w 2019 roku. Tabela 2.1. Średnie miesięczne wielkości mocy osiągalnej, obciążenia, ubytków mocy i rezerw w elektrowniach krajowych z dobowych szczytów obciążenia dni roboczych w poszczególnych miesiącach 2019 roku [MW]. …

Magazynowanie energii

Baterią nazywamy system, składający się z dwóch i więcej ogniw, czyli urządzeń generujących prąd elektryczny w wyniku przekształcenia energii chemicznej na elektryczną. Każde takie ogniwo, składa się z . dwóch elektrod (katody i anody), czyli metalowych płytek zanurzonych w roztworze ; oraz elektrolitu, czyli cieczy zdolnej do przewodzenia prądu, …

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

Do końca września 2026 roku Polska Grupa Energetyczna (PGE) planuje uruchomić największy w Polsce i jeden z największych w Europie bateryjny magazyn energii. …

Prognozy cen Energii w Polsce w horyzoncie

która sprawiła, że zapotrzebowanie brutto na energię elektryczną spadło w 2020 r. o ok. 2,3% w stosunku do 2019 r. Oba rządowe scenariusze charakteryzują się jednak liniowym wzrostem zapotrzebowania, a średnioroczne tempo jego wzrostu jest podobne i wynosi w obu scenariuszach ok. 1,2% rdr. 3.2 Ceny uprawnień do emisji CO2 W ...

Opłacalność magazynów energii w 2022 roku

Nadwyżki energii odsyłane do sieci będą bowiem wyceniane zgodnie z obowiązującą stawką. Oznacza to, że przechowywanie prądu w sieci energetycznej stanie się zdecydowanie mniej opłacalne, a prosumenci mogą …