Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Oddawanie energii do sieci

Na etapie planowania instalacji PV, warto dokładnie obliczyć nasze zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz uwzględnić w naszym planie urządzenia które zostaną w najbliższym czasie dodane do naszej domowej sieci (np. samochód elektryczny, pompa ciepła, klimatyzacja itd.). Nasi specjaliści bardzo chętnie pomogą Państwu w ...

Jak prąd dociera do gniazdka? – Teoria Elektryki

Na początek z Najwyższego Napięcia zwykle schodzi się do Wysokiego Napięcia, czyli wspomnianych 110 kV, które nie wiadomo do końca czy są częścią przesyłu, czy dystrybucji. Takiego obniżenia napięcia (i przy okazji rozdziału energii) dokonuje się w charakterystycznych, wielkopowierzchniowych stacjach, jak na przykład ta w Dobrzeniu, w …

Czy Polska potrzebuje elektrowni jądrowej?

Decyzja o wybudowaniu w Polsce elektrowni atomowej została już praktycznie podjęta. O rządowej kampanii atomowej i o tym czy w dyskusji o energetyce jądrowej jest miejsce na prawdziwą wymianę argumentów opowiada prezes …

Technologie magazynowania energii

Podczas rozładowywania magazynu skroplone powietrze jest odparowywane, podgrzewane i przepuszczane przez turbinę gazową, która generuje energię elektryczną. …

Budowa elektrowni wodnych z Naviga-stal

Budowa Elektrowni Wodnych – Klucz do Odnawialnej Przyszłości. Wprowadzenie do Elektrowni Wodnych. Budowa elektrowni wodnych jest jednym z najważniejszych kierunków w rozwoju odnawialnych źródeł energii. W erze globalnego ocieplenia i rosnącej potrzeby zrównoważonego rozwoju, elektrownie wodne oferują ekologiczne i efektywne rozwiązanie do produkcji energii.

Zastosowanie transformatora

Z jednego bloku elektrowni o mocy chcemy przesłać energię elektryczną do miasta odległego o . Opór omowy przewodów wynosi 0,22 Ω. Obliczymy moc traconą w linii przesyłowej, jeśli napięcie w tej linii wynosi . Zobaczymy, jaki to będzie procent mocy elektrowni. Najpierw obliczymy całkowity opór linii przesyłowej:

Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej …

dokumenty opisujące magazyn energii elektrycznej, w tym parametry techniczne, charakterystykę ruchową i eksploatacyjną przyłączanego magazynu energii elektrycznej, w szczególności: wyciąg ze sprawozdania z …

ELEKTROWNIE WIATROWE ŹRÓDŁEM ELEKTRYCZNEJ, CZY …

ELEKTRYCZNEJ, CZY RÓWNIEŻ MOCY? Autorzy: Józef Paska, Tomasz Surma ("Rynek Energii" - kwiecień 2015) Słowa kluczowe: elektrownie wiatrowe, źródła energii elektrycznej, źródła mocy, niezawodność Streszczenie. W ostatnim czasie obserwuje się dynamiczny wzrost mocy zainstalowanej elektrowni wiatrowych w systemach elektroenergetycznych. Wzrost ten …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Coraz więcej urządzeń wymaga zasilania energią elektryczną od smartfonów po IT i linie technologiczne zakładów przemysłowych. Jednym z ważniejszych elementów systemu …

Energia jonizacji pierwiastków

Tabelaryczne zestawienie wartości I, II, III i IV energii jonizacji pierwiastków. Jonizacja atomu wieloelktronowego polega na usunięciu elektronu najsłabiej przyciąganego przez jądro, czyli elektronu z orbitalu o najwyższej energii.

Taśma led zasilacz czy transformator

Taśma LED zasilacz lub transformator to idealne rozwiązanie do oświetlenia wnętrz. Jest bezpieczny, łatwy w instalacji i dostarcza stałe napięcie. Można go używać do zasilania taśm LED, diod LED i innych urządzeń oświetleniowych. Jest trwały i wydajny, a jego kompaktowa konstrukcja pozwala na montaż w trudno dostępnych miejscach.

ELEKTROWNIE WIATROWE ŹRÓDŁEM ENERGII ELEKTRYCZNEJ, CZY …

tycznych, w tym pokrywania zapotrzebowania na energię elektryczną oraz moc przez elektrownie wiatrowe. Cechą charakterystyczną elektrowni wiatrowych jest zmienność dostępności energii pierwotnej w czasie a w konsekwencji zmienność zdolności wytwórczej i, w efekcie, wytwarzanej mocy (energii). Zmienność ta obejmuje, zarówno okresy braku, jak i okresy różnych wartości ...

Jak powstaje prąd w elektrowni węglowej: cały proces krok po kroku

Zagęszczanie pary wodnej w turbinach elektrowni węglowej. Proces zagęszczania pary wodnej w turbinach elektrowni węglowej stanowi kluczowy element efektywnego przekształcania energii. Podczas tego etapu, pary wodne ulegają kondensacji, co zwiększa ich gęstość i umożliwia bardziej skuteczne wykorzystanie energii cieplnej. Warto …

Magazynowanie energii – jak i po co to robić?

Magazynowanie energii – dlaczego słyszysz o nim coraz częściej? Na jakich zasadach działają magazyny energii? Jak mogą nam pomóc w dekarbonizacji energetyki (rezygnacji z wykorzystania paliw kopalnych)? Ilustracja 1: System łączący elektrownię …

8 najczęstszych pytań o transformatory | Blog | Eaton

Odpowiadamy na 8 najczęściej zadawanych pytań na temat transformatorów. Transformatory służą do przenoszenia energii elektrycznej prądu przemiennego, zmieniając jego napięcie na …

Transformatory. Czym są i jakie mają zastosowanie?

Jak jest zbudowany transformator? Skoro już wiesz, czym są transformatory, pora na dawkę wiedzy o tym, jak są zbudowane oraz jak działają. Tradycyjny transformator jest zbudowany z dwóch uzwojeń. Są one umieszczone blisko siebie, gdyż podstawą działania transformatora jest pole magnetyczne. Musi ono obejmować oba uzwojenia, aby ...

Przełom w magazynowaniu energii: Uruchomienie największej na …

Pierwsza na świecie zaawansowana elektrownia demonstracyjna do magazynowania energii sprężonym powietrzem o mocy 300 MW/1800 MWh została …

Lista elektrowni w Polsce

W Polsce głównymi producentami energii elektrycznej są elektrownie zawodowe (systemowe) konwencjonalne. Elektrownie tworzą system wytwórczy w krajowym systemie elektroenergetycznym.W 2012 roku elektrownie zawodowe - produkujące energię w celu dystrybucji i sprzedaży w krajowym systemie energetycznym - wytworzyły 82% energii.

Jak działa elektrownia atomowa i czy jest ekologiczna? Fakty

Po wykorzystaniu zużyte paliwo jądrowe z elektrowni atomowych jest zazwyczaj początkowo składowane w tych samych elektrowniach, w których było wykorzystywane. Najczęściej korzysta się w tym celu z basenów chłodzących wyłożonych stalą. Gdy takie baseny się zapełniają, pręty paliwowe są przenoszone do stalowych czy betonowych pojemników. …

Co, jeżeli elektrownia w Zaporożu eksploduje? Nie będzie to ani ...

W referendum Kazachowie opowiedzieli się za budową w kraju elektrowni atomowej. O kontrakt rywalizują cztery koncerny, w tym rosyjski. Jednak elektrowni nie zbuduje samodzielnie żaden z nich. Zrobi to międzynarodowe konsorcjum nadzorowane przez Międzynarodową Agencją Energii Atomowe i Światowe Stowarzyszenie Operatorów …

Elektrownia cieplna

Elektrownia cieplna (konwencjonalna lub jądrowa) – zespół urządzeń produkujący energię elektryczną wykorzystując do tego celu szereg przemian energetycznych, wśród których istotne znaczenie odgrywa ciepło. Energia cieplna pochodzi zwykle ze spalania paliwa w kotle parowym.Służy ona do podgrzania i odparowania wody oraz przegrzania pary wodnej.

Magazyny energii a dostępne technologie

Mówiąc o magazynach energii, zwykle mamy na myśli elektrochemiczne akumulatory, które pozwalają na przechowanie energii wyprodukowanej m. in. przez instalację …

Budowa transformatora trójfazowego

Transformator trójfazowy, będący kluczowym elementem w przesyłaniu i dystrybucji energii elektrycznej, skrywa w sobie fascynujący świat elektromagnetyzmu i inżynierii. Jego zdolność do zmiany napięcia elektrycznego jest nie tylko technologicznym cudem, ale także fundamentem, na którym opiera się nasza elektryfikowana cywilizacja. W niniejszym artykule, …

Przydomowa elektrownia wiatrowa – czy to się opłaca?

Przydomowa elektrownia wiatrowa to zespół połączonych ze sobą urządzeń, które wytwarzają i magazynują energię elektryczną na potrzeby pojedynczego gospodarstwa domowego. Jej budowa nie jest skomplikowana – ani techniczne, ani prawnie. W skład przydomowej elektrowni wiatrowej wchodzą następujące elementy: turbina wiatrowa, licznik,

Podatek od nieruchomości: czy urządzenia techniczne to budowle

Z kolei zgodnie z art. 3 ust. 3 ustawy – Prawo budowlane (dalej upb) budowlą są obiekty budowlane niebędące budynkami lub obiektami małej architektury takie, jak m . wolno stojące instalacje przemysłowe lub urządzenia techniczne, a także części budowlane urządzeń technicznych (kotłów, pieców przemysłowych, elektrowni wiatrowych, elektrowni jądrowych i …

rekompensata za transformator energetyczny na posesji

witam. na mojej posesji stoi słup energetyczny, na którym jest platforma z transformatorem. jest to przekaźnik transportujący energię dla kilkunastu gospodarstw. od czasu do czasu przyjeżdżają pracownicy energetyki w celu przeprowadzenia przeglądu i konserwacji urządzenia. wchodzą oni na posesję nawet w czasie mojej nieobecności ...

Magazyny energii jako element transformacji systemu …

Jednym z ważniejszych elementów systemu elektroenergetycznego są transformatory energetyczne stanowiące bardzo żywotny element infrastruktury, który jest …

Domowe magazyny energii doczekają się ważnej zmiany w …

Poprzez nowelizację ustawy o inwestycjach wiatrowych do Prawa energetycznego mają zostać wprowadzone następujące przepisy: b) w ust. 8d5 w pkt 1 po wyrazach „i mocy zainstalowanej elektrycznej mikroinstalacji" dodaje się wyrazy „, a w przypadku przyłączania wraz z tą mikroinstalacją magazynu energii, również moc zainstalowaną …

Czy magazyn energii się opłaca?

Zwrot z inwestycji w magazyn energii zależy od wielu czynników, które obejmują koszty początkowe, oszczędności na rachunkach za energię, strukturę taryf, możliwość dofinansowań oraz warunki prawne i regulacyjne. W kosztach początkowych mieści się zakup magazynu energii, jego instalację oraz ewentualne modyfikacje infrastruktury.

Elektrownie wodne – działanie, korzyści i wady energii wodnej

elektrownie szczytowo-pompowe – ich działanie opiera się na przepompowaniu zasobów wody do dużego zbiornika w okresie niskich cen energii i późniejszym wykorzystaniu tej wody do napędzenia pracy turbin elektrowni w sytuacji, kiedy wystąpi zapotrzebowanie na energię; właśnie w taki sposób działają elektrownie regulacyjne;

Co dalej z rozwojem polskiej technologii magazynów energii?

Dla zielonej transformacji energetycznej i masowego wdrożenia odnawialnych źródeł energii konieczna jest budowa licznych magazynów energii. Rząd nie wydaje się …

Transformator – budowa, zasada działania i zastosowanie

Transformator to jedno z najważniejszych narzędzi w dziedzinie elektrotechniki. W artykule dowiesz się o budowie tego urządzenia, jak również o jego zasadzie działania i szerokim zakresie zastosowań. Poznasz tajniki przekształcania prądu elektrycznego na różnych poziomach napięcia oraz dowiecie się dlaczego transformator jest tak istotny dla …

Co to jest elektrownia? | Nukleo

Zadaniem elektrowni jest wytwarzanie energii elektrycznej. Najczęściej wytwarza się najpierw ciepło, które ostatecznie zostaje częściowo przemienione w energię elektryczną. W elektrowni konwencjonalnej zasilanej paliwem kopalnym w olbrzymim, prawie stumetrowym kotle spala się węgiel, olej opałowy lub gaz ziemny. Wytworzone w tym procesie ciepło ogrzewa i odparowuje …

Podatek od elektrowni wiatrowych

Elektrownia wiatrowa - czy jest budowlą? Podatek od elektrowni wiatrowych Prawo do 2016 - wiatrak nie jest budowlą . Do 2016 roku elektrownia wiatrowa nie stanowiła budowli. Jednak bez wątpienia poza samymi fundamentami i masztem posiadała ona wiele innych elementów składowych, takich jak np. wieża, ster kierunkowy, wirnik czy chociażby łopaty wirnika. …