Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii

energetycznej, mających zapewnić transfor mację energetyczną oraz realizację celów w zakresie energii i klimatu w okresie do roku 2030 i późniejszym, — uwzględniając inicjatywę na rzecz zrównoważonej i inteligentnej infrastr uktur y gazowej dla Europy, zainicjowaną przez

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie …

Przeszliśmy od eksperymentalnych projektów do realnych wdrożeń, co rzuca nowe światło na przyszłość magazynowania energii. W niniejszym artykule dokonamy podsumowania wydarzeń związanych z …

Europa na progu rewolucji. Co z magazynami energii?

Według Aurora Energy Research do 2030 r. moc przyłączeniowa sieci przesyłowych może wzrosnąć siedmiokrotnie, do ponad 50 gigawatów. Wielka Brytania, …

W centrum uwagi: baterie – główny czynnik umożliwiający …

Baterie są najszybciej rozwijającą się technologią magazynowania energii i będą odgrywać kluczową rolę w dążeniu do osiągnięcia celu UE, jakim jest ograniczenie emisji …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do 2040 r. (PSW) jest dokumentem strategicznym, który określa główne cele rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce i kierunki interwencji, jakie są pożądane dla ich osiągnięcia. Wpisuje się ona w globalne, europejskie i krajowe działania mające na celu osiągnięcie gospodarki niskoemisyjnej. 1.1. STRATEGICZNE …

Rozwoj Fotowoltaiki w Polsce: Wyzwaniom i Nowe Technologie ...

Odkryj najnowsze innowacje i wyzwania w rozwijającym się sektorze fotowoltaiki w Polsce. Zbadaj wpływ nowych technologii magazynowania energii, takich jak bateria NaS Model L24, na efektywność i koszty. Poznaj praktyczne zastosowania i przykłady magazynów energii, które wspierają przyłączenie nowych prosumentów i rozwój dużych instalacji.

Nowe pomysły na magazynowanie energii. Czy to już …

Nowe sposoby na magazynowanie energii. Ciepło przechowywane w soli. Według Instytucji Inżynierów Mechaników (IMEchE) ciepło zapewnia ponad połowę całkowitej energii, której potrzebuje przemysł. …

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

Do najbardziej oczekiwanych innowacji w polskiej energetyce przy zakładanym rozwoju mocy wytwórczych OZE zawartych w zapisach Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku (w 2030 roku OZE ma odpowiadać za 32% generowanej energii elektrycznej) należą m . wydajne i nowoczesne technologie magazynowania energii, które obok rozwoju elektromobilności, …

Opłacalność magazynów energii w 2023 [analiza]

Korzystne systemy prosumenckie w latach 2019-2021 w Wielkiej Brytanii w połączeniu z rosnącymi cenami energii elektrycznej przyczyniły się do wzrostu rynku domowych magazynów energii rzędu 57% w 2021 roku w porównaniu z rokiem poprzednim. Obecnie jednak Wielka Brytania skupia się przede wszystkim na rozwoju wielkoskalowych magazynów energii, …

Systemy magazynowania energii odnawialnej, które będą zasilały ...

Woda, piasek i skały mogą magazynować energię cieplną, a Międzynarodowa Agencja Energii Odnawialnej szacuje, że do 2030 r. magazynowanie energii cieplnej może osiągnąć 800 …

Włochy będą potrzebować 71 GWh w magazynach energii do 2030 roku

Operator włoskiego systemu przesyłowego (TSO) Terna opublikował w zeszłym tygodniu (10 sierpnia) raport „Study on Reference Technologies for Electricity Storage", z którego wynika, że włoska infrastruktura energetyczna będzie potrzebować przynajmniej 71 GWh w wielkoskalowych magazynach energii do 2030 roku.

Rynek magazynowania energii: bieżąca analiza i prognoza (2022-2030)

Globalne Rynek magazynowania energii oczekuje się, że w okresie objętym prognozą (2023–2030) zademonstruje znaczny wzrost. Trendy zmierzają w stronę wytwarzania energii z odnawialnych źródeł energii w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Pojawiają się także nowe technologie umożliwiające magazynowanie energii w dowolnej alternatywnej formie i …

Prognoza zapotrzebowania na wodór odnawialny RFNBO w Polsce do 2030 roku

* RED III zakłada dobrowolny cel 1,2% RFNBO w całkowitym zużyciu energii w transporcie morskim do 2030 r. w państwach z dostępem do portów. Rozporządzenie FuelEU Maritime zakłada obowiązkowy 2% cel RFNBO na 2034 r. jeżeli w latach 2030 - 2031 r. udział RFNBO w miksie paliwowym w transporcie morskim będzie wynosił mniej niż 1% ...

Inwestycje w magazyny energii: Perspektywy i trendy na rynku

Według prognoz na 2023 rok, popyt na inwestycje w magazyny energii wzrośnie znacząco, co wynika z rosnącego zapotrzebowania na magazynowanie energii z OZE, …

To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na …

PGE planuje uruchomić największy w Polsce i jeden z największych w Europie bateryjny magazyn energii. Gigant o pojemności 900 MWh i mocy 263 MW będzie …

Ważne zmiany dla wytworcow i odbiorcow energii: Nowe zasady …

Odkryj najnowsze zmiany w polskim rynku bilansującym energię od 14 czerwca 2024! Dowiedz się, jak nowe zasady wpłyną na wytwórców, odbiorców i magazyny energii, zwiększając elastyczność i stabilność systemu energetycznego. Poznaj nowe sygnały cenowe, role magazynów energii i technologiczne innowacje. Czytaj więcej, by zrozumieć, jak te zmiany …

200 mln euro na inwestycje w magazynowanie energii z KPO – …

Ministerstwo Klimatu i Środowiska liczy, że nowe regulacje pobudzą inwestycje w sektorze energetycznym i poprawią sytuację ekonomiczną gospodarstw domowych poprzez stabilizację dostaw energii oraz jej cen. Ocena skutków regulacji wskazuje, że rozwój magazynowania energii pozwoli na lepsze zarządzanie nadwyżkami energii oraz …

Jak wykorzystać grawitację do magazynowania energii?

Z roku na rok coraz więcej energii pochodzi ze źródeł odnawialnych. Utrudnia to stabilną pracę systemów, ze względu na częste niedobory lub nadwyżki energii. Dlatego niezbędne jest opracowanie nowych metod jej magazynowania. Naukowcy z międzynarodowego konsorcjum, którego liderem jest Politechnika Wrocławska, zaproponowali wykorzystanie w …

Energetyka wiatrowa w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

W 2024 roku kluczowym wydarzeniem będzie niezaprzeczalnie aktualizacja strategicznych dokumentów, takich jak Polityka Energetyczna Polski do 2040 roku (PEP2040) oraz Krajowy Plan na rzecz Energii i Klimatu na lata 2021-2030 (KPEiK). Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło w połowie roku możliwość uczestnictwa w konsultacjach, które mają na …

Magazyny energii w Polsce – jakie zmiany na rynku?

Pierwsze półrocze 2022 roku na polskim rynku magazynów energii można podzielić na czas przygotowań do wdrożenia systemowego wsparcia do zakupu tych urządzeń oraz pierwsze miesiące po uruchomieniu dofinansowań. Debata społeczna dotycząca znaczenia magazynowania energii przybrała w tym okresie na sile, a zarówno wśród ustawodawców, …

Rola oprogramowania w branży magazynowania energii

Firma Fluence to dostawca technologii magazynowania energii i integrator systemów. To też przykład firmy, która biegle posługuje się narzędziami cyfrowymi i stale się w tym zakresie doskonali. Możliwości organizacji …

Magazynowanie energii

Magazynowanie energii - nowe technologie Autor: prof. dr hab. inż. Jacek Malko, dr inż. Henryk Wojciechowski, Instytut Energoelektryki, Politechnika Wrocławska ("Nowa Energia" - nr 2-3/2015) Motto: Gdy inwestorzy i przedsiębiorstwa energetyczne stawiają pierwsze kroki w kierunku wdrażania wielkoskalowego magazynowania energii, wyłania się złożona perspektywa …

PGE wybuduje bateryjny magazyn energii | ISBtech.pl

PGE uzyskała warunki przyłączenia dla bateryjnego magazynu energii elektrycznej Gryfino o mocy 400 MW. Instalacja powstanie w Nowym Czarnowie w woj. …

Możliwości rozwoju magazynów energii w Polsce w perspektywie ...

Możliwości rozwoju magazynów energii w Polsce... 91 2016). Należy mieć jednak na uwadze, że wprowadzenie proponowa-nych zmian nie rozwiązuje kwestii związanej z odzyskiem nadmiaru produkowanej energii. 2. Możliwości magazynowania energii elektrycznej Bardziej efektywne wykorzystanie energii pochodzącej ze źródeł al-

PGE uzyskała warunki przyłączenia dla magazynu energii …

Planowana instalacja pozwoli nie tylko na zapewnienie możliwości magazynowania zielonej energii w okresie wzmożonej produkcji z farm wiatrowych, ale również wzmocni poziom bezpieczeństwa energetycznego krajowej sieci energetycznej. Inwestycja ta przybliża nas do osiągnięcia strategicznego celu Grupy PGE, jakim jest osiągnięcie co …

RAPORT: Magazyny energii w Polsce | Portal Biznes …

Magazyny energii to technologia, z której mogłaby korzystać polska energetyka, ale jej rozwój wymaga wsparcia. W raporcie „From cradle to grave: e-mobility and the French energy transition", którego podstawę …

Jak systemy magazynowania energii pomogą nam żyć w przyszłości

Akumulatorowe systemy magazynowania energii mają kluczowe znaczenie dla naszego przejścia w kierunku zrównoważonej, odnawialnej przyszłości. Dowiedz się więcej na temat przyszłych …

Agregacja magazynów energii: nowe kierunki w …

Odpowiemy sobie również na pytanie czy model magazynowania energii, w którym podążamy wymaga od naszego ... Szczegóły inwestycji w Dummerstorf Nowe przedsięwzięcie Eternal Power będzie …

Program Nowe technologie w zakresie energii

Program „Nowe technologie w zakresie energii" z założenia jest zgodny ze strategicznymi celami polskiej polityki energetycznej i klimatycznej. Według projektu Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. i przesłanego przez polski rząd do KE „Krajowego planu na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030" oraz zgodnie

Prognoza zapotrzebowania na wodór odnawialny RFNBO w Polsce do 2030 …

W sektorze przemysłowym, gdzie w 2022 r. największym konsumentem wodoru był sektor rafineryjny oraz chemiczny (produkcja nawozów), popyt na wodór odnawialny może wynosić w 2030 roku odpowiednio ok 190 tys. ton wodoru w scenariuszu bazowym oraz w scenariuszu rozszerzonym ok 211 tys. ton. Łącznie popyt na wodór RFNBO w 2030 roku może …

Mapa drogowa dla rynku magazynów ciepła w Polsce

ogrzewnictwa i oraz operatorem sieci przesyłowej na temat obecnego stanu magazynowania energii w postaci ciepła w Polsce, analizie dostępnych technologii i możliwości ich wdrożenia w poszczególnych segmentach gospodarki do roku 2030. Zaznaczyć należy przy tym, że dotychczas w Polsce nie istnieje opracowanie ujmujące aspekty magazynowania ciepła …

Kopalnie zamienią na baterie. Polscy naukowcy mają …

W ramach projektu „GrEnMine" naukowcy zaproponowali dwie technologie magazynowania energii RM-GES (szynowe) i CB-GES (przenośnikowe). W jednej z kopalni …

W Polsce pojawi się 300 klastrów energii, a ich rozwój przyspieszy nowe ...

Zgodnie z celem założonym w PEP2040 w 2030 roku będzie działało w Polsce 300 ... zdolność magazynowania energii stron porozumienia klastra energii powinna wynosić co najmniej 2 proc. łącznej mocy zainstalowanej instalacji wytwórczych w tym klastrze energii. W drugim etapie wymagania zostaną zwiększone. Od 1 stycznia 2027 roku wsparcie będzie …

Nowe unijne rozporządzenie w sprawie baterii | Co do zasady

Rynek baterii w Europie i na świecie przechodzi rewolucyjne zmiany. Światowe Forum Ekonomiczne przewiduje, że w 2030 r. globalne zapotrzebowanie na baterie będzie 14 razy większe niż dziś. Oznacza to, że musi znacząco wzrosnąć liczba zakładw je produkujących. Unia Europejska w 2030 r. może odpowiadać za 17% zapotrzebowania globalnego rynku na …

Sektor Zielonych Technologii w Polsce – Raport PARP za 2024: Nowe ...

W perspektywie do 2030 roku przewiduje się podwojenie zainstalowanej mocy wiatrowej. Kluczowe innowacje obejmują pionowe turbiny, które mogą być stosowane na terenach przemysłowych, wykorzystanie sztucznej inteligencji do przewidywania wzorców wiatrowych oraz integrację energetyki wiatrowej z inteligentnymi sieciami elektroenergetycznymi (smart grids).

Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru

Obecne uregulowania prawne obowiązujące w Polsce nie wyodrębniają możliwości magazynowania energii elektrycznej w formie gazowej, w tym w formie wodoru. W aktualnym stanie prawnym bowiem art. 3 pkt 10k ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku – Prawo energetyczne (dalej jako: PE) definiuje „magazyn energii elektrycznej" jako instalację ...

(PDF) Odnawialne źródła energii w Polsce

[16] Komisja Europejska: Zielona Księga: Ramy polityki w zakresie kli matu i energii do roku 2030, COM 2013 (169). [17] Komisja Europejska: Stan unii energetyczn e j w 2015 roku, COM (2015) 572.