Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Nowe generacje paneli fotowoltaicznych: Ewolucja energii ...

Ewolucja energii słonecznej w postaci nowych generacji paneli fotowoltaicznych to nie tylko ekologiczne podejście do produkcji energii, ale także szansa na zmniejszenie zależności od tradycyjnych źródeł energii, w tym paliw kopalnych. Dzięki dynamicznemu rozwojowi tej technologii, energia słoneczna staje się coraz bardziej nie tylko …

Energia oceanu – nowe, obiecujące technologie, które ...

Projekty, których celem jest wykazanie niezawodności i trwałości rozwiązań technologicznych do pozyskiwania energii oceanicznej, oraz te, które koncentrują się na uczynieniu tych technologii bardziej atrakcyjnymi ekonomicznie na tle konkurencji, są czynnie wspierane z programu „Horyzont 2020". W tej broszurze Results Pack w szczególności chcieliśmy przypomnieć 10 …

Biogazownie rolnicze. Technologie energii odnawialnej

Nowa seria książek „T echnologie . Energii Odnawialnej" ma uświadomić . Czytelnikom, jak istotne są te źródła . dla środowiska i społeczeństwa. Jako pierwsza w serii ukazuje się ...

Perspektywy pozyskiwania energii ze źródeł nowych i …

Prelegenci konferencji „Perspektywy pozyskiwania energii ze źródeł nowych i odnawialnych w Polsce" w zdecydowanej większości przedstawiali problematykę przyszłościowych źródeł energii, dla pozyskiwania …

Opracowanie technologii dla wysoko sprawnych „zero …

Opracowanie technologii dla wysoko sprawnych „zero-emisyjnych" bloków węglowych zintegrowanych z wychwytem CO 2 ze spalin. Koncepcja i główne wyniki badań Streszczenie. Głównym zadaniem artykułu jest przekazanie informacji o koncepcji i wynikach ba-dań uzyskanych w projekcie strategicznym Zaawansowane Technologie Pozyskiwania Energii,

Produkcja energii ze źródeł nieodnawialnych i odnawialnych

Rozwój technologii i wzrost świadomości przyczyniły się do rozwoju odnawialnych źródeł energii, z których nasz kraj korzysta w coraz większym stopniu. R27qBgUPowF46. Wykres liniowy prezentujący zmiany w produkcji energii elektrycznej w Polsce według źródeł w latach 2011–2021. Na poziomej osi przedstawiono lata, a pionowej wartości procentowe. Przedstawiono dane dla …

Trzy technologie pozyskiwania energii słonecznej z myślą o

Sposobów na pozyskiwanie energii słonecznej jest wiele. Pewne całościowe rozwiązanie opracowane przez twórców finansowanego ze środków UE projektu umożliwia …

INNOVATIVE METHODS OF ENERGY GETTING FROM …

Ciągły rozwój technologii pozyskiwania energii z odnawial-nych źródeł wskazują, że do 2020 roku energia wiatrowa i słoneczna będą produkowały podobną ilość energii co hydroenergetyka, a udział energii odnawialnej w ogólnym miksie energetycznym przekroczy 20%11. 2.2. Technologie pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł

Potencjał i możliwości pozyskiwania energii z elektrowni falowych

Potencjał i możliwości pozyskiwania energii z elektrowni falowych Dr inż. Agnieszka Siewiera, Wydział Budownictwa i Architektury, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. PRZEGLĄD BUDOWLANY 3/2015 TECHNOLOGIE ARTYKUŁY PROBLEMOWE 44 do całego ugrupowania jest stosunkowo niski (w su - mie ok. 4%) [2, s. 5]. Maksymalny wzrost …

Energia odnawialna w gospodarstwie rolnym: przegląd technologii

Wprowadzenie rozwiązań opartych na energii odnawialnej pozwala nie tylko na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko, ale może też przynieść korzyści finansowe dla rolników. W artykule prezentujemy przegląd technologii wykorzystywanych do pozyskiwania energii odnawialnej w gospodarstwach rolnych.

Nowe technologie w zakresie energii

Cele szczegółowe Programu to: I. wzrost potencjału przemysłu energetyki odnawialnej (w tym prosumenckiej); II. rozwój inteligentnej infrastruktury sieciowej (energetycznej); III. obniżenie emisyjności energetyki poprzez zwiększenie …

Energetyka jądrowa

Zatem stając przed decyzją wyboru technologii, metody pozyskiwania energii należy wziąć pod uwagę dotychczasowe badania i doświadczenia z bezpieczeństwem poszczególnych technologii pozyskiwania energii. W świetle wyników badań naukowych energetyka jądrowa jest najbezpieczniejszą metodą pozyskiwania energii. Badania i obliczenia prowadzone z …

W ciągu trzech lat w Polsce może powstać fabryka magazynów energii ...

Jest to istotne w przypadku pozyskiwania zielonego wodoru w technologii elektrolizy, a co warto podkreślić Grupa Azoty rozważa aspekty dotyczące produkcji zielonego wodoru – przekonuje Grupa Azoty w komunikacie po asygnacie listu. Baterie, czyli lepsze magazyny energii? Warto zwrócić uwagę, że elektrochemiczne magazynowanie energii …

Odnawialne źródła energii – problemy i perspektywy rozwoju w …

obiektywn ą ocen ę stosowanej technologii energii . odnawialnej. Wsp ó ł czynnik zrównowa ż enia móg ł by . zawiera ć obecnie przyj ę te, przy tworzeniu wspó ł czynników . PRZEGL Ą D ...

Nowoczesne technologie i paliwa przyszłości w energetyce

Perspektywy dekarbonizacji, gaz jako paliwo przejściowe, rozwój OZE, rosnąca rola zielonego wodoru oraz przejmowanie przez energię jądrową roli podstawy naszego …

Superkondensatory – przyszłość magazynowania energii

Jednak ich zastosowanie może wykraczać znacznie dalej, a w ramach inicjatywy Green Energy Drive są one coraz częściej postrzegane jako zastępstwo akumulatorów w systemach pozyskiwania energii i w pojazdach elektrycznych. SPSCAP są przodownikami tej technologii dzięki swojej modułowej serii kondensatorów. Technologia ta jest już ...

Energia słoneczna

Oczywiście jednak, efektywność pozyskiwania energii z instalacji fotowoltaicznych jest znacznie wyższa na południu Europy i Polski niż na północy. Niestety, 1 MW energii solarnej z fotowoltaiki wciąż jest ponad 2-krotnie wyższy niż w przypadku paliw kopalnych. Potrzeba dalszego rozwoju technologii i mądrych systemów dofinansowania ...

Dywersyfikacja źródeł pozyskiwania energii jako element

technologii pozyskiwania energii z różnorodnych surowców w taki sposób, aby ich specyficzne wła-ściwości umożliwiły osiągnięcie wszystkich trzech ww. aspektów bezpieczeństwa energetycznego. Tak sformułowany cel stanowi definicję pojęcia dywer-syfikacji źródeł pozyskiwania energii. Dywersyfikacja źródeł pozyskiwania energii Słowo dywersyfikacja, …

Odnawialne źródła energii

Proponowane przez nas zestawy doświadczalne zainteresują uczniów i pozwolą w praktyce odkrywać różne sposoby pozyskiwania zielonej energii. Zielona energia - wytwarzanie, przechowywanie i wykorzystywanie energii . Nauka za pośrednictwem serii eksperymentów umożliwi zdobycie wiedzy na temat sposobu generowania energii pochodzącej z naturalnych …

Rozwój technologii

Pomimo, że wprowadzony w kwietniu 2022 roku system net-billingu dla wielu osób może być mniej opłacalny, rosnące ceny energii sprawiają, że alternatywne metody pozyskiwania energii stają się atrakcyjniejsze. Nowy system rozliczeń prosumentów pozwoli im na sprzedaż energii wyprodukowanej dzięki fotowoltaice po bieżącej cenie, a także korzystanie z magazynów energii.

Nowe technologie pozyskiwania paliw i energii

Polscy naukowcy wyprzedzili Amerykanów o pół roku, przy czym polska technologia pozyskiwania paliwa jest tańsza. Naukowcy opracowali prototypowe urządzenie, które ma przekształcać …

Nowe technologie pozyskiwania paliw i energii

Energia z 60 kg bananów potrafi napędzać domowy wentylator przez około 30 godzin. Aż 1/3 zbiorów bananów nigdy nie trafia do sklepów, gdyż owoce są albo zbyt potłuczone, albo za …

Rewolucyjny pomysł na pozyskiwanie energii geotermalnej: …

Niestety, zatrzymanie jej ciągle nam nie wychodzi. W tej chwili tylko 0,5 proc. wytwarzanej na świecie energii to energia geotermalna. Żeby osiągnąć zeroemisyjność w skali globu w 2050 r., ilość pozyskiwanej na świecie energii geotermalnej powinna rosnąć co roku o 13 proc. Niestety, na razie przyrost wynosi zaledwie ułamek tego.

PERSPEKTYWY ROZWOJU ENERGII ODNAWIALNEJ W …

technologii, zasobów i wiedzy finansowej w zakresie energii ze źródeł odnawialnych. IRENA promuje szerokie wdrożenie i zrównoważone wykorzystanie wszystkich form energii ze źródeł …

Czyste technologie pozyskiwania energii z węgla oraz …

Dokonano przeglądu technologii perspektywicznych, ze szczególnym uwzględnieniem technologii HTAC, czyli spalania w wysokopodgrzanym powietrzu (spalania bezpłomieniowego). Stwier-dzono, iŜ ...

Przegląd nowoczesnych technologii do pozyskiwania energii …

Sektor energetyczny powinien się rozwijać i wprowadzać innowacje. To nie jest tylko problem energetyki. Rządy wszystkich krajów powinny otworzyć nowe możliwości wykorzystania …

Współczesne technologie pozyskiwania energii słonecznej i ich …

szczelność powłoki i pasywne zyski z energii słonecznej (poniżej 15 kWh/m2/rok). 2.2. Systemy słoneczne aktywne Od końca lat 70. XX w. datuje się szybki rozwój technologii aktywnego pozyskiwania energii słonecznej i przemysłowej produkcji kolektorów, a od lat 80. poszukiwanie możli-wości integracji z architekturą fotowoltaiki ...

Systemy dla Internetu Rzeczy (42). Pozyskiwanie energii z fal ...

Urządzenia do pozyskiwania energii są obecnie dostępne dla wielu różnych źródeł energii, w tym światła słonecznego, wiatru, ruchu, temperatury, a nawet do wychwytywania energii z ciepła ciała użytkownika. Możliwości są różne dla każdego podejścia, przy czym energia słoneczna jest nadal najbardziej popularną i wydajną formą pozyskiwania energii już w środowisku ...

10 najciekawszych odnawialnych źródeł energii

Naukowcy z MIT odkryli jednak, że można też wykorzystać je do pozyskiwania energii słonecznej. Mogą one zgromadzić 100 razy więcej energii niż zwykła bateria fotowoltaiczna. Mogą one zgromadzić 100 razy więcej energii niż zwykła bateria fotowoltaiczna.

Instytut Technologii Paliw i Energii | LinkedIn

Instytut Technologii Paliw i Energii | 301 obserwujących na LinkedIn. tworzymy i wdrażamy technologie... | Instytut Technologii Paliw i Energii działa na podstawie Ustawy o instytutach badawczych z dnia 30 kwietnia 2010 r. (Dz.U.10.96.618) Instytut został utworzony na mocy uchwały Rady Ministrów nr 192/55 w 1955 r. Organem nadzorującym Instytut jest Minister …

(PDF) Odnawialne źródła energii w Polsce

The purpose of the article is to present the current situation in the energy sector in Poland, with particular emphasis on the role of RES, and to assess the impact of these …