Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
OZE
W przypadku braku konkluzji BAT – można uwzględnić dokumenty referencyjne BAT, w zakresie, w jakim wykraczają one poza wymagania, o których mowa w art. 147 Prawa ochrony środowiska, oraz wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 30 października 2014 r. w sprawie wymagań w zakresie prowadzenia pomiarów wielkości emisji oraz pomiarów ilości …
Wymagania i zalecenia dotyczące bezpieczeństwa energetyki …
Wymagania i zalecenia dotyczące bezpieczeństwa energetyki jądrowej Świadomie o atomie Energetyka jądrowa Elektrownia w Polsce ... Budowa i eksploatacja elektrowni jądrowych zawsze była związana ze świadomością występowania ryzyka zarówno dla personelu obiektu, jak też dla okolicznej ludności. Jednakże od samego początku istnienia takich elektrowni przywiązywano …
PGE uruchomi przetarg na budowę magazynu energii Żarnowiec
Grupa PGE przygotowuje się do uruchomienia postępowania zakupowego na zaprojektowanie i budowę, w formule pod klucz, wielkoskalowego bateryjnego magazynu …
Wytyczne doboru środków prewencji w celu ograniczania ...
latach 2005-2010 moc zainstalowana elektrowni wiatrowych w Polsce zwiększyła się czternastokrotnie, a prognozy wskazują zwiększenie udziału elektrowni wiatrowych w produkcji energii elektrycznej w odnawialnych źródłach energii do 47% w 2020 r. Na świecie notuje się stały wzrost liczby wypadków w elektrowniach wiatrowych zwanych również turbogeneratorami …
DO PLANU ZAOPATRZENIA W CIEPŁO, ENERGIĘ …
ZE PAK S.A. - Zespół Elektrowni Pątnów - Adamów - Konin S.A. ... REKOMENDACJE DOTYCZĄCE OPRACOWANIA PROJEKTU PLANU ZAOPATRZENIA W CIEPŁO, ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ I PALIWA GAZOWE.....138 SPIS TABEL .....140 SPIS RYSUNKÓW .....143 SPIS WYKRESÓW .....144. AKTUALIZACJA PROJEKTU ZAŁOŻEŃ DO PLANU ZAOPATRZENIA …
Rozpoczyna się budowa największego magazynu energii …
Projekt budowy wielkoskalowego Bateryjnego Magazynu Energii Elektrycznej (BMEE) przy Elektrowni Szczytowo-Pompowej (ESP) Żarnowiec o mocy nie mniejszej niż 200 …
Instalacje Fotowoltaiczne – wymagania prawne i administracyjne
Ustawa o OZE, wprowadziła rozliczenia na zasadzie opustów i nie umożliwia sprzedaży energii z mikroinstalacji prosumenckich. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że aby jak najkorzystniej eksploatować mikroelektrownię należy jak najwięcej energii konsumować w czasie rzeczywistym. Wtedy korzystamy z wyprodukowanej energii 1:1. Jeśli skorzystamy z …
Najnowsze przepisy i normy dotyczące instalacji …
Nowe przepisy i normy dotyczące instalacji elektrycznych w Polsce wprowadzają wiele zmian, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników oraz zwiększenie efektywności energetycznej. W artykule …
Zamówienia publiczne 2021
Zamówienia publiczne od 1 stycznia 2021 roku będą odbywały się wg nowych zasad i przepisów. Warto wiedzieć kto musi stosować nowe przepisy, jakie są nowe tryby zamówień publicznych i najważniejsze reguły dotyczące przygotowania i złożenia oferty. Co to są zamówienia publiczne? Jakie przepisy regulują udzielanie zamówień publicznych?
Podstawowe wymagania prawne obowiązujące przy przyłączaniu …
Najnowszy Raport przygotowany przez Urząd Regulacji Energetyki, zawierający zbiorcze informacje dotyczące energii elektrycznej wytworzonej z odnawialnego źródła energii w mikroinstalacji (w tym przez prosumentów) i wprowadzonej do sieci dystrybucyjnej w 2020 r. [1], pokazuje ponad trzykrotny, w stosunku do 2019 r., wzrost wolumenu energii elektrycznej …
Kierownik produkcji w branży energetycznej – wymagania, …
Wymagania dotyczące wykształcenia to zazwyczaj ukończone studia techniczne, np. na kierunku energetyka, elektrotechnika lub automatyka i robotyka. Dodatkowo, kierownik produkcji powinien posiadać wiedzę z zakresu zarządzania produkcją oraz znajomość przepisów i norm dotyczących bezpieczeństwa pracy oraz ochrony środowiska.
ZASILANIE BUDYNKÓW W ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ W …
budowlanych, obowiązujące przepisy techniczno-prawne wzmiankowo taktują wymagania dotyczące zasilania w energię elektryczną oraz milcząco traktują wymagania dotyczące układów zasilania i wymaganego poziomu niezawodności dostaw energii elektrycznej. Wyjątkiem w tym zakresie jest Rozporządzenie Ministra Łączności z 21 kwietnia 1995 roku w sprawie zasilania …
PGE uruchomiła postępowanie przetargowe na budowę 26 …
PGE uruchomiła największy w Europie przetarg na realizację rozproszonych magazynów energii elektrycznej. W ramach projektu powstanie 26 magazynów energii o …
PGE ogłosiła przetarg na wykonanie ogromnego magazynu energii
Przetarg na zaprojektowanie i budowę bateryjnego magazynu energii w Żarnowcu prowadzony jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z ustawą Prawo …
Przewodnik projektanta instalacji elektrycznych. Część I
Kolejne ważne wymagania dotyczące projektowania obiektów budowlanych zawarte są w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. nr 75/2002, poz. 690 z późn. zm.).
W Żarnowcu powstanie największy bateryjny magazyn w Europie …
Już za kilka tygodni ma wystartować przetarg na zaprojektowanie i budowę wielkoskalowego bateryjnego magazynu energii! W pobliżu elektrowni w Żarnowcu, czyli …
Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej – krok po …
dokumenty opisujące magazyn energii elektrycznej, w tym parametry techniczne, charakterystykę ruchową i eksploatacyjną przyłączanego magazynu energii elektrycznej, w szczególności: wyciąg ze sprawozdania z badań jakości energii elektrycznej wymienianej z magazynem energii elektrycznej, charakterystykę sprawności cyklu ładowania …
Monizm elektryczny OZE w kontekście prawa i ekonomii
mogą tymczasowo ograniczyć produkcję określonych elektrowni wykorzystujących energię odnawialną (ale będą musieli zapłacić rekompensatę w ramach EEG). Rynek produkcji energii elektrycznej w Niemczech jest zliberalizowany. W Niemczech działa duża liczba producentów, od „wielkiej czwórki" (RWE, e.on, Vattenfall i EnBW) po małych graczy.W dziedzinie energii …
Wymagania prawne i normatywne dot. energetyki słonecznej
Przepisy prawne i wymagania normatywne dotyczące energetyki słonecznej . Podstawowym dokumentem prawnym w odniesieniu do elektrowni słonecznych jako obiektów energetycznych jest ustawa Prawo energetyczne [6].Przykładowo zgodnie ze stanowiskiem Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska przedsięwzięcie inwestycyjne polegające na budowie elektrowni …
Największy elektrochemiczny magazyn energii! PGE zdradza …
21.07.2022. PGE zbuduje w Żarnowcu elektrochemiczny magazyn energii o mocy przekraczającej 200 MW. Inwestycja już uzyskała pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie …
Montaż małej turbiny wiatrowej – wymagania administracyjne
Montaż małej elektrowni wiatrowej o mocy nieprzekraczającej 40 kW może wiązać się z koniecznością uzyskania dodatkowych pozwoleń. Zgodnie z przepisami prawa budowlanego, budowlą wymagającą pozwolenia na budowę są m . części budowlane urządzeń technicznych elektrowni wiatrowej: tj. maszt (jeśli jest na stałe związany z gruntem) oraz …
Spółka celowa Enea Elkogaz zajmie się rozwojem projektu …
Zgodnie ze Strategią Rozwoju, Grupa Enea kontynuuje przygotowania do realizacji projektu budowy bloków energetycznych CCGT na terenie Elektrowni Kozienice. Nowo powołana spółka celowa o nazwie Enea Elkogaz zajmie się odtworzeniem mocy wytwórczych bloków klasy 200 MW w oparciu o technologię spalania paliwa gazowego. ...
Przydomowa elektrownia wiatrowa – cennik i …
Dodatkowo, zastosowana technologia przetwarzania ruchu mechanicznego na energię elektryczną również ma wpływ na efektywność i wydajność przydomowej elektrowni wiatrowej. Nowoczesne turbiny wiatrowe …
Jak składać oferty przetargowe: kluczowe kroki i wskazówki
Oferty przetargowe są formalnymi dokumentami, w których firmy przedstawiają swoje propozycje cenowe i warunki dotyczące świadczenia usług lub dostawy towarów. Konkurencja w tym obszarze może być zacięta, dlatego też istotne jest, aby oferta była starannie przygotowana i zgodna z wymaganiami przetargu. Analiza wymagań przetargowych
PGE uruchomiła przetarg na budowę bateryjnego magazynu …
Przetarg na zaprojektowanie i budowę bateryjnego magazynu energii w Żarnowcu został ogłoszony 15 lipca 2024 r. Prowadzony jest w trybie przetargu …
Projekt ustawy dot. cen energii od 1 lipca przyjęty przez Radę ...
Rząd wprowadza program osłon przed drastycznymi podwyżkami cen energii w Polsce od lipca 2024. Celem ustawy o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym, którą 7 maja 2024 r. przyjęła Rada Ministrów, jest przedłużenie rozwiązań osłonowych dla odbiorców energii, którzy znajdują się …
PGE uruchamia największy w Europie przetarg na rozproszone …
W ramach projektu powstanie 26 magazynów energii o mocach od 2 MW do 10 MW, co da łącznie 107 MW mocy i 214 MWh pojemności. To ważny krok w kierunku …
Przetargi z branży energetycznej
4 · Największa baza przetargów publicznych. Codzienna wysyłka informacji o przetargach dotyczących energetyki. Zobacz zapytania dotyczące prac w elektrowniach i elektrociepłowniach.
Jest umowa projektowa o pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce
Dziś w Arkadach Kubickiego w Warszawie podpisano umowę projektową między Polskimi Elektrowniami Jądrowymi (PEJ) a amerykańskimi firmami Westinghouse i Bechtel ws. budowy pierwszej elektrowni jądrowej na Pomorzu. Dokument przybliża nas do realizacji tego projektu.Premier Mateusz Morawiecki Fot. X Umowa projektowa to kolejny …
Klucz do przyszłości Energiewende: wsparcie budowy nowych elektrowni
Po wielu tygodniach negocjacji liderzy koalicji SPD–Zieloni–FDP zdołali dojść do kierunkowego porozumienia w sprawie strategii dotyczącej budowy nowych elektrowni, które mają stanowić uzupełnienie odnawialnych źródeł energii (OZE) i umożliwić odejście od węgla. Pierwszym krokiem w tę stronę ma być wsparcie finansowe inwestycji w zdolne do przejścia na …
Standard energetyczny WT 2021. Jakie ma wymagania?
Obowiązujące od początku 2021 r. zmiany w warunkach technicznych określają szczegółowe wymagania w tym zakresie. Nowe warunki techniczne określa się powszechnie mianem WT 2021. Zgodnie z nowymi przepisami, wszystkie nowo budowane domy na terenie UE zobowiązane są spełniać zaostrzone wymagania dotyczące niskiego zużycia energii ...
Atom będzie kontynuowany. Znamy szczegóły prac na 2024 r.
Realizacja projektu pierwszej elektrowni jądrowej na Pomorzu będzie trwała także w 2024 r. wbrew obawom, że nowy rząd wstrzyma prace przygotowawcze do jej fakty . Firmy Serwisy. Forum. Firmy e-Wydanie e-Wydanie. Zaloguj. Reklama Firmy Energetyka Atom będzie kontynuowany. Znamy szczegóły prac na 2024 r. Realizacja projektu pierwszej elektrowni …
Szczegółowy zakres i forma projektu budowlanego.
[Elementy projektu budowlanego dotyczące tego samego zamierzenia budowlanego; forma sporządzenia projektu technicznego] 1. Elementy projektu budowlanego, o których mowa w § 5 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, dotyczące tego samego zamierzenia budowlanego sporządza się w takiej samej postaci. 2. Projekt techniczny może być sporządzony w innej postaci niż pozostałe elementy …
PGE zbuduje największy magazyn energii w Europie
Unikalny na skalę europejską projekt magazynu energii PGE w Żarnowcu o mocy powyżej 200 MW uzyskał pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie …
Budowa magazynów energii. Ruszył przetarg – powstanie 26 …
PGE uruchomiła największy w Europie przetarg na realizację rozproszonych magazynów energii elektrycznej. W ramach projektu powstanie 26 magazynów energii o …
Wymagania dotyczące sposobu obliczania, pomiarów i rejestracji …
wymagania dotyczące sposobu obliczania, pomiarów i rejestracji ilości energii elektrycznej, ciepła i chłodu wytwarzanych w instalacjach odnawialnego źródła energii wykorzystujących w procesie wytwarzania energii nośniki energii, o których mowa w art. 2 pkt 22 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii, zwanej dalej "ustawą", oraz …
Zasilanie budynków w energię elektryczną w …
Przy projektowaniu układów zasilania budynków pojawia się szereg wątpliwości wynikających z oczekiwanego poziomu niezawodności dostaw energii eklektycznej. Brak wytycznych w tym zakresie często prowadzi do …
Magazyny energii w krajowym systemie elektroenergetycznym
Wymagania dotyczące uziemiania w sieciach elektroenergetycznych niskiego napięcia zostały określone w normie N SEP-E 001 Sieci elektroenergetyczne niskiego napięcia. Ochrona przeciwporażeniowa [6]. Zgodnie z ww. normą w obrębie koła o średnicy 200 m, zakreślonego dowolnie dookoła miejsca instalacji każdej stacji transformatorowej SN/nn lub …
Wymagania dotyczące rozruchu i eksploatacji obiektów jądrowych.
W jednostce organizacyjnej posiadającej zezwolenie na rozruch lub eksploatację obiektu jądrowego gromadzenie, segregowanie, przetwarzanie, przemieszczanie i przechowywanie na terenie obiektu oraz przygotowanie do transportu poza teren obiektu jądrowego odpadów promieniotwórczych i wypalonego paliwa jądrowego w toku rozruchu lub …