Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

Udostępniamy Państwu projekt Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r., która określi cele i działania na rzecz budowy niskoemisyjnej gospodarki wodorowej, …

Konferencja „Transformacja Energetyczna i Magazynowanie Energii…

Tylko dwa tygodnie dzielą nas od konferencji „Transformacja Energetyczna i Magazynowanie Energii" organizowanej przez nasz portal. Podczas wydarzenia będziemy dyskutować o transformacji energetycznej oraz zaprezentujemy innowacje rozwiązania w sektorach OZE, elektromobilności i magazynowania energii.

Magazynowanie energii

Magazynowanie energii umożliwia zapobieganie przerwom w dostawach energii elektrycznej oraz cieplnej, spowodowanym m . kończącymi się zasobami paliw kopalnych oraz niestabilną produkcją energii przez źródła odnawialne (wpływ warunków atmosferycznych). Technologie te poprawiają efektywność gospodarki energetycznej zarówno dla gospodarstw domowych, …

Konferencja „Transformacja Energetyczna i …

W wydarzeniu pt. „Transformacja Energetyczna i Magazynowanie Energii" wzięło udział ponad 600 osób. Byli to liderzy sektora energetycznego i przemysłu oraz przedstawiciele instytucji publicznych i naukowych. Celem …

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) szacuje, że ograniczenie globalnego ocieplenia do poniżej 2°C będzie wymagało zwiększenia globalnie zainstalowanej zdolności magazynowania do 450 GW w 2050 r. Ten ponad dwukrotny wzrost w stosunku do obecnych możliwości akumulacyjnych jest konieczny, ponieważ, jak podkreśla Komisja Europejska, magazynowanie …

Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić ...

Magazynowanie energii słonecznej to działanie wychodzące naprzeciw niezależności zarówno finansowej, jak i energetycznej. Firmy mające duże zapotrzebowanie energetyczne, mogą korzystać z wyprodukowanej energii, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów. Stan sieci elektrycznej w kraju pozostawia wiele do życzenia. Wiąże się to …

Magazyny energii

Rosnący udział źródeł odnawialnych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym sprawia, że rośnie znaczenie magazynowania energii. Wynika to z potrzeby stałego podnoszenia jakości …

Magazyn wodoru – klucz do przyszłości energetyki

Magazyny wodorowe to klucz do przyszłości energetyki. Umożliwiają przechowywanie, transport i wykorzystanie energii wodorowej. Dzięki nim tworzymy zrównoważone systemy energetyczne, …

Budowa magazynu energii PGE o mocy 200 MW zależy od …

Polska Grupa Energetyczna (PGE) chce zbudować magazyn energii o mocy 200 MW, jednak realizacja projektu uzależniona jest od decyzji o przyznaniu dofinansowania – …

MKiŚ: Magazynowanie energii w elektrowniach szczytowo-pompowych …

W Polsce powstaną nowe elektrownie szczytowo-pompowe, a już istniejące zostaną gruntownie zmodernizowane, co znacznie poprawi bilans energetyczny kraju. Wspólne działania na rzecz rozwoju w pełni ekologicznych magazynów energii podejmą Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz …

Akademia Transformacji Energetycznej – platforma edukacyjno …

AKADEMIA TRANSFORMACJI ENERGETYCZNEJ ORGANIZATORZY PARTNERZY PATRONI URUCHOMILIŚMY STUDIA PODYPLOMOWE TRANSFORMACJA ENERGETYCZNA. KLIKNIJ PO WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW AKADEMIA TRANSFORMACJI ENERGETYCZNEJ KONFERENCJA #3 + WARSZTATY ZABRZE 23-25 PAŹDZIERNIKA …

Jak magazynowanie energii pomaga w przejściu od energetyki

Transformacja energetyczna jest kluczowa dla ochrony klimatu i bezpieczeństwa energetycznego. Węgiel, mimo swojej roli w historii rozwoju, jest głównym źródłem zanieczyszczeń i emisji CO2. Odnawialne źródła energii oferują nieograniczony i ekologiczny sposób produkcji energii. Magazynowanie energii jest niezbędne do efektywnego …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku …

Magazynowanie energii w miejscach, w których funkcjonują stacje ładowania samochodów elektrycznych ... Polityka energetyczna Unii Europejskiej motywowana w ostatnich miesiącach konsekwencjami napaści …

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do 2040 r.

Projekt „Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r." określa cele i działania dotyczące rozwoju krajowych kompetencji i technologii na rzecz budowy niskoemisyjnej gospodarki wodorowej. Odnoszą się one do trzech sektorów wykorzystania wodoru – energetyki, transportu i przemysłu, a także do jego produkcji, dystrybucji oraz koniecznych zmian …

Już w 2026 roku PGE uruchomi największy w Europie magazyn …

Do końca września 2026 roku Polska Grupa Energetyczna (PGE) planuje uruchomić największy w Polsce i jeden z największych w Europie bateryjny magazyn energii. …

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do roku 2040 r. (PSW) jest dokumentem strategicznym, który określa główne cele rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce i kierunki działań niezbędnych do ich osiągnięcia. Dokument wpisuje się w globalne, europejskie i krajowe działania mające na celu budowę gospodarki niskoemisyjnej.

Magazynowanie energii – czy ostatecznie wygra wodór?

Magazynowanie energii – czy ostatecznie wygra wodór? Szczegóły Opublikowano: 20 grudzień 2020 W poprzednim artykule na temat trendów technicznych w magazynowaniu energii rozpatrywaliśmy najprostszy przypadek – możliwość zmagazynowania energii pozyskanej z OZE w akumulatorze wodnym („PI" 6/2020). Zadaniem było …

PGE zbuduje największy magazyn energii w Europie

Grupa PGE pracuje nad budową największego magazynu energii w Europie. Projekt otrzymał, jako pierwszy w Polsce, promesę koncesji na magazynowanie energii. Celem …

„Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z ...

„Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do roku 2040" opublikowana w Monitorze Polskim. 09.12.2021. 7 grudnia 2021 r. w Monitorze Polskim opublikowana została pełna wersja „Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do roku 2040" (PSW).

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030

Cel 1 - wdrożenie technologii wodorowych w energetyce i ciepłownictwie; Cel 2 - wykorzystanie wodoru jako paliwa alternatywnego w transporcie; Cel 3 - wsparcie dekarbonizacji przemysłu; …

VIII posiedzenie Rady Koordynacyjnej ds. Gospodarki …

Grupa robocza n 1 - Wytwarzanie wodoru; Grupa robocza n 2 - Przesył, dystrybucja i magazynowanie wodoru; Grupa robocza n 3 - Wykorzystanie wodoru; Grupa robocza n 4 - Stabilne otoczenie regulacyjne; …

Konferencja

Konferencja „Transformacja Energetyczna i Magazynowanie Energii" proponuje najgorętsze aktualnie tematy, wymagające już teraz świeżego podejścia. W jednym miejscu przez dwa dni zaprezentujemy innowacje i przełomowe rozwiązania w OZE, elektromobilności i magazynowaniu energii. Skupimy się na tak niezbędnym obecnie uelastycznieniu sieci, zapewnieniu nam …

„Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z ...

Wodór będzie stanowił jedno z kluczowych paliw transformacji energetycznej zachodzącej w Unii Europejskiej. Może on mieć szerokie zastosowanie w energetyce, …

MKiŚ szuka funduszy. Chodzi o polską technologię magazynowania energii ...

Pod koniec maja 2023 r.pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska firmy: Grupa Azoty, Orlen, KGHM Polska Miedź, PGE Polska Grupa Energetyczna oraz przedstawiciele środowisk naukowych ...

Magazynowanie wodoru w kawernach solnych dużą szansą dla …

Kawerny położone w Utah, mają pojemność 150 GWh każda i umożliwiają magazynowanie nadwyżek energii odnawialnej wytwarzanej wiosną i wykorzystanie jej latem, kiedy zapotrzebowanie jest większe. ACES Delta ma za zadanie prawie podwoić światową moc elektrolizy, z potencjałem produkcji 100 ton metrycznych zielonego wodoru dziennie, …

Polska Strategia Wodorowa do 2030 roku z …

Wprowadzenie Opublikowana 7 grudnia 2021 roku "Polska Strategia Wodorowa do 2030 roku z perspektywą do 2040 roku" stanowi kluczowy dokument w kontekście transformacji energetycznej Polski. Strategia, która została …

Budowa magazynu energii PGE o mocy 200 MW zależy od …

Polska Grupa Energetyczna (PGE) chce zbudować magazyn energii o mocy 200 MW, jednak realizacja projektu uzależniona jest od decyzji o przyznaniu dofinansowania – zapowiedział Wojciech Dąbrowski, prezes PGE. Grupa PGE pracuje też nad propozycjami legislacyjnymi, które pomogłyby zwiększyć opłacalność inwestycji w magazyny.

Magazyn energii

Magazyn energii to zespół urządzeń umożliwiających przechowanie energii elektrycznej lub cieplnej, magazynowanie energii jest możliwe w różnych postaciach i w oparciu o szereg technologii, takich jak bateryjny magazyn energii (akumulator), elektrownia szczytowo-pompowa, czy CAES (magazyn energii na sprężone powietrze).

Firma KRAJOWA GRUPA ENERGETYCZNA SPÓŁKA Z …

Sprawdź NIP, REGON i KRS firmy KRAJOWA GRUPA ENERGETYCZNA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Przeczytaj opinie jej klientów. Dowiedz się jakie są powiązania pomiędzy firmami. Dane z rejestru KRS.

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

1.1. Strategiczne znaczenie gospodarki wodorowej 2 1.2. Wizja – stworzenie polskiej gałęzi gospodarki wodorowej 3 1.3. Globalne i europejskie działania na rzecz energii i klimatu 3 1.4. Wodór a krajowe polityki i działania 4 2. Wodór dziś 5 2.1. Łańcuch wartości gospodarki wodorowej 6 2.2. Produkcja i rodzaje wodoru 6 3. Cele ...

GRUPA ENERGETYCZNA

Dodatkowym atutem jest dostęp do energii w pełni ekologicznej i bezemisyjnej. Nasza Grupa Energetyczna składa się z wykwalifikowanych specjalistów i partnerów technologicznych z szerokiego spektrum branż, specjalizujących się w tzw. energetyce alternatywnej. Są oni zaangażowani w realizację projektu w zależności od aktualnych ...

Gospodarka wodorowa

Gospodarka wodorowa to łańcuch wartości związany z wytwarzaniem, przesyłem, magazynowaniem i zastosowaniem wodoru we wszystkich obszarach aktywności człowieka, w …