Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Rozpoczyna się budowa największego magazynu energii …

Projekt budowy wielkoskalowego Bateryjnego Magazynu Energii Elektrycznej (BMEE) przy Elektrowni Szczytowo-Pompowej (ESP) Żarnowiec o mocy nie mniejszej niż 200 …

Jak Działa Elektrownia Geotermalna?

Czytelniku! Prosimy pamiętać, że wszystkie informacje i informacje zawarte na naszej witrynie nie zastępują samodzielnej konsultacji ze fachowcem/profesjonalistą. Używanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce zawsze powinno być konsultowane z profesjonalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawcy naszej strony internetowej nie ponoszą …

Magazynowanie energii – jak i po co to robić?

Energię elektryczną można magazynować na przykład przy użyciu kondensatorów (czyli elementów składających się z dwóch przeciwnie naładowanych okładek, …

Porównanie technologii magazynowania energii

W tym artykule dokonamy szczegółowego porównania trzech popularnych technologii magazynowania energii: baterii, akumulatorów cieplnych i CAES (Compressed Air …

Projekt magazynowania energii – Sozosfera

Magazyn energii ma zapewnić elastyczność i niezawodność sieci, wspierając integrację wytwarzania energii odnawialnej w polskim miksie energetycznym. Zakup projektu stanowi …

Największe elektrownie w Polsce. Kto produkuje najwięcej energii?

Elektrownia węglowa położona we wsi Zawada koło Połańca. Połaniec uruchomiono w 1979 roku. Elektrownia wytwarza 9 TWh energii rocznie, natomiast z biegiem lat moc elektrowni wzrosła z pierwotnych 1607 MW do obecnych 1899 MW, co stanowiło w 2018 roku mniej niż 5% dostępnej mocy w Polsce.

Kopia

1 · Magazyny energii – serce nowoczesnych systemów fotowoltaicznych Współpraca instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii pozwala na pełniejsze wykorzystanie energii na …

Jakie są i jak pozyskać ekologiczne źródła energii?

Są to urządzenia zdolne do bezpośredniej zamiany energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Tworzone są z nich fotowoltaiki, które wykorzystywane są ze względu na swoją praktyczność oraz ekologiczność – do wytworzenia energii elektrycznej wykorzystuje tylko promieniowanie słoneczne.

Przydomowa elektrownia wiatrowa – jak działa i czy się opłaca?

Przydomowa elektrownia wiatrowa jest urządzeniem, które zamienia energię kinetyczną wiatru na energię elektryczną. Proces ten rozpoczyna się od obracania się łopat turbiny wiatrowej pod wpływem ruchu powietrza. Obracające się łopaty napędzają rotor, który z kolei przekazuje energię mechaniczną do generatora.

Energetyka geotermalna: Jak działa elektrownia geotermalna?

Powstała para napędza turbinę, która jest połączona z generatorem, a ten z kolei wytwarza energię elektryczną. Drugi rodzaj elektrowni geotermalnej, czyli elektrownia hydrotermalna, wykorzystuje gorące źródła geotermalne, które występują naturalnie na powierzchni ziemi. Są to miejsca, gdzie gorąca woda i para wypływają na ...

Elektrownie atomowe – czy są ekologiczne? I czy są …

I czy zalety elektrowni atomowych rzeczywiście są liczniejsze niż wady? Czy elektrownie jądrowe są bezpieczne . Awaria elektrowni atomowej w Czarnobylu na terenie dzisiejszej Ukrainy (wtedy ZSRR) była bezpośrednią …

Jaki jest podział źródeł energii? Poznaj ich definicje!

Wytwarza jednak odpady radioaktywne szkodliwe dla ludzi oraz środowiska, dodatkowo awarie elektrowni często są tragiczne w skutkach. Energetyka słoneczna (H3) Pewnie nie raz udało Ci się usłyszeć, czym jest wykorzystywanie energii z promieniowania słońca.

Czym są magazyny energii i jak działają?

Czym są magazyny energii i jakie korzyści nam przynoszą? Magazyny energii to nasze osobiste, niezawodne źródła energii, które mogą znacząco ułatwić życie. Oferują one niezależność energetyczną, co oznacza, że możemy polegać na własnych zasobach energii, nawet gdy sieć energetyczna zawodzi. To jak posiadanie własnej, niezawodnej elektrowni, …

Jak dzikie zwierzęta wykorzystują energię elektryczną

Rekiny są elektroreceptywne, szukają zdobyczy za pomocą organów zwanych Ampullae Lorenziniego, które są skoncentrowane wokół ich głów. „Mogą wyczuć ruchy mięśni, które wytwarzają pola elektryczne, …

Jak dobrać wielkość magazynu energii?

Rynek magazynów energii do domu. W Polsce rośnie popularność domowych magazynów energii. Bardzo przyczynił się do tego program Mój Prąd, w ramach którego, w edycji Mój Prąd 5.0 złożono 10 054 wnioski o dotacje do magazynów energii (o dotacje do instalacji fotowoltaicznych wnioskowano 89 177 razy).

ENERGIA WODNA

Elektrownie wodne - hydroelektrownie, ze względu na sposób doprowadzenia wody do turbin dzielimy na: Elektrownie przepływowe Rys.a) - jak sama nazwa wskazuje, nastawione są na wykorzystanie energii przepływu wody. W elektrowniach tego typu nie ma zbiornika gromadzącego wodę, więc ilość wyprodukowanej energii zależy od ilości wody …

Jakie rodzaje elektrowni są wykorzystywane do wytwarzania …

Jakie rodzaje elektrowni są wykorzystywane do wytwarzania energii? 1 sierpnia, ... elektrownie słoneczne przekształcają energię słoneczną w energię cieplną lub elektryczną przy użyciu jednego z najczystszych i najobfitszych odnawialnych źródeł energii. na ogół nie wymagają wysokiej konserwacji i trwają około 20 do 25 lat., według Międzynarodowej Agencji Energii …

Elektrownia wodna i energia wodna

Elektrownie wodne mają kilka zalet: wytwarzają energię elektryczną bez zanieczyszczania atmosfery, nie dochodzi do produkcji gazów cieplarnianych ani emisji CO², a elektrownie nie mają prawie żadnego wpływu wizualnego na swoje naturalne otoczenie. Energia wodna nie wymaga spalania żadnych paliw kopalnych ani uwalniania do atmosfery żadnych …

Nowoczesne i innowacyjne sposoby magazynowania i przesyłu …

Celem projektu jest opracowanie i testowanie strategii oraz metod wykorzystania magazynów energii w sieciach elektroenergetycznych dla poprawy jakości i efektywności …

Elektrownia wiatrowa – jak działa i ile energii może wytworzyć?

Jak produkuje się energię z wiatru? Ile prądu wytwarza elektrownia wiatrowa? Jakie są wady i zalety elektrowni wiatrowej? Czym charakteryzują się elektrownie wiatrowe w Polsce? Energetyka wiatrowa na świecie jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów OZE. Czemu zawdzięcza swój sukces? W jaki sposób wytwarzana jest energia z wiatraków? Nowoczesne …

Projekt ustawy dot. cen energii od 1 lipca przyjęty przez Radę ...

Rząd wprowadza program osłon przed drastycznymi podwyżkami cen energii w Polsce od lipca 2024. Celem ustawy o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym, którą 7 maja 2024 r. przyjęła Rada Ministrów, jest przedłużenie rozwiązań osłonowych dla odbiorców energii, którzy znajdują się …

Jakie są rodzaje taryf energii elektrycznej w Polsce?

Dosyć popularną taryfą taryfą z grupy "C" są również taryfy trójstrefowe, takiej jak C13 czy C23. Są to taryfy o rozliczeniu trójstrefowym, co oznacza, że są trzy różne stawki cenowe za energię elektryczną w ciągu doby: cena w szczycie przedpołudniowym, cena w szczycie popołudniowym i cena w pozostałych godzinach doby.

Magazyny energii a ochrona środowiska – Zalety ekologiczne

Magazyny energii odgrywają kluczową rolę w ochronie środowiska, oferując liczne korzyści ekologiczne. Stabilizacja sieci energetycznej, redukcja emisji CO2, …

Rodzaje elektrowni i ich szczegółowe działanie

Para ta napędza turbinę wytwarzającą energię elektryczną. Choć są wydajne w wytwarzaniu energii, to ich największą wadą jest emisja gazów zanieczyszczających środowisko. biomasa: Wykorzystują odpady organiczne, takie jak pozostałości leśne, rolnicze, a nawet odpady miejskie, do produkcji energii. Instalacje tego typu uważane są za bardziej zrównoważone niż …

Odnawialne źródła energii. Czym są i co należy o nich wiedzieć?

W naszym kraju od wielu lat obserwujemy regularny wzrost znaczenia odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym., Zgodnie z prawem Unii Europejskiej, Polska zobowiązana była do wygenerowania 15% energii z OZE w 2020 roku i cel ten osiągnęła z nawiązką . W określeniu, czy dane źródło możemy kwalifikować jako odnawialne, należy brać …

Jak magazynowanie energii pomaga w przejściu od energetyki

Co sprawia, że odnawialne źródła energii są przyszłością energetyki? W jaki sposób magazynowanie energii wpływa na stabilność sieci energetycznej? Jakie technologie …

Jaki był 2020 rok dla energii odnawialnej na świecie?

Odpowiadają za niego tysiące mini-elektrowni słonecznych montowanych na dachach polskich domów. Na koniec października 2020 wynosiła ona 3,43 GW, podczas gdy w 2018 r. wynosiła dziesięciokrotnie mniej - 344 MW. "Odnawialne źródła energii są odporne na kryzys Covid, ale nie na niepewność polityczną" - powiedział dr Birol. "Rządy ...

Transformatory. Czym są i jakie mają zastosowanie?

Skoro już wiesz, czym są transformatory, pora na dawkę wiedzy o tym, jak są zbudowane oraz jak działają. Tradycyjny transformator jest zbudowany z dwóch uzwojeń. Są one umieszczone blisko siebie, gdyż podstawą działania transformatora jest pole magnetyczne. Musi ono obejmować oba uzwojenia, aby możliwa była zmiana napięcia.

ENERGIA JĄDROWA I ZAGROŻENIA. Czy elektrownie jądrowe są …

Dużo łatwiej jest obiecać wyborcom budowę elektrowni jądrowej (nie wspominając przy tym, że jedna elektrownia zaspokoi jedynie 5 proc. naszego zapotrzebowania na energię elektryczną), niż mówić o dywersyfikacji źródeł energii, systemach rozproszonych, elastycznej sieci przesyłowej czy oszczędzaniu energii, które mogłyby realnie rozwiązać problemy polskiej energetyki w ...

Jakie ekologiczne i energooszczędne ...

Takie energooszczędne domy nie tylko są tańsze w utrzymaniu, ale też łatwiej pozyskać na nie finansowanie. Banki udzielają na takie projekty preferencyjnych kredytów hipotecznych o obniżonej marży. Fot. hunter76 – stock.adobe >>> Fotowoltaika w firmie – projektowanie i aspekty techniczne >>> Dachy zielone balastowe

Przydomowa elektrownia wiatrowa – cena, jak działa?

Wiemy już jak działają i jakie są rodzaje przydomowych elektrowni wiatrowych, czas zatem na najważniejszą kwestię dotyczącą, tego jaki jest koszt jej zakupu i budowy. Jak już zdążyliśmy się dowiedzieć, zależy on przede wszystkim od mocy urządzenia. Za przykład posłużyć nam może elektrownia wiatrowa o mocy 5 kW (w ciągu roku wytwarzająca od 4.000 …

Jak systemy magazynowania energii pomogą nam żyć w przyszłości

Przedsiębiorstwa energetyczne wykorzystują magazynowanie energii przed licznikiem, aby zmniejszyć przeciążenie nie tylko swoich elektrowni, ale także starzejącej się infrastruktury …

Rozwój elektrowni na biomasę w Polsce

Jakie są główne zalety elektrowni na biomasę? Elektrownie na biomasę stanowią jedno z obiecujących rozwiązań w dziedzinie produkcji energii odnawialnej. Biomasa to zróżnicowana grupa organicznych materiałów, takich jak resztki roślinne, drewno, odpady rolnicze, ścieki organiczne i inne substancje pochodzenia biologicznego. Główne zalety …

Elektrownie jądrowe w strefie wojny. Jakie mogą być skutki?

Elektrownie jądrowe w Ukrainie zaspokajają ponad 50 proc. całego zapotrzebowania na energię elektryczną. Na terenie kraju znajduje się pięć elektrowni jądrowych, z czego aż dwie są objęte strefą wojny. Wiąże się to z ryzykiem wystąpienia ataku, a tym samym katastrofy humanitarnej i ekologicznej. Miasto Prypeć. W tle nieczynna elektrownia jądrowa w …

Czy elektrownie wiatrowe są opłacalnym źródłem energii?

Czy elektrownie wiatrowe w Polsce są opłacalnym rozwiązaniem? Czy inwestowanie w elektrownie wiatrowe to opłacalne rozwiązanie? Zdecydowanie każda metoda uzyskiwania prądu, która uniezależnia nas od węgla, jest w pewien sposób opłacalna oraz korzystna.Optymistycznie nastrajają także ostatnie badania, które pokazują, że największym, …

Lista elektrowni w Polsce

W Polsce głównymi producentami energii elektrycznej są elektrownie zawodowe (systemowe) konwencjonalne. Elektrownie tworzą system wytwórczy w krajowym systemie elektroenergetycznym.W 2012 roku elektrownie zawodowe - produkujące energię w celu dystrybucji i sprzedaży w krajowym systemie energetycznym - wytworzyły 82% energii.

Jakie są warunki zabudowy elektrowni fotowoltaicznej?

Choć przeważnie w każdej gminie są one do siebie bardzo podobne, to jednak każdy urząd dysponuje własnym wzorem. Jeżeli mamy już taki wniosek i wypełnimy go zgodnie z wytycznymi, należy dołączyć do niego tak zwaną mapę sytuacyjno-wysokościową. Może być wersja w skali 1:500 lub 1:1000. Ważne, aby mapa była czytelna i aby urzędnik mógł …

Rodzaje magazynów energii – jakie wyróżniamy?

Rodzaje magazynów energii elektrycznej - jakie technologie? Polityka energetyczna Unii Europejskiej oraz działania zaplanowane w ramach transformacji energetycznej polskiej gospodarki skupiają się na rozwiązaniach …