Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Wpływ COVID–19 na sektor elektroenergetyczny – czego powinniśmy się ...

Z drugiej strony, pomimo złej sytuacji finansowej, dostarczenie energii elektrycznej do wybranych klientów, np. szpitali, będzie wymagane regulacjami ; Efektywne zarządzanie kapitałem obrotowym może okazać się kluczowe; Partnerzy biznesowi, szczególnie ci zagrożeni COVID–19, mogą powoływać się na siłę wyższą lub inne kwestie prawne i dążyć do renegocjacji umów ...

Rośnie rynek magazynów energii. To szansa dla polskich firm

Według ubiegłorocznego raportu AGH i Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii („Wpływ rozbudowy infrastruktury magazynów energii na rozwój gospodarczy w Polsce – prognoza do 2040 roku") rozwój tego rynku może przynieść wymierne korzyści całej gospodarce, w optymalnym scenariuszu przyczyniając się m . do stworzenia …

2020

Przy czym, wśród trzech dominujących podmiotów w rynku wytwarzania energii elektrycznej, w 2020 r. zmniejszyło się znaczenie wytwórców funkcjonujących w grupie kapitałowej ENEA S.A. Taki stan rzeczy wynika ze spadku produkcji energii elektrycznej u wytwórców funkcjonujących w tej grupie o blisko 14%.

Kredyty. NBP spodziewa się zaostrzenia polityki ...

W ostatnim kwartale banki planują dalsze zaostrzanie kryteriów udzielania kredytów mieszkaniowych. Spodziewają się zarazem utrzymania sporego zainteresowania hipotekami – przekazał ...

Rosnący popyt na energię [MEGATRENDY 2050] Analiza PTSP.pl

Czy wzrost gospodarczy w przyszłości, tak jak do tej pory (gdy oparty jest głównie na produkcji), musi wiązać się ze wzrostem popytu na energię? Niektóre badania …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku …

Konieczne jest oczywiście konsekwentne wsparcie ze strony państwa, pojawianie się konkurencyjnych cenowo propozycji od polskich producentów, a także efektywne kampanie informacyjne obalające mity na …

Utrzymuje się duże ryzyko skokowego wzrostu cen energii

Prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnego głębokiego kryzysu energetycznego znacząco się obniżyło. Mimo to rynek energii pozostaje wysoce wrażliwy na zaburzenia, a zatem ryzyko skokowego wzrostu cen energii w Polsce i Europie wciąż jest duże. Wobec zerwania łańcuchów dostaw surowców energetycznych – zwłaszcza z Rosji – i ...

Nowy kształt wspólnego rynku energii przyszłość europejskiej energ

Nowy kształt wspólnego rynku energii – przyszłość europejskiej energetyki • Projekt nowego kształtu unijnego rynku energii (Electicity Market Design) ukazał się zgodnie z zapowiedziami w połowie marca br. • Prace nad dokumentem poprzedziły publiczne konsultacje, przeprowadzone na …

Raport polskiej gospodarki za 2023 rok: firmy odczuwają słabszą ...

Wraz ze słabnącą inflacją i malejącym popytem ilościowym, wyhamowaniu uległ wzrost przychodów firm, co było jednak rekompensowane przez mniejszą presję ze strony kosztów materiałowych. Z kwartału na kwartał stopniowo normowała się również sytuacja w zakresie kosztów energii, choć te były znacznym obciążeniem dla rentowności kilku najbardziej …

Energia odnawialna i konkurencyjność polskich przedsiębiorstw

Kwestia korzystania z energii odnawialnej staje się także coraz ważniejsza dla polskich małych i średnich przedsiębiorstw (SME), na co wskazują badania i analiza przeprowadzone pod ...

Greedflacja. Na ile chciwe firmy napędziły wzrost cen?

W sektorze "transport i gospodarka magazynowa" najmocniej zyskały przedsiębiorstwa związane z magazynowaniem towarów, co można wiązać z celowym …

Aktualna sytuacja przedsiębiorstw w dobie przemian gospodarczych

W efekcie, szybko okazało się, że podaż nie nadąża za popytem, co zaowocowało nie tylko wzrostem cen nieruchomości, ale także zdecydowanymi krokami ze strony deweloperów i inwestorów i uruchomienie nowych projektów inwestycyjnych. Niestety perspektywy na rok 2024 w branży nieruchomości nie są zbyt optymistyczne. Niemniej jednak ...

Przyszłość polskiej branży mleczarskiej – wyzwania i wizja 2030

przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem mleka. Do zgromadzenia danych wykorzystano ankietę, którą skierowano do producentów mleka oraz kwestionariusz wywiadu – adresowany do przetwórców. Informacje od producentów mleka były pozyskiwane on-line, poprzez kontakt e-mail oraz media społecznościowe, jak również gromadzone bezpośrednio w formie papierowej. …

Kwartalnik Branżowy 3q21 (215)

W kolejnych kwartałach na wyniki finansowe pozytywnie będzie oddziaływać kontynuacja wysokiego popytu ze strony budownictwa, jednocześnie rosnące koszty energii i wysokie ceny …

Metody prognozowania popytu i zarządzanie gospodarką …

zaawansowanych narzędzi do prognozowania popytu przez polskie sklepy internetowe. Wskazują również utrzymujący się trend dotyczący rosnącego odsetka towarów posiadanych w …

Spółki OZE i związane z energią odnawialną z GPW i …

Ze względu na fakt, iż sektor zielonej energii jest dość młodą branżą na GPW i rynku NewConnect, postanowiliśmy stworzyć kompendium wiedzy na temat przedsiębiorstw z tego segmentu rynku. W kompendium …

Art. 4ba.

1. Przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się magazynowaniem, przeładunkiem, przesyłaniem lub dystrybucją paliw ciekłych prowadzi wykaz przedsiębiorstw energetycznych zajmujących się wytwarzaniem, obrotem, w tym obrotem z zagranicą paliwami ciekłymi, podmiotów przywożących i odbiorców końcowych paliw ciekłych, którym świadczyli w …

Rynek mocy – jak wygląda sytuacja magazynów energii?

W międzyczasie w branży wybuchły dyskusje, w związku z proponowanymi zmianami w ramach rynku mocy, na temat których przedstawiciele firm zajmujących się magazynowaniem energii nie zareagowali z entuzjazmem. Specjaliści proponują szereg modyfikacji, które mogłyby przyczynić się do wzrostu znaczenia magazynów energii.

3.1 Gazownictwo i rynek gazu obecnie

„Polskie gazownictwo zajmuje się wydobyciem (produkcją) i importem gazu ziemnego oraz transportem, magazynowaniem i dostawą gazu do odbiorców przemysłowych, gospodarki komunalnej i gospodarstw domowych" 1).Podmiotami rynku gazu są stosunkowo nieliczne przedsiębiorstwa wydobywcze (lub importowe), przesyłowe, dystrybucyjne i handlowe, wśród …

Na takich zasadach mają funkcjonować w Polsce magazyny energii

Pojawić się w niej ma informacja o magazynowaniu, zgodnie z następującym brzmieniem: „odbiorca dokonujący zakupu paliw lub energii na własny użytek; do własnego użytku nie zalicza się energii elektrycznej zakupionej w celu jej magazynowania lub zużycia na potrzeby wytwarzania, przesyłania, dystrybucji lub magazynowania energii elektrycznej oraz paliw".

(PDF) Przystąpienie Polski do strefy euro a międzynarodowa ...

Celem artykułu jest analiza kosztów i korzyści przystąpienia do strefy euro z punktu widzenia przedsiębiorstw. Ważne zatem jest, aby proces wymiany waluty nie przyczynił się do pogorszenia ...

Ceny energii w 2024 r. pod wpływem generacji OZE w …

W ostatnich latach borykamy się z dynamiczną zmiennością cen na rynku energii. Z roku na rok obserwujemy niemalże tendencję skokową, co niepokoi zarówno odbiorców indywidualnych, jak i biznesowych. Wzrost …

PROBLEMY ZAOPATRZENIA W SYSTEMACH LOGISTYCZNYCH PRZEDSIĘBIORSTW

wielu polskich przedsiębiorstw był rynek lokalny, gdzie przewaŜały krajowe pod- mioty. Obecnie rozwój gospodarki globalnej spowodował intensywne przemiany w gospodarce polskiej, które wiąŜą się ze wzrostem konkurencji ze strony podmio-tów zagranicznych. Spotkanie się z uczestnikami potęŜnego rynku unijnego wymu-sza na polskich przedsiębiorstwach …

wyniki ankiety do przewodniczących komitetów kredytowych III …

się popytu w II kwartale 2023 r., jak również przewidywania banków na III kwartał 2023 r. Wartości miar procenta netto i wskaźnika rozproszenia dotyczących poszczególnych pytań zamieszczone są na stronie internetowej NBP w osobnych plikach możliwych do pobrania. Sytuacja na rynku kredytowym – wyniki ankiety do przewodniczących komitetów kredytowych III kwartał 2023 r. …

3.1 Gazownictwo i rynek gazu obecnie

Tymczasem w Polsce, np. w 1999 r., łączne zużycie gazu rozprowadzanego za pomocą polskiej sieci przesyłowej wyniosło 10,7 mld m 3 (w jednostkach gazu ziemnego wysokometanowego). …

Megatrendy, które zrewolucjonizują polską gospodarkę

Organizacja Planowania Popytu, czyli słów kilka o metodologii, narzędziach i miarach procesu. W uproszczeniu Planowanie Popytu, "jako proces S&OP", będzie składał się następujących …

Przyszłość magazynów energii w Polsce

W Polsce zbliża się istotna zmiana w sposobie rozliczania produkcji prądu z odnawialnych źródeł energii (OZE). Od 1 lipca 2024 roku, zgodnie z nowymi przepisami, producenci energii elektrycznej z fotowoltaiki oraz innego rodzaju instalacji OZE będą musieli dostosować się do godzinowego rozliczania produkcji prądu.

Domowe magazyny energii w Niemczech

Rynek domowych magazynów energii w Niemczech intensywnie się rozwija. Co więcej, stanowi największą część europejskiego rynku akumulatorowych magazynów energii do użytku domowego. Analizy Solar Power Europe to potwierdzają. Niemcy mają duży potencjał i szerokie możliwości rozwoju w tej dziedzinie. Przewidywany jest dalszy wzrost.

Większość przedsiębiorców nie da podwyżek. Plany polskich firm …

Mijający rok był czasem wielu wyzwań dla polskich przedsiębiorców. Inflacja, rosnące ceny surowców i nośników energii, nieodbudowane w pełni łańcuchy dostaw i wojna na Ukrainie – to tylko część problemów, z którymi musieli się zmagać. Polski Instytut Ekonomiczny (PIE) zbadał, jakie są plany polskich firm na 2023 r. Większość z nich to odpowiedź na warunki …

Rok 2024: Szanse i wyzwania dla polskiego sektora przedsiębiorstw

O tym, jakie perspektywy rysują się przed polskim sektorem przedsiębiorstw i jego poszczególnymi gałęziami, piszą w najnowszym raporcie analitycy Banku Pekao S.A. Miniony rok, przebiegający pod znakiem spowolnienia gospodarczego w Polsce i w Europie, nie spowodował gwałtownego pogorszenia sytuacji finansowej polskich przedsiębiorstw.

WPŁYW GLOBALIZACJI I REGIONALIZACJI NA STRATEGIE …

NA STRATEGIE MIĘDZYNARODOWE POLSKICH PRZEDSIĘBIORSTW THE INFLUENCE OF GLOBALIZATION AND REGIONALIZATION ON THE INTERNATIONAL STRATEGIES OF POLISH COMPANIES Streszczenie: Globalizacja i regionalizacja są nieodłącznymi aspektami współczesnej go-spodarki. Niosą one ze sobą wiele korzyści, ale też liczne zagrożenia, …

Baza firm zajmujących się przetwarzaniem i unieszkodliwianiem …

Baza z aktualnymi danymi aktywnych polskich przedsiębiorstw i instytucji zarejestrowanych w rejestrach CEIDG, REGON i KRS, dla których kod przeważającego rodzaju działalności według Polskiej Klasyfikacji Działalności 2007 to 38.22.Z (Przetwarzanie i unieszkodliwianie odpadów niebezpiecznych). Pokaż opis kodu PKD

(PDF) Internacjonalizacja polskich przedsiębiorstw. Historie ...

Ekspansja na rynki zagraniczne jest szczególnym wydarzeniem w cyklu życia firm. Po pierwsze, jest stosunkowo rzadka. Po drugie, jest jednym z najważniejszych możliwych wydarzeń.

[Przyłączenie do sieci energetycznej]

Przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem lub dystrybucją paliw gazowych lub energii jest obowiązane do zawarcia umowy o przyłączenie do sieci z podmiotami ubiegającymi się o przyłączenie do sieci, na zasadzie równoprawnego traktowania i przyłączania, w pierwszej kolejności, instalacji odnawialnego źródła energii, jeżeli istnieją techniczne i ekonomiczne ...

Metody prognozowania popytu i zarządzanie gospodarką …

zaawansowanych narzędzi do prognozowania popytu przez polskie sklepy internetowe. Wskazują również utrzymujący się trend dotyczący rosnącego odsetka towarów posiadanych w magazynie, zaobserwowany na przestrzeni ostatnich czterech lat. 1. Metody prognozowania popytu w polskich sklepach internetowych

MEGATRENDY ZMIENIAJĄCE PRZEMYSŁ

wyłaniających się z analizy porównawczej jest taki, że polski przemysł jest lepiej przygotowany na globalne zmiany pod względem organizacyjnym niż pod względem technologicz-nym. …