Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Budowa i działanie akumulatora

Akumulator to odwracalne elektrochemiczne Žródlo energii elektrycznej. Jego zadaniem jest pobieranie, gromadzenie i oddawanie energii elektrycznej, przy czym kaŽda z faz jego pracy …

Jak działa akumulator

Jak działa akumulator? Czym różni się ogniwo litowo-jonowe od NiMH? Ile energii może zgromadzić i jak sprawić, aby akumulator pracował jak najdłużej?

Baterie litowo-tytanowe (LTO): cechy i jakie są

Różnorodne baterie litowo-jonowe to baterie litowo-tytanowe, w których tytanian litu, którego wzór chemiczny to Li4Ti5O12, jest stosowany jako elektroda podłączona do dodatniego źródła zasilania (anody). Rozwój takich urządzeń zaczął być zaangażowany w odległych latach 80. Treść. Co to jest bateria tytanianu litu; Jaka jest produkcja baterii LTO; Zasada działania i ...

Akumulatory litowo-jonowe – jak je ładować?

Akumulatory litowo-jonowe na ogół są chwalone za długą żywotność, ale tak naprawdę zależy ona w dużym stopniu od sposobu użytkowania. Podstawowym błędem popełnianym przez użytkowników jest …

Jaka jest technologia niskotemperaturowa akumulatora litowo …

Jaka jest technologia niskotemperaturowa akumulatora litowo-jonowego? Firma EverExceed wprowadziła niedawno nową technologię niskotemperaturowych akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych, które można ładować nawet w temperaturze poniżej 0°C i w ujemnej temperaturze.W serii 5 artykułów technicznych szczegółowo opiszemy szczegóły tej …

Li-Po vs Li-Ion: jaka jest różnica i które baterie wybrać?

Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez wynalazku baterii, zasada ich działania jest znana od stuleci, ale dopiero w XX wieku zaczęły odgrywać niezwykle znaczącą rolę. Dziś zasilają one niezliczoną liczbę komputerów, telefonów oraz innych urządzeń mobilnych i gadżetów elektronicznych. Dzięki dynamicznemu rozwojowi rynku samochodów elektrycznych, …

Przewodnik dla początkujących po bateriach litowo-jonowych

Akumulator litowo-jonowy jest inteligentnie zbudowany, aby ułatwić przemieszczanie się jonów litu. Składa się z kilku ważnych części: katody (elektrody dodatniej), …

Akumulatory litowo-jonowe

Zasada działania ogniwa litowo-jonowego jest podobna do niklowo-kadmowego, ale jako zasobnik energii zastosowano sole litu zamiast tlenków niklu. I podczas gdy w ogniwie niklowo-kadmowym dodatnią elektrodę stanowi pręt kadmu (trujący metal ciężki), w ogniwie Li-Ion zastosowano bardzo lekki węglowodór. Napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej jest …

Akumulator samochodowy – definicja i zasada działania

Akumulator samochodowy jest to urządzenie elektryczne, które służy do magazynowania energii elektrycznej i dostarczania jej do różnych systemów pojazdu. Jest on niezbędnym elementem każdego samochodu, ponieważ zapewnia zasilanie dla silnika, oświetlenia, systemu audio oraz innych urządzeń elektronicznych. Dzięki akumulatorowi …

Akumulatory litowo-jonowe (Li-Ion)

Najlepszą zatem technologią, jaką można w ich produkcji zastosować, jest technologia litowo-jonowa, a w szczególności litowo-żelazowo-fosforanowa; systemach awaryjnego zasilania typu UPS - akumulatory litowo-jonowe spotkać można także w urządzeń typu UPS, których zadaniem jest podtrzymanie zasilania w przypadku awarii dostaw prądu z …

Zasada działania „magicznego oczka" w akumulatorze

Magiczne oczko to element wyposażenia, którym może poszczycić się akumulator bezobsługowy. Oczko znajduje się na górnej części jego obudowy. Może się wydawać, że jest tam mała dioda, która zmienia kolor w zależności od stopnia naładowania akumulatora. Ale nie. Nie jest to dioda. To oczko. Zasady jego działania są bardzo ...

Bateria litowo-polimerowa kontra bateria litowo-jonowa, która jest …

Bateria litowo-polimerowa VS Bateria litowo-jonowa: czynniki, które należy wziąć pod uwagę. Gęstość energii; Jest to jeden z kluczowych parametrów przy porównywaniu akumulatora litowo-polimerowego z akumulatorem litowo-jonowym. Gęstość energii odnosi się do energii, jaką akumulator może zmagazynować na jednostkę objętości ...

Budowa akumulatora litowo-jonowego 18650

Akumulatory 18650 są coraz bardziej popularnym źródłem zasilania nowoczesnych latarek. Wybór dobrego ogniwa nie jest jednak taki prosty. Na rynku można znaleźć tanie atrapy akumulatorów lub ogniwa fabrycznie wadliwe pochodzące z rzemieślniczej produkcji. Przedstawiamy budowę ogniw litowo-jonowych i wyjaśnimy, dlaczego wydajność i …

Jak sprawdzić pojemność akumulatora litowo jonowego?

Sprawdzenie pojemności akumulatora litowo-jonowego jest ważne, aby ocenić jego stan i zaplanować działania. Istnieje kilka metod, które można zastosować do przeprowadzenia takiego pomiaru, takich jak użycie specjalistycznego oprogramowania, multimetru lub testera pojemności akumulatora. Po przeprowadzeniu pomiarów, ważne jest …

Działanie i ładowanie akumulatorów litowo-jonowych

W działaniu jest podobny do tradycyjnego akumulatora litowo-jonowego. Ze względu na obecność polimerów nowa technologia umożliwia konstruowanie giętkich, bardzo cienkich i elastycznych ogniw (nawet milimetrowej grubości). Ogniwa te są jednak nieodporne nawet na niewielkie przeładowanie i łatwo je uszkodzić, dlatego układy elektroniczne kontrolujące proces …

Litowo-żelazowa bateria fosforanowa LiFePo4: cechy i gatunki

Na obudowie umieszczony jest kontroler, który reguluje zasilanie prądem podczas ładowania. Zasada działania akumulatorów LiFePo4 opiera się na oddziaływaniu żelazofosforanu litu i węgla. Sama reakcja przebiega zgodnie ze wzorem: LiFePO 4 + 6C → Li 1-x Fepo 4 + LiC 6. Nośnikiem ładunku akumulatora jest dodatnio naładowany jon ...

Magazyn energii

Weźmy za przykład klasyczny magazyn litowo-jonowy. W fazie ładowania, źródło prądu (np. panele fotowoltaiczne) dostarcza energię do systemu, co powoduje przepływ prądu przez celę akumulatora. W tej fazie, jony litu przechodzą z katody do anody przez separator. W anodzie, której głównym składnikiem jest zwykle grafit, jony litu są osadzane między …

Typy i rodzaje akumulatorów

Większość baterii wtórnych litowo-polimerowych przeznaczonych na rynek konsumencki jest opartych na układach litowo-kobaltowych. Jeśli chodzi o użytkownika, …

Jak jest zbudowany akumulator litowo — jonowy?

Akumulatory litowo jonowe są stałym elementem naszego otoczenia. Ze względu na swoją niewielką wagę są powszechnie stosowane w laptopach, smartfonach czy autach elektrycznych. Niewiele osób wie jednak, jak taki akumulator jest zbudowany. Postaramy się przybliżyć to w tym artykule. Z czego składa się ogniwo litowo-jonowe?

Zasada działania i 9 zalet baterii litowo-żelazowo-fosforanowej

Zasada działania i charakterystyka Pełna nazwa baterii litowo-żelazowo-fosforanowej to bateria litowo-jonowo-fosforanowa, która jest zbyt długa i jest w skrócie określana jako bateria litowo-żelazowo-fosforanowa. Ponieważ jego wydajność jest szczególnie odpowiednia do zastosowań związanych z zasilaniem, do nazwy dodano słowo „moc", czyli …

Bateria litowo-jonowa – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Wydajność i żywotność baterii litowo-jonowej Czas pracy akumulatora litowo-jonowego jest zależny od dwóch kwestii: pojemność i zużycia energii. Pojemność w przypadku baterii li-ion wyrażamy najczęściej w mAh i w przypadku każdej baterii ulega zmianie na skutek użytkowania. Fabryczna pojemność maksymalna baterii do laptopa na ...

Jak działają akumulatory litowo-jonowe? Niech Twój …

Jak działają akumulatory litowo-jonowe? Od smartwatcha, przez smartfon, po samochód elektryczny – na co zwracać uwagę, jak wydłużyć ich żywotność, czego unikać?

Kompendium wiedzy nt. akumulatorów LiFePO4 od Kon-TEC

Gdy moc pojedynczego akumulatora nie jest w stanie zaspokoić naszych potrzeb, montujemy grupę akumulatorów razem. Zasada działania balansera polega na pomiarze napięć dwóch akumulatorów połączonych w magazyn energii, wyznaczeniu punktu środkowego szeregu akumulatorów oraz transferze energii z akumulatora o wyższym napięciu do akumulatora o …

Co trzeba wiedzieć o akumulatorach litowo-jonowych?

Dążymy do coraz bardziej zrównoważonych rozwiązań: popularne stają się magazyny energii i samochody elektryczne, do których produkcji wykorzystywane są …

Baterie litowo-jonowe: Jak działają? Ninova

Na przykład katoda z fosforanu litowo-żelazowego (LiFePO4) zapewnia większe bezpieczeństwo, podczas gdy tlenek litowo-kobaltowy (LiCoO2) zapewnia wyższą gęstość energii. Zasada …

Jak działa ogniwo?

Zastanawiasz się, jaka jest zasada działania ogniw? Dowiesz się tego za chwilę, w dalszej części materiału. Twoje cele Opiszesz działanie ogniw. Zapoznasz się ze schematem budowy ogniwa odwracalnego i nieodwracalnego. Wyjaśnisz zasadę działania ogniw galwanicznych. Wiele baterii działa na zasadzie ogniwa galwanicznego, zwanego ogniwem Leclanchégo. Źródło: dostępny …

Akumulatory litowo-jonowe – opis, działanie i zastosowanie …

W przypadku baterii litowo-jonowych ogólna zasada działania jest taka sama. Jedna elektroda wykonana jest również z tlenku metalu, ale druga jest węglowa (grafitowa). Obie zanurzone są w elektrolicie, który zawiera sole litu, najlżejszego metalu na świecie. Nie jest to bynajmniej roztwór wodny, ale mieszanka organicznych węglanów w ...

Baterie litowo-jonowe (Li-Ion): cechy, typy, wymiary, cechy …

Zasada działania i akumulator litowo-jonowy urządzenia. Akumulator litowo-jonowy działa w następujący sposób: Gdy do styków akumulatora doprowadzany jest stały prąd elektryczny, kationy litu przemieszczają się do materiału anody. Podczas rozładowania jony litu opuszczają anodę i wnikają w dielektryk na głębokość 50 nm.

Zasada działania akumulatorów litowo jonowych – jabler.pl

Sposób działania baterii litowo-jonowych. Rozładowywanie: Jeśli bateria jest rozładowywana to jej energia jest wykorzystywana przez urządzenie końcowe, atomy litu, które na elektrodzie ujemnej emitują elektron. Poprzez obwód zewnętrzny elektron ten jest zawracany do elektrody dodatniej. W tym samym kroku ta sama liczba jonów litu ...

Akumulator litowo-jonowy – Wikipedia, wolna encyklopedia

Akumulator litowo-jonowy (Li-Ion) – akumulator elektryczny, w którym jedna z elektrod jest wykonana z porowatego węgla, a druga z tlenków metali, zaś rolę elektrolitu stanowi ciecz zawierająca sole litowe rozpuszczone w mieszaninie organicznych rozpuszczalników lub ciało stałe. Akumulatory tego typu mają napięcie ok. 3,6 V na ogniwo. . Technologia ta pozwala na …

Zasada działania i ładowania akumulatora kwasowo-ołowiowego

Wówczas możliwe jest zmniejszenie skutków wybuchu w razie przeładowania baterii. Konieczne jest też unikanie iskrzenia w trakcie odłączania zacisków prostownika. To właśnie dlatego czynność tę zaczyna się od odłączenia prostowników z sieci. Należy również pamiętać, że w trakcie ładowania akumulatora wydziela się ciepło.

Bateria litowo jonowa – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Jak Działają Akumulatory? Proces działania akumulatora to przede wszystkim seria reakcji chemicznych. Gdy akumulator jest naładowany, energia jest przechowywana w …

Jak wydłużyć działanie baterii litowo-jonowych

Przeładowanie ogniwa litowo-jonowego odnosi się do sytuacji polegającej na ładowaniu baterii, która jest jest już w pełni naładowana. Pomimo posiadania systemu zapobiegającemu przeładowaniu, pozostawienie baterii Li-ion na noc w ładowarce wpływa niekorzystnie na jej trwałość i wynika ze zjawiska zwanego podładowywaniem.