Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

25 lat regulacji sektora energetycznego: o roli ...

Jak zauważyli eksperci oddziału URE w Łodzi, w obecnej sytuacji na rynku paliw i energii coraz więcej konsumentów może mieć problemy z regularnym opłaceniem rachunków, co może powodować dla nich ryzyko wstrzymania dostaw. URE radzi w takich sytuacjach kontakt z przedsiębiorstwem energetycznym już na etapie, gdy konsument spodziewa się trudności z …

Obszar B

Mając na uwadze powyższe, w przypadku gdy wnioskodawca ubiegający się o pomoc w ramach interwencji I.10.2 w obszarze B, będzie prosumentem energii elektrycznej w myśl ww. przepisów ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz. U. z 2023 r. poz. 1436 z późn. zm.), wówczas może oddawać nadwyżkę wyprodukowanej energii elektrycznej z …

Już wkrótce OZE w gdyńskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła

W wyniku wykorzystania biomasy jako odnawialnego źródła energii (OZE) gdyński system ciepłowniczy spełni warunek Dyrektywy EED wytwarzania ciepła co najmniej w 80% w technologii wysokosprawnej kogeneracji i udziału energii odnawialnej w systemie w ilości co najmniej 5%. – Przed nami inwestycja, która jest niezwykle ważna dla gdyńskiego systemu …

E.ON inwestuje w Polsce w zieloną energię – Nowa Energia

Jest on stabilnym źródłem energii odnawialnej, niezależnym od warunków pogodowych. W tym obszarze E.ON Polska korzysta z szerokiego doświadczenia międzynarodowej Grupy E.ON. W Niemczech i w Danii ma ona silną pozycję w segmencie OZE, a energia pochodząca z biogazowni stanowi znaczący odsetek produkcji na rynku energii. W …

Pomiar impedancji pętli zwarciowej (IPZ) w instalacjach ...

Instalacje fotowoltaiczne z użyciem przekształtników energoelektronicznych z magazynowaniem energii i możliwością oddawania energii do sieci energetycznej Dostęp do sieci energetycznej umożliwia zwrot energii elektrycznej wyprodukowanej przez system PV w przypadku gdy bilans wytworzonej energii oraz jej poboru przez odbiorniki energii elektrycznej wraz ze stratami …

Wykorzystanie paliw z odpadów, biomasy oraz osadów ...

W Polsce z zebranych oraz odebranych odpadów komunalnych w 2020 r. tylko ok. 2,7 mln ton (20%) przeznaczono do przekształcenia termicznego z odzyskiem energii, natomiast aż 5,2 mln ton (40% odpadów komunalnych wytworzonych) przeznaczono do składowania [1].

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od …

3 · Zgodnie z analizą Europejskiej Agencji Środowiska dotyczącą jakości powietrza w okresie 2022-2023, jakość powietrza w Europie nadal się poprawia, ale na wielu obszarach, zwłaszcza w miastach, zanieczyszczenie utrzymuje się powyżej zalecanych bezpiecznych poziomów rekomendowanych w Wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia. Poprawę jakości …

Dokument IEA „Net zero by 2050". Plan działania dla globalnego …

Specjalny raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA), opublikowany 18 maja 2021 r., pokazuje, że droga do osiągnięcia krytycznego celu zerowej emisji netto (NZE – net zero emissions), choć wymagająca wysiłku i umiejętności, przyniesie jednak ogromne korzyści.Raport pokazuje, że pompy ciepła i efektywne technologie chłodzenia odgrywają …

Prezes URE ogłosił wyniki aukcji głównej rynku mocy na dostawy …

Łączna wielkość obowiązków mocowych oferowanych i zakupionych w wyniku tej aukcji wynosi 7,2 GW ( przy czym prawie 80 proc. zostało zakontraktowane przez jednostki wytwórcze, a ponad 20% przez jednostki redukcji zapotrzebowania, tzw. DSR). W wyniku aukcji zawarto umowy z 26 dostawcami mocy obejmujące łącznie 128 jednostek rynku mocy (w tym …

PKP Energetyka opatentowała wynalazek

Autorski algorytm sterowania magazynem energii opracowany przez ekspertów z PKP Energetyka i Uniwersytetu Zielonogórskiego został oficjalnie zarejestrowany jako …

Raport o ciepłownictwie – Nowa Energia

1) 50% energię z odnawialnych źródeł energii lub. 2) 50% ciepło odpadowe, lub. 3) 75% ciepło pochodzące z kogeneracji, lub. 4) 50% połączenie energii i ciepła, o których mowa wyżej. W Polsce jedynie ok. 20% przedsiębiorstw spełnia ww warunek. Koszty dostosowania ciepłownictwa systemowego do nowych wyzwań

Pierwszy krok wykonany – mamy regulacje dla magazynowania …

Mając na względzie znaczenie magazynów energii elektrycznej dla procesu transformacji energetyki w kierunku zeroemisyjnym, ich potencjał, jeśli chodzi o zapewnienie …

Magazynowanie energii w gospodarstwach domowych na …

Europa jest największym na świecie rynkiem domowych magazynów energii. Według statystyk BNEF, w 2020 roku Europa doda 1,2 GW/1,9 GWh nowej mocy zainstalowanej w magazynach energii, z czego magazyny energii dla gospodarstw domowych dodadzą 639 MW/1179 MWh, co oznacza wzrost o 90% rok do roku, co stanowi 52% nowo dodanego rynku. …

Magazyny energii w Polsce – Nowa Energia

Na podstawie tymczasowych ram pomocy państwa Polska zgłosiła Komisji program pomocy o wartości 1,2 mld euro, za pomocą którego zamierza wspierać nowo …

Wodór w energetyce

Plan ten ma na celu wprowadzenie oszczędności energii, dywersyfikację dostaw energii oraz przyspieszone wprowadzanie energii ze źródeł energii odnawialnej w celu zastąpienia paliw kopalnych. Będąc w obliczu obecnie istniejącego, głębokiego kryzysu energetycznego, działania te są konieczne dla wzmocnienia wzrostu gospodarczego, …

Inteligentne miasta energii, wielopaliwowe bloki z magazynami …

NFOŚiGW uruchamia nabór wniosków w kolejnych obszarach programu Nowa Energia. 2021-08-05 . 2021-08-05. Podziel się. Facebook X Pinterest LinkedIn. Od 5.08 . przedsiębiorcy mogą składać wnioski w ramach III naboru programu Nowa Energia w czterech obszarach: Inteligentne miasta energii, Wielopaliwowe bloki z magazynami ciepła lub chłodu, …

Inwestycje w magazyny energii: Perspektywy i trendy na rynku

Nasi zachodni sąsiedzi posiadają bowiem aż 220 tysięcy nowych systemów magazynowanie energii, z kolei aż 105 tysięcy ze wszystkich 130 tysięcy instalacji …

NOWA ENERGIA

NOWA ENERGIA . Magazyny energii cieplnej i/lub chłodu dla jednostek wytwórczych funkcjonujących w oparciu o źródła z udziałem OZE (min. 15% - zgodnie z pkt 6) Art. 2 Ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. z późn. zm. o odnawialnych źródłach energii). W ramach celu tematycznego będą wspierane przedsięwzięcia mające na celu wdrożenie technologii m .: …

Ucieczka do przodu – fala inwestycji zamiast ciężaru zastoju w ...

Zachęcamy do lektury nowego raportu Forum Energii pt. "Przyszłość bez gazu i węgla. Strategia dla sektora ciepła" . Zarysowujemy w nim plan działań na rzecz transformacji ogrzewnictwa i ciepłownictwa systemowego w horyzoncie 2030 i 2050 r. Redukcja zużycia gazu i węgla w ciepłownictwie stają się kluczowe w kontekście zachowania bezpieczeństwa …

NOWA ENERGIA

magazynów ciepła (w tym sezonowych), umożliwiających magazynowanie nadwyżek wyprodukowanej energii i ich wykorzystanie w okresach zwiększonego zapotrzebowania, ze szczególnym uwzględnieniem systemów ciepłowniczych wykorzystujących OZE;

Nowa generacja paneli fotowoltaicznych: przełom w energetyce

Porównanie nowej generacji paneli z poprzednimi rozwiązaniami. Nowa generacja paneli fotowoltaicznych przynosi znaczące ulepszenia w porównaniu z poprzednimi rozwiązaniami. Wzrost efektywności, spadek kosztów produkcji i większa trwałość to tylko niektóre z zalet. Parametr Poprzednia generacja Nowa generacja; Efektywność: 15-18%: 20 …

Bloki 200 MW – na emeryturę czy do pracy? – Nowa Energia

Perspektywy na przyszłość. Bloki 200 MW – jako najstarsze jednostki – są stopniowo wyłączane. Tylko od 2017 r. wycofano z eksploatacji siedem jednostek tej klasy.Kolejne dwa bloki są planowane do odstawienia z końcem 2022 r. W latach 2023-2024 mają być odstawione kolejne .Elektrownie są wyłączane zarówno ze względu na koszty, jak i brak …

PGE zbuduje największy magazyn energii w Europie

Unikalny na skalę europejską projekt magazynu energii PGE w Żarnowcu o mocy powyżej 200 MW uzyskał pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie …

Komentarz PTEZ do wyniku negocjacji reformy EU ETS w …

Instalacje o mocy w paliwie przekraczającej 20 MWt od 2024 r. mają być objęte obowiązkiem raportowania i weryfikacji emisji, następnie KE w 2026 r. ma przedstawić ocenę włączenia wszystkich instalacji spalania odpadów do systemu ETS od 2028 r. z możliwością zastosowania wyłączeń do 2030 r. Darmowe uprawnienia w ciepłownictwie mają być …

Factures d''énergie : après le bouclier tarifaire, le filet solidaire

Si en moyenne, les prix de l''électricité fournie aux ménages européens ont augmenté de 20 %, ceux du gaz de 46 %, les Danois ont subi une hausse de leur facture d''électricité de 70 %, les Roumains de 112 %. Celle des Français a seulement cru de 9 %. Les mesures exceptionnelles portant sur l''énergie auraient permis de limiter d''environ 2 points …

Rachunki grozy? – To cena za ogrzewanie „wampira …

1 · Uwzględniono ceny energii i paliw obowiązujące w IV kwartale 2024 r. Tym razem pod lupę wzięliśmy także „wampiry energetyczne", czyli domy, którym brakuje izolacji i pochłaniają ogromne ilości energii. To właśnie w nich najczęściej będą pojawiać się rachunki grozy, tak nagłaśniane ostatnio w mediach, przy czym wybór urządzenia grzewczego ma tu drugorzędne …

Program wsparcia budowy magazynów energii

Środki z programu będzie można przeznaczyć na budowę magazynów energii o mocy co najmniej 2 MW i pojemności nie mniejszej niż 4 MWh mających unijny certyfikat bezpieczeństwa CER i …

Fotowoltaika i magazyny energii na świecie

Obecnie magazynuje się już 30 GW energii, w tym 21,6 GW w energii wodnej, 1,8 GW w energii słonecznej i 6,6 GW w akumulatorach. W samym 2021 roku pojemność tych …

Rozwój polskiej technologii ogniw do magazynowania energii – …

Technologie ogniw litowych są najdynamiczniej rozwijającym się obszarem związanym z magazynowaniem energii elektrycznej. Przewiduje się gwałtowny wzrost rynku ogniw litowych sięgający 1000% w ciągu najbliższych 10 lat. (rys. 1). Samochody elektryczne …

Kalkulator kosztów ogrzewania budynków

Dane dotyczące cen nośników energii. Analizując zmiany cen nośników energii w Polsce na przestrzeni ostatniego roku, które są wykorzystywane do ogrzewania budynków mieszkalnych i przygotowania ciepłej wody użytkowej, warto odnotować, że w miesiącach od stycznia do maja 2023 r. nastąpił nawet ponad 20% spadek cen paliw stałych ...

Korzystniejsza fotowotaika. TAURON wspiera efektywność …

2024-02-20. 2024-02-20. Podziel się. Facebook X Pinterest LinkedIn. Efektywne łączenie fotowoltaiki z magazynem energii, pompą ciepła lub klimatyzacją wspiera w swojej nowej ofercie TAURON. Korzystając z oferty można otrzymać wsparcie wynoszące od 4000 zł do nawet 8600 zł. Eksperci TAURONA przypominają, że połączenie fotowoltaiki ze źródłami ciepła, chłodu czy …

Dofinansowania na magazyn energii na rok 2024

Dofinansowania na magazyn energii w 2024 roku stają się kluczowym elementem strategii wsparcia dla szerokiego spektrum beneficjentów, obejmując gospodarstwa domowe, firmy, wspólnoty mieszkaniowe, rolników, i innych podmiotów zainteresowanych inwestycjami w zrównoważone źródła energii.

Bardziej zrównoważona, bezpieczna i cyfrowa

Negatywne aspekty związane z wykorzystywaniem gazu SF6 zostały wyeliminowane dzięki opracowaniu przez Schneider Electric rozdzielnic, które wykorzystują izolację powietrzną w połączeniu z nową technologią Shunt …

Transformacja ciepłownictwa w Grupie PGE staje się faktem

Wartość największej obecnie inwestycji PGE Energia Ciepła – Nowa EC Czechnica-2 w Siechnicach – to ponad 1,24 mld zł. Nowa, niskoemisyjna elektrociepłownia będzie się składała z bloku gazowo-parowego, czterech kotłów szczytowo-rezerwowych i akumulatora ciepła. EC Czechnica-2 ma rozpocząć pracę w II kwartale 2024 r. Dzięki zasilaniu gazem …

» W Siechnicach dobiega końca budowa nowej ekologicznej ...

25 sierpnia br. na placu budowy EC Czechnica-2 odbyło się uroczyste podpisanie umowy powołującej spółkę „Siechnice Nowa Energia" z udziałem reprezentantów władz państwowych oraz lokalnych, przedstawicieli PGE Polska Grupa Energetyczna, PGE Energia Ciepła i KOGENERACJI. Jej zadaniem ma być nadzór nad rewitalizacją i nadanie kompleksowi …

Dofinansowanie do magazynu energii 2024. Jakie programy …

Wzrost liczby instalacji magazynujących energię elektryczną jest możliwy dzięki programom państwowej pomocy. Są to: Mój Prąd 6.0, Moja Elektrownia Wiatrowa, ulga …

10 największych spółek energii odnawialnej, w które warto …

Od spalania energii do jej wykorzystania Jedną z najważniejszych zmian w historii było przejście z energii ludzi, zwierząt i drewna na paliwa kopalne. Pozwoliło to na industrializację, eksplozję populacji i możliwości społeczeństwa jako całości. Powoduje również niezrównoważone zanieczyszczenie ze względu na nieodnawialny charakter paliw kopalnych.

Magazyn energii, Centralne ogrzewanie, Ciepła woda

Centralne ogrzewanie domu jednorodzinnego i ciepłej wody użytkowejTutaj znajdziesz rozwiązanie! Wybierz Akumulator CiepłA Lub kontynuuj czytanie Akumulator Ciepła Kompleksowy zestaw ogrzewania dla domu o powierzchni 100 – 150 metrów kwadratowych. Jakie Korzyści otrzymasz wybierając Akumulator Ciepła? To najprostsze, sprawdzone, niezawodne …

Energetyka jądrowa czy gazowa dla zapewnienia ...

Z kolei oczywiste są problemy z zapewnieniem pokrycia zapotrzebowania przy złych warunkach pogodowych, gdzie z kolei generacja OZE jest minimalna. Pytanie więc, czy w przypadku nowej koncepcji systemu OZE – elektrownie jądrowe – właśnie przed jednostkami jądrowymi będą postawione bardzo wymagające zadania wysokiej elastyczności …