Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
KOMISJA EUROPEJSKA
W dyrektywie (UE) 2019/944 uregulowano udział magazynowania energii w rynku energii elektrycznej, z uwzględnieniem świadczenia usług w zakresie elastyczności na równych warunkach z innymi zasobami energetycznymi.
Zmiany w dyrektywie EPBD i wyzwania związane z …
Dyskutowana aktualnie nowelizacja Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) wprowadzi, m . zmiany w zakresie świadectw charakterystyki energetycznej, …
Przyszłość oparta na energii odnawialnej — …
Strategia UE na rzecz energii słonecznej ma podwoić moc energii słonecznej do 2025 r., a Europejska inicjatywa na rzecz dachowych paneli słonecznych wprowadziłaby obowiązek instalowania paneli fotowoltaicznych w …
Wersja 4.1 z dn. 18.12
Wersja 4.1 z dn. 18.12.2019 3 1. Zarys ogólny i proces opracowywania „Krajowego planu na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030" Niniejszy dokument wraz z załącznikami został opracowany w wypełnieniu obowiązku wynikającego z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) î ì í ô/ í õ õ õ z dnia í í grudnia 2018 r.
Dyrektywa
„budynek o niemal zerowym zużyciu energii" oznacza budynek o bardzo wysokiej charakterystyce energetycznej określonej zgodnie z załącznikiem I, nie gorszej niż poziom optymalny pod względem kosztów na 2023 r. zgłoszony przez państwa członkowskie zgodnie z art. 6 ust. 2, i w którym niemal zerowa lub bardzo mała ilość wymaganej energii pochodzi w …
EUR-Lex
I (Akty ustawodawcze) DYREKTYWY. DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2023/1791 . z dnia . 13 września 2023 r. w sprawie efektywności energetycznej oraz zmieniająca r
Prezes NFOŚ: wytwarzanie energii trzeba powiązać z magazynowaniem
Prezes NFOŚ: wytwarzanie energii trzeba powiązać z magazynowaniem Naszym celem jest maksymalizowanie zużycia w miejscu wytworzenia energii z prosumenckich instalacji pv, by jak najmniej takiej energii było wprowadzanej do sieci – tak o zmianach w programie „Mój prąd" mówi Maciej Chorowski w rozmowie z Michałem Niewiadomskim. …
Dyrektywa 2023/1791 w sprawie efektywności energetycznej oraz …
"zużycie energii końcowej" lub "FEC" oznacza całość energii dostarczonej sektorom przemysłu, transportu, w tym zużycie energii w lotnictwie międzynarodowym, gospodarstw domowych, usług publicznych i prywatnych, rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa oraz innym sektorom zastosowań końcowych, z wyłączeniem zużycia energii w ramach …
Europejska polityka energetyczna
UZASADNIENIE PROWADZENIA EUROPEJSKIEJ POLITYKI ENERGETYCZNEJ. Unia Europejska (UE) musi sprostać prawdziwym wyzwaniom energetycznym zarówno w zakresie trwałości, jak i emisji gazów cieplarnianych, bezpieczeństwa dostaw, zależności od importu czy wreszcie, konkurencyjności i rzeczywistego tworzenia wewnętrznego rynku energetycznego ...
Europejska polityka energetyczna
UZASADNIENIE PROWADZENIA EUROPEJSKIEJ POLITYKI ENERGETYCZNEJ. Unia Europejska (UE) musi sprostać prawdziwym wyzwaniom …
Polityka Energetyczna
Czasopismo Polityka Energetyczna – Energy Policy Journal stanowi forum wymiany myśli z zakresu szeroko pojętej polityki energetycznej w kraju i na świecie. Periodyk ukazuje się nieprzerwanie od 1998 roku. Jest otwarte na prace naukowców z Polski i zagranicy. Jest dostępne w otwartym repozytorium. W czasopiśmie publikowane są artykuły ...
Teksty przyjęte
2) w art. 3 wprowadza się następujące zmiany: a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:" „1. Państwa członkowskie wspólnie zapewniają, aby udział energii ze źródeł odnawialnych w Unii w końcowym zużyciu energii brutto w 2030 r. wynosił co najmniej 45 %.. W celu promowania produkcji i wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych z innowacyjnych technologii energii …
Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii
Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 10 lipca 2020 r. w sprawie kompleksowego europejskiego podejścia do magazynowania energii (2019/2189(INI)) (2021/C 371/08)
dr Ewa Mataczyńska, Ekspert Instytutu Polityki Energetycznej im ...
tychczasowego modelu rynku energii na nowy, oparty na mikrosieciach nie Struktura sieciowa klastra energii Klaster energii, w części związanej z energią elektryczną, należy widzieć z perspektywy możliwości wdrożenia nowego modelu rynku energii elektrycz-nej opartego na funkcjonowaniu tzw. mikrosieci. Mikrosieć1, to jakiekolwiek skupi-
Dyrektywa 2024/1275 w sprawie charakterystyki energetycznej
Niniejsza dyrektywa promuje poprawę charakterystyki energetycznej budynków i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych z budynków w Unii w celu osiągnięcia bezemisyjnych zasobów budowlanych do 2050 r., z uwzględnieniem panujących na zewnątrz warunków klimatycznych, warunków lokalnych, wymagań dotyczących jakości środowiska wewnętrznego …
Ramy i bariery prawne magazynowania energii wobec rosnącego ...
Ramy i bariery prawne magazynowania energii wobec rosnącego wykorzystania magazynów energii elektrycznej na świecie
Polityka energetyczna: zasady ogólne | Noty tematyczne o Unii ...
Polityka energetyczna: zasady ogólne. Unijna polityka energetyczna opiera się zasadach dekarbonizacji, konkurencyjności, bezpieczeństwa dostaw i zrównoważonego rozwoju. …
Program Nowe technologie w zakresie energii
Program „Nowe technologie w zakresie energii" z założenia jest zgodny ze strategicznymi celami polskiej polityki energetycznej i klimatycznej. Według projektu Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. i przesłanego przez polski rząd do KE „Krajowego planu na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030" oraz zgodnie
Zalecenie Komisji (UE) 2024/596 z dnia 18 grudnia 2023 r. w …
gazów cieplar nianych w wyniku działalności związanej z użytkowaniem gr untów, zmianą użytkowania gr untów i leśnictwem do ram polityki klimatyczno-energetycznej do roku 2030 i zmieniające rozporządzenie (UE) nr 525/2013 oraz decyzję nr 529/2013/UE (Dz.U. L 156 z 19.6.2018, s. 1), zmienione rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/839 …
Dyrektywa 2024/1275 w sprawie charakterystyki energetycznej …
Niniejsza dyrektywa promuje poprawę charakterystyki energetycznej budynków i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych z budynków w Unii w celu osiągnięcia bezemisyjnych zasobów budowlanych do 2050 r., z uwzględnieniem panujących na zewnątrz warunków klimatycznych, warunków lokalnych, wymagań dotyczących jakości środowiska wewnętrznego …
Omówienie tematyki związanej z magazynowaniem gazów …
5 Butle z gazami technicznymi oznakowuje się zgodnie z Polskimi Normami: 1) PN-EN ISO 13769:2010 Butle do gazów Cechowanie (wersja polska), 2) PN-EN ISO 7225:2007/A1: Butle do gazów Etykiety ostrzegające (wersja angielska), 3) PN-EN :2011 Butle do gazów Znakowanie butli (z wyłączeniem LPG) Część 3: Kod barwny (wersja angielska). Pełnym oznakowaniem …
Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii
w sprawie zmiany klimatu – europejska, długofalowa i zgodna z porozumieniem par yskim wizja strategiczna na rzecz dobrze prosper ującej, nowoczesnej, konkurencyjnej i neutralnej dla klimatu gospodarki (13), — uwzględniając swoją rezolucję z dnia 25 paździer nika 2018 r. w sprawie ur uchomienia infrastr uktur y paliw
INFOR.PL
I (Akty ustawodawcze) DYREKTYWY. DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2023/1791 . z dnia . 13 września 2023 r. w sprawie efektywności energetycznej oraz zmieniająca r
Bezpieczna i solidarna transformacja. Zadania dla ...
Polska ma zasługi w kwestii bezpieczeństwa energetycznego poprzez konsekwentne wdrażanie polityki dywersyfikacji dostaw paliw – gazowego i ropy. Dlatego też …
Unia Europejska i obszary leśne
UNIA EUROPEJSKA I OBSZARY LEŚNE W traktatach nie ma wyraźnej wzmianki o lasach, a Unia nie prowadzi wspólnej polityki leśnej. Zasadniczo należy ona więc do kompetencji państw członkowskich, jednak Unia Europejska opracowała europejską strategię na rzecz lasów i wspiera wiele działań, które mają znaczący wpływ na lasy w krajach Unii i spoza Unii. Czym jest las? …
Zalecenie Komisji z dnia 14 marca 2023 r. Magazynowanie energii ...
14 Zob. również zalecenie Komisji (UE) 2022/822 z dnia 18 maja 2022 r. w sprawie przyspieszenia procedur wydawania pozwoleń na projekty dotyczące energii ze źródeł odnawialnych oraz ułatwienia zawierania umów zakupu energii elektrycznej (Dz.U. L 146 z 25.5.2022, s. 132) oraz rozporządzenie Rady (UE) 2022/2577 z dnia 22 grudnia 2022 r ...
Nowy model zarządzania: optymalizacja wydajności i ...
System obejmuje rozwiązania do agregacji elastyczności energetycznej związanej z ogólnym zużyciem, magazynowaniem energii, klimatyzacją, wytwarzaniem energii elektrycznej z fotowoltaiki, ładowaniem pojazdów elektrycznych, urządzeniami gospodarstwa domowego i innymi zastosowaniami. Co ważne, rozwiązania te są skalowalne i pozwalają na …
Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 10 lipca 2020 r. w
L. mając na uwadze, że technologie przechowywania energii cieplnej mogą stworzyć znaczne możliwości dekarbonizacji sektora energetycznego, gdyż umożliwiają magazynowanie ciepła i …
Unijne wsparcie na rzecz magazynowania energii
Unijne ramy polityki dotyczące magazynowania energii opierają się na strategicznych inicjatywach takich jak europejski sojusz na rzecz baterii czy wsparcie badań i innowacji w zakresie …
Polityka klimatyczno-energetyczna UE a rozwój gospodarek …
Temat polityki klimatycznej i obecnej sytuacji Europy związanej z tym tema- tem jest na tyle dynamiczny, że trudno j est o aktualną literaturę i dane, które obra- zowałyby problem w pełni.
SPRAWOZDANIE w sprawie wniosku dotyczącego dyrektywy …
SPRAWOZDANIE w sprawie wniosku dotyczącego dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (wersja przekształcona) (COM(2021)0802 - C9-0469/2021 - 2021/0426(COD)) Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Sprawozdawca: Ciarán Cuffe
Mała energetyka wodna i unijny Zielony Ład
związanej z produkcją energii. Jednak rola małej energetyki wodnej w przyszłych sys- temach elektroenergetycznych Europy wykracza daleko poza produkcję zielonej energii. Coraz ważniejszym celem hydroenergetyki jest świadczenie usług na rzecz systemu elektroenergetycznego, przede wszystkim poprzez za-pewnienie elastycznego wytwarzania …
Magazyny energii w Polsce
Komisja Europejska zatwierdza polski program pomocy państwa o wartości 1,2 mld euro, który ma wspierać inwestycje w magazyny energii elektrycznej, by wspomagać …