Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Klastry energii. Większe wsparcie i obowiązkowy udział JST

W odniesieniu do ilości energii elektrycznej wytworzonej z odnawialnych źródeł energii przez członków klastra energii, który został wpisany do rejestru klastrów energii, i wprowadzonej do ...

Weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo energetyczne

Na początku lipca weszła w życie najnowsza nowelizacja ustawy Prawo energetyczne, która ma na celu nie tylko stworzenie w Polsce odpowiednich warunków dla rozwoju zastosowań magazynów energii elektrycznej, ale i usprawnienie polskiej energetyki oraz rozpoczęcie jej stopniowej digitalizacji.

KLASTRY ENERGII NOWE SPOJRZENIE

KLASTRY ENERGII – NOWE SPOJRZENIE Robert Szeszuła* Wprowadzenie Klastry energii to porozumienie, w skład którego mogą wchodzić osoby prawne, fizyczne, spółdzielnie oraz jednostki naukowe i badawcze. Ustawa o odnawialnych źródłach energii [1] nie precyzuje definicji klastra oraz sposobu jego funkcjonowania, dając tym samym pewną swobodę w tworzeniu i …

Nowe regulacje UE dotyczące źródeł światła. Wszystko, co …

Ekoprojekt dla źródeł światła (SLR) oraz przepisy dotyczące etykietowania energetycznego (ELR) to dwa nowe rozporządzenia unijne, których celem jest poprawa efektywności energetycznej oraz budowanie bar dziej zrównoważonej gospodarki w ramach UE. Ich wprowadzenie to efekt dużej transformacji, jaką przeszła branża oświetleniowa oraz kolejny krok ku wdrażaniu przyjaznych ...

Obowiązkowa fotowoltaika na każdym nowym domu. Ogłoszono nowe regulacje

Ogłoszono nowe regulacje. Aktualności z kraju. Obowiązkowa fotowoltaika na każdym nowym domu. Ogłoszono nowe regulacje . Ignacy Michałowski 12 maja 2023 Brak komentarzy. Facebook Twitter Telegram WhatsApp. Obserwuj nas na. Google News. Panel słoneczny . Udostępnij. Facebook Twitter Email Telegram WhatsApp. W dążeniu do poprawy …

Magazynowanie energii elektrycznej

Regulator wydał pięć decyzji uznających magazyny energii elektrycznej za w pełni zintegrowane z siecią. Technologie magazynowania energii stanowią istotny element …

Nowe regulacje UE dotyczące źródeł światła. Wszystko, co musisz

Nowe regulacje UE dotyczące źródeł światła. Wszystko, co musisz o nich wiedzieć. Od września 2021 roku obowiązują dwa nowe przepisy Unii Europejskiej, które bezpośrednio wpływają na branżę oświetleniową. Dowiedz się, z jakimi zmianami się wiążą i poznaj rozwiązania Philips LED, które spełniają unijne wymagania.

Projekt ustawy dot. cen energii od 1 lipca przyjęty przez Radę ...

Rząd wprowadza program osłon przed drastycznymi podwyżkami cen energii w Polsce od lipca 2024. Celem ustawy o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym, którą 7 maja 2024 r. przyjęła Rada Ministrów, jest przedłużenie rozwiązań osłonowych dla odbiorców energii, którzy znajdują się …

Nowy kształt wspólnego rynku energii przyszłość europejskiej energ

integracji odnawialnych źródeł energii z systemami elektroenergetycznymi państw. Przepisy te wprowadziły kilka kluczowych zmian na unijnym rynku energii elektrycznej, w tym: • aktywizację konsumentów: przepisy umożliwiły konsumentom bardziej aktywny udział w rynku energii elektrycznej, np. poprzez umożliwienie im sprzedaży nadwyżek produkcji energii do sieci lub …

Przekształcanie przyszłości: potencjał i wyzwania …

Świadkami jesteśmy bowiem zaawansowania technologii, które czynią konwencjonalną energię mniej szkodliwą, jak również postępu w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Otwarte umysły, skłonne do przyjęcia zmian, mogą więc ostatecznie przełamać bariery, tworząc przyszłość, w której wykorzystanie energii konwencjonalnej będzie optymalne, a jej …

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

Funkcjonowanie magazynów energii zostało kompleksowo prawnie uregulowane ustawą – Prawo energetyczne, która weszła w życie w lipcu 2021 r.1 Magazynowanie energii elektrycznej w …

Analiza możliwości wykorzystania alternatywnych źródeł energii

alternatywnych źródeł energii Spis treści: 1. Dane budynku 2. Zestawienie rocznego zapotrzebowania na energię użytkową 3. Dostępne nośniki energii 4. Warunki przyłączenia do sieci zewnętrznych 5. Opis systemów zapotrzebowania w energię do analizy porównawczej 6. Charakterystyka źródeł energii systemu ogrzewania i wentylacji 7 ...

NOWE REGULACJE DOTYCZĄCE SPÓŁDZIELNI …

Tym bardziej, należy mieć nadzieje na rozwój spółdzielni energetycznych, w sytuacji gdy zostały one (spółdzielnie energetyczne), obok klastrów energii, przewidziane przez ustawodawcę jako jedne z podstawowych mechanizmów wspierających produkcję energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w Polsce. Tezę tą zdaje się potwierdzać umiejscowienie …

Zobacz także

Dyrektywa 2019/944 w sprawie wspólnych zasad rynku wewnętrznego energii elektrycznej ustanawia zasady dotyczące wytwarzania, dystrybucji, dostaw i magazynowania …

Magazyny energii a prawo budowlane – potrzebne regulacje!

W rozumieniu przepisów ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2023 r. poz. 295) – dalej: „pr. ener.", magazynem energii elektrycznej jest instalacja umożliwiająca magazynowanie energii elektrycznej i wprowadzenie jej do sieci elektroenergetycznej – tak art. 3 pkt 10k pr. ener.

W centrum uwagi: baterie – główny czynnik umożliwiający …

W sektorze energetycznym technologie magazynowania mogą umożliwić świadczenie nawet 40 usług w ramach systemów energii elektrycznej, m . w zakresie …

Nowe przepisy o OZE w Polsce! Nowelizacja ustawy …

Nowe przepisy o OZE w Polsce przedłużają m . obowiązujące programy pomocy publicznej dla wytwórców energii z odnawialnych źródeł energii (OZE). Dotychczasowe systemy wsparcia kończą się bowiem 31 grudnia 2021 …

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

O ile dotychczasowe regulacje UE koncentrowały się głównie na etapie wycofywania baterii z użytku, nowe przepisy skupiają się szczególnie na skutecznym …

Parlament przyjmuje nowe przepisy w celu zwiększenia …

Dyrektywa w sprawie efektywności energetycznej wyznacza nowe cele oszczędnościowe na 2030. Zmniejszenie zużycia energii o 11,7% na poziomie UE; Nowe …

Nowe obowiązki dla wytwórców energii odnawialnej od 1 stycznia …

Z początkiem przyszłego roku wchodzą w życie regulacje nakładające nowe obowiązki sprawozdawcze na producentów energii ze źródeł odnawialnych. Nowe wymogi wynikają z unijnego prawa, a konkretnie z tzw. wytycznych SOGL (System Operation Guidelines). Jak informuje jeden z krajowych operatorów systemu dystrybucyjnego, Enea Operator, d 1 …

PIME ocenia nowe regulacje dla magazynów energii

Mając na względzie znaczenie magazynów energii elektrycznej dla procesu transformacji energetyki w kierunku zeroemisyjnym, ich potencjał, jeśli chodzi o zapewnienie elastyczności systemu elektroenergetycznego i rolę, jaką pełnić mogą w promowaniu energii ze źródeł odnawialnych, jak również długi i trudny proces prawodawczy ...

W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII

• prosument wirtualny energii odnawialnej - odbiorca końcowy wytwarzający energię elektryczną wyłącznie z odnawialnych źródeł energii na własne potrzeby w instalacji odnawialnego źródła energii przyłączonej do sieci dystrybucyjnej elektroenergetycznej w innym miejscu niż miejsce dostarczania energii elektrycznej

Sejm przyjął nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii

Klastry będą również musiały posiadać magazyny energii o mocy stanowiącej co najmniej 2% łącznej mocy zainstalowanej w źródłach wytwórczych w klastrze. Hybrydowe instalacje OZE. Nowelizacja ustawy o OZE zawiera również przepisy dotyczące „hybrydowych instalacji odnawialnych źródeł energii". W Polsce jest ich wciąż ...

Duże zmiany w regulacjach OZE – klastry energii, spółdzielnie ...

1 października 2023 r. weszła w życie duża nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii (Ustawa o OZE), która implementuje do polskiego systemu prawnego kolejną część dyrektywy RED II (Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/2001 z dnia 11 grudnia 2018 r. w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych, …

Nowe przepisy na rzecz OZE i wodoru. Rząd przyjmuje kluczowe …

Rząd przyjął istotne projekty ustaw dotyczące odnawialnych źródeł energii oraz rynku wodorowego, co stanowi ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i energetyki przyszłości w Polsce. Minister klimatu i środowiska, Paulina Hennig-Kloska, podzieliła się informacjami na temat nowelizacji ustawy o OZE oraz wprowadzenia projektu ustawy …

Energia ze źródeł odnawialnych: Rada przyjmuje nowe przepisy

Energia ze źródeł odnawialnych: Rada przyjmuje nowe przepisy Rada przyjęła dziś nową dyrektywę o energii ze źródeł odnawialnych. Chodzi o to, aby do 2030 r. zwiększyć udział tej energii w ogólnym zużyciu energii w UE do 42,5%, a ewentualnie (dzięki dodatkowemu zobowiązaniu w orientacyjnej wysokości 2,5%) nawet do 45%. Każde państwo członkowskie …

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii

dotyczące wykonania dyrektywy 2006/66/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 6 września 2006 r. w sprawie baterii i akumulatorów oraz zużytych bater ii i akumulatorów oraz uchylającej dyrektywę 91/157/EWG, a także dotyczące wpływu tej dyrektywy na środowisko i funkcjonowanie r ynku wewnętrznego (COM(2019)0166), — uwzględniając konkluzje Rady Europejskiej z dnia …

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii

Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 10 lipca 2020 r. w sprawie kompleksowego europejskiego podejścia do magazynowania energii (2019/2189(INI)) P9_TA(2020)0198.

Nowe regulacje UE dotyczące źródeł światła ...

Ekoprojekt dla źródeł światła (SLR) oraz przepisy dotyczące etykietowania energetycznego (ELR) to dwa nowe rozporządzenia unijne, których celem jest poprawa efektywności energetycznej oraz budowanie bardziej zrównoważonej gospodarki w ramach UE. Ich wprowadzenie to efekt dużej transformacji, jaką przeszła branża oświetleniowa oraz kolejny krok ku wdrażaniu przyjaznych ...

Nowelizacja ustawy o OZE: nowe systemy wsparcia, ważne …

Nowe zadania Prezesa URE w obszarze funkcjonowania systemów wsparcia OZE. Wsparcie dla zmodernizowanych instalacji OZE. Pomimo, że dotychczas obowiązujące przepisy ustawy OZE zawierały ramowe regulacje dotyczące wsparcia zmodernizowanych instalacji OZE, to wobec braku przepisów wykonawczych nie było możliwości ich skutecznego …