Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Systemy magazynowania energii

Odkryj najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie magazynowania energii dzięki naszym innowacyjnym systemom zaprojektowanym z myślą o efektywnym wykorzystaniu i magazynowaniu energii słonecznej.

Grawitacyjne magazyny energii z łopat wiatrowych

Grawitacyjne magazyny energii z łopat wiatrowych. 16/07/2021. Aktualizacja 09/05/2022. Twitter. Linkedin. Facebook . WhatsApp. Źródło: Enel Green Power. Budowa grawitacyjnych magazynów energii ma na celu zajęcie …

Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić ...

Magazynowanie energii elektrycznej to metoda na uzyskanie niezależności energetycznej każdego przedsiębiorstwa. To rozwiązanie daje możliwość zachowania 100% wytworzonej energii. Jej nadwyżki są wykorzystywane na bieżąco, dzięki czemu znika problem odsyłania ich do sieci. Zależy Ci na niezależności energetycznej i zastanawiasz się, co to jest …

Polska kopalnia staje się pionierem w grawitacyjnych magazynach energii ...

Rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce napotyka na kluczowe wyzwanie – magazynowanie energii. Elektrownie szczytowo-pompowe, działające już w kraju, służą jako magazyny, ale horyzont technologiczny rozszerza się o innowacyjne magazyny grawitacyjne.Na czele międzynarodowego konsorcjum badającego ten potencjał stanęli naukowcy z …

Magazynowanie energii dzięki grawitacji. To największa …

Inwestorem jest partner Energy Vault w Azji – deweloper Atlas Renewables, który przygotował projekt grawitacyjnego magazynu energii dla firmy China Tianying Group. Pierwsze komercyjne wdrożenie technologii Energy Vault posłuży jako wzór dla innych projektów w zakresie dekarbonizacji na całym świecie.

Polska kopalnia staje się pionierem w grawitacyjnych …

Projekt „GrEnMine" zakłada pilotażową instalację w Kopalni Węgla Brunatnego Turów, gdzie na małą skalę przetestowane zostaną nowatorskie metody magazynowania – za …

Grawitacyjny magazyn energii... na szynach. Polscy …

Projekt "GrEnMine – Gravitational Energy storage in the post-Mine areas" ma na celu sprawdzenie potencjału grawitacyjnych magazynów energii na terenach pogórniczych. Idea grawitacyjnego magazynu energii jest …

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii – PSME – PSME, Polska ...

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii (PSME) działa na rzecz rozwoju branży magazynowania energii oraz transformacji energetycznej. Uczestniczy w pracach legislacyjnych i w kształtowaniu działań pozalegislacyjnych oraz prowadzi działalność edukacyjno-informacyjną. Promuje standardy bezpieczeństwa użytkowania magazynów energii z uwzględnieniem …

Grawitacyjne magazyny energii. Takiej inwestycji jeszcze nie było

Grawitacyjne magazyny energii to technologia, która może zaspokoić jedną z największych potrzeb systemu energetycznego – długookresowe gromadzenie nadwyżek energii wytwarzanej przez elektrownie wiatrowe lub fotowoltaiczne. Na razie jednak poza mniejszymi pilotażami nie powstały instalacje z wykorzystaniem tej technologii. Ten stan rzeczy zmieni …

Czy grawitacyjne magazyny energii przyciągną inwestorów?

Magazyny energii stają się coraz istotniejszym elementem systemu elektroenergetycznego, zwłaszcza w kontekście wzrostu potencjału mocy z OZE. To dlatego kreatywni inżynierowie na całym świecie nieustannie przedstawiają nowe rozwiązania, które mają pozwolić na efektywniejsze, tańsze oraz trwalsze sposoby na przechowywanie …

Dofinansowanie dla magazynów energii o pojemności ponad 5 GWh

Program wsparcia kluczowych sektorów OZE. Niedawno KE zatwierdziła także polski program pomocy publicznej zakładający wsparcie produkcji takich urządzeń i komponentów jak: baterie, panele PV, turbiny wiatrowe, pompy ciepła, elektrolizery, systemy do wychwytywania i składowania dwutlenku węgla, a także kluczowe elementy wykorzystywane głównie jako …

Grawitacyjny magazyn energii... na szynach. Polscy

W obliczu rozwoju odnawialnych źródeł energii problematyka magazynowania energii ma szczególne znacznie. W Polsce mamy kilka elektrowni szczytowo-pompowych, które pełnią rolę magazynów. Na horyzoncie pojawiają się również magazyny grawitacyjne. Ich działanie sprawdzi międzynarodowe konsorcjum, na czele którego staną… naukowcy z …

Grawitacyjne magazynowanie energii Energy Vault

Energy Vault opracowała system inspirowany pompą wodną, który umożliwia magazynowanie okresowego wytwarzania energii odnawialnej w skali gigawatogodzin. Zamiast wody, technologia opiera się na wykonanych na zamówienie blokach kompozytowych, podnoszonych za pomocą dźwigu w celu magazynowania energii, a następnie opuszczanych …

Grawitacja

Polska firma może dokonać przełomu na rynku odnawialnych źródeł energii. Tym razem nie chodzi o produkcję energii, ale o magazynowanie jej nadmiarów. I tak w okresach, gdy produkcja prądu z instalacji fotowoltaicznych czy wiatrowych jest zbyt duża, z pomocą przyjść ma grawitacja – a dokładnie magazyny grawitacyjne, znacznie tańsze niż np. elektrownie …

Wielkoskalowe magazyny energii w Polsce coraz bliżej

Rosnące zainteresowanie widać też w Polsce, gdzie ambitne plany związane z inwestycjami w magazynowanie energii mają zarówno prywatne podmioty, jak i państwowe spółki energetyczne. Dla przykładu aktualna strategia Grupy PGE zakłada budowę jednostek magazynowania o łącznej mocy co najmniej 800 MW do 2030 roku, a budowany przez nią …

Solfinity i NRG Projekt uruchamiają przemysłowy …

Aktualności » Magazynowanie energii. Solfinity i NRG Projekt uruchamiają przemysłowy magazyn energii . Solfinity - materiał sponsorowany . 09-11-2023. Fot. Solfinity. Firma Solfinity znana jest jako czołowy dostawca …

Boom na magazyny energii? Projektów w całym kraju przybywa w ...

Wielka Brytania przyspieszyła rozwój magazynów energii, projektując rynek energii elektrycznej oferujący wysokie (w porównaniu do innych krajów) ceny energii i usług pomocniczych, takich jak regulacja częstotliwości i regulacja napięcia. Zainstalowana moc magazynów bateryjnych wynosi około 2,1 GW i oczekuje się, że do 2030 r. wyniesie 24 GW.

Chińczycy kupili projekty magazynów energii w Polsce

Chińska firma rozwija nie tylko projekty fotowoltaiczne, ale także bateryjne magazyny energii oraz produkcję wodoru z wykorzystaniem energii odnawialnej. Jinko Power działa także na hurtowych rynkach energii i rozwija …

Magazynowanie energii dzięki grawitacji. To największa …

Energy Vault poinformował o zakończeniu budowy grawitacyjnego magazynu energii o mocy 25 MW i pojemności 100 MWh, który powstał w Szanghaju. Inwestycja jest już …

Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej prowadzą badania nad …

Politechnika Wrocławska jest liderem międzynarodowego konsorcjum w projekcie badawczym, który może zrewolucjonizować sposób magazynowania energii …

Kopalnia zmieni się w… magazyn energii! Pozwoli na to nowa ...

Grawitacyjne magazyny energii to stosunkowo nowy pomysł, wskazywany jako interesująca alternatywa dla magazynów w formie baterii litowo-jonowych, a także elektrowni …

Jak działa grawitacyjny magazyn energii? | OptimalEnergy.pl

Grawitacyjne magazynowanie energii to nowatorski system przechowywania i rozsyłania energii, który eliminuje dotychczasowe problemu i wady tradycyjnych rozwiązań. Oczywiście w tym przypadku również pojawiają się spore ograniczenia np. infrastruktury zewnętrznej. Doskonałym przykładem tego, jak działa grawitacyjny system energii jest …

Ruszył montaż ogromnego magazynu energii RWE

W Niemczech, w Nadrenii Północnej-Westfalii, realizowany jest duży projekt magazynowania energii. Koncern RWE w swoich elektrowniach w Neurath i Hamm zainstaluje łącznie 690 bloków baterii litowo-jonowych, w tym 250 w Neurath. Pierwsze z nich już trafiły na teren elektrowni. Zakończenie tego procesu zaplanowane jest na drugą połowę 2024 r.

Magazynowanie energii w 2024 roku

Magazyny energii – nadchodzi trend, który zdominuje rynek? Prognozy ekspertów wskazują, że po zakończeniu mechanizmów mrożenia cen, przeciętne rachunki za energię elektryczną mogą wzrosnąć nawet o 65%.Do tego od 1 lipca 2024 roku prosumenci zaczną rozliczać się w taryfach godzinowych, przez co energia produkowana w godzinach szczytu …

Lider magazynowania energii elektrycznej w Polsce | Stora Energy

Magazynowanie energii na przemysłową skalę jest nową technolgią, obecną na rynkach USA i Europy Zachodniej od ok. 2017 roku. Dzięki budowie magazynów energii połączonych z siecią średniego i wysokiego napięcia, możliwe jest zwiększenie zdolności sieci elektroenergetycznej do przechowywania energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii.

Naukowcy z PWr pracują nad stworzeniem grawitacyjnych magazynów energii ...

Naukowcy z PWr pracują nad stworzeniem grawitacyjnych magazynów energii Wroclife • 2024-03-04 . Politechnika Wrocławska została liderem międzynarodowego konsorcjum naukowo-przemysłowego, którego zadaniem jest opracowanie nowej metody magazynowania energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł.

Naukowcy z PWr pracują nad stworzeniem grawitacyjnych …

Wrocławska uczelnia lideruje projektowi „GrEnMine – Gravitational Energy storage in the post-Mine areas", który jest finansowany w ramach europejskiego programu …

Na Politechnice Wrocławskiej opracują grawitacyjny …

W ramach projektu „GrEnMine" naukowcy zaproponowali dwie technologie magazynowania energii – RM-GES (szynowe) i CB-GES (przenośnikowe). Pilotażowy, grawitacyjny magazyn energii powstanie w …

OZE Rentier: Grawitacyjne magazyny energii pozwolą …

Grawitacyjne magazyny energii można na swój sposób porównać z elektrowniami szczytowo-pompowymi? A.T.: Są bardzo podobne co do zasady działania. W elektrowniach szczytowo-pompowych czynnikiem …

Grawitacyjne magazyny energii wchodzą na rynek. Duże …

Grawitacyjne magazyny energii wchodzą na rynek. Duże zamówienie. Redakcja . 05-11-2021. Energy Vault. Energy Vault, szwajcarski pionier w budowie grawitacyjnych magazynów energii, poinformował o pozyskaniu dużego zamówienia na instalacje, które będą wspomagać procesy produkcyjne amerykańskiego producenta paliw lotniczych. W technologii …

Rośnie rynek magazynów energii. To szansa dla polskich firm

Magazynowanie energii jest warunkiem powodzenia transformacji energetycznej opartej na OZE, ponieważ stabilizuje sieć, w której przybywa coraz więcej zmiennych, zależnych od pogody źródeł odnawialnych. Dlatego też rozwój tej branży jest jednym z najważniejszych założeń unijnej reformy rynku energetycznego, którą w połowie marca br. przedstawiła Komisja …

Projekt budowy największego hybrydowego magazynu energii w …

W ramach projektu demonstracyjnego NEDO wraz z partnerami będą badać skuteczność różnych funkcji systemu, aby przyczynić się do zwiększenia udziału energii …

Magazynowanie energii elektrycznej – pierwszy raport Prezesa URE

Magazynowanie energii elektrycznej w magazynach o łącznej mocy zainstalowanej większej niż 10 MW od 3 lipca 2021 r. jest działalnością regulowaną i wymaga uzyskania koncesji Prezesa URE. Magazyny zintegrowane z siecią operatorów systemu elektroenergetycznego pozwalają na ograniczenia czasu przerw w dostawie energii …

Naukowcy Politechniki Wrocławskiej pracują nad grawitacyjnymi ...

Politechnika Wrocławska jest liderem międzynarodowego konsorcjum naukowo-przemysłowego, które pracuje nad wykorzystaniem magazynów grawitacyjnych do …

Technologie magazynowania energii

Zmiany klimatu stanowią dzisiaj jedno z ważnych wyzwań dla świata technologii i biznesu. Kiedy świat zaczyna w większym stopniu korzystać z zielonej energii, pilne stają się bilansowanie sieci elektroenergetycznych i rozwijanie technologii magazynowania energii.