Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Magazynowanie energii
Systemy magazynowania nie są nowością na rynku, są to rozwijane i doskonalone już od wielu lat technologie przechowywania energii. Na rynku dostępne są różne technologie np. kwasowo-ołowiowe, żelowe, litowo …
CZY WODÓR BĘDZIE UNIWERSALNYM NOŚNIKIEM ENERGII?
rzystanie odnawialnych źródeł będzie wymagało opracowania metod magazynowania nadwyżek przetworzonej energii. Przewiduje się, że w tym celu będzie można wykorzystać wodór jako nośnik energii. Zanim jednak gospodarka zostanie oparta na wodorze, należy dopracować technologie pozy-skiwania taniego H2, bez emisji dwutlenku węgla, jego magazynowania i …
Rekord na rynku magazynowania energii w Stanach Zjednoczonych
Amerykański rynek magazynowania energii ustanowił rekord w pierwszym kwartale 2024 roku biorąc pod uwagę moc zainstalowaną. Wyniosła ona 1265 MW i była o 84% wyższa w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. To pozytywny i oczekiwany sygnał dla bezpieczeństwa energetycznego całej gospodarki.
Odsalanie wody morskiej. Czy w Polsce ma to sens?
Wysokie koszty, duże zużycie energii i wytwarzanie toksycznej solanki powodują, że odsalanie wody morskiej nie jest opłacalną formą zabezpieczenia zapasów dla mieszkańców naszego kraju. Warto jednak …
Bateria oceaniczna jako nowy sposób …
Bateria oceaniczna (Ocean Battery) to modułowe rozwiązanie do magazynowania energii na skalę użytkową. Skonstruowano je w celu gromadzenia energii wytwarzanej przez źródła odnawialne, takie jak turbiny …
Czy wkrótce będziemy mogli pić morską wodę?
Dzięki niemu elektrochemiczna metoda odsalania wody może stać się tanią metodą na sprawienie, by woda morska nadawała się do picia. Metoda może także przyczynić się do bardziej efektywnego magazynowania energii odnawialnej.
Największy na świecie projekt magazynowania energii w …
Uruchomiono pierwszą część największego na świecie systemu magazynowania energii za pomocą akumulatorów sodowo-jonowych (BESS) w Chinach. Jak poinformowały w zeszłym tygodniu państwowe media Yicai Global i dostawca technologii HiNa Battery, część projektu o mocy 50 MW i pojemności 100 MWh w Qianjiang w prowincji Hubei została …
Wodór nowym globalnym źródłem energii
W ostatnich latach do wszelkich życiodajnych wartości wody dołączył także kontekst energetyczny. Tym razem nie oznacza to uzyskiwania energii z elektrowni wodny . Serwisy. E nergianews e-Wydanie e-Wydanie. Zaloguj. Reklama Energetyka Surowce i Paliwa Wodór Wodór nowym globalnym źródłem energii W ostatnich latach do wszelkich życiodajnych …
Jak ekologicznie magazynować prąd? – DW – 10.11.2016
Faza magazynowania energii następuje w momencie całkowitego lub częściowego opróżnienia jaja (wypompowywania wody). Im jaja są umieszczone głębiej, tym …
Magazynowanie energii – na co zwrócić uwagę przy wyborze …
System magazynowania energii dla celów przemysłowych. Źródło: SOLSUM. Gwarancja i serwis. Od 2 do 10 lat gwarancji na akumulatory to aktualnie najczęściej spotykana oferta producentów. Warto sprawdzić, na co jest udzielana gwarancja, na jaki okres i co obejmuje, często jest to uzależnione od głębokości ładowania, temperatur, sposobu eksploatacji i wielu …
Włosi potwierdzają wysoki potencjał baterii sodowo …
Jednym z kandydatów jest sód (Na), którego szeroka dostępność jest bezdyskusyjna. Można go bowiem ekstrahować z wody morskiej, a następnie wykorzystywać w specjalnym procesie do magazynowania energii. …
As w rękawie producentów wodoru. Ta innowacja przybyła z …
Poza tym mówi się o sposobie magazynowania energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Aspekt ten, czyli ograniczone możliwości gromadzenia takiej energii, stanowi podstawową bolączkę technologii wykorzystujących siłę wiatru, wody czy potencjał światła słonecznego. Produkcja wodoru z wody morskiej jest obecnie związana z wysokimi …
Wykorzystanie energii wody
możliwość magazynowania wody w zbiorniku i użycie jej w okresie szczytowego zapotrzebowania na energię elektryczną, możliwość generowana energii elektrycznej w sposób ciągły, większa sprawność niż w elektrowniach konwencjonalnych, zbiorniki powstające przy instalacjach hydroenergetycznych, pełnią dodatkowo funkcję zbiorników retencyjnych, gromadzących bądź ...
Wodór z wody morskiej? Toczą się prace nad nową metodą
Elektroliza wody morskiej może być ekologiczna i opłacalna. Australijscy naukowcy pracują nad nową metodą. Magazyn Biomasa. Biogaz ... bez konieczności odsalania wody i związanej z nią dużej konsumpcji energii. Koszt wytworzenia w ten sposób wodoru ma być czterokrotnie niższy niż obecnie. Materiał, z którego będzie zbudowane urządzenie, jest …
Wiadomo kto dostarczy technologię do największego ...
Według José Antonio Unanue, dyrektora biznesowego ds. akumulatorowego magazynowania energii w Ingeteam, Chile aktywnie wykorzystuje magazyny energii, jako kluczowy element w maksymalizacji wykorzystania energii odnawialnej. Ingeteam jest częścią krajowych wysiłków w dekarbonizacji gospodarki poprzez dostarczanie swojej technologii.
Jakie są sposoby magazynowania energii w branży OZE?
Przykładowo, wodorowanie polega na wykorzystaniu nadmiaru energii elektrycznej do elektrolizy wody, w wyniku czego powstaje wodór. Może on być później wykorzystany do zasilania ogniw paliwowych lub do produkcji metanu, który jest łatwy do przechowywania i transportowania. Zielony wodór na farmach fotowoltaicznych i wiatrowych. …
Tej substancji mamy pod dostatkiem. Naukowcy wykorzystują ją …
Słona woda morska może być wykorzystywana do zwalczania niedoborów wody pitnej oraz magazynowania energii wytwarzanej przez farmy fotowoltaiczne i wiatrowe. Jak w …
Bateria oceaniczna jako nowy sposób magazynowania energii
Bateria oceaniczna (Ocean Battery) to modułowe rozwiązanie do magazynowania energii na skalę użytkową. Skonstruowano je w celu gromadzenia energii …
Energia morska: innowacja i przyszłość energii odnawialnej
Energia morska wykorzystuje pływy, prądy, fale i temperaturę wody do wytwarzania energii elektrycznej. Jest odnawialny, niewyczerpany i ma niewielki wpływ na …
System magazynowania energii w dnie mórz i oceanów
Aby jednak rola odnawialnych źródeł energii była jeszcze większa, niezbędny jest dalszy rozwój systemów magazynowania energii. Jednym z pomysłów na wydajne przechowywanie energii jest system Ocean Battery. Zaprojektowany przez holenderski startup Ocean Grazer, system Ocean Battery jest przeznaczony do instalowania na dnie mórz czy …
Magazynowanie energii
DOSTĘPNE I PRZYSZŁE FORMY MAGAZYNOWANIA ENERGII 2 Raport został przygotowany przez zespół: Adrian Chmielewski, Politechnika Warszawska, Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych, Instytut Pojazdów
Holendrzy chcą instalować magazyny energii na dnie oceanów
Odnawialne źródła energii ze względu na specyfikę pracy i zależność od pogody muszą być wspierane przez systemy magazynowania energii. Ocean Battery to nowy projekt …
Nowe odkrycie pozwoli na pozyskiwanie wodoru z wody morskiej
Członkowie zespołu przeprowadzili większość swoich testów w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych, gdzie mogli regulować ilość energii elektrycznej wchodzącej do systemu. Oprócz tego zaprojektowali też napędzaną energią słoneczną maszynę demonstracyjną, która produkowała wodór i tlen z wody morskiej z Zatoki San Francisco.
Magazynowanie energii na dnie morza – jak i po co?
Zakotwiczone na dnie morza, na głębokości 700 metrów, mają działać na podobnej zasadzie jak elektrowni szczytowo-pompowe na lądzie, wykorzystując energię płynącej wody. Różnica polega na zastąpieniu ogromnych zbiorników retencyjnych wydrążonymi …
Morskie systemy magazynowania energii: wykorzystanie mocy …
Umożliwiają one operatorom morskim magazynowanie energii w lekkiej i kompaktowej formie bez utraty jakości energii. Pozwala również na dłuższy czas …
Staw słoneczny jako sposób termicznego magazynowania energii
Spośród wszystkich znanych sposobów magazynowania energii cieplnej dość ciekawym rozwiązaniem jest staw słoneczny. Zgromadzona w nim woda o różnej wartości stężenia soli w poszczególnych warstwach zbiornika akumuluje energię termiczną przy dnie stawu i zapobiega emisji ciepła do otoczenia.
Uran z wody morskiej
Departament Energii USA zainicjował multi-dyscyplinarny program mający doprowadzić do ekonomicznie opłacalnego wydobywania uranu z wody morskiej. Głównym celem było opracowanie i sprawdzenie nowej generacji adsorbentów, które wykazują większą zdolność wiązania uranu, większą szybkość tego procesu i mniejszą degradację przy wielu cyklach …
Nowatorskie wytwarzanie i magazynowanie energii
Inżynieria nanostruktur i architektura urządzeń ma ogromny wpływ na proces wytwarzania i magazynowania czystej energii. ... W okolicach Lubiatowa zakończono realizację pierwszego z czterech przewiertów umożliwiających połączenie morskiej farmy wiatrowej Baltic Power z lądową stacją odbiorczą. Teraz w tunelu o długości 1,4 km zostaną umieszczone …
Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa (Storage …
S ł owa kluczowe: technologie magazynowania energii, wielkie systemowe zasobniki energii, zasobniki energii w transporcie, wodór i gospodarka wodorowa, ogniwa paliwowe.
Historia magazynowania energii
Obecnie wykorzystywane są one do poprawy jakości energii przy specjalistycznej produkcji, przy której przerwy w zasilaniu mogłyby spowodować znaczne straty, do przechowywania energii dla urządzeń typu lampy fleszowe i lasery, a także do stabilizacji systemów energetycznych. Zaawansowane technologie magazynowania energii
Magazynowanie energii cieplnej – rozwiązania i trendy
Dodatkowo stawy słoneczne zdolne są do magazynowania ciepła przez długi czas, nawet do kilku miesięcy. Stawy słoneczne mogą być także wykorzystywane do ogrzewania budynków, wody użytkowej oraz wytwarzania energii elektrycznej przez obieg Rankine''a. Minusem jest konieczność utrzymywania odpowiedniego wskaźnika stężeń. Należy ...