Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Odzysk energii hamowania w napędach elektrycznych
Przykładem urządzenia, w którym silnik naprzemiennie pobiera i produkuje energię, jest winda. Urządzenie to działa na zasadzie przekształcania energii elektrycznej w energię potencjalną magazynowaną w podnoszonym obciążeniu.. Jak zostało to przedstawione na rysunku 2a energia jest przez silnik pobierana wówczas, kiedy: 1) siła ciągu napędu windy …
Hamowanie silników
Hamowanie regeneracyjne różni się od dynamicznego tym, że zamiast rozpraszać energię powstałą w wyniku hamowania, przechowuje ją w sieci zasilającej silnik i podłączonych do niej elementach magazynujących …
Falowniki z funkcją zwrotu energii do sieci
Podstawowy moduł o mocy PM240 ma zintegrowany czoper hamowania. Opcjonalnie, do obciążenia dynamicznego hamowania możliwe jest użycie zewnętrznego rezystora hamującego. Z kolei moduł pracy PM250 został zbudowany z prostowników tranzystorowych IGBT, dzięki czemu energia odzyskana z hamowania może być oddana do sieci zasilającej ...
System automatycznego hamowania – co to takiego? Jak działa …
Nowoczesne systemy hamowania w razie niespodziewanych sytuacji pozwalają na zatrzymanie samochodu z prędkości nawet do 50 km/h. Wspomaganie hamowania to w 100% automatyczny system. Przydaje się w wielu sytuacjach takich, jak: wtargnięcie pieszego na jezdnię; nagłe zahamowanie innego pojazdu; zmiana toru jazdy samochodu obok; zaśnięcie …
Hamowanie silników elektrycznych
Rozruch, praca, hamowanie, to najważniejsze etapy pracy silnika. Jesteś technikiem UR – utrzymania ruchu a może elektrykiem i chcesz poszerzyć swoją wiedzę? …
Droga hamowania motocykla i auta osobowego kontra całkowita …
Droga hamowania obejmuje jedynie dystans potrzebny do całkowitego zatrzymania pojazdu od momentu rozpoczęcia procesu hamowania. Natomiast całkowita droga zatrzymania to dystans przebyty od momentu rozpoznania przeszkody do naciśnięcia pedału hamulca i od momentu naciśnięcia go do czasu rozpoczęcia procesu hamowania.
Jak działa system rekuperacji energii w samochodach …
Podczas hamowania lub zwalniania silniki elektryczne w samochodzie elektrycznym działają jako generatory, przekształcając energię kinetyczną pojazdu z powrotem na energię elektryczną. Ta wytworzona energia elektryczna trafia do akumulatora. Tam też jest magazynowana. Można ją ponownie wykorzystać do zasilania pojazdu podczas jazdy ...
Wibracje podczas hamowania – przyczyny, koszty i sposób naprawy
Wibracje podczas hamowania – diagnostyka. Drgania samochodu podczas hamowania mogą prowadzić do wydłużenia drogi hamowania, wpadnięcia w poślizg, a nawet utraty panowania nad pojazdem. Brak odpowiedniej reakcji wiąże się więc nie tylko ze spadkiem komfortu jazdy, ale może bezpośrednio wpływać na bezpieczeństwo. Zdiagnozowanie ...
Funkcja przerywania hamowania bezpieczeństwa
Funkcja ta polega na przerwaniu załączonego przez pasażera hamowania bezpieczeństwa na przykład w sytuacji, gdy zatrzymanie się pojazdu na danym odcinku trasy mogłoby być niebezpieczne (np. na wiadukcie, w tunelu). Wyobraźmy sobie, że jedziemy pociągiem w długim tunelu i w pewnej części składu pojawia się pożar. Pasażerowie w panice nie patrząc na …
Droga hamowania: co to jest i jak obliczyć
Droga hamowania — co to takiego? Droga hamowania to odległość przebyta przez samochód od momentu wciśnięcia pedału hamulca przez kierowcę do momentu zatrzymania się pojazdu. Droga hamowania to nie to samo co droga zatrzymania pojazdu, a tylko jeden z czynników potrzebnych do całkowitego zatrzymania auta.
Hamowanie silników elektrycznych
Przy doborze odpowiedniego sposobu hamowania należy wziąć pod uwagę zakresy prędkości obrotowych oraz nachylenie charakterystyki mechanicznej silnika i urządzenia hamowanego, od tego zależy ekonomiczność hamowania, ponieważ energia hamowania, jaką pobiera silnik w formie energii mechanicznej, może być oddawana do sieci w postaci energii …
Baza wiedzy
Przesunięcie dźwigni z położenia D w dół włącza hamowanie regeneracyjne – tryb B. Można go też włączyć na kierownicy za pomocą łopatek. Po zwolnieniu pedału przyśpieszenia funkcja hamowania silnikiem elektrycznym spowalnia samochód i jednocześnie odzyskuje energię hamowania. Energia ta jest następnie magazynowana w ...
Przetwornica częstotliwości Mitsubishi Electric z funkcją zwrotu ...
Nowa seria przetwornic częstotliwości FR-A741 Mitsubishi Electric ze zintegrowaną funkcją hamowania regeneracyjnego pozwala zaoszczędzić energię i zmniejszyć koszty w aplikacjach, w których . 3,10,20. ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA AUTOMATYKAONLINE.PL I POBIERZ DARMOWY NUMER "AUTOMATYKI"! Imię * Nazwisko * Adres E-mail * Nazwa firmy …
Odzysk energii hamowania w napędach elektrycznych
Podczas hamowania, gdy rozpoczyna się ładowanie kondensatora napędu, dodatkowy układ jest załączany. Absorbuje on wtedy energią hamowania i zwraca ją do sieci. …
Jak działa system KERS w hulajnodze elektrycznej?
Proces ten, zaczerpnięty z Formuły 1, gdzie po raz pierwszy zastosowano KERS do poprawy wydajności bolidów, wykorzystuje energię wygenerowaną podczas hamowania. Odzyskiwanie i wykorzystanie energii. Zamiast marnować ją w postaci ciepła, system przekształca ją w energię elektryczną, która jest następnie składowana w akumulatorze.
Hamowanie odzyskowe samochodem elektrycznym lub hybrydą
Jeśli zapotrzebowanie na siłę hamowania jest większe niż układ hamowania regeneracyjnego jest w stanie zapewnić, bądź gdy pojazd porusza się z niską prędkością i musi zostać zatrzymany, system uruchamia hamulce cierne. Oczywiście istnieją na drodze sytuacje, podczas których szybkie hamowanie jest koniecznością (np. w razie niebezpieczeństwa), jednak trzeba zdawać …
Hamowanie silników
Hamowanie regeneracyjne różni się od dynamicznego tym, że zamiast rozpraszać energię powstałą w wyniku hamowania, przechowuje ją w sieci zasilającej silnik i …
Droga hamowania
Dane wskazujące, jak zmienia się droga hamowania zależnie od prędkości, dotyczą zazwyczaj idealnych warunków na asfaltowej jezdni, a dobrze wiadomo, że kierowcy nie zawsze mogą na takie liczyć. Mając to na uwadze, trzeba też pamiętać, że droga hamowania to nie to samo co droga zatrzymania pojazdu! Jest ona zaledwie jedną z ...
Magazynowanie energii
Magazynowanie energii umożliwia zapobieganie przerwom w dostawach energii elektrycznej oraz cieplnej, spowodowanym m . kończącymi się zasobami paliw kopalnych oraz niestabilną …
Droga hamowania samochodu
Przykładowo droga hamowania motocykla jest znacznie krótsza niż droga hamowania samochodu osobowego czy ciężarowego. Od czego zależy droga hamowania - stan nawierzchni. Stan nawierzchni również ma wpływ na drogę hamowania. Przykładowo droga hamowania na mokrej nawierzchni czy na oblodzonej ulicy ulegnie wydłużeniu. Powodem jest ...
56 MECHANIK NR 1/2018 Nowoczesne systemy hamowania …
Hamowanie rekuperacyjne (hamowanie odzyskowe, hamowanie elektrodynamiczne z odzyskiem energii, KERS – z ang. kinetic energy recovery system) – mechanizm służący do odzyskiwania traconej podczas hamowania energii kinetycznej i zamiany jej na energię elektryczną zamiast cieplnej (która w tym przypadku jest nieużyteczna). System poprawia sprawność energetyczną pojazdu.
Hamowanie rekuperacyjne – Wikipedia, wolna encyklopedia
Odzyskiwanie energii przy hamowaniu to powszechny sposób na zwiększanie praktycznego zasięgu pojazdów elektrycznych. Dotychczas główną rolę grał tu hydrauliczny …
Jak działa system rekuperacji energii w samochodach …
System rekuperacji energii to innowacyjna technologia stosowana w samochodach elektrycznych, która pozwala na odzyskiwanie energii podczas hamowania lub …
Układ hamowania z odzyskiwaniem energii
Układ hamowania z odzyskiwaniem energiiPo zwolnieniu pedału przyspieszenia pojazd jest spowalniany przy użyciu hamowania regeneracyjnego. Część tej energii jest przekształcana w energię elektryczną wykorzystywaną do ładowania akumulatora napędowego. Dźwigienki za kierownicą mogą służyć do zwiększania lub zmniejszania siły ...
Przegląd systemów wspomagania kierowcy
Systemy dla ruchu miejskiego, takie jak funkcja awaryjnego hamowania w mieście „City" Volkswagena, City Safety firmy Volvo lub Active City Brake (grupa PSA), zmniejszają skutki najechania na poprzedzający pojazd w kolumnie lub w najlepszym przypadku zapobiegają mu całkowicie. Przednie czujniki systemów wykrywają także pieszych, rowerzystów lub zwierzęta. …
Rola zasilacza w komputerze: Kluczowe funkcje
Zasilacz w komputerze to kluczowy komponent, który pełni fundamentalną rolę w funkcjonowaniu całego systemu. Jego głównym zadaniem jest przekształcanie prądu zmiennego (AC) z gniazdka elektrycznego na prąd stały (DC), który jest niezbędny do zasilania wszystkich podzespołów komputera, takich jak płyta główna, procesor, karta graficzna, dyski …
System automatycznego hamowania – jak działa?
Nowoczesne systemy hamowania w razie niespodziewanych sytuacji pozwalają na zatrzymanie samochodu z prędkości nawet do 50 km/h. Wspomaganie hamowania to w 100% automatyczny system. Przydaje się w wielu sytuacjach takich, jak:
Hamowanie rekuperacyjne – Wikipedia, wolna encyklopedia
Hamowanie rekuperacyjne (hamowanie odzyskowe, hamowanie elektrodynamiczne z odzyskiem energii, KERS – z ang.kinetic energy recovery system) – mechanizm służący do odzyskiwania traconej podczas hamowania energii kinetycznej i zamiany jej na energię elektryczną zamiast cieplnej (która w tym przypadku jest nieużyteczna). System poprawia sprawność energetyczną …
Regulator prędkości z funkcja hamowania
Witam, od razu dodam że jest to moje pierwsze bmw i nie za bardzo wiem jak wszystko działa; czy może ktoś was wie jak włączyć regulator prędkości z funckją hamowania? na umowie kupna samochodu przy opcjach jest wypisana opcja nr 544 czyli owy regulator dodatkowo pomiędzy obrotomierzem a prędkości...
Odzyskiwanie energii hamowania
Zasada działania systemu odzyskiwania energii hamowania przy napędzie elektrycznym jest stosunkowo prosta. Maszyna elektryczna, jaką jest silnik napędzający …
INTELIGENTNE I PIONIERSKIE TECHNOLOGIE
To funkcja samoczyszcząca, pozwalająca na sprawniejsze i wygodniejsze użytkowanie urządzenia. Polega na usuwaniu gromadzących się zanieczyszczeń na parowniku. Wilgotne powietrze zamrażane na powierzchni wymiennika, usuwa osad w momencie rozmrażania. Zabrudzenia sprzyjają rozwojowi bakterii, wpływają na jakość powietrza w pomieszczeniu i …
Hamowanie lub kontrola hamowania
Kontrola hamowania jest konieczna do zmiany, kontroli impulsywności lub zakłóceń, pamięci roboczej, regulowania emocji i uczuć, itp. Słabe hamowanie jest jednym z głównych problemów związanych z ADHD. Nieskuteczne hamowanie może przejawiać się na trzech różnych poziomach: Poziom motoryczny: jeśli występuje tu brak kontroli zachowań motorycznych, …
Systemy wspomagania jazdy
Aby zoptymalizować zużycie paliwa przez Renault Austral dostępne jest funkcja Eco Coaching, która pomoże Ci dostosować styl jazdy do ukształtowania drogi. Podczas zbliżania się np. do ronda pokładowe dane nawigacyjne poinformują Cię o nim, abyś nie przyspieszał lub zdjął nogę z gazu i w ten sposób lepiej wykorzystał energię ...
Od czego zależy droga hamowania?
Droga hamowania to jeden z najważniejszych parametrów opon samochodowych, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo, zarówno podróżujących, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Długość drogi hamowania zależy przede wszystkim od sprawności układu hamulcowego oraz jakości opon. Nie jest to jednak cały dystans liczony od …
Droga hamowania samochodu a prędkość – wzór i obliczenia
Droga hamowania obejmuje jedynie dystans potrzebny do całkowitego zatrzymania pojazdu od momentu rozpoczęcia procesu hamowania. Natomiast całkowita droga zatrzymania to dystans przebyty od momentu rozpoznania przeszkody do naciśnięcia pedału hamulca i od momentu naciśnięcia go do czasu rozpoczęcia procesu hamowania.
Magazynowanie energii
Wewnątrz urządzenia ułożone są jeden na drugim superkondensatory o cylindrycznym kształcie. Elektrochemiczne metody magazynowania energii. Nagranie dźwiękowe tożsame z treścią. Akumulatory (baterie) przechowują energię elektryczną, magazynując prąd stały np. o napięciu dwunastu Vat, w postaci chemicznej. Najczęściej używane ...
Jak hamować samochodem? Poznaj techniki hamowania!
a – opóźnienia hamowania, czyli takie czynniki jak jakość opon, rodzaj nawierzchni, stan układu hamulcowego. Droga hamowania to odległość pokonywana przez samochód od momentu wciśnięcia hamulca do całkowitego zatrzymania pojazdu. Wzór na drogę hamowania: s=v2/2a. Pamiętaj, że na drodze nie zawsze przewidzisz każdą sytuację ...
Hamowanie odzyskowe
Hamowanie odzyskowe to proces, w którym niewykorzystana energia uwalniana podczas hamowania jest odzyskiwana i wykorzystywana do uzupełnienia energii w samoładującym się akumulatorze litowym pojazdu hybrydowego. Energia kinetyczna, która się zwykle marnuje w procesie hamowania, jest zamieniana na energię elektryczną i powraca do …