Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Energia z węgla, czy energia z OZE. Która energia jest tańsza?

Zdaniem ekonomistów z WISE brak przejrzystości w kwestii dopłat do produkcji energii z węgla, może doprowadzić do podejmowania wielu nietrafionych decyzji. „Projekt ustawy o OZE jest tego najlepszym przykładem. Proponowane przepisy faworyzują koncerny energetyczne kosztem obywateli. (…) Za produkcję energii prosument (czyli indywidualny inwestor, który jest zarówno …

Magazynowanie energii

Parametry akumulatora do magazynowania energii z OZE. Kluczowym parametrem akumulatora do fotowoltaiki jest moc, którą określa się w kilowatach (kW). Wskazuje ona na efektywność, z jaką odbywa się ładowanie, gdy urządzenie pobiera energię z akumulatora. Przyjmuje się, że minimalna wartość dla małych, domowych systemów solarnych pracujących z mocą kilku kW …

Ile kosztuje produkcja energii z OZE, a ile z węgla?

Z danych organizacji wynika, że w 1. półroczu 2023 roku produkcja 1 MWh energii z węgla kosztowała 74 dolary. Z kolei produkcja energii z gazu kosztowała 92 dolary za MWh. Spośród energii z OZE najgorzej pod tym względem wypadły elektrownie wiatrowe morskie. W tym przypadku cena produkcji 1 MWh była taka sama jak przy użyciu węgla. W …

"Dzierżawa Gruntów pod Farmy Fotowoltaiczne i Magazyny Energii ...

Jesteśmy zainteresowani dzierżawą gruntów pod farmy fotowoltaiczne i magazyny energii o powierzchni od 5000 m2 i większych, zlokalizowanych blisko Głównych Punktów Zasilania. Jeżeli są Państwo zainteresowani podjęciem współpracy prosimy o kontakt z naszym specjalistą. Jesteśmy otwarci na rozmowy i wytłumaczenie charakteru współpracy, jak i na negocjacje …

Sposoby: Jak mądrze magazynować energię z fotowoltaiki?

Magazynowanie energii z fotowoltaiki to ciekawy temat, albowiem aż 60-80% wytworzonej przez panele PV energii trafia zazwyczaj z powrotem do sieci, zamiast być zużywaną przez dom. . W dzisiejszym wpisie omawiamy więc kwestię tego, jak magazynować prąd z fotowoltaiki w sposób mądry oraz przedstawiamy najlepsze sposoby magazynowania energii.

Co to jest system magazynowania energii

ESS to skrót od energy storage system (energy storage system), czyli urządzenie zdolne do magazynowania energii elektrycznej. ESS składa się zazwyczaj z akumulatorów, falowników, systemów zarządzania akumulatorami (BMS) itp., które mogą magazynować energię elektryczną i uwalniać ją w razie potrzeby w celu osiągnięcia bilansu …

Technologie magazynowania energii

Kiedy świat zaczyna w większym stopniu korzystać z zielonej energii, pilne stają się bilansowanie sieci elektroenergetycznych i rozwijanie technologii magazynowania energii. Opierając się na danych z raportu …

Czego potrzebujesz, by magazynować energię z instalacji PV

W tym artykule poznasz niezbędne urządzenia do magazynowania energii w układzie z panelami PV oraz możliwości ich doboru do twoich indywidualnych potrzeb. Instalacja z magazynem energii – off-grid czy hybrydowa? Kupujesz magazyn energii do instalacji fotowoltaicznej? Skoro tak, masz możliwość wyboru między dwoma typami układu – off-grid …

Święty graal neutralności klimatycznej: magazyny energii

Zeroemisyjnego, bezpiecznego dla ludzi i przyjaznego dla klimatu oraz różnorodności biologicznej. Raport w sposób szczegółowy przedstawia kilkanaście technologii …

Techniczne, ekonomiczne i prawne aspekty magazynowania …

energii z zielonych źródeł, co doprowa-dziło do ustanowienia nowego rekordu produkcji zielonej energii - 9 kwietnia br. po godz. 13:00 wyniósł on ponad 7816 MWh. Co ciekawe, przeszło …

Konwersja CO do metanolu – jedna z metod nauka • technika magazynowania ...

węgla są już jednak niekorzystne, ze względu na zakłócanie przebiegu syntezy metanolu [1]. Alternatywną metodą syntezy metanolu, a jed-nocześnie metodą utylizacji CO 2 i magazynowania energii, jest synteza z CO 2 i H 2. W metodzie tej następuje katalityczna redukcja ditlenku węgla wodorem zgodnie z następującymi reakcjami:

Rewolucja w magazynowaniu energii? [KOMENTARZ]

Nie jest tajemnicą, że najważniejszy problem energii odnawialnej to kwestia magazynowania. W okresach niesprzyjających warunków pogodowych, mniejszego nasłonecznienia w przypadku fotowoltaiki czy mniej intensywnego wiatru dla wiatraków, dochodzi do załamania generacji energii z tych źródeł.

Naukowcy z PWr pracują nad stworzeniem grawitacyjnych magazynów energii ...

Naukowcy z PWr pracują nad stworzeniem grawitacyjnych magazynów energii Wroclife • 2024-03-04 Politechnika Wrocławska została liderem międzynarodowego konsorcjum naukowo-przemysłowego, którego zadaniem jest opracowanie nowej metody magazynowania energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł.

Katowicki GIG z sukcesem przetestował magazynowanie CO2 w pokładach węgla

Przedstawiciele GIG podkreślają, że projekt dotyczący magazynowania CO2 w pokładach węgla, realizowany ze środków Funduszu Badawczego Węgla i Stali, to duże i prestiżowe przedsięwzięcie. „Nowe, niskoemisyjne technologie spalania węgla z wychwytywaniem dwutlenku węgla są szansą na ograniczenie emisji CO2. Celem projektu …

Magazynowanie energii

Magazynowanie energii ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju energetyki słonecznej i wiatrowej. OX2 bada możliwości rozwoju samodzielnych systemów magazynowania energii …

Magazyny energii to priorytet rynku OZE. W Polsce

Zagrożony rozwój magazynów energii? Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii wskazuje, że obniżenie KWD docelowo może negatywnie rzutować na rozwój …

Jak magazynowanie energii pomaga w przejściu od energetyki

Technologie magazynowania energii umożliwiają stabilizację sieci energetycznej. Przejście od węgla do OZE wymaga zmian technologicznych i społeczno …

Systemy magazynowania energii odnawialnej, które będą zasilały ...

Dzięki dwóm trybom pracy — autonomicznym lub hybrydowym w przypadku użytkowania wraz z generatorem — systemy magazynowania energii oparte na akumulatorach litowo-jonowych, …

Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru

Analizując ponownie definicję „magazynowania energii elektrycznej" z PE można uznać, że wyłącznie na jej podstawie magazynowanie energii elektrycznej mogłoby mieć miejsce w sieci gazowej – prawodawca …

Dochód z dzierżawy ziemi a prawo do bonu energetycznego

Zgodnie z art. 2 ustawy z 23 maja 2024 r. o bonie energetycznym oraz o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia cen energii elektrycznej, gazu ziemnego i ciepła systemowego, bon energetyczny jest świadczeniem pieniężnym przysługującym jednorazowo gospodarstwu domowemu jednoosobowemu, w którym wysokość przeciętnego miesięcznego …

Rola magazynowania energii w integracji OZE z systemem …

problem magazynowania energii elektrycznej z OZE jest w Polsce jeszcze niezbyt palący, o tyle w Niemczech bardzo istotny, zwłaszcza że według [3] do 2050 r. w Niemczech udział energii z OZE w produkcji prądu ma wynieść 80-100%. Jak podkreślają autorzy ważna rola przypadnie wtedy magazynowaniu energii, ponieważ planowa, zależna od obciążenia produkcja energii …

Tyle energii mamy z węgla. Udział spada, choć nadal to paliwo …

Jednocześnie produkcja z OZE osiągnęła 27,1 proc. udziału, a produkcja z gazu 9,9 proc., wynika z raportu „Transformacja energetyczna w Polsce", opublikowanego przez Forum Energii. Udział węgla w produkcji energii elektrycznej brutto w 2023 r. wyniósł 60,5 proc. (o 9,9 pkt proc. mniej niż w 2022 r.), w tym 39,5 proc. udziału miał węgiel kamienny, a 20,9 proc. węgiel …

Rozliczenie sprzedaży nadwyżki energii z fotowoltaiki

Podobnie też nadwyżka wyprodukowanej energii elektrycznej nie stanowi przychodu na gruncie podatku CIT. W tym zakresie należy wskazać, że zgodnie z art. 4 ust. 12 ustawy o odnawialnych źródłach energii nadwyżka ilości energii elektrycznej, o której mowa w ust. 11, nie stanowi przychodu w rozumieniu Ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku …

Koncesja na magazynowanie energii. Wymogi i …

Zgodnie z art. 3 pkt 59a pr. ener. – „magazynowanie energii" to magazynowanie energii elektrycznej lub przetworzenie energii elektrycznej pobranej z sieci elektroenergetycznej lub wytworzonej przez jednostkę …

Magazynowanie energii – czy ostatecznie wygra wodór?

Zgazowanie węgla. Wodór można także pozyskać ze zgazowania węgla. Taki eksperyment przeprowadzono również w Polsce w 2011 r. w kopalni Barbara. Polegał on na podpaleniu podziemnego, wyizolowanego złoża węgla i takim prowadzenia procesu spalania, żeby uzyskać wodór. Eksperyment trwał 16 dni. Fotosynteza. To jedna z metod biologicznych …

Dochody i zaświadczenia o dochodach

Spotkałem się z takim właśnie wyliczeniem, gdzie dochód z ziemi posiadanej i wydzierżawionej uznany został za jednakowy przez urząd wydający zaświadczenie o dochodzie. W rzeczywistości dochód z gruntów wydzierżawianych jest znacznie niższy. Gminy samodzielnie ustalają przeciętny miesięczny dochód osoby ubiegającej się o realizację przedsięwzięcia w programie …

Ile kosztuje produkcja energii z węgla, gazu, atomu, wiatru i …

Autorzy raportu policzyli koszty dla produkcji energii z węgla, atomu, gazu jak i poszczególnych technologii OZE. W raporcie przygotowanym przez firmę Ecofys znajdziemy też informacje o wartości publicznych subsydiów, które w 2012 r. trafiły do poszczególnych sektorów energetyki w Unii Europejskiej. Jak informuje Komisja Europejska powołując się na dane z …

Magazyny energii w Polsce

Komisja Europejska zatwierdza polski program pomocy państwa o wartości 1,2 mld euro, który ma wspierać inwestycje w magazyny energii elektrycznej, by wspomagać …

Jak magazynować energię z wiatru?

Naukowcy wskazują również, że wodór mógłby być środkiem magazynowania energii wiatrowej pochodzącej z bardzo wietrznych wysp oceanicznych, jeżeli koszt wytworzenia energii elektrycznej byłby niski. Można też rozważyć budowę pływających elektrowni produkujących wodór lub paliwa alkoholowe. Energia wiatrowa, jako źródło odnawialne, może i powinna być …

Analiza i ocena kosztów energii elektrycznej z różnych ...

Tabela 3.2 Charakterystyka systemów przechowywania energii z OZE Tabela 1.3 Możliwości magazynowania energii w polskich elektrowniach szczytowo-pompowych Tabela 3.4 Koszty współpracy elektrowni z systemem energetycznym w Niemczech, USD/MWh Tabela 4.1. Szkodliwe substancje związane z wytwarzaniem energii elektrycznej oraz ich