Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Kolejna faza programu magazynowanie wodoru finansowanego przez NCBiR

16 lipca rozpoczęła się trzecia, finalna faza programu Magazynowanie Wodoru realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, w ramach środków Funduszy Europejskich – Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Dwóch wykonawców – Stako oraz Instytut Wysokich Ciśnień „Unipress" zostało zakwalifikowanych do trzeciej fazy, której …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do 2040 r. - Projekt 2 PRZEDMOWA Udostępniamy Państwu projekt Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r., która określi cele i działania na rzecz budowy niskoemisyjnej gospodarki wodorowej, odnoszące się do trzech sektorów wykorzystania wodoru – energetyki, transportu i przemysłu,

Polska: największy w Europie trakcyjny magazyn energii. Teraz …

Magazyny geologiczne prezentują się jako obiecująca strategia przechowywania energii w postaci wodoru dla systemów o dużej mocy. Do czterech głównych typów …

Polska Strategia Wodorowa do 2030 roku z perspektywą do 2040 ...

Strategia przedstawia trzy główne obszary zastosowania wodoru: przemysł, energetyka i transport. Wyznacza sześć konkretnych celów i 40 zadań, które pozwolą Polsce stać się społeczeństwem korzystającym z technologii wodorowych. Polska planuje do 2030 roku osiągnięcie 2 GW mocy instalacyjnej do produkcji wodoru oraz uruchomienie 800-1000 …

Wodór już napędza transport. Co z przemysłem i energetyką?

Najważniejsze wnioski z dyskusji na temat wykorzystania wodoru w polskiej gospodarce. Zakres zastosowania wodoru w gospodarce jest ogromny. Obejmuje transport, przemysł chemiczny, stalowy, cementowy, ceramiczny, szklany, a w każdym z nich wodór ma inne zastosowanie. Bariery w rozwoju gospodarki wodorowej to magazynowanie i transport ...

Przechowywanie wodoru – Wikipedia, wolna encyklopedia

Przechowywanie wodoru – dział techniki poświęcony metodom przechowywania wodoru, głównie jako paliwa o bardzo wysokiej wartości energetycznej.Przechowywanie wodoru jest przedmiotem licznych badań, zarówno cywilnych jak i wojskowych, ośrodków naukowych, szczególnie w kontekście zwiększonego zainteresowania bezpieczeństwem energetycznym i polityką …

Korzyści z magazynowania energii za pomocą wodoru – …

Magazynowanie energii za pomocą wodoru polega na przechowywaniu wyprodukowanego wodoru, który powstaje głównie poprzez elektrolizę wody – proces wykorzystujący energię elektryczną do rozdzielenia wody na tlen i wodór. Ta energia może pochodzić ze źródeł odnawialnych, co umożliwia produkcję zielonego wodoru bez emisji CO2.

Polska energetyka gaz zastąpi wodorem? To nie takie proste

Obecnie są jednak też znane są przykłady bezpiecznej eksploatacji rurociągów, w których udział wodoru wynosi do 20 proc. Natomiast magazynowanie wodoru wymaga wysokich ciśnień w stanie gazowym i niezwykle niskich temperatur (20 Kelwinów, czyli -253 stopni Celsjusza) w stanie ciekłym.

Prognoza zapotrzebowania na wodór odnawialny RFNBO w …

W sektorze przemysłowym, gdzie w 2022 r. największym konsumentem wodoru był sektor rafineryjny oraz chemiczny (produkcja nawozów), popyt na wodór odnawialny może wynosić w 2030 roku odpowiednio ok 190 tys. ton wodoru w scenariuszu bazowym oraz w scenariuszu rozszerzonym ok 211 tys. ton. Łącznie popyt na wodór RFNBO w 2030 roku może …

Polska energetyka potrzebuje 100-godzinnych magazynów energii

Autorzy raportu „Zielony wodór z OZE w Polsce" zakładają, że roczne zapotrzebowanie na energię potrzebną do produkcji wodoru w Polsce w 2040 roku przekroczy …

Kawerny solne pomogą polskie energetyce?

Magazynowanie wodoru w podziemnych kawernach solnych to jedno z najbardziej obiecujących rozwiązań na przyszłość, które może wspomóc integrację …

Magazyny wodoru w stanie stałym usprawnią transformację

Po zwiększeniu ciśnienia wodorki metaliczne silnie wiążą się z wodorem, umożliwiając jego wygodne magazynowanie. Wodór może być następnie wykorzystany w …

Wodór, "święty Graal" energetyki. Ekspert: Polska ma duże …

Polska ma potencjał, by odnaleźć się na tym rynku – zaznacza ekspert. Łukasz Antas podkreśla, że Polska jest obecnie znaczącym producentem wodoru (tyle że nie zielonego, z zielonych energii, ale tzw. szarego, produkowanego z paliw kopalnych), stąd ma kadry naukowe i inżynieryjne. Dodatkowe możliwości stwarza połączenie polskich ...

Przeprowadzono pierwsze w Polsce testy współspalania wodoru …

Największa polska prywatna grupa energetyczna przeprowadziła pierwsze w Polsce testy współspalania wodoru. Polenergia uzyskała też pozwolenie na budowę dla projektu wodorowego na Podkarpaciu. Pierwsze w Polsce testy współspalania wodoru z gazem ziemnym przeprowadzono w należącej do Polenergii Elektrociepłowni Nowa Sarzyna (ENS) na …

Rewolucja wodorowa

Najważniejsze wyzwania dla Polski w zakresie wodoru • Kompletna, terminowa oraz przejrzysta transpozycja przepisów unijnych do prawa krajowego. • Nowelizacja ustawy 10H dla lądowych turbin wiatrowych –najtańsze źródło produkcji wodoru odnawialnego w Polsce. • Przyjęcie przepisów w zakresie linii bezpośredniej –kluczowy aspekt dla produkcji wodoru spełniające …

Wodór – napęd zielonej rewolucji i odpowiedź na kryzys …

Aktualności amoniak autobus wodorowy CO2 dekarbonizacja e-fuels e-metanol edukacja elektrolizer energetyka Europa European Energy European Energy Polska GAZ-SYSTEM Grupa Orlen hydrogen polska infrastruktura innowacje Lhyfe lotnictwo magazynowanie wodoru Ministerstwo Klimatu i Środowiska Niemcy Norwegia offshore offshore2hydrogen …

Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru

Magazynowanie wodoru realizuje się, zależnie od sposobu i warunków jego przechowywania, następującymi metodami: w postaci sprężonej w zbiornikach, w postaci ciekłej w zbiornikach metalowych i kompozytowych, w …

Przełom w Technologiach Wodorowych: Polski …

Innowacje w obszarze magazynowania i dystrybucji tego ekologicznego nośnika energii są niezbędne, by w pełni wykorzystać jego potencjał. Polska firma Amargo, we współpracy z ekspertami z Politechniki Warszawskiej i Politechniki …

Czy magazynowanie wodoru na własne potrzeby jest opłacalne?

I uwalniany poprzez podgrzanie ogromnym polem do rozwoju wodoru są elektrownie słoneczne magazynowanie wodoru na szeroką skalę oraz jego elektryfikacja czynią go surowcem przyszłości postęp w dziedzinie magazynowania wodoru nastąpi dopiero wtedy gdy wszystkie elektrownie fotowoltaiczne zaczną stosować magazyny mnie mam że zaczną …

Energetyka-Rozproszona

Rozwój sektora magazynowania wodoru w Polsce jest możliwy dzięki dużemu potencjałowi magazynowania wodoru w pokładach i wysadach solnych w naszym kraju …

Europa czeka na wyniki pierwszej aukcji wodorowej

Producenci wodoru odnawialnego mogą ubiegać się o dofinansowanie w formie stałej premii za kilogram wyprodukowanego wodoru klasyfikowanego jako RFNBO. Do 8 lutego 2024 r. (17:00) za pośrednictwem portalu „UE Funding and Tenders" można było składać pierwsze wnioski. Kolejne aukcje są już planowane – wskazuje Bureau Veritas Polska.

NCBiR – Nowoczesne metody magazynowania wodoru

Celem programu "Nowoczesne metody magazynowania wodoru" jest opracowanie nowatorskiego, mobilnego zbiornika wodoru z przeznaczeniem do wykorzystania z ogniwami paliwowymi. Dofinansowane w ramach inicjatywy prace badawczo-rozwojowe są szansą na nowy etap w rozwoju technologii przyjaznych środowisku. Program jest prowadzony w modelu …

Polska branża wiatrowa odwiedziła zakłady produkcji wodoru w …

Aktualności amoniak autobus wodorowy CO2 dekarbonizacja e-fuels e-metanol edukacja elektrolizer energetyka Europa European Energy Polska GAZ-SYSTEM Grupa Orlen hydrogen polska infrastruktura innowacje Lhyfe lotnictwo magazynowanie wodoru Ministerstwo Klimatu i Środowiska Niemcy Norwegia offshore offshore2hydrogen offshore wind Orlen OZE ...

Strategia wodorowa Polski w rękach dwóch ministerstw: …

Magdalena Jarkulisz, dyrektor Departamentu Ropy, Gazu i Gospodarki Wodorowej w Ministerstwie Przemysłu (MP), ogłosiła, że prace nad polską strategią wodorową będą realizowane we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Jak podkreśliła Jarkulisz podczas konferencji Energy Days w Katowicach, obie instytucje mają podzielone …

Wodór może mieć wiele zastosowań, choć wizje rozwoju są …

Jednym z głównych wniosków wynikających z raportu jest zobowiązanie Polski do realizacji celu przemysłowego w postaci 42 procent wodoru odnawialnego oraz paliw pochodnych do 2030 roku. Punktem odniesienia raportu pozostaje unijna dyrektywa RED III oraz rozporządzenia FuelEU Maritime, REFuelEU Aviation i AFiR. Skupiono się na perspektywie …

Produkcja wodoru: wszystko, co powinieneś wiedzieć

Magazynowanie i transport wodoru stanowią istotne wyzwania techniczne i ekonomiczne. Ze względu na niską gęstość energetyczną, wodór wymaga specjalistycznych rozwiązań do przechowywania i transportu, takich jak zbiorniki wysokiego ciśnienia czy skraplanie. Te czynniki wpływają na całkowite koszty dystrybucji i wymagają innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Polska strategia wodorowa opublikowana – co dalej?

Gospodarka wodorowa jest rozumiana łącznie jako: technologie wytwarzania, magazynowania, dystrybucji i wykorzystania wodoru, obejmujące scentralizowane i rozproszone systemy wytwarzania, magazynowania, transportu wodoru z wykorzystaniem sieci przesyłowej i dystrybucyjnej, jak i innych form transportu, a następnie wykorzystanie go jako produktu …

Wodór jako paliwo przysz³oœci. Wyzwania dla polskiej geologii

wodoru i rozwi¹zania optymalne dla Polski w tym zakre-sie, w tym podziemne magazynowanie wodoru. W trzecim zaprezentowali analizê rozwi¹zañ w dziedzinie przesy³u i dystrybucji wodoru, koncentruj¹c siê na dopuszczalnej skali mieszania wodoru z gazem ziemnym. Na koniec opi-sali potencjalne zastosowania wodoru w gospodarce, wska-

Magazynowanie wodoru — HydrogenPolska

Czy grafen zrewolucjonizuje magazynowanie wodoru? Redakcja HydrogenPolska 28 października, 2024 28 października, 2024 0 9 mins Skandynawski startup Graphmatech ogłosił wprowadzenie na rynek nowej gamy innowacyjnych kompozytów polimerowo-grafenowych, AROS Polyamide-Graphene, które mają zrewolucjonizować …

Analiza potencjału technologii wodorowych w Polsce do roku …

Najbardziej dojrzałe i rozpowszechnione zastosowania wodoru znajdziemy w obszarze transportu - od wózków widłowych, przez samochody osobowe, autobusy i pociągi, statki, aż po samoloty i rakiety kosmiczne. W rozwoju technologii pomogą fundusze UE, która w swojej strategii transformacji energetycznej postawiła właśnie na wodór.

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

Polska strategia wodorowa do roku 2030 z perspektywą do 2040 r. 2 ... Produkcja i rodzaje wodoru 8 3. Cele strategii 13 Cel 1: Wdrożenie technologii wodorowych w energetyce i ciepłownictwie 13 Cel 2: Wykorzystanie wodoru jako paliwa alternatywnego w transporcie 16 Cel 3: Wsparcie dekarbonizacji przemysłu 18 Cel 4: Produkcja wodoru w nowych instalacjach 20 …

Dofinansowanie na magazyny wodoru w kawernach solnych

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) szuka wykonawców tzw. projektu zamawianego, którzy podejmą zagadnienie badawcze pn. „Program rozwoju magazynowania …

Magazynowanie wodoru

Energetyka wodorowa w USA • Departament Energii USA realizuje od lat program wdrażania energetyki wodorowej • Głównym celem jest zastosowanie wodoru jako paliwa w samochodach • Prezydent USA w roku 2004 zainicjował program „Paliwo wodorowe", na który przeznaczono 1.2 miliarda USD na 5 lat • Przemysł jest przygotowany do produkcji wodoru dla potrzeb

Polscy naukowcy: Magnez może być wydajnym …

Aktualności amoniak autobus wodorowy CO2 dekarbonizacja e-fuels e-metanol edukacja elektrolizer energetyka Europa European Energy European Energy Polska GAZ-SYSTEM Grupa Orlen hydrogen polska …