Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru

Za takim podejściem do infrastruktury i regulacji przemawiają silne argumenty ekonomiczne powoływane m . przez Gas Infrastructure Europe, w świetle których już teraz potencjał magazynowania wodoru w podziemnych magazynach gazu zlokalizowanych na terenie UE szacuje się na ok. 60 TWh wskazując jednocześnie, że technologia magazynowania …

Nowe pomysły na magazynowanie energii. Czy to już …

Konkurencyjna forma magazynowania energii, ale z wyzwaniami na przyszłość. Niedawne komentarze Grega Handsa, byłego ministra energii w brytyjskim rządzie dają nadzieję, dla rodzącego się …

Wodorowa gorączka

Świadczy o tym nie tylko opublikowana przez Komisję Europejską w 2020 roku „Strategia wodorowa dla neutralnej klimatycznie Europy", ale także plany, jakie przedstawiają poszczególne państwa członkowskie Unii Europejskiej. Wodór ma być paliwem, które zrewolucjonizuje unijną energetykę i umożliwi jeszcze pełniejsze wykorzystanie potencjału …

Wodór jako magazyn energii elektrycznej

Tu znaczącą rolę ma wodór jako magazyn energii. Dekarbonizacja poszczególnych sektorów gospodarki oraz wzrost udziału odnawialnych źródeł energii w …

Technologie wodorowe, magazyny energii, elektromobilność

W przypadku magazynów energii testowane są systemy EMS (Energy Management System) z wbudowanymi algorytmami genetycznymi, uczeniem maszynowym. W efekcie system ma …

Generator HHO i jego zalety dla środowiska | Przyjazna energia

Generator HHO i energia wodorowa to tematy, które w ostatnim czasie przyciągają coraz większą uwagę. To wynik działań na rzecz ochrony środowiska, poszukiwania alternatywnych źródeł energii oraz prób zmniejszenia kosztów związanych z eksploatacją pojazdów spalinowych. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat …

wyzwania i perspektywy w nadchodzących latach

O perspektywach i barierach w rozwoju OZE w Polsce w kontekście gospodarczym oraz społecznym będą rozmawiać eksperci z branży energetycznej w trakcie 37. Konferencji Energetycznej EuroPOWER & 7. OZE …

"Przyszłość magazynowania energii: co powinieneś wiedzieć o …

Rozwój technologii magazynowania energii to nieodłączny element przyszłości zrównoważonej energetyki. Jest to obszar, który dynamicznie ewoluuje, a wśród wielu rozwiązań dla ekologicznego przechowywania energii, coraz większe zainteresowanie budzą magazyny energii wodorowej. Szczególnie na uwagę zasługuje tu model o mocy 200kW ...

Magazynowanie energii

Wszystkie technologie magazynowania energii mają duży potencjał rozwoju. Udział odnawialnych źródeł energii ma tendencję wzrostową, zatem koniecznym będzie stworzenie infrastruktury zapewniającej efektywne przechowywanie nadwyżek energii. W związku z ogólnym postępem technologicznym można spodziewać się podwyższenia sprawności magazynowania energii. …

Energetyka oparta na OZE

W 2022 roku produkcja energii elektrycznej w Polsce osiągnęła rekordowy poziom 175 TWh. W dużej mierze przyczynił się do tego duży wzrost o niemal 9 TWh produkcji w elektrowniach wiatrowych i słonecznych. Jednak pomimo dynamicznego rozwoju zielonych inwestycji, zwłaszcza fotowoltaicznych, OZE stanowi zaledwie 25 procent w polskim miksie …

Przełom w Technologiach Wodorowych: Polski Wynalazek …

Innowacje w obszarze magazynowania i dystrybucji tego ekologicznego nośnika energii są niezbędne, by w pełni wykorzystać jego potencjał. Polska firma Amargo, we współpracy z …

"Przyszłość magazynowania energii: co powinieneś wiedzieć o …

Gdy potrzebujesz energii, na przykład podczas braku prądu lub w komercyjnym obiekcie o dużym zapotrzebowaniu na energię, wodór jest wypuszczany z magazynu i …

Udział OZE w Polsce – Raport i Perspektywy 2023

Produkcja energii z OZE rośnie i ma duży wpływ na nasz mikser energetyczny. W 2022 roku, odnotowano 4 TWh energii z małych instalacji. To pokazuje, jak szybko rozwija się zainteresowanie odnawialnymi źródłami. Każda instalacja …

Nowoczesne technologie magazynowania energii w OZE

Wyzwania związane z technologią magazynowania energii w OZE obejmują wysokie koszty inwestycji w magazyny energii, trudności związane z efektywnością przewidywania i zarządzania energią ze źródeł odnawialnych oraz konieczność rozwijania i implementacji nowych technologii magazynowania. Jednak rozwój tej technologii jest kluczowy …

Technologia wodorowa w kotłach gazowych

W naszym kraju notujemy bardzo duży udział ciepłownictwa systemowego – i to na jego zmianach należy się skupiać. Wzorem może tu być Sanok – w 2021 r. powstała Podkarpacka Dolina Wodorowa. Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej powołało spółkę wodorową, odpowiedzialną za dekarbonizację całego Sanockiego Przedsiębiorstwa …

Zalety i wady energii wodorowej | Przewodnik po kotłach | Tanger

podczas spalania wodoru do atmosfery nie są uwalniane żadne szkodliwe produkty uboczne. W rzeczywistości, gdy Wodór zostanie użyty jako źródło energii, może zostać przekształcony w wodę pitną dla astronautów. energia wodorowa nie jest toksyczna . Wodór nie powoduje szkód dla zdrowia ludzkiego w przeciwieństwie do energii ...

W centrum uwagi: Wodór – napęd zielonej rewolucji

Z drugiej strony może on być wykorzystywany do magazynowania energii elektrycznej pozyskiwanej sezonowo ze źródeł odnawialnych. Wodór ma duży potencjał, aby …

Magazynowanie energii w 2024 roku

Magazyny energii – nadchodzi trend, który zdominuje rynek? Prognozy ekspertów wskazują, że po zakończeniu mechanizmów mrożenia cen, przeciętne rachunki za energię elektryczną mogą wzrosnąć nawet o 65%.Do tego od 1 lipca 2024 roku prosumenci zaczną rozliczać się w taryfach godzinowych, przez co energia produkowana w godzinach szczytu …

Domowe wodorowe magazyny energii już działają

Elektroliza odgrywa ważną rolę w rozwoju magazynów wodorowych, które mogą być kluczowe w przyszłości energetyki. Dzięki niej wodór może być produkowany na dużą skalę, …

Magazyn wodoru – klucz do przyszłości energetyki

Wdrażanie strategii to wyzwanie techniczne i ekonomiczne. Ale Polska ma duży potencjał w rozwoju gospodarki wodorowej. Ma to związek z zasobami wodoru i rosnącym zapotrzebowaniem na czyste źródła energii. Strategia przyczyni się do zmiany sektora energetycznego w Polsce. Zapewni niezależność energetyczną, tworzy nowe miejsca pracy ...

Energia odnawialna w Chinach – stan obecny i perspektywy rozwoju

W konsekwencji przewidywano wzrost udziału OZE do 10% w całkowitym zużyciu energii do 2020 roku. 30 marca Dyrektor Krajowej Administracji Energetycznej (NEA), Zhang Jianhua ogłosił, że produkcja energii ze źródeł odnawialnych osiągnęła 2,2 mld kWh, co stanowi 29,5% całkowitego społecznego zużycia energii elektrycznej. Oznacza to, że paliwa …

Wodór

Gospodarka wodorowa to obecnie wciąż bardziej wizja przyszłości, w której wodór jest wykorzystywany jako paliwo do ogrzewania i pojazdów napędzanych wodorem, do magazynowania energii oraz do transportu energii na duże odległości, niż realia. Na jej drodze stoi jeszcze sporo wyzwań. Należą do nich przede wszystkim trudności w opracowaniu …

Magazyny wodoru w stanie stałym usprawnią transformację

Nowatorskie podejście do magazynowania energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych może pomóc w realizacji ekologicznej transformacji i spopularyzować wykorzystanie czystej energii. Efektywne magazynowanie energii ma kluczowe znaczenie dla …

Domowe wodorowe magazyny energii już działają

Wodorowe domowe magazyny energii mogą potencjalnie być świętym graalem branży energetycznej. Ponieważ ta technologia umożliwia sezonowe magazynowanie energii, prosumenci mogliby magazynować zieloną energię latem i zużywać ją zimą, zmniejszając swoją zależność od rynku energetycznego. Ogniwa wodorowe mają też dłuższą żywotność niż …

Polska strategia wodorowa opublikowana – co dalej? | energia…

Gospodarka wodorowa jest rozumiana łącznie jako: technologie wytwarzania, magazynowania, dystrybucji i wykorzystania wodoru, obejmujące scentralizowane i rozproszone systemy wytwarzania, magazynowania, transportu wodoru z wykorzystaniem sieci przesyłowej i dystrybucyjnej, jak i innych form transportu, a następnie wykorzystanie go jako produktu …

WODÓR JAKO MAGAZYN ENERGII

Magazynowanie energii stanowi krytyczny aspekt polityki energetycznej w dobie wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Pozwala na skuteczną kompensację …

Magazyn energii – cena w 2023 roku i najważniejsze kwestie

Cena magazynów energii w 2022 roku była niższa, ze względu na spadek cen materiałów takich jak: kobalt, lit i nikiel. Od 1 kwietnia 2022 roku rozliczenie magazynów energii jest realizowane w formie net-billingu. Cena magazynów energii w 2023 roku wzrosła ze względu na wzrost kosztów produkcji baterii litowo-jonowych.

Ciekawa technologia magazynowania energii wchodzi na rynek

Niewątpliwie jedna z najciekawszych technologii magazynowania energii konkurujących z bateriami litowo-jonowymi po raz pierwszy zostanie wykorzystana na dużą skalę. Technologia, która ma wiele zalet, może trafić również do klientów indywidualnych. Amerykańska firma EnerVenue, specjalizująca się w budowie magazynów energii wykorzystujących …

Wodór w Polsce: kluczowa transformacja energetyczna i …

Magazyny energii korzystające z technologii wodorowych mogą być dowolnie skalowane, trwałe i ekonomicznie opłacalne, a co najważniejsze – przyjazne dla środowiska. …

Rekord na rynku magazynowania energii w Stanach …

John Hensley, wiceprezes ds. analiz rynków i polityki w American Clean Power Association''s (ACP) powiedział: „Gwałtowny rozwój branży magazynowania energii następuje w krytycznym momencie, …