Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Instalacja fotowoltaiczna

Instalacja fotowoltaiczna - zasada działania Opublikowano: ... Uzyskany dzięki niemu prąd zmienny można wykorzystać do zasilania urządzeń znajdujących się w domu, a nadwyżkę przesłać do sieci energetycznej i odebrać w okresie wzmożonego zapotrzebowania, które zwykle występuje w okresie zimowym. Wówczas dni są krótsze, przez co szybko robi się …

Jak działa pompa ciepła powietrze-woda? Co musisz wiedzieć

Pompa ciepła powietrze-woda – najważniejsze kwestie. Zasada działania pomp ciepła powietrze-woda opiera się na podobnych mechanizmach co inne urządzenia tego typu. Polega to na pobraniu ciepła niskotemperaturowego z jednego źródła poprzez sprężanie gazu, przetworzeniu go na ciepło wysokotemperaturowe, a następnie przekazaniu tego ciepła wodzie, która krąży w …

Pompa ciepła i fotowoltaika – zasada działania, koszt

Pokrótce opiszemy więc działanie pompy ciepła. Jeżeli chcesz poznać temat dogłębnie, zapraszamy Cię do przeczytania o zasadach działania pompy ciepła. Otóż pompa ciepła pozyskuje energię z powietrza lub gruntu (znacznie rzadziej – wód gruntowych). Nie wytwarza jej więc w procesie spalania paliwa, jak ma to miejsce np. w ...

Zasady działania pompy ciepła

Zasadę działania gruntowych pomp ciepła, wodnych czy powietrznych, różni przede wszystkim budowa urządzeń. Dla przykładu pompa wodna pobiera energię cieplną z wody zgromadzonej w specjalnych studniach – postawienie na ten typ pompy wymaga zatem poprowadzenia na zewnątrz budynku specjalnej instalacji. Z kolei powietrzna pompa ciepła w …

Jak działa pompa ciepła? Podstawowe zasady i schemat działania

W tym artykule poznasz uproszczony schemat budowy i działania pompy ciepła. Przedstawiamy podstawowe elementy pozwalające zrozumieć, jak działa pompa ciepła. Ta …

Pompa ciepła monoblok – zalety i wady

Zasada działania pompy ciepła monoblok Pompa ciepła monoblok jest alternatywą dla pompy ciepła split. Oba typy urządzeń działają w oparciu o tą samą zasadę. Pobierają energię cieplną z powietrza, aby następnie oddać ją …

Budowa i podstawowe zasady działania pomp hydraulicznych

Pompy hydrauliczne służą do zamiany energii mechanicznej w energię hydrauliczną. Znajdują zastosowanie w układach hydraulicznych wielu maszyn i pojazdów. Ich podstawowym zadaniem jest dostarczenie cieczy w odpowiedniej ilości i pod właściwym ciśnieniem do silnika hydraulicznego. Obecnie wyróżnia się kilka rodzajów tego typu urządzeń, z czego …

Budowa i zasada działania pomp ciepła

Takimi urządzeniami są właśnie pompy ciepła. Nazwa wzięła się z analogii do przepływu wody – aby woda popłynęła „w górę", potrzebna jest pompa. >>> Odnawialne źródła …

Jak działa pompa ciepła? Rodzaje pomp i ich zasady działania

Działanie pompy ciepła opiera się na cyklicznym procesie przekształcania energii cieplnej z otoczenia w energię użytkową, którą możemy wykorzystać do ogrzewania …

Jak działają pompy ciepła? Zasada działania i rodzaje

Zasada działania pompy ciepła jest zbliżona do tego, w jaki sposób pracuje lodówka. Jej główną funkcję jest bowiem pobieranie i przekazywanie energii. Odbywa się to z tą różnicą, że pompa ciepła czerpie ciepło z zewnątrz i przekazuje je do środka. Bez względu na rodzaj urządzenia cały proces przebiega w identyczny sposób.

Jak działa pompa ciepła? Wyjaśniamy krok po kroku

Przy określaniu, jak działa pompa ciepła do basenu można odwołać się do zasady działania zwykłej pompy powietrze woda. Zasada działania tych urządzeń jest wszak dokładnie taka sama. W przeciwieństwie do pompy ciepła służącej do ogrzewania budynku, basenowa pompa ciepła podgrzewa bezpośrednio wodę przeznaczoną do kąpieli.

Technika i technologia

Zasada działania elektrowni ... Elektrownie są zakładami, w których energia w różnej postaci przetwarzana jest na energię elektryczną. Elementem, w którym zachodzi przemiana są generatory. W elektrowniach średnich i wielkich mocy jako generatory używane są prądnice synchroniczne, w elektrowniach małej mocy oprócz generatorów synchronicznych …

Magazyn energii do pompy ciepła – co warto wiedzieć?

Jak działają magazyny energii pompy ciepła? Magazyny energii działają na zasadzie akumulacji i późniejszego uwalniania energii w formie ciepła lub chłodu. Kiedy …

Gruntowa pompa ciepła

Jaka jest zasada działania gruntowej pompy ciepła? Schemat pompy ciepła z wymiennikiem gruntowym nie jest trudny do zrozumienia. Każda pompa składa się z takich elementów jak: Gruntowy wymiennik ciepła (GWC) – urządzenie, w którym czynnik chłodniczy (najczęściej mieszanka wody i glikolu) przejmuje ciepło z gruntu i oddaje do urządzeń …

Temat nr 2: Pompy ciepła, cz

Pompy ciepła, cz.1 13 Zasada działania pompy ciepła Efektywność pompy ciepła, c.d. Współczynnik efektywności chłodniczej – EER EER (Energy Efficiency Ratio) – współczynnik, …

Pompy ciepła – jak działają, jak są zbudowane?

Budowa pompy ciepła wydaje się niezwykle prosta, chociaż to urządzenie potrafi ogrzać zarówno sam budynek, jak i wytworzyć duże ilości ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła pobierają energię z gruntu, powietrza lub wody i nie emitują przy tym żadnych szkodliwych substancji do środowiska. Jak jest zbudowana pompa powietrzna? Poznaj jej sekrety!

Zasada działania pompy ciepła

Rys. Zasada działania pompy ciepła (źródło BWP/PORTPC) Krok 1: Pobór ciepła. W systemie źródła ciepła krąży ciecz, często roztwór glikolu (dawniej była to tzw. solanka), czyli woda zmieszana ze środkiem przeciwzamarzaniowym. Ciecz absorbuje ciepło z otoczenia, np. z gruntu lub wód gruntowych, i transportuje je do pompy ciepła.

Pompa ciepła powietrze-woda: zasada działania, ceny, porady

Spośród pomp ciepła, pobierających energię z różnych źródeł jest tania, łatwa w montażu i nie potrzebuje dodatkowego miejsca na działce (jak np. pompa gruntowa, która może wymagać odwiertów lub rozłożenia instalacji na dużej powierzchni ogrodu). To najprostsza odpowiedź na pytanie, dlaczego wybrać pompę powietrze woda. Teraz przyjrzyjmy się …

Pompy odśrodkowe: urządzenie, zasada działania, klasyfikacja ...

Zasada działania. Zasada działania pompy odśrodkowej polega na pobieraniu wody w wyniku spadku ciśnienia w dyszy wlotowej i uwalnianiu cieczy pod ciśnieniem z dyszy wylotowej. Wynika to z fizycznego zjawiska siły odśrodkowej. Aby zrozumieć, jak wszystko działa, musisz krok po kroku zilustrować zasadę instalacji i trwających procesów.

Zasada działania – Sprężarkowe pompy ciepła – Budownictwo …

Skutek działania pompy ciepła polega na wykorzystaniu ciepła przegrzania i ciepła skraplania pary czynnika roboczego do podgrzania wody lub powietrza w instalacji c.o. lub c.w.u. Ciekły czynnik roboczy odpływający ze skraplacza zostaje następnie rozprężony od ciśnienia pg panującego w skraplaczu do ciśnienia parowania po′.

Pompa ciepła

Same zasady działania pompy ciepła nie skomplikowane i bazują na tym samym mechanizmie niezależnie od typu instalacji. Choć pompa ciepła zużywa energię elektryczną, głównie do zasilania sprężarki, to jej współczynnik wydajności (COP) sprawia, że dostarcza ona znacznie więcej energii cieplnej niż pobiera energii elektrycznej.

Pompy ciepła, cz

Pompy ciepła, cz.1 5 Rynek pomp ciepła i PV Rynek pomp ciepłą w Polsce; c.d. Prezes zarządu PORT PC: Paweł Lachman: „Zgodnie z naszymi szacunkami, łączna liczba pracujących pomp ciepła w Polsce w roku 2016 to ponad 136 000 urządzeń, pomp ciepła przeznaczonych do ogrzewania to około 70.000 szt. Rok 2017 oraz jak sądzimy, również kolejne lata, zapowiadają …

Podstawowe funkcje pomp ciepła w skrócie | Buderus

Zasady działania pomp ciepła Pompa ciepła pobiera ciepło z gruntu, wód gruntowych lub powietrza i przekazuje je do systemu grzewczego poprzez obieg czynnika …

Jak działają pompy ciepła? Zasada działania i rodzaje

Zasada działania. Podstawową zasadą działania pompy ciepła jest wykorzystanie energii cieplnej znajdującej się w jednym medium do podgrzewania lub ochładzania innego medium. Pompy ciepła działają na podobnej zasadzie jak …

BUDOWA I ZASADA DZIAŁANIA POMP …

Jak widać zasada działania jest stosunkowo prosta i znana do stuleci. Współczesna technologia pozwoliła jednak na znaczną poprawę sprawności takich pomp. Oczywiście najtrudniejsze w takiej pompie jest po pierwsze wytworzenie ruchu posuwisto-zwrotnego tłoczków, po drugie długotrwałe utrzymanie szczelności wewnętrznej pompy. Jest to możliwe dzięki doborowi właściwych ...

jak działa? Cena i koszty eksploatacji zaskakują

W przypadku pomp split trzeba połączyć rurami jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną. Pompa split oznacza po prostu urządzenie rozdzielone na dwie części. Multisplit jest jego specyficzną wersją, do której można …

Konstrukcja i zasada działania pomp próżniowych różnych typów ...

Zasada działania pomp próżniowych. Próżnia jest tworzona przez mechaniczne usuwanie substancji z zamkniętej przestrzeni. Technicznie jest to realizowane na różne sposoby. Zasada działania pompa próżniowa z pompą strumieniową Opiera się na ablacji cząsteczek gazu przez przepływ wody lub pary wyrzucanej z dużą prędkością z dyszy eżektora. Jego schemat …

Jak działa pompa ciepła? Wyjaśniamy zasadę działania pompy …

Właściwie zasada działania pompy wodnej jest bardzo podobna do działania pompy gruntowej. Różnica polega na tym, że źródłem ciepła jest woda z rzeki, jeziora lub studni. Podobnie jak wymienniki gruntowe, wymienniki pomp wodnych mogą być umiejscowione tuż pod gruntem lub pionowo. Warunkiem założenia pompy wodnej jest dostępność tego źródła ciepła …

Inwerterowa pompa ciepła: Zalety i zasada działania I Bosch

Zintegrowana technologia inwerterowa pozwala pompie ciepła na ciągłe dostosowywanie mocy grzewczej do rzeczywistego zapotrzebowania domu na ciepło. Inwerter w pompie ciepła działa jak przetwornica częstotliwości. Inwerterowa pompa ciepła przekształcaja prąd przemienny z sieci energetycznej na prąd stały. Częstotliwość prądu w sieci wynosi zazwyczaj 50 Hz. Następnie …

Budowa i zasada działania komina słonecznego

Magazynowanie energii umożliwia zapobieganie przerwom w dostawach energii elektrycznej oraz cieplnej, spowodowanym m . kończącymi się zasobami paliw kopalnych oraz niestabilną produkcją energii przez źródła odnawialne (wpływ warunków atmosferycznych). Technologie te …

Magazynowanie energii

Wprowadzenie. Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii cieplnej, mechanicznej i elektrycznej wraz z układami sterowania. Budowa i zasada działania komina …

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzne pompy do podgrzania wody użytkowej i ogrzania domów wykorzystują energię cieplną pobraną z powietrza znajdującego się na zewnątrz budynku. Te systemy są jednymi z najpopularniejszych spośród wszystkich rodzajów pomp, ponieważ umożliwiają szybki i łatwy montaż, a przy tym ich praca jest bardzo wydajna. Dowiedz się, na czym polega działanie …

Zasada działania regulatorów pokojowych, czyli jak oszczędzać energię ...

Uszczelnione okna i drzwi, właściwa izolacja dachu, czy ocieplona elewacja to tylko kilka z nielicznych sposobów stosowanych w celu zatrzymania ciepła w domu czy też mieszkaniu. Są jednak dużo prostsze i o wiele skuteczniejsze rozwiązania, jak efektywne wykorzystanie pracy źródła ciepła. Nowoczesne systemy grzewcze dzięki zaawansowanym …