Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Kierunki rozwoju Bilansowanie OZE gospodarki wodorowej w Polsce

w polskiej energetyce nie wystarczy wy-korzystanie nadwyżek z instalacji OZE. Zgodnie z Krajowym planem na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030, pro-dukcja energii elektrycznej z OZE ma po - kryć rosnące zapotrzebowanie na ener-gię elektryczną w sieci. Rozwiązaniem tego problemu może być import wodoru (w formie sprężonego lub upłynnionego gazu) lub w …

Specyfika zarządzania projektami w energetyce jądrowej

W energetyce jądrowej można wydzielić czter y specyf iczne obszar y: technologia i w ie- dza, k tóra jest niezbędna do wy korzystania, ry nek przemysłu jądrowego, otoczenie finanso-

U progu transformacji wodorowej – rok 2022 w polskiej energetyce

Głównymi celami wyznaczonymi przez strategię jest wdrożenie technologii wodorowych w energetyce i ciepłownictwie; wykorzystanie wodoru, jako paliwa alternatywnego w transporcie; wsparcie dekarbonizacji przemysłu; produkcja wodoru w nowych instalacjach; sprawny i bezpieczny przesył, dystrybucja i magazynowanie wodoru oraz utworzenie …

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa …

W artykule dokonano przeglądu aktualnych technologii magazynowania energii elektrycznej oraz zestawiono uzyskiwane parametry w aspekcie zastosowań w zasobnikach …

Zalety elektrowni jądrowej – Korzyści i wady energetyki jądrowej

Rewolucja w energetyce. Pomysł na nowe magazyny energii. Magazynowanie energii jest jednym z największych wyzwań stojących przed rozwojem odnawialnych źródeł energii, takich jak wiatr i słońce. Polska firma pracuje nad nowatorskim rozwiązaniem w Wielkiej Brytanii, które może zmienić krajobraz energetyczny. Inwestycje w nową ...

Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru

Coraz częściej do głównego dyskursu w sektorze energetycznym wkracza temat magazynowania energii elektrycznej w postaci wodoru oraz wytwarzania energii elektrycznej …

Wodór niskoemisyjny z Energii Jądrowej

Polska na Tle Wodorowej Rewolucji. Polska, w ramach własnej strategii wodorowej, również stawia na rozwój technologii jądrowych do produkcji wodoru niskoemisyjnego. Zastosowanie elektrolizy z wykorzystaniem energii elektrycznej z elektrowni jądrowych pozwala na efektywne i ekologiczne wytwarzanie wodoru. Jest to zgodne z …

Inwestycje w technologie wodorowe w Polsce – wytwarzanie, magazynowanie ...

W ramach pierwszej części Programu Priorytetowego Wodoryzacja Gospodarki od 1 stycznia 2024 pojawi się instrument wsparcia finansowego w ramach programu dotacyjnego: Inwestycje w technologie wodorowe, wytwarzanie, magazynowanie i transport wodoru, któremu dedykowany jest ten artykuł.

Wodorowy sojusz? Potencjał współpracy Niemiec i Rosji w energetyce ...

Wspólne projekty w zakresie energetyki wodorowej wpisują się w trwającą od ponad pięciu dekad rosyjsko-niemiecką współpracę energetyczną w różnych dziedzinach. Wynikające z założeń niemieckiej Energiewende rosnące zapotrzebowanie na wodór oraz potencjał i eksportowa orientacja tego sektora w Rosji sprawiają, że w podstawowym wymiarze …

Energetycy: bilansowanie systemu i magazynowanie energii …

Wiceprezes Taurona ds. zarządzania majątkiem Jerzy Topolski za konieczne uznał szybkie znalezienie i wdrożenie rozwiązań pozwalających na magazynowanie energii tak u źródeł jej wytworzenia, jak i u odbiorców - zarówno u prosumentów, jak i np. w postaci klastrów energii czy spółdzielni energetycznych. "Takie rozwiązania powinniśmy promować. To uprości …

Technologie magazynowania energii

Założeniem tej metody jest magazynowanie energii na dużą skalę w średnim i długim terminie. Ta technologia jest droższa od innych metod, dlatego nie poleca się jej do magazynowania sezonowego. Technologie bazujące na przemianach elektromechanicznych. Drugą dobrze znaną w Polsce grupą metod magazynowania energii są metody …

Rewolucja w energetyce – nowe pomysły na magazynowanie energii

Rewolucja w energetyce – nowe pomysły na magazynowanie energii. Paulina Molenda, 24.09.2024 r. Energetyka odnawialna, oparta na energii wiatru i słońca, stoi w obliczu wielkiego wyzwania – magazynowania energii. W Polsce, mimo rosnącej mocy z OZE (Odnawialnych Źródeł Energii), nie mamy wystarczającej infrastruktury, by efektywnie …

Projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie przyjęcia „Polskiej …

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Energetyka wodorowa

Wodorowe domowe magazyny energii mogą potencjalnie być świętym graalem branży energetycznej. Ponieważ ta technologia umożliwia sezonowe magazynowanie energii, …

Przełom w Technologiach Wodorowych: Polski Wynalazek …

W kontekście globalnych wysiłków na rzecz dekarbonizacji i poszukiwania czystych technologii energetycznych, wodór jawi się jako jeden z kluczowych wektorów zielonej transformacji. Innowacje w obszarze magazynowania i dystrybucji tego ekologicznego nośnika energii są niezbędne, by w pełni wykorzystać jego potencjał. Polska firma Amargo, we współpracy z …

Piotr Rudyszyn o energetyce jądrowej: "Boję się, że po raz …

Piotr Rudyszyn o energetyce jądrowej: "Boję się, że po raz kolejny zejdziemy z energetyką w jakąś ślepą ulicę" 13.08.2020 Piotr Rudyszyn. Ekspert rynku energii odnawialnych i ciepłownictwa. Menager innowacji energetycznych. Autor publikacji o energetyce odnawialnej. Podziel się. Ministerstwo Klimatu skierowało do konsultacji publicznych projekt uchwały Rady …

Magazynowanie wodoru w kawernach solnych dużą szansą dla …

Celem jest ochrona zasobów naturalnych oraz wprowadzenie ulepszonych regulacji w energetyce i klimacie. Zmiany pozwolą dwóm służbom geologicznym działać jako jedna jednostka od 1 stycznia 2024, co usprawni badania i ochronę geologii Polski. Pracownicy geologiczni zyskają możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji, a dostęp do informacji …

SPRAWOZDANIE Z WYKONANIA POROZUMIENIA …

NA RZECZ ROZWOJU GOSPODARKI WODOROWEJ W POLSCE 2020 - 2023 Warszawa, styczeń 2024 r. 2 . 3 Spis treści Wstęp ..... 7 List intencyjny o ustanowieniu partnerstwa na rzecz budowy gospodarki wodorowej i zawarcia sektorowego porozumienia wodorowego ..... 8 Porozumienie sektorowe na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce …

"Wykorzystanie energii jądrowej: Praktyczne przykłady i możliwości"

Wykorzystanie energii jądrowej w niewyobrażalny wcześniej sposób kształtuje naszą przyszłość. Nie tylko wspomaga rozwój technologii w podejściu do zasobów energetycznych, takich jak mikroreaktory jądrowe, ale również otwiera drogę do innowacji w zakresie przechowywania energii i produkcji paliw. W erze postępów technologicznych i …

Targi Nowa Energia w Regionie. Będą dyskutować także o energetyce jądrowej

Będą dyskutować także o energetyce jądrowej 2024-10-04 08:19:44. Marcin Szafrański Napisz do autora . Już w najbliższy wtorek, 8 października, odbędą się Targi „Nowa Energia w Regionie". To już trzecia edycja tego wydarzenia, na którą zaprasza Miasto Konin. Rozpoczną się o godzinie 10.00. Targi odbędą się w Akademii Nauk Stosowanych przy ulicy Przyjaźni w Koninie. Swoje ...

Technologia wodorowa w kotłach gazowych

Podczas dorocznego spotkania w Odense, ministrowie energii z krajów współpracujących w ramach North Seas Energy Cooperation (NSEC) przedstawili rekomendacje dla Komisji Europejskiej. Celem jest przekształcenie obszarów Morza Północnego w centrum zielonej energii dla Europy. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Belgii,…

Nowoczesna energetyka i technologie wodorowe

Studia Executive MBA: Nowoczesna Energetyka i Technologie Wodorowe są przeznaczone są dla doświadczonych profesjonalistów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności zarządzania w kontekście dynamicznie rozwijającego się sektora energetyki wodorowej. Ten zaawansowany program kształcenia łączy biznesowe podejście do zarządzania z głębokim zrozumieniem …

Polityka energetyczna Hiszpanii: odejście od węgla i energii jądrowej ...

Według hiszpańskiej strategii wodorowej do końca 2030 r. ma nastąpić instalacja co najmniej 4 GW mocy elektrolizerów do produkcji paliwa, które wykorzystywane będzie w pierwszej kolejności na cele transportu, następnie energetyki i przemysłu (25% zużycia we wszystkich gałęziach przemysłu do 2030 r.). Polityka energetyczna Hiszpanii w dobie …

Wodór jako magazyn energii elektrycznej

Wodór jako magazyn energii elektrycznej. To dzięki swoim właściwościom wodór może być wykorzystywany jako nośnik oraz magazyn energii, który posłuży do …

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa (Storage …

Streszczenie. W artykule dokonano przeglądu aktualnych technologii magazynowania energii elektrycznej oraz zestawiono uzyskiwane parametry w aspekcie zastosowań w zasobnikach systemowych.

Magazynowanie Energii "DIY" Polska

Magazynowanie Energii Polska - "Projekty DIY Magazynów Energii - Giełda" Projekty CAD - Pliki STP. Moje projekty w formacie STP, czyli krótko mówiąc w pełni edytowalne. Zaznaczam, że jest to moja często wielomiesięczna praca, którą udostępniam za darmo i pozwalam w zakresie użytku prywatnego na pełną modyfikację wedle uznania, proszę też o oznaczenie źródła czyli …

W centrum uwagi: Wodór – napęd zielonej rewolucji

Pomaga on w zapewnieniu długoterminowego magazynowania energii ze źródeł odnawialnych na wielką skalę i zapewnia natychmiastową elastyczność systemu energetycznego. Potencjał magazynowania wodoru, głównie w kawernach solnych, które są obecnie wykorzystywane do magazynowania gazu ziemnego, jest szczególnie korzystny dla sieci ...

KWADRATURA KOŁA POLITYKI: W Bundestagu o wodorowej energetyce

W Bundestagu o wodorowej energetyce Wysłuchanie publiczne na temat rządowej „ Strategii wodorowej " w Komisji Gospodarczej i Energii niemieckiego parlamentu odbędzie się za kilka dni, w najbliższy poniedziałek 26 października br.

Przełom w Technologiach Wodorowych: Polski Wynalazek …

Wodór – Element Krytyczny dla Zielonej Energetyki. Przechowywanie wodoru stanowi jedno z największych wyzwań technicznych, na które musi odpowiedzieć współczesna inżynieria …

Wodór i energetyka jądrowa – czy mogą iść w parze?

Jedną z coraz częściej branych pod uwagę alternatyw jest wykorzystanie energetyki jądrowej, która umożliwia produkcję energii w sposób ciągły i bezemisyjny. Stabilne poszerzanie udziału zarówno gospodarki wodorowej, jak i energetyki jądrowej może zostać przyspieszone wzajemnym wspieraniem i przeplataniem się sektorów.

Magazyny wodoru w stanie stałym usprawnią transformację

Nowatorskie podejście do magazynowania energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych może pomóc w realizacji ekologicznej transformacji i spopularyzować …

Ogromny magazyn energii na terenie byłej elektrowni jądrowej

Koszt inwestycji wyliczono na około 92 mln euro. Według planów magazyn w Beverungen powstanie do drugiej połowy 2026 r. Inwestujemy w magazynowanie energii, aby zapewnić bezpieczne i wydajne dostawy energii w miarę ciągłego wzrostu wytwarzania energii odnawialnej – mówi Jürgen Noch, dyrektor zarządzający Westfalen Weser. – Zarządzanie …

Zielony, niebieski, a może turkusowy? Jak zorientować się w wodorowej ...

Polska przygląda się możliwości wdrożenia energii jądrowej jako źródła energii do produkcji wodoru po 2030 roku. Znaczenie ma tutaj niskoemisyjność tak powstałego wodoru, a także masowa skala produkcji. W projekcie polskiej strategii wodorowej autorzy wskazują, że wykorzystanie energii jądrowej do produkcji wodoru może zapobiegać okresowemu …

Tryt: charakterystyka, zastosowania, zagrożenia i zastosowania w ...

Ma zastosowanie w energetyce jądrowej, chemii analitycznej i urządzeniach oświetleniowych. Do jego wad należą zagrożenia radioaktywne i zastosowanie w broni nuklearnej. Germán Portillo 13/10/2024 14:53 Zaktualizowano w dniu 28/10/2024 18:10. 6 minut. Cząsteczka wodoru ma kilka izotopów do wytwarzania energii jądrowej. Izotopy te, znane jako deuter i tryt, …

Magazynowanie energii cieplnej – rozwiązania i trendy

Bułgaria rozpoczęła realizację kluczowego projektu w energetyce jądrowej, który ma wzmocnić bezpieczeństwo energetyczne nie tylko kraju, ale i całego regionu Europy Południowo-Wschodniej. Firmy Hyundai Engineering and Construction Co., amerykański gigant Westinghouse Electric Co. oraz bułgarska Kozloduy NPP – New Build…

Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru

W Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do roku 2040 przewidziano natomiast, że do 2030 roku Polska osiągnie moc zainstalowanej z niskoemisyjnych źródeł i procesów na poziomie 2 GW, która umożliwi produkcję 193 634,06 ton wodoru rocznie, co pokryje 99,4% zapotrzebowania na wodór w gospodarce narodowej. „Czysty wodór" i jego …

Wodór w Polsce: Realna alternatywa jako źródło energii?

W opublikowanej w 2020 r. analizie Polskiego Instytutu Ekonomicznego dotyczącej gospodarki wodorowej w Polsce zaznaczono jednak, że „Polska na tle krajów wysoko rozwiniętych posiada niewielki potencjał technologiczny w obszarze gospodarki wodorowej". Autorzy raportu argumentują tę tezę m . tym, że w Polsce funkcjonuje niewiele …

Polska: największy w Europie trakcyjny magazyn energii. Teraz …

Spółka odpowiada za uruchomiony w zeszłym roku największy w Europie trakcyjny magazyn energii. Teraz realizuje budowę systemu magazynowania energii opartego …