Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Czym jest decyzja środowiskowa?

Dowiedz się, czy aby zrealizować budowę, nie będzie Ci potrzebna decyzja środowiskowa. Planujesz inwestycję, która może mieć wpływ na środowisko? Dowiedz się, czy aby zrealizować budowę, nie będzie Ci potrzebna decyzja środowiskowa. Szukaj na blogu. Polecane. 503 392 404. [email protected]. 503 392 404 [email protected]. Porady OnGeo. …

Decyzja środowiskowa będzie wydawana szybciej. Jest projekt …

Decyzja środowiskowa wskazuje, jak przeprowadzić inwestycję, aby w najmniejszym stopniu wpłynęła ona negatywnie na środowisko. Nowy projekt ustawy, …

Magazyny energii wreszcie zostały uregulowane prawnie, a …

W ustawie nałożono na operatorów systemu elektroenergetycznego obowiązek prowadzenia elektronicznego rejestru magazynów energii, w którym ujawnia się posiadacza, …

Magazyny energii a prawo budowlane – potrzebne regulacje!

Na próżno jest szukać regulacji prawnych związanych z magazynami energii elektrycznej w przepisach prawa budowlanego. Dlaczego okoliczność ta jest tak istotna dla …

Ocena oddziaływania na środowisko

Ocena oddziaływania na środowisko (OOŚ) jest procesem, który ma na celu identyfikację, ocenę i minimalizację lub eliminację potencjalnych skutków planowanego …

Decyzja środowiskowa będzie wydawana szybciej. Jest projekt …

W przypadku tych potencjalnie oddziałujących to urząd decyduje, czy przeprowadzi ocenę. Dla przeprowadzenia oceny trzeba złożyć do urzędu raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. Raport powinna przygotować osoba, która ma wykształcenie lub doświadczenie zawodowe w zespołach przygotowujących takie opracowania (to wymagania …

Decyzja środowiskowa

W przypadku przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, urząd zdecyduje, czy przeprowadzi ocenę oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, ale nie jest to obowiązkowe. …

Elektrownia fotowoltaiczna – co to jest i czy się opłaca?

To czy elektrownia fotowoltaiczna jest opłacalną inwestycją zależy od wielu czynników. Przed rozpoczęciem budowy warto wykonać dokładny plan oraz kosztorys całego przedsiębiorstwa. Każdy panel, dodatkowe urządzenia oraz robocizna powinny być dokładnie obliczone i dopasowane do indywidualnych potrzeb inwestora.

Elektrownia atomowa – korzyści i kontrowersje

Czy elektrownia atomowa jest bezpieczna? Tymczasem elektrownie atomowe uznaje się za niezwykle bezpieczne, a w ciągu 70 lat użytkowania tego typu konstrukcji doszło tylko do 5 poważnych awarii. Przy odpowiedniej eksploatacji energia jądrowa jest w pełni bezpieczna, a odpady i części jej konstrukcji są neutralizowane.

Pierwsza polska elektrownia jądrowa, czyli co wiemy o projekcie, …

Pierwsza polska elektrownia jądrowa, czyli co wiemy o projekcie, który ma zrewolucjonizować nasz system

Opłaty za korzystanie ze środowiska

Ze środowiska, w mniejszym lub większym stopniu korzystają wszyscy, bez względu na to czy prowadzą działalność gospodarczą, czy też nie. Nie wszyscy jednak są zobowiązani do płacenia opłaty środowiskowej. Istnieją pewne kategorie działalności gospodarczej, które podlegają opłacie środowiskowej, a należą do nich:

Przełom w magazynowaniu energii: Uruchomienie największej na …

Największa elektrownia magazynująca energię sprężonym powietrzem na świecie. Pierwsza na świecie zaawansowana elektrownia demonstracyjna do magazynowania energii sprężonym powietrzem o mocy 300 MW/1800 MWh została uruchomiona w Feicheng w prowincji Shandong. Jest to monumentalne osiągnięcie, które może zrewolucjonizować …

Kto wydaje decyzję środowiskową dla gminy? Poznaj

Kto więc wydaje decyzję środowiskową dla gminy? Kiedy gmina potrzebuje decyzji środowiskowej? – Przedsięwzięcia i inwestycje. Ocenę oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko wykonuje się w ramach postępowania w sprawie wydania decyzji środowiskowej.

Jak powstaje energia jądrowa i czy atom to OZE?

Czy opłaca się inwestować w energię jądrową? – Atrakcyjność energetyki jądrowej opiera się głównie na bardzo niskich, w porównaniu z węglem czy gazem, kosztach paliwa oraz długim okresie eksploatacji elektrowni, …

Deklaracja środowiskowa – co jest i kto ma obowiązek ją składać?

Deklaracja środowiskowa (nazywana też zeznaniem, sprawozdaniem albo informacją o korzystaniu że środowiska) to jedna z powinności wielu przedsiębiorców. Do sporządzania zeznań zobowiązani są właściciele firm, którzy w jakiś sposób korzystają ze środowiska. Definicja „korzystania ze środowiska" obejmuje prozaiczne i codzienne czynności, dlatego prawie każdy ...

Czy elektrownia jądrowa jest ekologiczna? Fakty i …

Żeby wydobycie było opłacalne, musi być odpowiednio skoncentrowany w skale, w której się znajduje. Obecne światowe złoża OECD szacuje na 240 lat, uwzględniając dotychczasowe sposoby zużycia. Biorąc …

Ponowna ocena oddziaływania na środowisko – alternatywa dla …

Istnieje jednak kilka fundamentalnych różnić, które mogą wpłynąć na decyzję inwestora, czy wystąpić od zmianę Decyzji Środowiskowej czy wszcząć procedurę Ponownej OOŚ: Po pierwsze, organem wydającym postanowienie uzgadniające jest RDOŚ (ewentualnie Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska) tj. organ wyspecjalizowany w zakresie ocen …

Polska energetyka jądrowa. Czy elektrownie jądrowe są …

Dużo łatwiej jest obiecać wyborcom budowę elektrowni jądrowej (nie wspominając przy tym, że jedna elektrownia zaspokoi jedynie 5 proc. naszego zapotrzebowania na energię elektryczną), niż mówić o dywersyfikacji źródeł energii, systemach rozproszonych, elastycznej sieci przesyłowej czy oszczędzaniu energii, które mogłyby realnie rozwiązać problemy polskiej energetyki w ...

Jak działa elektrownia atomowa i czy jest ekologiczna? Fakty

Jak działa elektrownia atomowa i czy jest ekologiczna? Fakty i mity o energii z atomu . Pierwszy blok polskiej elektrowni atomowej może zacząć pracę jeszcze przed 2035 rokiem. Rząd planuje, że energetyka jądrowa w powiązaniu z odnawialnymi źródłami energii, zapewni Polsce stabilne, bezpieczne i przyjazne dla środowiska źródło prądu. Wokół …

Przydomowa elektrownia wiatrowa – czy to się opłaca?

Przydomowa elektrownia wiatrowa – co to jest i z czego się składa? Przydomowa elektrownia wiatrowa to zespół połączonych ze sobą urządzeń, które wytwarzają i magazynują energię elektryczną na potrzeby pojedynczego gospodarstwa domowego. Jej budowa nie jest skomplikowana – ani techniczne, ani prawnie.

Przegląd instalacji elektrycznej

Właściciel nieruchomości musi przeprowadzać takie przeglądy. Jest to niezwykle ważne dla prawidłowego działania systemów elektrycznych. Pomaga to także unikać ryzyka dla użytkowników. Dlaczego przegląd instalacji elektrycznej jest ważny? Przegląd instalacji elektrycznej to kluczowy krok w dbaniu o bezpieczeństwo w budynkach ...

Odmowa przyłączenia fotowoltaiki do sieci – co robić? Przyczyny

Przy wydawaniu decyzji, operator sieci dystrybucyjnej musi też sprawdzić, czy urządzenia i instalacje, które mają zostać przyłączone, nie będą zaburzać pracy sieci dystrybucyjnej. W sytuacji, gdy system OZE ma zostać podłączony bezpośrednio do sieci elektroenergetycznej o napięciu wyższym niż 1kV, sporządza się ekspertyzę wpływu instalacji …

Energia z własnego generatora – czy trzeba płacić akcyzę?

Z uwagi na wysokie ceny coraz więcej firm decyduje się na produkcję energii elektrycznej na własne potrzeby. Jednakże należy pamiętać, że polska ustawa o podatku akcyzowym zalicza energię elektryczną do wyrobów akcyzowych. Warto więc omówić zasady opodatkowania akcyzą energii elektrycznej produkowanej właśnie na własne potrzeby.

pierwszy raport Prezesa URE

Regulator wydał pięć decyzji uznających magazyny energii elektrycznej za w pełni zintegrowane z siecią. Technologie magazynowania energii stanowią istotny element …

Czy magazynowanie energii umożliwia ochronę środowiska?

Wiele wskazuje na to, że magazynowanie energii pozwoli w przyszłości zapewnić równowagę energetyczną, a przy okazji być istotną częścią polityki prowadzącej do …

Elektrownia wiatrowa: wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Elektrownia wiatrowa to zaawansowany kompleks urządzeń, którego głównym zadaniem jest przekształcanie energii kinetycznej wiatru w energię elektryczną. Kluczową rolę odgrywają tutaj specjalne turbiny, które za pomocą swoich obracających się łopat, przechwytują energię wędrujących mas powietrza.

Moc magazynu energii i moc fotowoltaiki

Projekt ustawy o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku gazu poza zamrożeniem cen gazu na 2023 r. zakłada również doprecyzowanie przepisów dotyczących współpracy mikroinstalacji z magazynem energii elektrycznej. Czy obowiązek sumowania mocy instalacji fotowoltaicznej i mocy magazynu …

Magazyny energii

Ilość energii z najbardziej rozpowszechnionych źródeł odnawialnych silnie zależy od czynników pogodowych - aktualnych warunków wiatrowych i ilości docierającej energii słonecznej. …

Czy diagnoza przedmiotowa jest obowiązkowa i na ocenę?

Czy diagnoza przedmiotowa musi być zapowiedziana? W przepisach oświatowych nie istnieje termin "testu diagnostycznego", a zatem nie ma żadnych regulacji z nią związanych. Oficjalnie nie wiadomo więc, czy diagnoza przedmiotowa musi być zapowiedziana. Wydaje się jednak, że nauczyciel powinien uprzedzić o niej uczniów, ponieważ ...

Śródroczna ocena klasyfikacyjna

Czy nie jest to potwierdzeniem tego, że mam obowiązek ustalić tę ocenę Rubryka w dzienniku nie jest wyznacznikiem obowiązku w tym zakresie. Dzienniki elektroniczne są tworzone w oparciu o potrzeby osób użytkujących, bo firmy prowadzące je zarabiają na tym, więc dostosowują narzędzia do oczekiwań klienteli.

Magazyny energii (BESS) a decyzja środowiskowa

Magazyn energii jako obiekt budowlany wymaga sprawdzenie czy do jego budowy nie jest wymagana decyzja środowiskowa. W myśl definicji wskazanej w przytoczonym …